Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uygun fiyata saglik sigortasi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Pzt Tem 11, 2011 10:44 pm

arkadaslar buraya yeni glenlerin saglik sigortasi yaptirmasi zorunlu.. ilk buraya geldigimde bir cok arkadasimin yuksek fiyata saglik sigortasi yaptirdigini duydum 160 euro gibi.aok yada baska sigorta sirketlerinden .fakat biraz arastirdigimda aylik 60 euroya sadece dil kursuna gidenlerin yararlanabilecegi bir sigorta buldum ... siz online basvuru yapiyorsunuz.. bir hafta icinde butun evraklar geliyor..balki yarariniza olur...

http://www.mawista.com/

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Tem 11, 2011 10:56 pm

ben 26 euroya yaptirmistim geldigimden beri care concept de bosuna 60 vermeyin :)

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Sal Tem 12, 2011 12:43 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
ben 26 euroya yaptirmistim geldigimden beri care concept de bosuna 60 vermeyin :)[/quote]

gurhan aylik mi yaptirdin 26 euroya yoksa hepsimi o dedigin fiyat.. ve nasil yaptirdigini soylersen bizde bilgilenmis oluruz yani internet uzerinden mi yoksa bizzat basvurumu ?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Tem 12, 2011 3:12 pm

reklam olcagini zannetmiyorum cunku bende ilk geldigim zamanlar burdan gorup yaptirmistim care concept yazarsaniz google ye zaten sitesi cikiyor online sekilde ad soyad dogum tarihi adres ve konto nr veriyorsun 3 4 gun icinde geliyor sigorta kartin.

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Prş Tem 14, 2011 11:41 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
reklam olcagini zannetmiyorum cunku bende ilk geldigim zamanlar burdan gorup yaptirmistim care concept yazarsaniz google ye zaten sitesi cikiyor online sekilde ad soyad dogum tarihi adres ve konto nr veriyorsun 3 4 gun icinde geliyor sigorta kartin.[/quote]

gurhan merhaba

care concepte nasil yaptirdin ben anlayamadim.turk vatandasi degilmisin?
cunku burda soyle bir yazi var

Uygun kisiler Egitim ve mesleki gelisim amaciyla Almanya, Avrupa Birligi (AB) ve Schengen ulkelerinde ikamet eden yabancilar sigortalanabilir. NAFTA ulkeleri (ABD, Kanada ve Meksika) haric dunyanin her yerinde egitim ve mesleki gelisim amaciyla ikamet eden Alman ve Avusturya vatandaslari, sigortalanabilir. Sigorta en fazla 35 yasina kadar yaptirilabilir

cevabini bekliyorum eger turkiyeden gelecek ogrencilerede yapiyorlarsa bende buradan yaptircm
tesekkurler

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Tem 14, 2011 3:14 pm

hic bir sorun olmuyor ben dun uzattim bile site turkce olarakta hizmet veriyor hatta bana mail atan kisi turktu bi sorun oldumu ona yazabilirsinizde arkadaslar ,

Care College Bassic var onu yaptiriyorsun ayda 26 euro 18. aydan sonra 48 e cikiyor bilginize.

Uykusuz

Mesaj gönderen Uykusuz » Cmt Tem 16, 2011 1:50 pm

Arkadaslar mrblar bende almanya sigorta yaptirmam gerekde simdi dil kursu icin hangi sigorta uygun olur benim icin simdi mawista mi yoksa Care College Bassic mi cunku ben o sigortayla yabancilar subeye gidip vizemi uzatmam gerekte en az 6 aylik istiyorlarmis onlarda sigorta sizce hangisini yaptirmaliyim ...
uZ

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Sal Tem 19, 2011 11:34 am

Ben Care College Basic ile yabancilar subesine gidip vizemi uzattim.Hicbir problem olmadi.Ama dikkat edin.Sigortayi baslattiktan sonraki ilk 1 ay icerisinde, cok acil olmadikca doktora gitmeyin cunku sigorta karsilamiyor.31 gunluk bekleme suresi oluyormus.Diger saglik sigortalarinda da durum ayni mi bilmiyorum.Bana kimse soylememisti, doktor da 150 Euro civarinda fatura cikardi.Insanin gercekten cani yaniyor :|

Uykusuz

Mesaj gönderen Uykusuz » Çrş Tem 20, 2011 6:14 pm

tesekkurler hypatia ben mawista yaptirdim her ay 33.10 euroya 7 aylik yaptirdim hemen evraklarimi email ile gondermisler bugunde hemen gidip yabancilar subeye bildirdim sigortami hic sorun cikmadi acikcasi dedigine gelince ben midemden rahatsizim ins. 31 gun icerisinde hastalanmam =)) hastalerde ben acile gitmistim bir kere benden tam 180 euro muayene ucreti istediler hemen bakmadan yatmasi lazim filan die =) bende olmamistim muayene kendi kendimin doktoru olduk bu almanyada :D
uZ

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Çrş Tem 20, 2011 11:39 pm

Rica ederim =) Berlin e gelmeden hemen once Turkiye\' de saglik ocagina gidip belli basli bazi ilaclari yazdirip yanimda getirmistim.Burun tikanmasini onleyen sprey, bogaz yumusatici pastil, agri kesici, soguk alginligi icin ilac.Iyiki getirmisim.Buraya gelecek arkadaslarin aklinda olsun.Burada ilaclar daha ucuz degil.Zaten ilk saglik sigortasi yaptiracaksiniz, sonra 1 ay bekleyeceksiniz muane olabilmek icin ve hatta 1 ay sonra bile muane oldugunuzda parayi yine siz odeyeceksiniz.Saglik sigortasi o parayi daha sonra hesabiniza yatiracak.Cidden hasta olmamakta fayda var =)

nuray

Mesaj gönderen nuray » Çrş Eki 12, 2011 1:59 pm

Herkese Merhaba,
aranizda benim gibi bi cilgin ..yani 41 yasinda cocuklu Munih TUM a okumaya gelen var mi bilmiyorum.. neyse ..sunun icin yazdim.. saglik sigortasi yaptirmam lazim arkadaslar.. 30 yasin ustu siz de bilirsiniz belki, zorunlu degil, yani universite sart kosmuyor ama vize uzatma, guvenli yasam vs.. icin gerekecek..dolayisiyla ozel yaptirmam lazim.. ben careconcept sayfasini inceledim.. bana ve 5 yasindaki kizima iki kisi olarak fiyat cikiyor.. biraz pahaliya patliyor.. daha ekonomik olan icin.. bilgisi olan var mi? ya da acaba bu ici yurtdisi kapsamli olarak Turkiye\'den mi yaptirmak daha uygun olur (esim Turkiye\'de kalacak.. ve orada aile sigortasi mantigi ile hic olmazsa o da dahi l olabilir..ancak sart degil, cunku o turkiyede kalacak..) kendisinden ya da almanyadaki ailesi uzerinden bilgisi olan , alternatif bilen varsa yazabilir mi lutfen..
TESEKKURLER simdiden:)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 12, 2011 2:57 pm

Merhaba Nuray Hanim,
oncelikle azminizden dolayi sizi tebrik ederim. Almanyada sigorta durumu ogrenciler icin gercekten buyuk bir sIkInti. Biz en uygun AOK dan sigorta fiyatlari aldik uni ogrencileri icin.Aylik 75 Euro civarinda; ama soyle de bir durum var: eger turkiyede esinizIn SSK uzerinden sigortasi olursa, SGK Il Mudurlugu nden "AT11" belgesini alabilirsiniz.O zaman burada da sigortanizdan yararlanabiliyorsunuz ve burada ekstra bir sigorta odemeniz gerekmiyor.

nuray

Mesaj gönderen nuray » Cum Eki 14, 2011 11:49 am

Merve, cok tesekkurler ! dedigin sekilde de bir arastirma yapacagim..

Sizlerin destegi cok onemli, cesaret verici..dolayisiyla tekrar tesekkurler.