Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite basvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Berk

universite basvuru

Mesaj gönderen Berk » Cmt Tem 16, 2011 12:12 pm

merhaba benim universiteye basvurum da ingilizce tercume de lise yi secondary school yazmis ben high school diye biliyorum :)
sizce sorun cikar mi ? dogru mu tercume etmis ?

reportr05

universite basvuru

Mesaj gönderen reportr05 » Pzr Tem 17, 2011 2:42 pm

ikisi de ayni sorun cikmaz

MERVE ASCI

universite basvuru

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Tem 18, 2011 6:22 pm

Problem degil

marcelo07

universite basvuru

Mesaj gönderen marcelo07 » Sal Tem 19, 2011 3:33 pm

ceviri olmasi yeterli sadece turkce olmasin :)

mehmetcobanlar

universite basvuru

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Tem 19, 2011 5:26 pm

Duisbur-Essen \'e sartli basvuru icin oglen izmir azim tercumeye gittim arkadaslar.noter tasdikli tercume sayfa basina 75 lirayi buluyordu.Fakat gecen yil gidenlerden bir abi soyle birsey dedi.Sen tercumanlik burosundan sadece ( osym yerlesti belgesi,gecici mezuniyet belgesi,lise diplomasi ) belgelerini sadece Ingilizce olarak cevirt noter e goturmesinler dedi bana..bende onun soyledigi bu yolu izledim bugun.Yarin sabah cevirilmis belgelerimi aldikdan sonra unv. e goturecekmisim asli gibidiri ustune vurduracakmisim boyle almanyadaki okulun kabul edecegini noter e gerek kalmadigini soyledi.bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum..
ikinci sorumsa ; okulumdan 3 adet ingilizce transkrip aldim muhuru fln vurdular.eger noter e gerek oluyorsa ingilizce transkrip i demi notere verecegim ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

MERVE ASCI

universite basvuru

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Tem 19, 2011 6:09 pm

Ing transk. i noterden onaylatmana gerek yok. eger okulunun boyle bir muhru vurmaya yetkisi varsa problem olacagini sanmiyorum.

bjk_oguz

universite basvuru

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 19, 2011 9:29 pm

Valla benim okul birak cevirdigim belgeleri daha turkce belgeleri bile asli gibidir onaylamadi yani seve seve notere bayildik paralari.Sana bol sans.

mehmetcobanlar

universite basvuru

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Tem 20, 2011 1:23 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
Valla benim okul birak cevirdigim belgeleri daha turkce belgeleri bile asli gibidir onaylamadi yani seve seve notere bayildik paralari.Sana bol sans.[/quote]

vallah oguz bende gecen yil giden bir abiye guvenerek yapiyorum.bugun tercumeden ingilizce aldim hepsini birazdan unv. gidip asli gibidir diye imzalatcam . tercumanlik burosu bazilarini same as orginal diye bolum birakmis zaten oralara imzalatirim.yoksa noter olsaydi 340 lira olacakti. :)bakalim hayirlisi

mehmetcobanlar

universite basvuru

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Tem 20, 2011 9:56 pm

arkadaslar duisburg essen den harici birde paderborn yolluyorum.elimdeki referans mektuplari kapali zarf di fakat 2 unv oldugu icin acmak ve onlari cogaltmak zorunda kaldim biri fotokopi diger unv ise asillari gonderilecek sizce bir sorun teskil eder mi ? ayrica vize icin ;
Nufus kayit ornegi. (tercume)
Ikametgah senedi. (tercume)
Askerlik tecil belgesi. (tercume)
sabika gibi belgeler var bunlar tercume edilip noter e sunulmasimi gerekiyor yoksa sadece yeminli tercume yeterlimidir

MERVE ASCI

universite basvuru

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Tem 21, 2011 11:43 pm

referans mektubunu ben de oyle vermistim.bir problem yasamadim.ayrica yeminli tercuman yeterli