Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ossie

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen ossie » Pzr Tem 17, 2011 1:12 am

selam arkadaslar.bildiginiz gibi almanyada universiteye ocak ayinda basvuruyoruz yerlestirme sonuclari gec aciklandigi icin ben bu sure icerisinde almanyada dil ourenmek istiyorum.3 ay gibi bir sure.Ben turist vizesi mi alacagim yoksa dil kursu vizesi mi.eger dil kursu vizesi alacaksam almanyada universite okumak istedigim icin dil kursuna gidiyorumm mu demeliyim yani dil kursuna almanyada uni icin gitmek istemem konslolslukta benim avantaji ma mi olur dez avantajima mi cok sacma bir soru oldu farkindayimama kac gundurbunu dusunuyorum simdiden tesekkurler...

MERVE ASCI

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Tem 18, 2011 6:28 pm

3 ay ve 3 ay alti vizeler icin turistik vizeye basvuruyorsun.ama dil kursuna gidecegin icin ona gore hazirliyorsun gerekli belgelerini. Bu belgeleri konsolosluk sitesinden ogrenebilirsin.ayrica cok kisa bir surede vizen eline ulasiyor. kesinlikle avantaj saglayacaktir sana.cunku uni icin vize basvurusunda bulunurken dil seviyen ne kadar iyi olursa o kadar iyi senin icin. Ayrica onceden dil kursuna gitmis olman senin bu konudaki ciddiyetini gosterecek vize basvurunda. Dogru bir karar benceB)

ossie

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen ossie » Pzt Tem 18, 2011 9:00 pm

cok tesekkurler cevabniz icin

xwq

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen xwq » Sal Tem 19, 2011 2:28 am

Ben Turkiye\'de universite kaydimi yaptirip orada okuma istiyorum ama orada universite basvurusu yapmadim istedigim universite basvuru icin B1 seviyesi istiyor bende orada dil kursuna gidip en az B1 yapip universiteye basvuru yapmak istiyorum sorun su bildigim kadariyla dil vizesi ogrenci vizesine donusturulemiyor, ogrenci vizesine de basvuru yapamiyorum universite kabul belgem olmadigi icin ben turistik vize almayi dusunuyordum ama en fazla 3 ay veriyorlarmis ben ne tur vize almaliyim ki 6 ay veya daha fazla orada kalip Almancayi ogrenip egitimimi Almanya\'da devam ettireyim.

MERVE ASCI

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Tem 19, 2011 3:09 am

Dil kursundan sonra uniye devam etmek istiyorsan vize konusundaki tek sansin ogrenci vizesi.dil kursu vizesini 1 senelik de alabilirsin; ama dedigin gibi daha sonradan uniye devam etmek icin tr ye gidip yeniden vize basvurusunda bulunmak gerekir. o zaman soyle yap: baska bir uniden sartli kabul al ve her hangi bir dil kursuna kaydini yaptir boyle basvur vizeye.dsh yi verdikten sonra da istedigin uniye basvurursn ve egitimine devam edersin

xwq

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen xwq » Sal Tem 19, 2011 4:13 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Dil kursundan sonra uniye devam etmek istiyorsan vize konusundaki tek sansin ogrenci vizesi.dil kursu vizesini 1 senelik de alabilirsin; ama dedigin gibi daha sonradan uniye devam etmek icin tr ye gidip yeniden vize basvurusunda bulunmak gerekir. o zaman soyle yap: baska bir uniden sartli kabul al ve her hangi bir dil kursuna kaydini yaptir boyle basvur vizeye.dsh yi verdikten sonra da istedigin uniye basvurursn ve egitimine devam edersin[/quote]

Basvuru Ocakta mi basliyor arkadas Ocak yazmista! Birde dil vizesini alip sonra dediginiz gibi Turkiye\'ye geri donup ogrenci vizesi alan
yakininizda var mi? Bu sekil vize alan cok mu yani

MERVE ASCI

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Tem 19, 2011 4:47 pm

Basvuru tarihleri her uniye gore degisir.Sayfasindan bakmalisin. Sadece dil kursu vizesi alanlari duydum; ama bilgilerin devamini almadim. Sonucta yeniden uni icin vizeye basvurcaksin.problem olmaz.tam tersine o zamana kadar dil sinavini verirsen ve o belgeyle tekrar basvurursan ikinci vizen daha kolay cikar.

xwq

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen xwq » Çrş Tem 20, 2011 12:50 am

Basvuru tarihleri her uniye gore degisir.Sayfasindan bakmalisin. Sadece dil kursu vizesi alanlari duydum; ama bilgilerin devamini almadim. Sonucta yeniden uni icin vizeye basvurcaksin.problem olmaz.tam tersine o zamana kadar dil sinavini verirsen ve o belgeyle tekrar basvurursan ikinci vizen daha kolay cikar.[/quote]

Dil sinavi derken Dsh ve Testdaf mi bahsediyorsunuz? ve ben problem cikicagini yani ogrenci vizesi vermezler diye dusundugum icin dil vizesine yogunlasmadim siz problem olmaz vizede tam tersi kolaylik saglar dediniz simdi rahatladim ben o zaman dil vizesine basvuru yapayim :)

MERVE ASCI

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Tem 20, 2011 1:35 am

evet dsh ve testaftan bahsediyorum:) problem cikmaz evet,sadece kursunuzdan sonra tr ye gelip yeniden ogrenci vizesi almaniz gerekecek hepsi bu; ama bence en mantikli olan her hangi bir uniden sartli kabul alip dil kursuna da kaydini yaptirip ogrenci vizesine basvurmak. boylece zaman kaybini da onlemis olursun.bence ilk olarak bu secenege odaklan

xwq

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen xwq » Çrş Tem 20, 2011 2:06 am

evet dsh ve testaftan bahsediyorum:) problem cikmaz evet,sadece kursunuzdan sonra tr ye gelip yeniden ogrenci vizesi almaniz gerekecek hepsi bu; ama bence en mantikli olan her hangi bir uniden sartli kabul alip dil kursuna da kaydini yaptirip ogrenci vizesine basvurmak. boylece zaman kaybini da onlemis olursun.bence ilk olarak bu secenege odaklan[/quote]

Sizi de yoruyorum kusura bakmayin son bir sorum olacak :) sartli kabul veren universiteler geneli olumlu cevap mi veriyor? Ben Paderborn Universitesini dusunuyorum eger basvuru yaparsam cunku dayimin yaninda kalicam Bielefeld\'de Paderborn yakin diye biliyorum.

mesut0701

almanyada dil kursu

Mesaj gönderen mesut0701 » Pzr Eyl 04, 2011 12:22 pm

Merhaba benim kirmizi pasaportum var. Almanyada master yapmak istiyorum. Avrupa birligi vatandaslarina almanyadaki universitelerde indirim uygulaniyor mu? Bazi ulkelerde ucretsiz okuma hakki taniliyo. Almanyada bu gecerli mi? Bir de benim kirmizi pasaporta sahip olmamin vizeden baska ne gibi avantajlari var. Tesekkur ederim