Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

acik ogretim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
murat181818

acik ogretim

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Tem 03, 2011 8:34 pm

oncellikle herkese saygi ve sevgilerimle merhaba diyorum...
birden fazla yere baktigimda bunun cevabini tam olarak alamadim cunku kesin cevabi alayim ki ona gore haraket edeyim dusuncesindeyim...
sorum 1 : acik ogretim uluslarasi iliskilerde tercih yapsak mesela eskisehir acik ogretim uluslarasi iliskiler yazarsak ve kayita yapmasak
acik ogretimden almanyadan kabul alabilirmiyiz? ve de vize konusunda sorun olurmu? cunku vizenin cikmamasi durumunda almanya hayalinin bitmesi demek ve turkiyede tekrar sinava girmek demek buda biliyorsunuz puan dusuruyor...
sorum 2 : ben su an bir yerde calsiyorum sigortali olarak vize basvuru yaptigimda bir sorun teskil etmez dimi ya da istifa edip ole mi basvursam? ya da direk basvur sorun olmaz diyen var mi?
sorum 3 : ALMANYADA okurken universiteyi turkiyeye gecis yapabilirmiyiz? yapan var diye duydum....
dogrumudur...almanyadan universite okurken ayni bolumden kaldigi siniftan turkiyede herhangi bir universiteye devam edebilirmiyiz?

sorullarima cevab vermenizi rica edecegim...
iyi forumlar dilerim herkese,,,

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

acik ogretim

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 03, 2011 8:42 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
oncellikle herkese saygi ve sevgilerimle merhaba diyorum...
birden fazla yere baktigimda bunun cevabini tam olarak alamadim cunku kesin cevabi alayim ki ona gore haraket edeyim dusuncesindeyim...
sorum 1 : acik ogretim uluslarasi iliskilerde tercih yapsak mesela eskisehir acik ogretim uluslarasi iliskiler yazarsak ve kayita yapmasak
acik ogretimden almanyadan kabul alabilirmiyiz? ve de vize konusunda sorun olurmu? cunku vizenin cikmamasi durumunda almanya hayalinin bitmesi demek ve turkiyede tekrar sinava girmek demek buda biliyorsunuz puan dusuruyor...
sorum 2 : ben su an bir yerde calsiyorum sigortali olarak vize basvuru yaptigimda bir sorun teskil etmez dimi ya da istifa edip ole mi basvursam? ya da direk basvur sorun olmaz diyen var mi?
sorum 3 : ALMANYADA okurken universiteyi turkiyeye gecis yapabilirmiyiz? yapan var diye duydum....
dogrumudur...almanyadan universite okurken ayni bolumden kaldigi siniftan turkiyede herhangi bir universiteye devam edebilirmiyiz?

sorullarima cevab vermenizi rica edecegim...
iyi forumlar dilerim herkese,,,[/quote]
1.okul kabulu alirsin belki ama bence konsolosluk zorlar alan vardir belki tam olarak bilmiyorum ama isini sansa birakma.
2.vizen cikinca ayrilirsin bir sey olacagini sanmam.
3.bende oyle duydum.

87romeo

acik ogretim

Mesaj gönderen 87romeo » Pzt Tem 04, 2011 11:32 pm

1. Acikogretimde ancak iki yil okuduktan sonra basvurma hakkin doguyor almanyadaki universitelere.yani sadece tercih yaparak almanyadaki uilerden kabul alamazsin.

2. Bir iste calisiyor olman sorun teskil etmez.nasil olsa almanyaya gitmek icin birakmak zorunda kalacaksin. :)

3.almanyadaki un ilerden turkiyeye gecis icin, basarili iki semesteri arkanda birakman gerekiyor,ayrica trde okumak istedigin unidede kontenjan sinirlamasi ile karsilasacaksin. Yani biraz karisik ve uzun bir is. Basarilar Dilerim :)

murat181818

acik ogretim

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Tem 04, 2011 11:55 pm

peki varmi turkiyeden almanyaya gidip 2 semester basari ile bitirmis sonrada tekrar turkiyeye donerek okumaya devam eden? bu arada bolumum siyaset bilimi ve uluslarasi iliskiler olicak..ve acik ogretim 2 yil :( mi ben yazarim ole basvurum diye dusundum..cunku diger sene puan dusmesi olmazdi ne guzel....bakalim hayirlisi olsun...tesekkurler..yorum icin
iyi forumlar,

FarukDemir

acik ogretim

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Tem 05, 2011 12:08 am

Murat, 4 yillik vakif universitesine yerlessen nasil olur?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

murat181818

acik ogretim

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Tem 05, 2011 12:10 am

risk var vizenin cikmamsi demek kotu husran olur tekrar sinava girersen biliyorsun okul puaninn yarisini kesiyolar..

FarukDemir

acik ogretim

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Tem 05, 2011 12:19 am

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
risk var vizenin cikmamsi demek kotu husran olur tekrar sinava girersen biliyorsun okul puaninn yarisini kesiyolar..[/quote]

Risk derken ozele yerlesememek mi, yoksa ozele yerlesince vizeye etki eder diye mi?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

murat181818

acik ogretim

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Tem 05, 2011 12:20 am

ya hayir zaten ozele kayit yaptirmicam kazandi belgeis ile basvuru yapiliyor ama basvuru yapinca olumsuz yanit gelince tercih yaptimgiz icin ve gitmedigimiz icin ozele tekrar sinava girince okul puanin yarisi gidiyor