Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Haz 01, 2011 11:31 pm

Gozun aydin cyronix, cok beklemissin ama bekledigine deger umarim (:

Almanya\'da basarilar..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Çrş Haz 01, 2011 11:57 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:
Gozun aydin cyronix, cok beklemissin ama bekledigine deger umarim (:

Almanya\'da basarilar..[/quote]

tesekkurler, umarim B)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Haz 02, 2011 1:10 am

[quote]cryonix tarafindan yazilan metin:
"studiumvorbereitender sprachkurs in" yaziyo ? bu aldigm vize sadece dil kursu vizesi degil dimi ? bi 2 sene once kadar pass.lara sprachkurs / masterstudium yaziyodu, uygulama mi degisti yoxa ben mi istedigmi alamadim [/quote]

Oncelikle tebrikler=).

Sana verilen - senin durumunda - Master\'a hazirlik amacli Sprachkurs vizesi. Masterstudium icin kesin giris belgesi aldin mi?

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Prş Haz 02, 2011 1:16 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:
"studiumvorbereitender sprachkurs in" yaziyo ? bu aldigm vize sadece dil kursu vizesi degil dimi ? bi 2 sene once kadar pass.lara sprachkurs / masterstudium yaziyodu, uygulama mi degisti yoxa ben mi istedigmi alamadim [/quote]

Oncelikle tebrikler=).

Sana verilen - senin durumunda - Master\'a hazirlik amacli Sprachkurs vizesi. Masterstudium icin kesin giris belgesi aldin mi?[/quote]

tesekkurler, yok giris belgem, sartli kabulumde yok daha dogrusu hala haber yok RWTH den, aslinda noldugnu anladim da hani sitede bagriniyolar ya (yanlis anlamayin :)) sonrasinda ogrenci olunacaksa dil kursu+ ogrenci vizesine basvurun diye, simdi bana gelen bu vize olmus mu olmamis mi onu tam anlamadm, dedigm gbi onceden boyle bi ibare yoktu, selamlar...

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Haz 02, 2011 1:21 am

Oncelikle tebrikler=).

Sana verilen - senin durumunda - Master\'a hazirlik amacli Sprachkurs vizesi. Masterstudium icin kesin giris belgesi aldin mi?[/quote]

tesekkurler, yok giris belgem, sartli kabulumde yok daha dogrusu hala haber yok RWTH den, aslinda noldugnu anladim da hani sitede bagriniyolar ya (yanlis anlamayin :)) sonrasinda ogrenci olunacaksa dil kursu+ ogrenci vizesine basvurun diye, simdi bana gelen bu vize olmus mu olmamis mi onu tam anlamadm, dedigm gbi onceden boyle bi ibare yoktu, selamlar...[/quote]

Sana verilmis olan zaten ogrenci vizesi, dil kursu olsa da. Studiumvorbereitung oldugu icin sorun olacagini sanmiyorum, oradayken Master\'a kabulunu alirsan vizeni ona gore uzatabilirsin diye dusunuyorum.

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Prş Haz 02, 2011 1:23 am

Oncelikle tebrikler=).

tesekkurler, yok giris belgem, sartli kabulumde yok daha dogrusu hala haber yok RWTH den, aslinda noldugnu anladim da hani sitede bagriniyolar ya (yanlis anlamayin :)) sonrasinda ogrenci olunacaksa dil kursu+ ogrenci vizesine basvurun diye, simdi bana gelen bu vize olmus mu olmamis mi onu tam anlamadm, dedigm gbi onceden boyle bi ibare yoktu, selamlar...[/quote]

umarim, tsek.ler :L
Sana verilmis olan zaten ogrenci vizesi, dil kursu olsa da. Studiumvorbereitung oldugu icin sorun olacagini sanmiyorum, oradayken Master\'a kabulunu alirsan vizeni ona gore uzatabilirsin diye dusunuyorum.[/quote]

ebge

Mesaj gönderen ebge » Pzt Haz 20, 2011 2:36 pm

Ve sonunda bende vize icin beklemeye koyuldum.

Saat 7.15 te randevum vardi. Saat 8 gibi gorusmeye basladik. Cok sert birine denk geldim. Neden Almanca,Nicin Almanya? gibi sorular sormadi. Onceden 1 yil projede kaldigim surede Almanya\'da neden ogrenmedin? diye sordu bayan. Bende amacimin dil ogrenmek degil sosyal proje oldugunu soyledim. Basini salladi. Bilgisayara bir seyler girdi. Sonra ne yapacaksin? dedi. asil amacimin yogun amacli almanca egitimi almak ama olabilirse sadece Erlangen Universitesinde Kulturel cografyada master yapmak istedigimi soyledim. kabulun yoksa yazismalarini ver dedi. Oyle cok iyi icerikli olmayan yazismalarimi verdim. ok. dedi. arada almanca 2 soru sordu. cevapladim. ve bitti. cikabilirsin dedi. 15 dakika bile surmeden bitti. ama kadin baya sertti. :(:(

Moralim bozuldu su an. hayirlisi olsun atlattik ya buna da sukur.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Haz 21, 2011 11:27 am

3 ay 5 gun sonra benim aramama inadima daynamayan konsolosluk beni aradi ve tarihi gecen dil kursumun yeni tarihini istedi :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 21, 2011 11:32 am

95 gun sabirla beklemek sirf bu yuzden vize verirdim konsolosluk olsam;)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Haz 21, 2011 11:40 am

cok pis inat ettiim :) bu arada sitenin devri veya sponsorluk anlasmasi falan yapilirsa bence seni de dahil etsinler tam bir DS demirbasisin :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 21, 2011 3:36 pm

:)mezun olmam icin 3 sinavim var ders calismaktan sikilinca ilk yaptigim sey ds ye ugramak:)bagimlilik yapti ben de;)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Haz 25, 2011 3:19 pm

tarih 15.03.2011 ogrenci vizesine basvurdum tarih 25.06.2011 pasaportum elime gecmis bulunmakta. D - mult -sprachkurs anschl. studium. gibi seyler yazili vize. oncelikle bu zorlu surecte bana bedavaya yardimci olan DS student ailesi ve iki kurus para icin yardimci olan sevgili baskan Gurkan\'a tesekkur ediyorum.vize basvurusunda vizeyi alirsam sayen de alamazsam sayemde demistim bu site ve en cokta gurkan sayesinde vizemi almis bulunmaktayim.danismanlik hizmetinin nerdeyse bir yemek ucretine yapildigini da soylemek istiyorum ama pahalli guzel bir yemek bogazda ki restorantlari dusunun :) neyse ben uzatirim biraz o yuzden kisa kesiyim vizemide aldigima gore artik bu siteyle isim kalmadi:) saka tabi heralde artik daha fazla girecem siteye cunku hersey yeni basliyor. sunuda soylemek istiyorum ben bile vize almissam heralde vizeyi alamiycak kimse yoktur. hangi bolum, nerden basvurdun, bloke hesap mi, gibi sorulari duyar gibi oldum. istanbuldan basvurdum, duisburgdan isletme sartli kabul vardi, bloke hesapla basvurdum. hatta 7908 olan bloke ben 7653 yatirdim:) ve seyahat sigortam bittigi halde bana yenile diyen olmadi. vizeye basvurupta bekleyenlere allahtan sabir basvuracaklarin da allah yardimcisi olsun diyorum.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Haz 25, 2011 4:10 pm

hayirli olsun hocam.. sabreden dervis muradina ermis misali olmus seninki:)

denizf35

Mesaj gönderen denizf35 » Cmt Haz 25, 2011 4:10 pm

Tebrikler! O bekleme kismi en zorlusu bence ama evet asil olay gidince basliyor :) Istanbul Konsoloslugu ne kadar iyi kalpli calisanlara sahipmis oyle aah keske hepsi oyle olsa :D Ben de 8000 euro yatirmayi dusunuyordum bir de hehe... Sen sinavi gecmissin ama baskasi kalabilir de :O vallahi helal olsun ne diyeyim. Zor olani basarmissin..
F. Deniz

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Haz 25, 2011 4:16 pm

Abi Hayirli Olsun Allah Utandirmasin Darisi Bekleyenlerin Basina:):)
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Haz 25, 2011 6:01 pm

[quote]denizf35 tarafindan yazilan metin:
Tebrikler! O bekleme kismi en zorlusu bence ama evet asil olay gidince basliyor :) Istanbul Konsoloslugu ne kadar iyi kalpli calisanlara sahipmis oyle aah keske hepsi oyle olsa :D Ben de 8000 euro yatirmayi dusunuyordum bir de hehe... Sen sinavi gecmissin ama baskasi kalabilir de :O vallahi helal olsun ne diyeyim. Zor olani basarmissin.. [/quote]

tesekkur ederim deniz hakeden kazansin diyorum. sakin bana uyup sen de aynisini yapma ben biraz karambole getirdim:) bu arada bana haketten iyi insanlar denk geldi hele en son santraldeki kiz son 3 gundur cagri yapmaya baisladik birbirmize konsolosluktan cagri var :) aradi dun vizen cikti cikti onayladi diyor dedim tamam sakin ol , cikinca haber ver demistim de :)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Haz 25, 2011 6:04 pm

[quote]ahmetkocaturk tarafindan yazilan metin:
kardes vizen hayirli olsun almanyada bambaska bi hayat bekliyor herseye hazir olarak gelmeni tavsiye ederim[/quot

bjk oguz, ahmetkocaturk, baran burak cok sagolun. artik herseyin hayirlisi diyelim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Haz 25, 2011 10:43 pm

tebrikler mohsen gozun aydin;)bu arada su 600+200 hangi gruptasin sen:D

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Haz 25, 2011 11:26 pm

Tebrikler, darisi tum vize bekleyenlerin basina (:
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

denizf35

Mesaj gönderen denizf35 » Pzr Haz 26, 2011 12:27 am

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
[quote]denizf35 tarafindan yazilan metin:
Tebrikler! O bekleme kismi en zorlusu bence ama evet asil olay gidince basliyor :) Istanbul Konsoloslugu ne kadar iyi kalpli calisanlara sahipmis oyle aah keske hepsi oyle olsa :D Ben de 8000 euro yatirmayi dusunuyordum bir de hehe... Sen sinavi gecmissin ama baskasi kalabilir de :O vallahi helal olsun ne diyeyim. Zor olani basarmissin.. [/quote]

tesekkur ederim deniz hakeden kazansin diyorum. sakin bana uyup sen de aynisini yapma ben biraz karambole getirdim:) bu arada bana haketten iyi insanlar denk geldi hele en son santraldeki kiz son 3 gundur cagri yapmaya baisladik birbirmize konsolosluktan cagri var :) aradi dun vizen cikti cikti onayladi diyor dedim tamam sakin ol , cikinca haber ver demistim de :)[/quote]

Darisi bekleyenlere ve de vizeye basvuracak olanlara tabii.. :)
F. Deniz

Kilitli