Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cemal

Mesaj gönderen cemal » Pzr Tem 22, 2012 1:12 pm

dedigim gibi sadece mezun olacagimi soylememe ragmen bu durumu gosteren bir belgem yoktu. ek olarak itiraz dilekcesinde diplomami ve tercumesini gonderdim. bekliyorum simdi...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 11:42 am

[quote]ersin060 tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar,

siteyi yakin zamanda kesfettim ve tum bilgileri severek okudum. oncelikle emegi gecen tum herkese tesekkur ederim.

06.07.2012 tarihinde Istanbul Alman Konsolosluguna ogrenci vizesine basvurum. evraklarim cok oldugu icin gorevli evraklari tasnif etti. sira numrasi aldim 3 nolu kabinde numaram yandi. icerde keyfi yerinde iyi bir beyefendi vardi.
Gunaydin, Gunaydin seklinde merhabalastik. ortam gayet iyiydi.

evraklarimi istedi, evraklari verdim;

+ Uni Siegen\'den Mimarlik bolumu kabulu
+ uni Siegen bunyesinde mittelstufe duzeyinde dil kursuna kayit belgesi
+ 2 yillik myo diploma- restorasyon bolumu
+ myo transkript
+ meslek lisesi diploma- insaat
+ meslek lisesi transkript
+ kalacagim yurt\'a ait kabul belgesi
+ bloke Hesap
+ B1 seviyesinde ozel dil kursuna ait Almanca sertifika
+ antetli kagida Almanca kursuna hangi zamdan basladigima dair ve benim dile yatkinligim ve amacimla ilgili Almanca Kurs hocamdan konsolosluga referans mektubu
+ lise hocamdan ve altinda bolum baskani ve mudurun bulundugu islak imzali referans yazisi
+ Autocad serifikasi
+ fotografli guzel bir ozgecmis
+ konsolosluga hitaben yazmis oldugum iyi niyet yazisi 1 sf.
+ lise staj belgem, antetli kagida yazilmis- 1 sene -Alman firmasi Metro AG
+ univeriste staj belgem univeriste bunyesinde 3 ay
+ vukuatli nufus kayit ornegi
+ acikogretim 1. sinif uluslararasi iliskiler ogrenci belgesi ve yurtdisina cikmasinda herhangi bir sakicnasi yoktur belgesi
+ askerlik tecil belgesi 2017 yilina kadar
+ ssk ise giris bildirgesi
+ is yeri calisma belgesi
+ sabika kaydi -temiz :)

tum bu belgelerden 2 ser adet ve turkce olanlari yeminli tercuman hocamdan tercume yaptirdim. konsolosluk gorevlisi bu belgerin hepsini aldi.

sadecde hesap cuzdani, tapu fotokopilerini ve ikametgahlarin hicbirini almadi.

bana sadece 3 soru sordu
+ dil kursu universite bunyesinde mi?
evet
+ halen ayni is yerinde mi calisiyorsun?
evet
+ master mi lisans mi?
lisans

6 dk evraklari girdi yanda ki alman kadinla surekli gulusuyorlardi bir konu hakkinda keyfi iyyidi.

islemin bitti dedi. bende hersey icin cok tesekkur ederim dedim
gorevlide rica ederim kendine iyi bak hoscakal dedi.

ilk defa vizeye basvuruyorum. degerli arkadaslarimin yorumlarini rica ediyorum. sizce vize alma olasiligim nedir? yardimlarinizi rica ederim.

saygilarimla[/quote]

Oncelikle tebrikler , basarili bir gorusme olmus gibi tum evraklarin eksiksiz..Soruna gelince ;
Kahin degiliz ancak pozitif bir cevap alma ihtimalin bir hayli yuksek.

Rahat rahat , ne kabus gorerek ne de hayaller kurarak gecir gunlerini , normal hayat duzenine devam etmeni tavsiye ederim.

Ve boyle sorulari ozel mesaj ile sormayiniz ,diger yorum yapan arkadaslarin cevaplari yeterli gorulmus ki yonetici arkadaslar bir duzeltmede bulunmamis.Sadece biz yoneticiler degil sorulara cevap veren uyelerimizde Almanya\'da Egitim konusunda bir hayli bilgililer , onlarada guvenebilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Pzt Tem 23, 2012 11:52 am

Ben sizlerinde degerli yorumlarini almak istedim. yorumlariniz icin oncelikle cok tesekkur ederim. bende dediginiz gibi ne hayal kuruyorum ne de karamsar bakiyorum surece. umarim vizemi bir an once alirim.

Vizemi alirsam buradan hemen duyuracagim. tekrar tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 12:23 pm

Bol sanslar ve umarim alirsin vizeni.Simdi hava guzeldir Istanbul\'da tadini cikar ,gelirsen buraya cok ararsin gunesi ;)

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Tem 23, 2012 12:25 pm

tam benim istedgim hava sayin yoneticim :) banada sans dile

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 12:26 pm

Okyanus\'da oyle diyordu ,Polonya havasi , yagmur , bulut benim havam.
Simdi isyanlarda \')

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Tem 23, 2012 12:27 pm

4.redden sonra 5.kez dil+universite icin basvurdum yakinda terminin var.

1.vize dil+universite eksik evrak bloke tam edildi.onlisans mezunu.a1 a2 yok sonuc red
2.vize dil+universite evraklar tam bloke dahil.onlisans mezunu.a1 a2 var.sonuc red
3.vize sadece dil amacli.evraklar tam.a1 a2 var onlisans mezunu.sonuc red.
4.vize dil+universite .evraklar tam.a1 a2 var.onlisans mezunu yine sonuc red.
klasik red cevaplarindan almanyada okumak amacinda oldugunuzdan suphe duyuldu.okuyup okuyamacaginizdan tereddutleirmiz var gibisinden.

5.vize dil+universite: evraklar tam.a1 a2 var.onceki basvurularimda kesin kabul yoktu gecici kabul fakat kayit tarzi gibi idi.bu sefer kesin kabul belgem mevcut.oncesinde dil kursu ile universite ayni sehirde fakat ayri yerlerde idi.bu sefer dil kursu universite bunyesinde ve baska sehire bu sefer basvuru yaptim.
5.basvuru yaparken lisans mezunu olarak basvuracagim.isletme alanim. yanliz onceki basvurlarimda daha once isletme 2 yillik okumussun simdide bitrmek uzeresin demislerdi bu sefer farkli bir alan isletme enformatigi bolumune basvuruyorum.olduki umarim olmaz yine red olursa bu sefer master olarak basvuru yapmayi dusunoyurm.
sizce anormal olan bir durum varmi???? sahsen vize itirazlarida sonuc vermedi berlindne avukatta geldi konsolosuluga benim adima avukatim arastirdi almandi kendisi denilen gecici kabul belgesi yok demisler. halbuki 3 fotokopi vermistim sonrasi tekrar gittim vizeye basvuru yaptim sonuc yine red.bana eksik evrak demiyorlar klasik soyut nedenler.neyse bisey demiyorum.

sonucu mutlaka formda paylasirim.simdiden herkese bol sanslar.kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 12:37 pm

Bol sanslar ctuezuen , malesef lanet bir uygulama..Anormal bir durum yok gibi , anlattiklarina bakilirsa daha da donanimlisin bu kez.

Birde taahhutname hazirla derim ve noterde onaylat.Icerigi ise;

Almanya\'ya sadece universite egitimi almak icin gitmek istedigimi ve egitimimi tamamladiktan sonra ulkeme geri donecegimi taahhut eder , aksi halde Almanya\'dan zorla cikarilacagimi , itiraz etmeyecegimi ve surekli oturum hakkini talep etmeyecegimi simdiden kabul ediyorum.
Bu taahhutun , hem Alman hemde Turk makamlarinda , aksini yaparsam , aleyhime delil olarak kullanilmasini ve gereginin yapilmasini arz ederim.

gibi bir taahhutde bulunabilirsin \') Bakalim baska bahane bulabilecekler mi..

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Pzt Tem 23, 2012 12:44 pm

cok tesekkur ederim Staatsmann. evet Istanbul cok gunesli ve sikici geliyor artik bana. Ama Siegen de surekli yagmurluymus. bende yagmurlu havalari cok severim ama nereye kadar bilemiyorum :)

umarim herseyin hayirlisi olur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 1:10 pm

Almanya\'nin bir cok sehri simdiden emekliligini yasamak isteyenler icin mukemmel :) Bol huzur ,sessizlik ,yesillik,yagmur eksik olmaz.

Ve evet hayirlisi olsun..

ingold

Mesaj gönderen ingold » Sal Tem 24, 2012 4:00 pm

Merhaba arkadaslar,

Foruma daha yeni katildim ve vize sureci ile yasananlarla ilgili cok detayli bilgi sahibi oldum. Bu nedenle oncelikle forumu acan yoneticilere ve gelismesine katkida bulunan herkese tesekkurler. Ben Berlin School of Economics and Law\'dan master egitimi icin kabul aldim ve simdi malum vize basvuru sureci ile ugrasiyorum. Belgelerle ilgili bir sorum olacak; forumu okudugum kadariyla konsoluslugun sitesinde yer alan ogrenci ve ogrenim vizesi bilgi notundaki istenen belgeler arasinda bulunan ogrenim gorulecek universitenin hangi sehirde bulunduguna, okunaca bolum, ogrenim programi ve fakulte hakkinda bilgiler icin istenen belge ile ilgili bir bilgi gozume carpmadi. Bununla ilgili nasil bir belge hazirlamaliyiz ya da hazirlayan arkadaslar nasil yaptiklarini paylasabilirlerse cok sevinirim.

Herkese kolayliklar,

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 24, 2012 6:15 pm

Ben hazirlamadim ve hazirlayan da gormedim iks deki kadin soylemediginden hic ugrasmamistim.Bunu soru halin de sorabilir sadece bence.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 24, 2012 6:16 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

1.vize dil+universite eksik evrak bloke tam edildi.onlisans mezunu.a1 a2 yok sonuc red
2.vize dil+universite evraklar tam bloke dahil.onlisans mezunu.a1 a2 var.sonuc red
klasik red cevaplarindan almanyada okumak amacinda oldugunuzdan suphe duyuldu.okuyup okuyamacaginizdan tereddutleirmiz var gibisinden.

5.vize dil+universite: evraklar tam.a1 a2 var.onceki basvurularimda kesin kabul yoktu gecici kabul fakat kayit tarzi gibi idi.bu sefer kesin kabul belgem mevcut.oncesinde dil kursu ile universite ayni sehirde fakat ayri yerlerde idi.bu sefer dil kursu universite bunyesinde ve baska sehire bu sefer basvuru yaptim.
5.basvuru yaparken lisans mezunu olarak basvuracagim.isletme alanim. yanliz onceki basvurlarimda daha once isletme 2 yillik okumussun simdide bitrmek uzeresin demislerdi bu sefer farkli bir alan isletme enformatigi bolumune basvuruyorum.olduki umarim olmaz yine red olursa bu sefer master olarak basvuru yapmayi dusunoyurm.
sizce anormal olan bir durum varmi???? sahsen vize itirazlarida sonuc vermedi berlindne avukatta geldi konsolosuluga benim adima avukatim arastirdi almandi kendisi denilen gecici kabul belgesi yok demisler. halbuki 3 fotokopi vermistim sonrasi tekrar gittim vizeye basvuru yaptim sonuc yine red.bana eksik evrak demiyorlar klasik soyut nedenler.neyse bisey demiyorum.

sonucu mutlaka formda paylasirim.simdiden herkese bol sanslar.kolay gelsin.[/quote]

Umarim bu sefer alirsin , ayriyeten sabrina ve azmine diyecek bir sey yok;)

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Çrş Tem 25, 2012 1:25 am

Ben de bugun girdim vize gorusmesine ankara\'da.. Burada yazilanlara gore cok daha uzun surdu 40 45 dk sorular sordu, goethe den aldigim katilim belgelerini getirmeyi unuttugum icin orda bi de yazili sinav oldum gorusmenin ortasinda :D onun disinda garantor belgemde ogrenim icin oldugu belirtilmemisti, tedirgindim biraz ama onun konusu bile acilmadi sadece akraba olup olmadigini sordu bayan.. Iyi muhabbet dondu ama onun disinda :D

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Tem 25, 2012 9:34 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bol sanslar ctuezuen , malesef lanet bir uygulama..Anormal bir durum yok gibi , anlattiklarina bakilirsa daha da donanimlisin bu kez.

Birde taahhutname hazirla derim ve noterde onaylat.Icerigi ise;

Almanya\'ya sadece universite egitimi almak icin gitmek istedigimi ve egitimimi tamamladiktan sonra ulkeme geri donecegimi taahhut eder , aksi halde Almanya\'dan zorla cikarilacagimi , itiraz etmeyecegimi ve surekli oturum hakkini talep etmeyecegimi simdiden kabul ediyorum.
Bu taahhutun , hem Alman hemde Turk makamlarinda , aksini yaparsam , aleyhime delil olarak kullanilmasini ve gereginin yapilmasini arz ederim.

gibi bir taahhutde bulunabilirsin \') Bakalim baska bahane bulabilecekler mi..[/quote]

tesekkur ederim haklisiniz Staatsmann.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Tem 25, 2012 9:37 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

sonucu mutlaka formda paylasirim.simdiden herkese bol sanslar.kolay gelsin.[/quote]

Umarim bu sefer alirsin , ayriyeten sabrina ve azmine diyecek bir sey yok;)[/quote]

ins. eren_f2007 bu sefer umutluyum .tesekkurler.

sifa

Mesaj gönderen sifa » Prş Tem 26, 2012 1:02 pm

arkadaslar lutfen yardim ederseniz sevinirim!!!!!
ben yakin zamanda vize icin basvurdum fakat vizem rededildi, gerekce olarakta vize gecerlilik suresi bitiminden once uye evlet topraklarindan ayrilma niyetinde oldugunuz tespit edilememistir isaretlenmisti
bn 18 yasindayim liseyi bitirdim fakat vermedigim derslerden dolayi mezun olmadim bu yuzden ogrenci belgesi de gosterdim belge tarihi biraz gec oldugu icin mi inanmadilar bilemiyorum ne yapmaliyim cok zor durumdayim ?
:ap

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 26, 2012 2:07 pm

ne icin gitmek istiyorum dedin?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 26, 2012 3:17 pm

Merhaba arkadaslar

Izmir\'den dun vize basvurusu yaptim. almanyada hochschule rosenheim\'dan bilgisayar muh e kabul aldim. bunun yaninda munihtekine de basvurum var ama sonuclar agustosta aciklandigindan sadece basvuru teyit belgem var. o da ana basvurum(bilgisayar muh) icin degil yan bolum(biyomuhendislik) icin duzenlenmis ogrenci islerindekilerin kendi inisiyatiflerine gore. bastan beri bilgisayar muh istiyorum, rosenheimdan kabul geldigi icin munihte bilgisayar muh e kabul edilmezsem rosenheim\'a kayit yaptiricam dedim. diger bolumlere gitmicemi belirttim gorusmede. sagolsun sorular hep bu yonde geldi tabi ben bu sekilde acikladikca kesin bisey soylemiyosun dedi memur. gorusmede memur sagolsun surekli muhalefet oldu isi geregi diye dusunuyorum. ama forumu okudugumda bu cevaplarin baya sorun yaratacagini dusunmeye basladim. en son red gelirse napcaksin dedi turkiye\'de devam edicem baska secenek yok diye cevap verdim. egitim sonrasinda ya da baska zamanda Almanya\'da kalmak isteyip istemedigimle ilgili hic bi soru sormadilar. ama ben ek olarak turistik gidislerimi, zamaninda gidip geldigimi, almanya\'da cok vakit gecirdigimi ve baska amacim olmadigini belirttim. memur bakti hic bilemeyiz 20nci sefer de olsa belli olmaz dedi ve sansini fazla zorlama istersen diye guldu. bu zaten red alicaksin bos yere ugrasma demek mi anlayamadim acikcasi :)

simdiye kadar konsoloslukta cok kez vize gorusmesine girmeme ragmen eskilere oranla cok daha heyecanliydim bunun da cevaplarimda etkisi buyuk oldu sanirsam. bazi verdigim cevaplara ben bile inanamiyorum. cumle kuramadigim anlar dahi oldu.

turkiyede lisans bitirdim. testdaf\'tan 3ncu seviye aldim. ailem munihte yasiyo. 2003\'den beri 7 kez turistik olarak gidip geldim.

daha once 2006da basvurum olmustu okulla irtibatim yoktu dil kursu ve sonrasinda universite olarak gitmeye calismistim. ama almanya\'da kalmak istiyo musun sorusuna iyi bir is bulursam neden olmasin demistim tecrubesizlikten. sanirim red gelmesinin sebebi bu oldu. sonra itiraz falan etmedim.

simdiki basvuruda sorulara verdigim cevaplardan cok aklimi cok fazla kurcalayan kisim var. bolumun 7 semester oldugunu cok onceden biliyorum. gorusmeye girmeden once basvuru formunu doldurdum. tabi stresten dolayi ve hizli doldurmam gerektiginden ne kadar sure kalicaksiniz kismina 3 sene yazdim. nasil olur demeyin valla 7 semester diye diye 3 sene yazmisim. insanlik hali diyelim.

simdi genel hatlariyla ben red alacagimi dusunuyorum. tecrubeli arkadaslar daha tarafsiz bi gorus soyliceklerdir umarim.

bunun yaninda ailem avukatla konusalim belgeler buraya geldiginde burdan takip etsin garanti olsun diyolar. avukatlar bu degerlendirme asamasina ne kadar dahil olabiliyo ya da nasil bi etkileri oluyo bilen var mi ?

son olarak bu kalis suresi kismindaki hatami nasil duzeltmem gerekir konsolosluga gidip dilekce vererek ben hata yapmisim 3 sene yazmisim mi demem lazim. ne onerirsiniz ? ya da ret geldiginde itiraz edip orada tekrar yeni belgelerle mi duzeltme yapmam benim yararima olur.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Prş Tem 26, 2012 4:33 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

[quote]ersin060 tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar,

siteyi yakin zamanda kesfettim ve tum bilgileri severek okudum. oncelikle emegi gecen tum herkese tesekkur ederim.

06.07.2012 tarihinde Istanbul Alman Konsolosluguna ogrenci vizesine basvurum. evraklarim cok oldugu icin gorevli evraklari tasnif etti. sira numrasi aldim 3 nolu kabinde numaram yandi. icerde keyfi yerinde iyi bir beyefendi vardi.
Gunaydin, Gunaydin seklinde merhabalastik. ortam gayet iyiydi.

evraklarimi istedi, evraklari verdim;

+ Uni Siegen\'den Mimarlik bolumu kabulu
+ uni Siegen bunyesinde mittelstufe duzeyinde dil kursuna kayit belgesi
+ 2 yillik myo diploma- restorasyon bolumu
+ myo transkript
+ meslek lisesi diploma- insaat
+ meslek lisesi transkript
+ kalacagim yurt\'a ait kabul belgesi
+ bloke Hesap
+ B1 seviyesinde ozel dil kursuna ait Almanca sertifika
+ antetli kagida Almanca kursuna hangi zamdan basladigima dair ve benim dile yatkinligim ve amacimla ilgili Almanca Kurs hocamdan konsolosluga referans mektubu
+ lise hocamdan ve altinda bolum baskani ve mudurun bulundugu islak imzali referans yazisi
+ Autocad serifikasi
+ fotografli guzel bir ozgecmis
+ konsolosluga hitaben yazmis oldugum iyi niyet yazisi 1 sf.
+ lise staj belgem, antetli kagida yazilmis- 1 sene -Alman firmasi Metro AG
+ univeriste staj belgem univeriste bunyesinde 3 ay
+ vukuatli nufus kayit ornegi
+ acikogretim 1. sinif uluslararasi iliskiler ogrenci belgesi ve yurtdisina cikmasinda herhangi bir sakicnasi yoktur belgesi
+ askerlik tecil belgesi 2017 yilina kadar
+ ssk ise giris bildirgesi
+ is yeri calisma belgesi
+ sabika kaydi -temiz :)

tum bu belgelerden 2 ser adet ve turkce olanlari yeminli tercuman hocamdan tercume yaptirdim. konsolosluk gorevlisi bu belgerin hepsini aldi.

sadecde hesap cuzdani, tapu fotokopilerini ve ikametgahlarin hicbirini almadi.

bana sadece 3 soru sordu
+ dil kursu universite bunyesinde mi?
evet
+ halen ayni is yerinde mi calisiyorsun?
evet
+ master mi lisans mi?
lisans

6 dk evraklari girdi yanda ki alman kadinla surekli gulusuyorlardi bir konu hakkinda keyfi iyyidi.

islemin bitti dedi. bende hersey icin cok tesekkur ederim dedim
gorevlide rica ederim kendine iyi bak hoscakal dedi.

ilk defa vizeye basvuruyorum. degerli arkadaslarimin yorumlarini rica ediyorum. sizce vize alma olasiligim nedir? yardimlarinizi rica ederim.

saygilarimla[/quote]

Oncelikle tebrikler , basarili bir gorusme olmus gibi tum evraklarin eksiksiz..Soruna gelince ;
Kahin degiliz ancak pozitif bir cevap alma ihtimalin bir hayli yuksek.

Rahat rahat , ne kabus gorerek ne de hayaller kurarak gecir gunlerini , normal hayat duzenine devam etmeni tavsiye ederim.

Ve boyle sorulari ozel mesaj ile sormayiniz ,diger yorum yapan arkadaslarin cevaplari yeterli gorulmus ki yonetici arkadaslar bir duzeltmede bulunmamis.Sadece biz yoneticiler degil sorulara cevap veren uyelerimizde Almanya\'da Egitim konusunda bir hayli bilgililer , onlarada guvenebilirsiniz.[/quote]

arkadaslar simdi cep telefonuma ups den mesaj geldi pasaportunuz kargo da yarin teslim edecegiz diye. yarin tam 3. hafta olacak 21 gunde cevap gelmis. sizce iyi bir sure mi. bu kadar erken gelmesi. Gerci evraklari tam olan arkadaslarin vize gorusmesinde 2 hafta da gelen de vardi 3 hafta da vizesi gelen de var. yorumlarinizi rica ederim. tesekkurler

Kilitli