Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Gumruk Polisi Tarafindan Rehin Tutulan Postalarim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
emilie

Mesaj gönderen emilie » Cum Haz 17, 2011 3:07 am

Arkadaslar bir sorunum var ve nasil cozecegimi bilemiyorum.

Mannheim\'da ki Abend Akademie\'ye dil kursu icin kaydimi yaptirdim. Almanyadayken kayit oldugum ve ilk ayin odendigine dair belgemi alip geldim. Ertesi ay bir dahaki kurs paramida odeyince hadi ikisini birlikte bir kagitta gosterelim dedik. Rica ettik onlarda yardimci oldular sagolsunlar. Konsolosluga bu kagidi vermem gerektigi icin oradaki arkadasima rica ettim yollamasi icin, o da bir zarfa koyup taahutlu olarak bana yolladi.

Sorun bundan sonra basliyor cunku ayni kagidi bana 3 defa yollamak zorunda kaldi hemde her defasinda taahutlu ve sigortali olarak ve ben tam bir bucuk ay beklememe ragmen kagitlarim hic biri elime gecmedi bir turlu! hmmm

Haliyle bende arkadasimda cok sinirlendik. Kendisi postaneye gidip sordugunda kurs belgemin,ellerinde hic bir mantikli neden olmamasina ragmen, "Illegal para gonderimi ya da terorist saldiri iceren supheli posta " bahanesiyle gumrukte bekletildigini ogrendik. :o

Sari buyuk bir zarfin icinde kurs kabul kagidimdan baska hic bir sey yok ve ben bir kac tane "Ruh Hastasi Polis" yuzunden adima gonderilen hic bir kurs kabul kagidi postasini alamiyorum. :zoh

Guvenlik tedbirini anlayabilirim ama boyle mantiksiz ve ayrimci bir uygulamayi,hemde elde bir neden yokken kabul etmem mumkun degil. Bir cok ulke gordum ve diyebilirim ki Amerikan guvenligi dunyanin en can sikici,bezdirici ve siki guvenligi olmasina ragmen bu kadar "akil disi" bir uygulamaya orada bile rast gelmedim. En azindan okumak isteyene karsi saygilari var ve yardimci olmaya calisiyorlar... Daha simdiden dis bilemeye basladim bu ulkeye,hayirlisi bakalim ilerde n\'olcak... :@

Bu durumu nasil asmamiz gerekiyor acaba bir bilgisi ya da fikri olan var mi? Bu durumda nasil bir onlem almamiz gerekiyor? Ben bu sorun yuzunden vizeye basvuramadim ve 27 Temmuzda da buyuk ihtimalle kursta olamayacagim ve tekrar kurs tarihini degistirip kagidin elime gecmesini bekleyecegim. Onlarinda gelip gelmeyecegi supheli.... :|

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Haz 17, 2011 10:47 pm

gercektende ilginc bir durum madem supheleniyorlar ellerinde tutmalarinin manasi nedir anlamadim suphelenen acar bakar eger tehlikeli bir unsur varsa imha edersin yoksa zaten geri zarfa koy gonder

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cmt Haz 18, 2011 12:12 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:
gercektende ilginc bir durum madem supheleniyorlar ellerinde tutmalarinin manasi nedir anlamadim suphelenen acar bakar eger tehlikeli bir unsur varsa imha edersin yoksa zaten geri zarfa koy gonder [/quote]

Inan bilmiyorum... Arkadasim calisiyor, yoksa gidip polis\'le konusmayi dusunuyordu... Mantikli bir neden bulamiyorum,nasil cozulecek onuda bilmiyorum... :bye

Mannheim Turklerin yogun olarak yasadigi bir bolge ve belkide secmece birine bela oluyolar diye dusunuyorum artik... Cunku artik Alman Polisinin ve konsolosluk yetkililerinin falan ozellikle ruh hastasi insanlardan secildigini dusunmeye basladim....

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Haz 18, 2011 7:59 pm

dhl ile falan yollamayi denedin mi yada baska bir sehire gonderilsin ordan biri tr ye gondersin son care bu :) istersen yolla bana ben gonderiim burdan :D