Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

psikoloji master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
melekdayanikli

psikoloji master

Mesaj gönderen melekdayanikli » Cmt Eyl 18, 2010 11:08 pm

merhaba ben almanyada klinik psikoloji masteri yapmak istiyorum. ancak nereden ve nasil baslamam gerektigi konusunda tereddutler yasiyrum. kibrista egitimi %100 ingilizce olan bir okuldan mezun oldum. ingilizcem iyi ancak tofel skorum yok ve hic almanca bilmiyorum. Oncelikle hangi universiteleri onerirsiniz klinik psikoloji icin ikincisi dil kursuna gitmek icin nasil bir baslangic yapmaliyim
simdiden yardimlariniz icin tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

psikoloji master

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 20, 2010 12:06 am

merhaba, psikoloji alaninda hic ingilizce master bolumu duymadim almanya da. ilk olarak herhangi bir universiteye basvuru yaparsiniz daha sonra kabul veya bir cevap geldikten sonra dil kursu varsa universitenin oraya kayit yaptirirsiniz yoksa ozel dil kurslarina yonelirsiniz.

klinik psikolojisi icin de ilk aklima universite halle ve ipu berlin.

emilie

psikoloji master

Mesaj gönderen emilie » Prş Eyl 30, 2010 5:00 pm

[quote]melekdayanikli tarafindan yazilan metin:
merhaba ben almanyada klinik psikoloji masteri yapmak istiyorum. ancak nereden ve nasil baslamam gerektigi konusunda tereddutler yasiyrum. kibrista egitimi %100 ingilizce olan bir okuldan mezun oldum. ingilizcem iyi ancak tofel skorum yok ve hic almanca bilmiyorum. Oncelikle hangi universiteleri onerirsiniz klinik psikoloji icin ikincisi dil kursuna gitmek icin nasil bir baslangic yapmaliyim
simdiden yardimlariniz icin tesekkur ediyorum[/quote]

Ingilizce Psikoloji Master var elbette ama cok kisitli,genelde okullar Munihte ve cevresinde toplanmis bazilarida Ozel Okul. Klinik Psk. icin Ingilizce egitim malesef yok Almanyada,yalnizca Bilissel,Davranisci ve Endustriyel Psk. icin var.

Ayrintili bilgi almak icin DAAD in sayfasina bakabilirsin. Egitimi Ingilizce olan bir okuldan mezunsunsan ve mali durumun iyiyse tavsiyem resmi dili Ingilizce olan ya da Ingilizce egitim veren okullara bakman olacaktir. Sifirdan Almanca ogrenmek,sahsen ayni yolda oldugum icin biliyorum,hemde klinik Psk icin cok zor.

Kolayliklar! =)

emilie

psikoloji master

Mesaj gönderen emilie » Prş Eyl 30, 2010 5:02 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
merhaba, psikoloji alaninda hic ingilizce master bolumu duymadim almanya da. ilk olarak herhangi bir universiteye basvuru yaparsiniz daha sonra kabul veya bir cevap geldikten sonra dil kursu varsa universitenin oraya kayit yaptirirsiniz yoksa ozel dil kurslarina yonelirsiniz.

klinik psikolojisi icin de ilk aklima universite halle ve ipu berlin.[/quote]

Physiker hic Psk icin Halle ve Ipu Berlin \'i duymamistim... Ozellikle bu universiteleri,digerlerine gore Klinik Psk. de one cikaran nedir acaba?

RufioTR

psikoloji master

Mesaj gönderen RufioTR » Prş Eki 07, 2010 1:55 am

Hacettepe felsefe mezunuyum. Klinik psikoloji yuksek lisansi yapabilir miyim? Turkiye\'de yapamiyorum cunku tum dunyada klinik psikoloji yuksek lisansi yapabilmek icin psikoloji lisans mezunu olmak sarttir deniyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

psikoloji master

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 07, 2010 7:16 pm

almanya icin de aynisi gecerli

RufioTR

psikoloji master

Mesaj gönderen RufioTR » Prş Eki 07, 2010 8:26 pm

Tesekkurler

emilie

psikoloji master

Mesaj gönderen emilie » Cum Eki 08, 2010 3:06 am

[quote]RufioTR tarafindan yazilan metin:
Hacettepe felsefe mezunuyum. Klinik psikoloji yuksek lisansi yapabilir miyim? Turkiye\'de yapamiyorum cunku tum dunyada klinik psikoloji yuksek lisansi yapabilmek icin psikoloji lisans mezunu olmak sarttir deniyor.[/quote]

Bazi ozel okullarda Klinik Psk egitimi alabilirsin Turkiyede. (Mesela Bilgi Universitesi,Okan Universitesi ve Istanbul Ticaret Universitesi) fakat girmeden once bilimsel hazirlik sinavina sokarlar,belli bir Ales puani isterler.Girebilirsen once sana bilimsel hazirlik dersleri verirler bir sene,daha sonrada egitime devam edersin 2 ya da 3 sene kadar. Fakat alacagin egitimin duzeyi tezssiz yuksek lisans olur ki, tezin olmadan da doktora yapamazsin. Bu da kendini gelistirememek demek,akademisyen olamamak demek...

Ama illa Psikoloj okuyacagim diyorsan Psikoloji lisans a basvurabilirsin Almanyada.
Sanirim o konuda da Physiker bir seyler onerir basvuru ve kabul sartlari hakkinda... :)

RufioTR

psikoloji master

Mesaj gönderen RufioTR » Cum Eki 08, 2010 5:51 pm

Emilie selam,
Yanitin icin tesekkurler. Turkiye\'deki yuksek lisanslar tezsiz ve acikcasi bu durum bende bir guvensizlik uyandirdigindan hic basvurmayi dusunmedim.

Ben esim Erlangen\'de oldugu icin Erlangen uni\'yi dusunuyorum ama basvuruyu kabul etmezlerse naparim bilemiyorum. Nurnberg etrafinda baska hangi uni\'ler var biliyor musunuz?

emilie

psikoloji master

Mesaj gönderen emilie » Cum Eki 08, 2010 9:15 pm

[quote]libertyofgeist tarafindan yazilan metin:
arkadaslar merhaba, almanya da felsefe de yuksek ya da doktora yapan var mi aranizda ya da univ. leibniz ya da essen nasildir bileniniz var mi? simdiden tesekkur ederim. (fizikci kardes senin okuldu galiba bilirsin sen)[/quote]

Felsefe icin felsefe bolumu basligi acarsaniz ya da bunu forumdan kontrol ederseniz daha iyi olur. Bu sorunun bu baslikla alakasi yok cunku.

RufioTR

psikoloji master

Mesaj gönderen RufioTR » Cmt Eki 09, 2010 3:40 am

Ayrica benim diploma notum ETCS\'ye gore "C" oldugundan zittin sene NC\'den gecemiyormusum. Erlangen 1,3-1,7 arasi aliyormus psikolojiye ben 2,7\'de takiliyorum.

melekdayanikli

psikoloji master

Mesaj gönderen melekdayanikli » Çrş Kas 10, 2010 10:35 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:

Ingilizce Psikoloji Master var elbette ama cok kisitli,genelde okullar Munihte ve cevresinde toplanmis bazilarida Ozel Okul. Klinik Psk. icin Ingilizce egitim malesef yok Almanyada,yalnizca Bilissel,Davranisci ve Endustriyel Psk. icin var.

Ayrintili bilgi almak icin DAAD in sayfasina bakabilirsin. Egitimi Ingilizce olan bir okuldan mezunsunsan ve mali durumun iyiyse tavsiyem resmi dili Ingilizce olan ya da Ingilizce egitim veren okullara bakman olacaktir. Sifirdan Almanca ogrenmek,sahsen ayni yolda oldugum icin biliyorum,hemde klinik Psk icin cok zor.

Kolayliklar! =)[/quote]

Merhaba Emilie

Oncelikle cevabin icin tesekkur ederim. Dil ogrenmenin cok zor olmayacagini dusunuyorum ancak okul konusunda ciddi sikintilar yasiyorum. Klinik psikolojide once cikan universiteler diye bir cevap buldum bende tam olarak bu konuda sikinti yasiyorum. Sende sanirim psikoloji okuyosun master icin hangi universiteyi onerirsin.
Simdiden tesekkur ediyorum

emilie

psikoloji master

Mesaj gönderen emilie » Cum Haz 17, 2011 6:46 am

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:

Kolayliklar! =)[/quote]

Merhaba Emilie

Oncelikle cevabin icin tesekkur ederim. Dil ogrenmenin cok zor olmayacagini dusunuyorum ancak okul konusunda ciddi sikintilar yasiyorum. Klinik psikolojide once cikan universiteler diye bir cevap buldum bende tam olarak bu konuda sikinti yasiyorum. Sende sanirim psikoloji okuyosun master icin hangi universiteyi onerirsin.
Simdiden tesekkur ediyorum[/quote]

Sen soruyu sorali epeyce olmus ve ben bunu o zaman gormedigim icin cevapta vermemisim kusura bakma.

Suanda okumuyorum hayir, 2009\'da mezun oldum ben.

Okullar konusunda illa su okul olsun gibi bir kustahlik yapamam diye dusunuyorum. Cunku benim icin cok iyi gorunen bir universite ve bolum Almanlar tarafindan degerlendirildiginde o kadarda iyi cikmayabiliyor. Sanirim sende biliyorsundur,Psikolojide onemli olan saha calismasidir,yani deneyimin ve ne kadar hasta tecruben oldugu onemlidir. Okul sadece teorik kismidir ve onu her yerde alirsin. Seni ise alacak olan adam okuluna sadece 2 sn goz atar , ama deneyimin cok daha onde gelir.

Sen Kibrista Psikoloji mi okudun? Klinik Psikoloji master da var sadece ve lisans mezunu olmadan o bolumde master yapmanin mumkun olmayacagini dusunuyorum cunku almanlar bu konuyu cok ciddiye aliyorlar.Bir yerde Heilderberg\'te kursa basladigini yazmistin yanlis hatirlamiyorsam. Okul kabulunu sayet gerceklestirerek kursa kabul aldiysan ve bana guncelleme yaparsan yardimci olmaya calisirim sana tekrardan.

Kolay Gelsin :)