Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Prufungsordnung ve Zaman Sinirlamasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
semih21

Mesaj gönderen semih21 » Cmt Haz 11, 2011 7:34 am

Merhaba,

KIT Karlsruhe ve Hannover Universitesi gibi bircok Universitede yeni Prufungsordnung lara gore Makine Muhendisligi bolumlerinde 3 yil olan normal Bachelor programini ogrenci en fazla 9 Somester yani 4,5 yilda bitirmesi gerekiyor. Bence gercekten bircok insan icin cok zorlayici bir kural... Nasil ??? Neden ve Ne amacla ??? boyle bir kural yapmislar ??? Ben anlayamiyorum...
Insanlarin basarisiz olma riskini arttirarak bu durumdan mutluluk, haz mi??? duyuyorlar ??? Nasil bir bakis acisi bu ???
Benim bilmek istedigim bir ogrenci butun sinavlari en fazla ikinci kez gecmis olmasina ragmen 4,5 yilda mezun olamazsa bu durumda ogrenci ne yapabilir ???

Yani 4,5 yilda mezun olamadigi icin okuldan atilan bir ogrenci ayni bolumu o zamana kadar gecmis oldugu dersleri saydirarak baska bir universitede okuyabilir mi???

Mesela yani KIT Karlsruhe de 4,5 yili doldurdugu icin bir daha asla immatrikulation yapilamayan yada Exmatrikulation yapilan ogrenci mezun olmasi icin gereken dersleri Hannover Universitesinde tamamlayip 2 yil sonra yani toplamda 3 yillik Maschinenbau Bachelor programini 6,5 yilda tamamlayarak buradan veya herhangi baska bir Alman Universitesinden mezun olabilir mi???

Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarin cevaplarini bekliyorum.

Saygilarimla,,,

Semih

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 11, 2011 7:23 pm

sorulardan cok isyan var ve haklisin da. baska universitelere bakmani tavsiye ederim. herhangi bir universiteden atilirsan zaten oturum uzatamiyorsun.

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Cmt Haz 11, 2011 11:50 pm

Merhaba,

Mesela hangi Universiteleri tavsiye edersiniz bana ???

Almanyada sene sinirlamasi olmadan yani 3 yillik Makina Muhendisligini en az 5 - 5,5 sene okuyabilecegim ve sinavlarida en az iki kere tekrarlayabilecegim yani Prufungsordnung u biraz daha esnek olan Universiteler var mi ??? Varsa hangi Universiteler ???

Duisburg - Essen Universitesi ve Bochum Universitesi Maschinenbau bolumleri hakkinda bilginiz var mi????

Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar. Cunku su an tamamen Universite secimi asamasindayim...

Saygilarimla,,,

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Pzr Haz 12, 2011 2:14 pm

Allah rizasi icin cok acil cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar.... Cunku su an tercih asamasindayim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 12, 2011 2:15 pm

fachhochschuleleri tavsiye ederim. ama illaki kaliteli bir universitede okumak istiyorsan tu munchen de oyle bir kural yok. duisburg makina bolumunu gayet iyi biliyorum. ortalamanin uzerinde bir universite mak. muhendisliginde. zorluk olarak bochum dan daha zor. ama avantajin duisburg da, bolumde okuyan bir cok turk ogrenci var ve sana ilk donemlerinde ozellikle yardimci olurlar.