Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Universitesi Sanirim Ret Aldim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pookline

Mesaj gönderen pookline » Çrş Haz 08, 2011 2:40 pm

Selamlar,
Arkadaslar ben evraklarimi Duisburg-Essen universitesine gondermistim haziranin 3\'unde evraklariniz elimize ulasti diye mail geldi. Daha sonra ayin altisin bir mail daha geldi ve mail almancaydi benimde almancam yok cevirebildigim kadar anladigim, basvrumun dil yeterliligi karsilamadigi icin reddedildigi yaziyordu. Bana gelen mail aynen asagida,

[quote]Vielen Dank fur die Zusendung Ihrer Bewerbung.
Leider kann Ihre Bewerbung fur den Studiengang Computer Engineering zur Zeit noch nicht berucksichtigt werden, da Sie die sprachlichen Voraussetzungen noch nicht erfullen.
Fur die Aufnahme in diesem Studiengang mussen Sie Deutschkenntnisse im Umfang von mindestens 240 Stunden nachweisen. Ihre Englischkenntnisse weisen Sie bitte in Form des TOEFL-Tests (Scores: min. 173 computer based/min. 500 paper based) oder anderer vergleichbarer Tests (z.B. IELTS) nach.
Wir wurden uns freuen, wenn Sie uns nach Erwerb der erforderlichen Sprachkenntnisse Ihre Bewerbung erneut vorlegen wurden.

Sonstiges/Grund/Ergaenzung: ---
Rechtsmittelbelehrung:
Gegen diesen Bescheid konnen Sie innerhalb eines Monats nach Zugang, schriftlich oder zur Niederschrift des Urkundsbeamten der Geschaeftsstelle beim Verwaltungsgericht Gelsenkirchen, Bahnhofsvorplatz 3, 45879 Gelsenkirchen (Postfach 100155, 45801 Gelsenkirchen) Klage erheben.

Sollten Sie in diesem Bescheid einen Fehler erkennen, so wenden Sie sich bitte moglichst schnell an Ihre zustaendige Sachbearbeitung (siehe Briefkopf). Dort gibt man Ihnen gern weitere Auskunfte. Wird der Bescheid aufgrund Ihrer Hinweise geaendert oder aufgehoben, ist insoweit eine Klage selbstverstaendlich nicht erforderlich. Die Klagefrist verlaengert sich hierdurch jedoch nicht.

Mit freundlichen Grußen
fur den Rektor der Kanzler
im Auftrag
Enger[/quote]

Bir arkadas bu metnin tam cevirisi icin bana yardimci olabilirse sevinirim. Acaba ben sartli kabul icin degilde, direk universite kaydi icin mi basvuru yaptim ve ordami hata yaptim bilemiyorum. Ben okuldan sartli kabul alip daha sonra universiteye baslamak istiyorum ve bildigim kadariyla Duisburg universitesi almanca bilmeden sartli kabul veriyordu ve bu yuzden buraya basvuru yaptim. Ama neden ret aldim onu tam anlayamadim. Sartli kabul almak icin ne yapmam gerekli bunuda ogrenmek istiyorum.

Okula gonderdigim belgeler;

Online doldurdugum basvuru formunun ciktisi(imzali)
Universite(Onlisans) diplomasi, cevirisi
Universite transkript, cevirisi
Lise diplomasi, cevirisi
Lise transkript, cevirisi
Oss sonuc belgesi, cevirisi
Hepsinin fotokopilerinde noter onayi ve apostile vardi.

Bu konularda bana yardimci olabilecek biri varsa cok iyi olur. Sormak istedigim sorular var.
Simdiden Tesekkurler

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Haz 08, 2011 3:33 pm

mektupta senin basvurunu su anda hesaba katamayacaklarini, en az 240 saat almanca bildigini kanitlamani, ingilizceni de bilgisayar bazli toefl dan 173 ile, kagit olandan 500 piuan ile kanitlamani istiyorlar. ielts sinavida oluyormus.

pookline

Mesaj gönderen pookline » Çrş Haz 08, 2011 3:47 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:
mektupta senin basvurunu su anda hesaba katamayacaklarini, en az 240 saat almanca bildigini kanitlamani, ingilizceni de bilgisayar bazli toefl dan 173 ile, kagit olandan 500 piuan ile kanitlamani istiyorlar. ielts sinavida oluyormus.[/quote]

Cevap icin tesekkurler, anlamadigim sey ben universite\'den sartli kabul alip once almanya\'da dil kursuna gitmek istiyorum acaba ben direk universite kaydimi yapmisim.Dil istemeden Sartli kabul alabilmek icin Duisburg-Essen uni. basvurdum sartli kabulu aslinda vize icin istiyorum. Eger yanlis yaptigim birsey varsa bilemiyorum, sartli kabul almak icin yapmam gerekenler hakkinda bi bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Haz 08, 2011 4:00 pm

sartli kabul nasil alinir, nasil basvurulur falan ben hic bilmiyorum. o yuzden yardimci olamiyacagim ama forumda cok var baslik. okuyup bilgi sahibi olabilirsin.

pookline

Mesaj gönderen pookline » Çrş Haz 08, 2011 4:03 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:
sartli kabul nasil alinir, nasil basvurulur falan ben hic bilmiyorum. o yuzden yardimci olamiyacagim ama forumda cok var baslik. okuyup bilgi sahibi olabilirsin.[/quote]

Basvuru yaparken zaten sitedeki bilgilerden yararlanip basvuru yaptim ama sanirim bi yerde bir hata yaptim ama nerede onu bulamiyorum. Tekrar tesekkurler.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Haz 08, 2011 4:07 pm

basvurun normal okumak icin yeterli, ama sartli kabulde farkli mi basvurman gerekio bilmiyorum. ayrica sitede okudugum kadariyla her bolumde vermio olabilir sartli kabul. onu uniye ya da bilen birine sor derim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 08, 2011 4:24 pm

yanlis basvuru yapmisin. bilgisayar muhendisliginin almanca degil, ingilizce bolumune basvuru yaptigin icin red edilmis-

pookline

Mesaj gönderen pookline » Çrş Haz 08, 2011 4:50 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

yanlis basvuru yapmisin. bilgisayar muhendisliginin almanca degil, ingilizce bolumune basvuru yaptigin icin red edilmis-[/quote]

Peki almanca bolumu icin hangi secenegi isaretlemem gerekli(yada ne tur bir ibare yeralmali secenekte) ve basvurumu yenidenmi yapmaliyim yoksa oradakiler ile iletisime gectigimde bana yardimci olurlarmi? cevabiniz icin cok tesekkurler.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Prş Haz 09, 2011 3:10 am

[quote]pookline tarafindan yazilan metin:

yanlis basvuru yapmisin. bilgisayar muhendisliginin almanca degil, ingilizce bolumune basvuru yaptigin icin red edilmis-[/quote]

Peki almanca bolumu icin hangi secenegi isaretlemem gerekli(yada ne tur bir ibare yeralmali secenekte) ve basvurumu yenidenmi yapmaliyim yoksa oradakiler ile iletisime gectigimde bana yardimci olurlarmi? cevabiniz icin cok tesekkurler.[/quote]

Ayni durum gecen sene benim basima gelmisti. Enger\'e cevap yazip yanlis basvuru yaptigini, Essen kampusndeki Angewandte Informatik bolume basvurmak istedigi soyle, basvuruyu duzenleyip Essen\'e gondermesini iste. Sorun hallolmustu gecen sene bu sekilde.

pookline

Mesaj gönderen pookline » Prş Haz 09, 2011 4:36 am

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:

Peki almanca bolumu icin hangi secenegi isaretlemem gerekli(yada ne tur bir ibare yeralmali secenekte) ve basvurumu yenidenmi yapmaliyim yoksa oradakiler ile iletisime gectigimde bana yardimci olurlarmi? cevabiniz icin cok tesekkurler.[/quote]

Ayni durum gecen sene benim basima gelmisti. Enger\'e cevap yazip yanlis basvuru yaptigini, Essen kampusndeki Angewandte Informatik bolume basvurmak istedigi soyle, basvuruyu duzenleyip Essen\'e gondermesini iste. Sorun hallolmustu gecen sene bu sekilde.[/quote]

Tesekkurler awesom-o icimi rahatlattin umarim benimkide hallolur. Sormak istedigim mail\'i ingilizce mi yoksa almanca mi yazmam gerekli?
Simdiden tesekkurler.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Prş Haz 09, 2011 1:31 pm

Tesekkurler awesom-o icimi rahatlattin umarim benimkide hallolur. Sormak istedigim mail\'i ingilizce mi yoksa almanca mi yazmam gerekli?
Simdiden tesekkurler.[/quote]

Enger ingilizce de biliyor, yazdigini anlar ama verecegi cevabin Almanca veya ingilizce olmasi ruh haliyle alakali saniyorum :)