Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Uzatma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 3:11 pm

arkdaslar bise sorcam..benim belgeier temmuza yetismiyor ( unv dip.transk....vs ) eylulde cikiyor .. ben temmuzda dil kursu icin vizeye gidecegim izmire. fakat RP nin sitesinde vize icin Universite kabul belgesi istiyorlar diye yazmis. ben ilk sene dil icin gitmeyi sonra tekrar donup tekrar almanya universite icin vize almayi dusunuyorm..yani RP kursuna Universite kabul belgesi olmadan ilk yil icin gidemeyecekmiym ??
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Cmt Nis 30, 2011 6:14 pm

Soyle bir durum var ne kadar dogru bilmiyorum arastirmalarima gore oturum uzatmaya gittiginde bafogden bahsetmemek gerekiyormus yoksa sorun cikartiyorlarmis benimde bafog alma hakkim var o yuzden acikcasi tirsiyorum bankaya 7000 euro yatirmaya bu konuda detayli bilgisi olan varmi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 02, 2011 2:17 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
hatta soyle bi guzellik yaparsaniz fena olmaz :) en yakin sinav tarihi ne zaman ogrenebilirmiyim acaba bosuna testdaf a 175 euro vericegime geri kalanini tamamliyip bonn da hazirlik kursunada gidip sinava girebilirim[/quote]

http://afgk.de/afgk09/navi_l2.htm

Bu internet adresleri buradan ogrenebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

technonur

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen technonur » Çrş May 25, 2011 12:18 am

[quote]cobain tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:
vizea alirken gosterdigimiz garantor hesabini ikinci sene uzatirken tekarardan 7bin kusur euro gostermek zorundamiyiz[/quote]

Hayir sadece bir kere ama bazi sehirlerdeki Auslaenderbehordeler tekrar bloke hesap istiyor.Mesela Duisburg...[/quote]

Essen de istiyor maalesef. Gecen hafta yabancilar dairesindeydim. Bir yil sonra yine uzatmak istersen yine bloke hesabinda yeterli paran olmali dediler :([/quote]

eminmisin istediklerine bana onla ilgili herhangi bisey soylemediler ama isterlerse ayvayi yedik :D

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Prş May 26, 2011 12:50 am

bu arada 8.ayin 1 inde 18 aylik oturumum bitiyor ama yabancilar polisi 6. ayin 28 ine randevu vermis istenilen belgeler okul kaydi degil ya sinav sonucu yada almancakursuna devam etcegime dair belge simdi sorum su

4. ayda kurs bitti devam etmedim testdaf a girdim 2gun sonra aciklaniyor buyuk ihtimal 3 alicam ve yeterliligi yok , siegenden dsh hazirlik kursu kabulu geldigi icin 10.ayda siegende uninin kursuna baslicam ve 1 2 ay icinde tasinirim yurt basvurusu yaptim olumlu sonuclancak gibi gelen maillerden anladigim kadariyla simdi ben bu adamlara siegene gidicegimi solucem belgeler elimde hani bunlarmi uzatir yoksa siegene tasindiginda ordami hallet derler cunki tam 2 yil doldugu zaman dsh sinavina girmis oluyorum hatta 2 tane bile dsh yazabilirim bu arada uzaticaklarindan eminim elimde okul belgemde var simdi bunlar demezmi 4. ayin ortasinda okulun bitmis bu kadar vakit napicaksin evlaattt bu yuzden hafiften bi tirsmada seziyorum kendimde.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 26, 2011 1:49 am

Kesinlikle derler...Bos bos gidersen ozelliklede dersen 10. ayda baslicam biraz tatil yapicam vs kesinlikle olumsuz bir cevap verirler.
Dil kursu icin bir cok yer 18+3 ay ya da 21+3 ay yada 24+3 aylik bir vize hakki taniyorlar.
Bu sure icerisinde DSH vs kazanamazsan vizen uzatilmiyor bunu biliyorsundur zaten.

Benim tavisyemde isini riske atma biran once yakin yerlerde ki DSH sinavina kayit ol yani 10. aya kadar bekleme...

Tavsiyem paran varsa Bonn\'da yaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Prş May 26, 2011 3:52 am

siegende sikinti yapmadiklarini ogrendim mutlaka oraya gidicem yani maddi acidanda tek caresi orasi kaldi birazda eksigim oldugunu biliyorum kurs yapmam sart en iyi tercih benim icin orasi simdi nasil yapcaz bilemiyorum 21 + 3 verseler cok rahat yetiyor sinavada yetisiyorum baska bi altarnatif olarak bir dilkursunda 1 kur kayit alsam daha sonrada siegene gidicem desem o zaman 1 aylik falan bosluk kaliyor onada goz yumarlarmi acaba ?

bu arada elimde sinavi 31 mat 2012 ye kadar getirirsem bwl sommersemester basliyacagim yaziyor yani hem okul kabulu hem dil kursu kabulu var.

olurya

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen olurya » Cmt Haz 18, 2011 12:12 am

arkadaslar acilan bana yardim edin lutfen ben pasaportumu kaybettim biletim hazir turkiyeyede izne gidiyordum konsolosluk seyahat belgesiyle gide bilecegimi soyluyor ama auslander bohordeden finktionsbescheinigung almazsam almanyaya tekrar giremezsin diyor sizce ben finktionsbescheinigung alirsam bununla izine gidip gelebilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 18, 2011 8:44 pm

[quote]olurya tarafindan yazilan metin:
arkadaslar acilan bana yardim edin lutfen ben pasaportumu kaybettim biletim hazir turkiyeyede izne gidiyordum konsolosluk seyahat belgesiyle gide bilecegimi soyluyor ama auslander bohordeden finktionsbescheinigung almazsam almanyaya tekrar giremezsin diyor sizce ben finktionsbescheinigung alirsam bununla izine gidip gelebilirmiyim?
[/quote]

evet gidebilirsiniz. ama auslaenderamt a durumu cok iyi anlatmaniz gerekiyor. Almancaniz iyi degilse, iyi bilen biriyle gitmeniz faydali olacaktir.

olurya

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen olurya » Pzr Haz 19, 2011 9:34 am

kardes cevabin icin cok sagol ben auslender boherdeden finktionsbescheinigung aldim izine gidecegimi vede pasaportumu kaybettigimide anlattim oda finktionsbescheinigung u verdi ama tam olarak bu kagitla izine gidip gidemeyecegimi bilmedigini soyledi bende seyahat belgesiyle gide bilecegimi ama donuste bu kagitla almanyaya girebilecegimi sordum oda bilmedigim icin ne evet ne de hayir diye bilirim dedi ben simdi tam olarak ne yapacagimi bilemiyorum auslender bohordede bilmiyorsa ben kimden tam olarak resmi bi cevap alabilirim

87romeo

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen 87romeo » Pzr Haz 19, 2011 2:37 pm

dedigin belgeyi burda alan bir kac tanidigim vardi.onlarda gidiste sorun olmayacagi ama geliste yani almanyaya geliste biraz risk oldugunu soyluyorlardi.Ama hepside gidip geldi ya snsina guvenim binim gidiceksin yada Auslaenderbehordeden extra durumunu anlatan bir belge al,en azindan donuste gumrukteki polis auslaenderbehordenin durumdan haberdar oldugunu ve bu sekilde bir cozum yolu buldugunu anlaycaktir.Dedigin gibi benim tanidiklarim o extra belgeyi almadan gidip geldiler.Sen isini saglama al bence.