Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tatiller vize alirken goz onunde bulunduruluyor mu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş May 19, 2011 4:16 pm

Iyi Gunler...

Baslikta bahsettigim gibi vize alirken memurlar tatilleri goz onune aliniyor mu?

Mesela 44 haftalik asta dil kursu her kur 11 hafta ve her kur arasinda tatiller ayrica karnavallar tatiller bayramlar vs... vize alirken memur 44 haftalikmi veriyor yoksa goz onune bulundurup asagi yukari tahmin edip 48-50 haftalikmi? veriyor yoksa vize alirken benim vize belgeleri arasinda tatillerin suresi karnavallar falan filan onlari yazmam mi mantikli olur sizce?

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Prş May 19, 2011 7:15 pm

arkadaslar vize gelme suresi maksimum ne kadar olur ben bas vurali 7 hafta oldu ama hala ses yok arkadasimda bloke hesabi yaptirdi bidahaki haftaya da o basvurcak bir dil kursu vizesi icin seneye doncegime dair kagit imzaladigim halde bukadar gecikmesi normal mi arkadas bu gidisle ucak biletlerine yetisemicek daha basvurusunu yapmadi ve biletler 1 temmuza hersey alt ust olcak tecrubelerinize dayanarak bugunlerde gelir mi dersiniz yoksa hic belli olmaz mi?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 19, 2011 10:19 pm

VIze gelme suresi 15 gun ile 3 ay arasinda degisiyor:( tahmin yurutmek zor.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 19, 2011 10:20 pm

ama bir kagit imzalattiysalar vizen buyuk ihtimal cikacak demektir.

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cum May 20, 2011 12:15 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
ama bir kagit imzalattiysalar vizen buyuk ihtimal cikacak demektir.[/quote]

bana baya ters davrandiklari icin baya tedirgin oldum kendi el yazimla almancaya tercume edilmis olarak dil kursu vizesinin ogrenci vizesine cevrilmiycegini biliyorum vuzemin 1 yil sureyle verileceginin farkindayim gibi bir sey imzaladim ama ordaki alman kadin bana burda a1 a2 ol ole git felan dedi almanca biseyler sordu cevap veremedim ole ezdi biraz nefret ediyorum hepsinden :)

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cum May 20, 2011 10:40 am

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:
sen ne kadar surelik istersen o kadarlik verirler vizeyi ama 44 haftalik dil kursuna 5 yillik isteme gibi bir sansin yok tabiki buyuk ihtimal 1 yillik alirsin,[/quote]

gzzel kardesim farkindayim 44 haftalik dil kursna 5 yillik vize vermeyeceklerinin.. ben sadece 44 haftalik kkursun kurlari aralarindaki tatiller eyaletteki bayramlar karnavallar vs vs bunlar goz onunde bulunduruluyormu dedim. mesela 50 -52 haftalik verirlermi gibisinden

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cum May 20, 2011 3:26 pm

arkdaslar az once kargodan msj geldi gonderiniz yarin teslim edilecektir diye red olup olmadigini nasil anliyoruz ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum May 20, 2011 4:41 pm

caglar sanirim bloke hesapsiz garantorsuz basvurmustun degil mi?umarim olumludur;) eger oyleyse konsolosluk eskiye donmeye basliyor galibahmmm

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cum May 20, 2011 4:57 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:
ama dedigine ve anlattiklarina gore sanirim olumlu yanit gelmistir.[/quote]

dogru diyosun bir yandan sinava hazirlaniyorum bir yandan bu islerle ugrasmak vallahi biktim insallah cabalarimizin karsiligini aliriz bu gece dedigin gibi uyku yok :) keske msj atmasalardi :)

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cum May 20, 2011 5:00 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
caglar sanirim bloke hesapsiz garantorsuz basvurmustun degil mi?umarim olumludur;) eger oyleyse konsolosluk eskiye donmeye basliyor galibahmmm[/quote]

evet tamamen kendimi sundum onlara ne bloke hesap ne garantor :) bu kadar bekletip red verirlerse ayip ama ya birde benim amcam konsoloslukta calisiyor orda yazi felan yolladi onun yardimi olmus olabilir red almadiysam.