Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Germanistik (Master)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
helloween

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen helloween » Çrş Kas 21, 2012 6:05 pm

Konu basliklarini taradim ama Germanistik alaninda bir basliga rastlamadim. Aranizda bu bolumde master yapan var mi? Ben onumuzdeki yil icin basvuru yapmak istiyorum. Fakat TestDaF\'tan tam puan alma zorunlulugu epey yolumu tikiyor.
Alman Dili ve Edebiyati alaninda master icin kabul alan veya suanda Almanya\'da egitim gorenler varsa, fikirlerini almak isteyecegim birkac konu var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 22, 2012 11:31 am

Okuyan direk bulamazsin ama genel sorularin varsa yoneltebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 23, 2012 3:13 am

Alman arkadaslarim var o bolumu okuyan ve baya zorlaniyorlar..Dil konusunda - mukemmel - olman lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

udemir

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen udemir » Cum Kas 23, 2012 5:55 pm

dsh 3`u alman gerekiyor buda yuzdelik dilimde yaklasik yuz uzerinden 85 (minimum).

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Kas 24, 2012 2:15 am

dsh 3\'u almak normalde yeterli ancak teorik olarak yetmez , o sadece bir kagit..
Onlarca ogrenci DSH 2 aliyor ama Almanca bolumleri genede basaramiyorlar.
Ustune basarak soylemekte fayda var , cok iyi olmaniz lazim dil konusunda.

Bana kalirsa TR\'de bu bolumu okuyup daha sonraki somestirlarda erasmusla gelmekte fayda var sonra master dusunulebilir.
Turkiye\'den erasmusla gelen Almanca Ogretmenligi 3. sinif ogrencisi arkadaslarim vardi ve bir test cozdurmustum 6-7 soruluk sonuc 40 puan idi...
Yani cidden iyi olmaniz lazim tekrar soyleyim. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 24, 2012 5:23 pm

Benimde akradasim vardi bu bolum ile geldi ama bolumunu degistirdi bu bolumde is yok dar alanlar bir bolum...
So geht nicht !

helloween

Germanistik (Master)

Mesaj gönderen helloween » Pzr Kas 25, 2012 3:34 am

Turkiye\'de bu bolumu bitirdim, son senemde de 5 ay Erasmus ile Almanya\'da okudum. Simdi devlet bursu kazandim ve yaklasik iki yil icinde kabul almam gerekiyor.TestDaF\'tan her bolumden 5 almam lazim. Digerleri 5 olmak sartiyla,dinleme bolumunden 4 alinirsa da kabul ediyorlar. Maalesef Turkiye\'de gidebilecegim bir kurs da yok. Marmara universitesi talep miktarina gore kurs aciyormus, talep de yok. Kendi imkanimla hazirlaniyorum ben de, biraz sikintili.

Dediginiz gibi bu bolumu yurtdisinda okumak zor, ozellikle de konu yuksek lisans olunca.