Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
h0oney

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Nis 10, 2011 7:41 pm

1386\'da Almanyanin ilk universitesi olarak acilan Heidelberg universitesi\'nin, 130 farkli ulkeden ogrencisi bulunmaktadir.Kabul kosullari tum Alman universitelerinde oldugu gibi Turkiye\'de OSS\'den bir bolum kazanmis olmak.Zaten Almanya\'da da Turkiye\'de kazanmis oldugunuz bolumu okuyabiliyorsunuz.Heidelberg universitesi\'nde arkeolojiden astronomiye,tarihten felsefeye kadar 40 bolum bulunmakta.Okulun donemlik ucreti 94 Euro. Ve cok iyi Almanca bilmelisiniz. Arkadaslar ben eylul ayinda Almancaegitimine baslicam. B1e kadar ama dil kursuna gidicem yinede. Sizce nasil universite? ve Bochum vs uzak mi yakin mi?

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzr Nis 10, 2011 9:13 pm

Mannheim\'a , stuttgart\'a ve Karlsruhe ye yakin. Almanya\'nin guneyinde Fransiz sinirina yakin. Bochum Dusseldorf tarafinda kaldigi icin biraz uzak. Her alanda basarili bir universite. Ozellikle Tipta butun dunyaya ismini duyurmustur. Muhendislik olumleri diger bolumlere nazaran geri planda zaten okulda okuyan ogrencilerin coguda sosyal bolumlerede okuyor. Yalniz bildigim kadariyla okulun donemlik ucreti 500 euro Baden-wurttemberg eyaletinde harclarin hala gecerli olmasi lazim.

sen hanigi bolumde okumak istiyorsun?

h0oney

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Nis 10, 2011 9:25 pm

psikoloji bolumunu istiyorum. bende zaten bir sitede gordum 94Euro diye o yuzden renkli yazdim:) Alirlarmi ki beni

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzr Nis 10, 2011 11:08 pm

Valla bende o universitede okumak istiyorum ama cok yazilan cizilen bir universite degil. Bilgiler cimbizla aliyorum anlayacagin. Universiteye mail attim iki gun once ona da cevap vermediler. Lise notuna bakiyorlar mi bilmiyorum ama universitenin kendi almanca kursu var yani arastirdgim kadariyla 0 almancayla kabul ediyorlar. Universite ustune konusmaya bile gerek yok cok cok iyi bir universite. Artik lysden sonra basvurumu yapicam ve beklicem daha fazla birsey bulamam kabulu hakkinda hakkinda

h0oney

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Nis 17, 2011 12:59 pm

Hmm anladim tanidiklara sorsam bilgi alabilir miyim acaba ? Orada yasayanlar

elektrotechniker

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen elektrotechniker » Pzr Nis 17, 2011 6:43 pm

selamlar o bilgiyi nerde okudun bilmiyorum ama baden wurtenbergde semester harclari 606,50 € civarinda yalniz soyle birsey var eger 2 veya daha fazla kardesin varsa sadece 100 Euro oduyorsun kurs konusunda ne bilgi edinmek istiyorsan yaz ben bildiklerimi yazarim, bende ordan kabul almistim ama gitmedim bir kac arkdasim orda kurs yaptilar kursu iyi baya.

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzt Nis 18, 2011 8:53 pm

electrotechniker dil kursu icin mi kabul aldin yoksa universitede bir bolum icin mi ?

elektrotechniker

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen elektrotechniker » Sal Nis 19, 2011 12:49 am

ben dil kursu icin kabul almilstim zaten dil kursu ogrencisi olunca uni orencisi gibi oluyorsun butun haklardan yararlaniyorsun ama ben kendi unimde dil kursu yapmistim o yuzden gitmedim. ayrica ev arkdasim orda okuyor harc olayi oyle yani

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzr Nis 24, 2011 4:36 pm

Peki dil kursu boyunca universiteden kabul almis ve dil kursu bitirdigi takdirde kabul aldigi bolume girmeye hak kazanan birileriyle karsilastin mi hic :)

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzr Nis 24, 2011 4:49 pm

Birde 4 aylik kurs ucreti 350 euro buna yurt dahil mi daha once dil kursu konusunda gromustum dahil denmis dogru mu ?

alp22

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Nis 24, 2011 11:51 pm

kalamarus tuhaf bi soru olmus bir onceki sorun.yani uniden kabul almissa kursu da adam gibi bitirdise nie uniye baslayamasin.gelenleri nasil engelleriz die bi dusunceleri yok ya
daha once gordugun seyi de yanlis hatirliorsun maalesef.bunu sormaya bile gerek yok.gordugun ilk sayfaya bakarsin gorursun arkadasim.kurs ucreti 880 euro yurtla beraber 1400 euro

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzt Nis 25, 2011 4:31 pm

http://www.uni-heidelberg.de/zentral/isz/e_courses.html
su sayfadan bakmistim da yurtlu kurs hakkinda bir bilgi bulamamistim o yuzden sorayim dedim ama orda da belirtmis zaten dorm room diye farketmemisim kusura bakma biraz dalgindim. Daha once verildi mi bilmiyorum ama isteyen arkadaslar icinde yararli olur.

Uni yede mail gonderdim ama ilk mailime 12 gun sonra cevap verdiler. bakalim 2. mailimi gondereli 10 gun oldu ne zaman cevaplayacaklar ...

Bu arada polikwissenschaft bolumu isteyenler varsa bolumde NC varmis ve bir ogrenciden ogrendigim kadariyla hersene 75 kisi aliniyormus.

Alp seni tuhaf sorularimla biraz yordum ama :) Yurtlar nasil? tek kisilik mi odalar yoksa kac kislik ? Nerdedir neyin nesidir :)

alp22

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen alp22 » Sal Nis 26, 2011 1:40 am

yok est.yurtlar genelde tek kisilik odalar halinde olur.2 kisilik odada kalan var midir bilmiyorum.yani heidelberg kucuk yer zaten.o yuzden yurtlar nerde die sorarken mesafeden cekiniorsan korkmana gerek yok.

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Cmt May 07, 2011 1:26 am

Universiteden gelen cevaba gore Heidelberg 0 almancayla kabul vermiyormus ...

melekdayanikli

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen melekdayanikli » Cmt May 07, 2011 2:38 pm

Merhaba Kalaramus
Ben bir hafta once heidelberg e geldim bende sifir almanca ile geldim kabul konusunda bir sikinti yok ancak seni uninin dil okuluna kabul ediyorlar. Ama ogrenciligin butun haklarindan yararlanabiliyorsun.

kalamarus

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen kalamarus » Pzr May 08, 2011 7:47 pm

Eksik belirtmisim ozur dilerim. 0 Almancayla universiteden kabul alinamiyor ancak universitenin dil kursuna kayit yaptirilabiliyor

Simdi ben bu sene sinava girdim ve anladigim kadariyla benim universiteye basvuru belgelerimi tamam layabilmem icin bu sene tercih yapmam gerekiyor ve bu eger ben uniden kabul almazsam seneye girdigimde puanimi dusuruyor. DSH i verdikten sonra kesin kabul alabilir miyiz bunu merak ediyorum cunku hic bir seyi riske atmak istemiyorum.

Melek sen dil kursunu bitirdikten sonra ne yapmayi dusunuyorsun heidelberg de mi kalacaksin?

melekdayanikli

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen melekdayanikli » Prş May 19, 2011 9:47 pm

Selam Kalaramus
Bende daha yeniyim suanda tam olarak bilmiyorum burada kalip devam etmelimiyim yoksa baska bir uni dusunmelimiyim cunku benim bolum sadece kis somestirinda aciliyor eger burda kalirsam 3 somester dil kursu yapmam gerekecekc Dedigim gibi suan net degil hicbir sey.
Sanada basarilar