Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Makine Muhendisleri icin

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
death11

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen death11 » Pzr May 01, 2011 11:22 pm

Arkadaslar Makine muhendisliginde okuyorum.Mezun olduktan sonra master amaci ile almanyaya gitmek istiyorum.Amacim oradaki otomotiv sirketlerinde bir is bulmak.2 sorum olucak bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum.
1-Makine muhendisligi bolumu acisindan Almanya\'nin en iyi ilk 5 universitesi hangisidir? Ve bu uniler 3.00 gibi mezuniyet ortalamasi sarti kosarlar mi?
2-Otomotiv sirketlerinde calismak istedigim icin hangi alanda master yaparsam benim icin daha yararli olur? Makine muh alaninda devam mi etmeliyim yoksa otomotiv muh alanina mi yonelmeliyim?

Ve bole bizlere cok yararli bir site yarattiklari icin site yonetimine tesekkur ediyorum.

memo21

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen memo21 » Pzr May 01, 2011 11:28 pm

Teknik alanda Aachen, Munchen ve Karlsruhe cok iyidirler. Sanirim hicbirisi de 3.00 ile kabul vermezler. Tabi yonetici arkadaslar daha iyi bilirler, cevap verirler.

pardon

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen pardon » Pzr May 01, 2011 11:54 pm

TU Berlin nasil? iyi mi, orta derece mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 02, 2011 1:57 am

Merhaba sitemize hos geldiniz. tu berlin de oldukca iyi. ikinci sorunuza gelince, makina muhendisligi okuyup da otomotivle ilgili herhangi bir firmada 1 yil staj yaparsaniz bitirdiginizde otomotiv firmalarinda da calisabilirsiniz. makine muhendisliginde okul sonrasi is hayatini en cok egitim sirasinda yapilan staj etkiliyor.

mehmetcobanlar

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt May 02, 2011 2:31 am

[quote]death11 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar Makine muhendisliginde okuyorum.Mezun olduktan sonra master amaci ile almanyaya gitmek istiyorum.Amacim oradaki otomotiv sirketlerinde bir is bulmak.2 sorum olucak bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum.
1-Makine muhendisligi bolumu acisindan Almanya\'nin en iyi ilk 5 universitesi hangisidir? Ve bu uniler 3.00 gibi mezuniyet ortalamasi sarti kosarlar mi?
2-Otomotiv sirketlerinde calismak istedigim icin hangi alanda master yaparsam benim icin daha yararli olur? Makine muh alaninda devam mi etmeliyim yoksa otomotiv muh alanina mi yonelmeliyim?

Ve bole bizlere cok yararli bir site yarattiklari icin site yonetimine tesekkur ediyorum.[/quote]

Okulumdaki hocalarim hep bahseder.Mekatronik uzerine yonelebilirsin sonucta sadece otomotiv sektorune degil tum robotik seri uretimin bulundugu yerde iyi isler cikartirsin.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

death11

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen death11 » Pzt May 02, 2011 11:40 am

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Teknik alanda Aachen, Munchen ve Karlsruhe cok iyidirler. Sanirim hicbirisi de 3.00 ile kabul vermezler. Tabi yonetici arkadaslar daha iyi bilirler, cevap verirler.[/quote]
3.00 ile kabul vermezler derken minimum kac Gano istiyorlar 3.50 falan mi ? massallahi var o zaman :D

ARctica

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen ARctica » Pzt May 02, 2011 12:52 pm

Merhaba..
Aslinda makine bolumu icin NC pek yuksek degil ama en ustteki unileri istiyorsan yaz semestresi icin mumkun degil kis semestresi icin okula bir mail at. Genelde 2.00 dan daha dusuk kabul vermiyorlar yani girmen zor. Ama FHleri de arastirabilirsin onlar daha dusuk.
Ornek Bayernde ortalama 3.00la kis icin kabul veriyorlar (Regensburg ve Munchenda maschinenbau kis icin NC yok) FH Ingolstadt Munchen yada Regensburgda okursan da BMW Audi yada MAN ile staj yaparak uni bitiminde de ise devam edebilirsin.

Detayli bilgi icin uniye mail at ingilizce de olsa hemen cevap verirler.
Selamlar

caglar_928

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen caglar_928 » Sal May 03, 2011 11:23 pm

akadaslar aachen gibi universteler diploma notunu kac istiyolar 100 uzerinden 83 felan iyimidir sorun yasatir mi ?

EmRe67

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş May 04, 2011 7:28 pm

[quote]caglar_928 tarafindan yazilan metin:
akadaslar aachen gibi universteler diploma notunu kac istiyolar 100 uzerinden 83 felan iyimidir sorun yasatir mi ?[/quote]

Caglar bu universitede Nc var incelemek istiyorsan bak biraz tuzlu gibi galiba ma kabul alir misin alamazmisin bilemem tabi ;
http://www.nc-werte.info/hochschule/rwt ... chinenbau/

En ideal Duisburg Essen Nc de yok.Bende Mak.Muh istiyorum Dui Essene basvuru yapcam benim diploma 76 kabul alirmiyim alamam mi beni de dusunduruyo gercektenhmmm
Ama senin 83 se sen rahat kabul alirsin Dui.Essenden oyle dusunuyorum:)
@@EmRe@@

caglar_928

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen caglar_928 » Çrş May 04, 2011 7:45 pm

istanbul teknikten okula gelen profosorle konustum almanyaya gitmekle iyimi yapiyoruz itu felan varken dedim adam hangi universite diye sordu aachen diyince hic dusunme bile git dedi oraya gitmiskende iyi bir universitede okunmali die dusunuyorum ama NC nedir bilmiyorum siteye bir bakayim tesekkurler yinede

fatos86

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen fatos86 » Çrş May 04, 2011 7:57 pm

3.00 ve 4.00 ortalama 100 uzerinden kaca denk geliyor arkadaslar?

memo21

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen memo21 » Çrş May 04, 2011 8:47 pm

istanbul teknikten okula gelen profosorle konustum almanyaya gitmekle iyimi yapiyoruz itu felan varken dedim adam hangi universite diye sordu aachen diyince hic dusunme bile git dedi oraya gitmiskende iyi bir universitede okunmali die dusunuyorum ama NC nedir bilmiyorum siteye bir bakayim tesekkurler yinede [/quote]

Buraya bak NC hakkinda bir makale var.

caglar_928

Makine Muhendisleri icin

Mesaj gönderen caglar_928 » Çrş May 04, 2011 11:14 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
istanbul teknikten okula gelen profosorle konustum almanyaya gitmekle iyimi yapiyoruz itu felan varken dedim adam hangi universite diye sordu aachen diyince hic dusunme bile git dedi oraya gitmiskende iyi bir universitede okunmali die dusunuyorum ama NC nedir bilmiyorum siteye bir bakayim tesekkurler yinede [/quote]

Buraya bak NC hakkinda bir makale var.[/quote]

tamam tesekkurler buldum makaleyi ben biliodum bunu ama nc dendigini bilmiyordum :)