Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada TIP da NC kalkiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Şub 06, 2011 5:01 pm

[quote]semih21 tarafindan yazilan metin:
Degerli Arkadaslar,,,

Tip egitimi icin NC kalkmasi gercek mi??? yoksa gelecekte uygulanmasi ongorulen bir plan mi???

Bu seneden itibaren gecerli olacak mi???

Mesela ben Turkiyede Gazi Universitesi Kimya Muhendisligini kazandim ama maddi sorunlar nedeniyle gitmedim. Almanyaya gelip Almanca ogrenmeye basladim. Su an C1 Seviyesindeyim. Bu C1 seviyesi belgesi ile basvuru yapilir mi???

Sizce su an yasal olarak Almanyada bir Tip fakultesine basvuru yapma hakkim ve kabul edilme sansim var mi??? yok mu ???

Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar.

Saygilarimla,,,[/quote]

Normalde bir Tip Fakultesine basvuru yapabilirsin. Bende kabul alabilme ihtimalin var.

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Pzr Şub 06, 2011 9:48 pm

Peki NC bu sene kalkacak mi???

selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Pzt Şub 07, 2011 4:16 pm

veeeeeeeeeeeeeeeeee
tiptan kabullllllllllllllllllllllllll....

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzt Şub 07, 2011 5:32 pm

[quote]selenimo tarafindan yazilan metin:
veeeeeeeeeeeeeeeeee
Marburg tiptan kabullllllllllllllllllllllllll....[/quote]

Hayirli olsun, darisi basimiza. :)

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Pzt Şub 07, 2011 11:20 pm

Selenimo,

Sen Turkiyede OSS de hangi bolumu kazandin???

selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Sal Şub 08, 2011 3:23 pm

Arkadaslar Allah hepinizin gonlune gore versin,
hepinize kabul gelsin inss.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Şub 08, 2011 3:35 pm

Tebrik Ederim ins devaminida getirirsin...
@@EmRe@@

toprak hazal

Mesaj gönderen toprak hazal » Pzt Nis 18, 2011 4:35 am

iyi geceler arkadaslar.benim icin cok kritik bi nokta var yardimlarinizi bekliyorum

Bu yil universite sinavina girdim ve 2 sinava daha girecegim. Tip okumak istiyorum fakat belki turkiyede tip kazanamayacagim.bu bolumun turevi olan herhangi bir bolum kazansam hemsirelik vb almanyaya gidip tip fakultelerine gecis yapabiliyormuyum
Dil konusunda sorun yasayacagimi dusunmuyorum almanca anadolu lisesi mezunuyum okuldayken sprach diplomasi da almistim.aslinda asil sorum soyledigim gibi farkli bolum kazanip almanyada tip okuyabiliyomuyum?
Cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler simdiden...

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Nis 18, 2011 8:57 pm

arkadaslar ben 2009 da Tip Fakultesi kazandim Turkiye\'de. Fakat 1 yil sonunda biraktim okulu, su anda LYS ye hazirlaniyorum.

Almanya\'da tip fakultelerine basvurma ve kabul alma sansim nedir? Basvuru hakkim var midir oncelikle? 2009 OSYM yerlesti belgem var.

Hangi universiteler sartli kabul veriyor? Tip egitimi kac sene bir de?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Nis 18, 2011 9:13 pm

[quote]umut07 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar ben 2009 da Tip Fakultesi kazandim Turkiye\'de. Fakat 1 yil sonunda biraktim okulu, su anda LYS ye hazirlaniyorum.

Almanya\'da tip fakultelerine basvurma ve kabul alma sansim nedir? Basvuru hakkim var midir oncelikle? 2009 OSYM yerlesti belgem var.

Hangi universiteler sartli kabul veriyor? Tip egitimi kac sene bir de?[/quote]

Gecen yilin kazandi belgesiyle basvuru yapabilirsin,zaten oss yerlesti belgenin 10 yil gecerliligi var.Kabul alma durumuna gelincede tip icin Nc uygulaniyor yani diploma notun,transkipteki notlarina bakilarak siralama yapilip ona gore kabul verirler...
Sartli kabul alabilecegin bir kac universite var Duisburg Essen ve Pedernborn Universitesi.Bir tane daha vardi heralde ama ismini unuttum :|;)
@@EmRe@@

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Nis 18, 2011 9:15 pm

[quote]EmRe67 tarafindan yazilan metin:

Gecen yilin kazandi belgesiyle basvuru yapabilirsin,zaten oss yerlesti belgenin 10 yil gecerliligi var.Kabul alma durumuna gelincede tip icin Nc uygulaniyor yani diploma notun,transkipteki notlarina bakilarak siralama yapilip ona gore kabul verirler...
Sartli kabul alabilecegin bir kac universite var Duisburg Essen ve Pedernborn Universitesi.Bir tane daha vardi heralde ama ismini unuttum :|;)[/quote]

Diploma notum 100 uzerinden 87. Anadolu Lisesi mezunuyum. Transkipteki notlar derken?

Bir de egitim suresi toplam kac yil ve diploma denkligi var mi Turkiye icin?

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Nis 18, 2011 10:31 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:
hangi liseden mezunsun umut? tip istiyorsan ortalama hesaplanirken biyoloji gibi o alana gore olan derslerin katsayisi yukseliyor heralde cok degisik seyler olabiliyor.. bu notlari hesaplarken[/quote]

Icel Anadolu Lisesi\'nden mezunum. Mersin\'in en yuksek puanli Anadolu Lisesi gerci bunun etkisi olmaz herhalde. Biyoloji notlarim da iyiydi.

Gerci ben yukarida da yazdigim gibi biraktim tipi , muhendislik dusunuyorum . Bu sene TR de yerlesip Almanya\'ya basvuracagim. Ama Tip konusunda da bilgim olsun dedim.

Mesela simdi basvursam kabul gelse LYS yerlestirmeleri sonucu muhendislige basvurabilir miyim ek olarak? Hani 2 opsiyonum olur ona gore daha fazla secenegim olur diye dusunuyorum. Bir de NRW eyaletinde harclar kalkti ya tip ta dahildir herhalde? Son olarak TR de ki gibi 6 yil mi Almanya\'da tip egitimi_?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Nis 18, 2011 10:42 pm

[quote]EmRe67 tarafindan yazilan metin:

Sartli kabul alabilecegin bir kac universite var Duisburg Essen ve Pedernborn Universitesi.Bir tane daha vardi heralde ama ismini unuttum :|;)[/quote]

Diploma notum 100 uzerinden 87. Anadolu Lisesi mezunuyum. Transkipteki notlar derken?

Bir de egitim suresi toplam kac yil ve diploma denkligi var mi Turkiye icin?[/quote]

Transkipteki notlarin derken yani,tip icin onemli olan dersler matematik geometri,fen derslerin.Diploma notunun yaninda bu notlarinada bakarlar,bazi bolumler icin bunlara bile bakmazlarken Tip icin biraz *** dokuyabiliyorlar.Ayrica Tip icin Universitelerin degerlerndirme sistemleri genel olarak aynidir...
Genel olarak 12 sommester dir yani 6 yil falan.Duisburg Essen deki Tipi incelemek istiyorsan buradan inceleyebilirsin; http://www.uni-due.de/studienangebote/
@@EmRe@@

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Nis 18, 2011 11:10 pm

bencede dogru karar tip okumak akil isi degil 6 sene :/

ama tabi hayalinizdeki meslek buysa isterse 10 sene olsun okuyun.[/quote]

6 seneyle bitse keske :) 6 sene sonra pratisyen olabiliyorsun anca, saygin bir doktor olmak icin TUS\'u kazanip 4-5 yil daha okumak lazim.

peki Duisburg-Essen\'deki muhendisliklerde NC var mi acaba?

toprak hazal

Mesaj gönderen toprak hazal » Sal Nis 19, 2011 1:11 am

arkadaslar telefondan girdigim icin tekrar sorumu yazmakta gucluk cekiyorum 3sayfada yaziyo

Cevaplarinizi hala bekliyorum

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Nis 19, 2011 4:15 pm

bencede dogru karar tip okumak akil isi degil 6 sene :/

ama tabi hayalinizdeki meslek buysa isterse 10 sene olsun okuyun.[/quote]

6 seneyle bitse keske :) 6 sene sonra pratisyen olabiliyorsun anca, saygin bir doktor olmak icin TUS\'u kazanip 4-5 yil daha okumak lazim.

peki Duisburg-Essen\'deki muhendisliklerde NC var mi acaba?[/quote]

Bu soruyu daha once foruma sorduydum galiba Dui.Essende muhendisliklerde Nc var miydi(Makina Muh icin) diye ama yok diye hatirliyorum yanlista hatirliyabilirim yanlisim varsa duzeltin:)
@@EmRe@@

Zacalicious

Mesaj gönderen Zacalicious » Sal Nis 19, 2011 4:37 pm

habrin ustunden 1 sene 8 gun gecmis kaldirmadilarmi daha :) bzm universite sinavinin kalkmasina dondu sanirim :)

eylul

Mesaj gönderen eylul » Çrş Nis 20, 2011 12:40 pm

bencede :)

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Nis 30, 2011 10:26 pm

Duisburg Essen de Makina Muhendisliginde Nc uygulamasi var mi?
Tiptan sonra 2. planda muhendislik bolumleri vardir,tipta kabul verdikleri gibi muhendisliklerde de(Makina Muh) kabul verirken ince elemeleri oluyor mu?(Duisburg Essen de)
@@EmRe@@

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 01, 2011 12:51 am

due deki butun nc bolumleri ve nc degerleri:

http://www.nc-werte.info/hochschule/uni-essen-duisburg/

mak. muhendisligi acik. TIP da NC notu 1,1

Bu arada TIP da NC kalkacagini ilk saglik bakani aciklamisti. \'Hatta saglik bakanliginin kendi sayfasinda da bu haber vardi:

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... affen.html

Ama su asamada biraz zor gibi gozukuyor kaldirilmasi.