Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Uzatma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Cum Nis 15, 2011 3:46 pm

selamlar arkdasarlar.Benim bir sorunum var fikrinizi almak istiyorum.
Arkdaslar oturum uzatma ile ilgili bugun bir problem yasadim daha dogrusu 1 aylik oturum verdiler unideyim ben daha once Garantor belgem vardi her severinde garantorumun maass bodrolarini goturuyordum ama son iki uzatmada (3 er aylik) garantorumun maasi dusuk oldugu icin sadece bir mektup goturdum.Gecen hafta termin yaptik oturum uzatma icin kadin son 3 aylik banka hesabimi istedi ve nisan ayinda garantorum 700 euro yatirmis gozukuyor yani kadin benden hic bir sekilde garantorun maas bodrosunu getir demedi.Bugun gittim benden garantorun maas bodrosunu sordu bende istemediniz getirmedim dedim ve cok sinirli bir tavirla siz biliyorsunuz soylememe gerek yok felan dedi ve bana 1 aylik oturum verdi.Ne oluyor dedigim de ise haftaya mektub alacaksiniz o zaman bilgi alirsiniz dedi kizgin bir sekilde.Sizce bana haftaya ne yazacaklardir?herhangi bir oturum uzatmama veya sinir disi edilme tehlikesi varmidir?canim cok sikkin derslerime calisamiyorum o yuzden yorumlarina ihtiyacim var tesekkurler....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 15, 2011 7:36 pm

Gorevlinin son 3 aylik banka hesaplarini istedigine dair mail,mektup vs var mi ?
Yoksa sozel olarak mi soyledi ?

Her iki durumda da eksik evrak getirmis olsan dahi sinirdisi etmezler.Eksik evrakla ilgili bir mektup alirsin kanimca.
Mektubu aldigin zaman bizimle paylasirsan seviniriz-
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Cum Nis 15, 2011 9:23 pm

evet hem sozlu olarak soyledi hemde bana verdigi termin kagidinda yaziyor getirmem gereken evraklar onlarin arasinda finansiyel olarak sadece 3 aylik Kontoauszuge var.
Ben ona orda sormama ragmen ne eksi diye bir cevap vermedi bana, mektup yolluycam felan dedi .Ayrica benim garantorun durumu su an iyi degil ,baska garantor buldum ama ikinci bir garantor olmuyor dediler ilk garantorum almanyada bulundugum surece gecerliligi varmis buna ne diyorsunuz. olmazsa garantorun esinin ve cocuklarinin maas bodrolarini gotursem?

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Prş Nis 28, 2011 1:37 am

Arkdaslar bugun mektub geldi Bugeramt tan bana soyle yazmislar senin oturum musadeni ibtal etmeyi planliyoruz,ama finansiyel sorunlari yuzunden 14 gun sure veriyoruz belgeler icin simdi benim sorum soyle ben abimin maas bodrolarini goturcem eger onu kabul etmezlerse baska bir verpflichtungerklareung alabilirmiyim(ordaki adam bana bu garantor iptal edilemez dedi )
veya ayni anda iki kisi birden garantor gosterilebiliyormu

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Prş Nis 28, 2011 1:50 am

ben oturumumu ikinci kez uzatmaya gittigimde direk elden aliyorum dedim hic birsey demediler acaba senin bulundugun sehirle garantorunun bulundugu sehir uzak diye mesafeden dolayimi bunu sordular anlamis degilim bu yuzden sinir disi ediceklerini sanmiyorum maas bodrolarini goturursende normal oturumunu yine alirsin diye dusunuyorum.

MERVE ASCI

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Nis 28, 2011 1:57 am

Bu problemi hangi sehirde yasadin? garantorunu degistirmen mumkun degil diya biliyorum-

ywzslm

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen ywzslm » Prş Nis 28, 2011 9:26 am

vizea alirken gosterdigimiz garantor hesabini ikinci sene uzatirken tekarardan 7bin kusur euro gostermek zorundamiyiz

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Prş Nis 28, 2011 1:13 pm

ben mannheim dayim ve garantorum de burda ben bir kac sefer garantorumun maas bodrosunu goturmedim sadece ondan para aldigima ve hala garantorlugumu devam ettiridigine dair bir mektub aldim en son seferde benden sadecee banka hesabimi istedi garanoturum bankaya 700 euro yatirmasina ragmen boile bir sorunla karsi karsiya kaldim butun belgeleri ayarladim yarin gitcem bakalim ne diycekler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 28, 2011 2:50 pm

[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:
vizea alirken gosterdigimiz garantor hesabini ikinci sene uzatirken tekarardan 7bin kusur euro gostermek zorundamiyiz[/quote]

Hayir sadece bir kere ama bazi sehirlerdeki Auslaenderbehordeler tekrar bloke hesap istiyor.Mesela Duisburg...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 28, 2011 2:55 pm

[quote]elektrotechniker tarafindan yazilan metin:
ben mannheim dayim ve garantorum de burda ben bir kac sefer garantorumun maas bodrosunu goturmedim sadece ondan para aldigima ve hala garantorlugumu devam ettiridigine dair bir mektub aldim en son seferde benden sadecee banka hesabimi istedi garanoturum bankaya 700 euro yatirmasina ragmen boile bir sorunla karsi karsiya kaldim butun belgeleri ayarladim yarin gitcem bakalim ne diycekler.[/quote]

Garantorunun bankaya para yatirma zorunlulugu gibi bir mecburiyeti yok..Elden de verir,bankaya da yatirir o senle garantorun arasinda.Kendinden emin ol boyle bir zorunluluk garantorluk belgesinde yazmiyor de ve bugune kadar hep elden aldim de,garantorumu duzenli olarak ziyaret ediyorum de.Veya o bana geliyor de.
Umarim halledersin islerini.

ywzslm

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen ywzslm » Prş Nis 28, 2011 10:59 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
vizea alirken gosterdigimiz garantor hesabini ikinci sene uzatirken tekarardan 7bin kusur euro gostermek zorundamiyiz[/quote]

Hayir sadece bir kere ama bazi sehirlerdeki Auslaenderbehordeler tekrar bloke hesap istiyor.Mesela Duisburg...[/quote]
bu sehirleri nasil ogrenebiliriz ornegin gummersbachta istenip istenmedigini

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 29, 2011 4:26 pm

Ese dosta sorarak...Ya da Gummersbachta Auslaenderbehorde\'ye giderek oradan gorusmeden cikan ogrencilere sorabilirsin.

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Cum Nis 29, 2011 9:16 pm

benimde sole bi sorum var 8. ayda oturumum bitiyor yani 18 ay doluyor testdaf 3 veya yeni sinava kayit yaptirip gitsem sizce en azindan bi 3 ay daha oturum uzatma sansim dogarmi yoksa bana ulkeyi terk et cevabimi gelir :) tecrubeli insanlardan olumlu cevaplar beklemekteyim :D

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Cum Nis 29, 2011 9:57 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
benimde sole bi sorum var 8. ayda oturumum bitiyor yani 18 ay doluyor testdaf 3 veya yeni sinava kayit yaptirip gitsem sizce en azindan bi 3 ay daha oturum uzatma sansim dogarmi yoksa bana ulkeyi terk et cevabimi gelir :) tecrubeli insanlardan olumlu cevaplar beklemekteyim :D[/quote]

bence sorun olacagini sanmiyorum cunku kac tane arkdasim var senin durumunda hepsi 2 yil olmus geleli daha dsh yok ama sen bunlari ornek alma bence bir an once sinavi verip kurtulmaya bak

elektrotechniker

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen elektrotechniker » Cum Nis 29, 2011 10:01 pm

[quote]elektrotechniker tarafindan yazilan metin:
ben mannheim dayim ve garantorum de burda ben bir kac sefer garantorumun maas bodrosunu goturmedim sadece ondan para aldigima ve hala garantorlugumu devam ettiridigine dair bir mektub aldim en son seferde benden sadecee banka hesabimi istedi garanoturum bankaya 700 euro yatirmasina ragmen boile bir sorunla karsi karsiya kaldim butun belgeleri ayarladim yarin gitcem bakalim ne diycekler.[/quote]

Garantorunun bankaya para yatirma zorunlulugu gibi bir mecburiyeti yok..Elden de verir,bankaya da yatirir o senle garantorun arasinda.Kendinden emin ol boyle bir zorunluluk garantorluk belgesinde yazmiyor de ve bugune kadar hep elden aldim de,garantorumu duzenli olarak ziyaret ediyorum de.Veya o bana geliyor de.
Umarim halledersin islerini.[/quote] su an kagitlari hazirladim garantorumun arbeitsvertragi 1500 euro kizi 1300 esi 900 euro gozukuyor.Bugun gittim kadin carsambaya kadar izinli imis benim bilmek istedigim onlar bize 14 gun icinde yazili bilgi verin demis bende yaklasik 7 gun icinde cevap vermis olacagim olurda bu garantoru kabul etmezlerse ben yine bo soiledikleri 14 gunu goz onunde bulundurarak mi hareket edecegim yoksa zaten yazili bilgi verdigim icin onlar bu 14 gun sureyi goz ardi ederlermi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Nis 30, 2011 12:33 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
benimde sole bi sorum var 8. ayda oturumum bitiyor yani 18 ay doluyor testdaf 3 veya yeni sinava kayit yaptirip gitsem sizce en azindan bi 3 ay daha oturum uzatma sansim dogarmi yoksa bana ulkeyi terk et cevabimi gelir :) tecrubeli insanlardan olumlu cevaplar beklemekteyim :D[/quote]

Sansin varsa 24.aya kadar normal bir sekilde uzatirlar ve daha sonra fiktionsbescheinigung dedigimiz pasaporta yapistirilmadan verilen 3 aylik vizeyi verirler.Bu son kez verilen vizedir daha sonra Almanya\'yi terk etmeniz gerekli..En kotu ihtimal ise 8. ay da fiktionsbescheinigung verirler o zamanda bir an once DSH yi vermen gerekir.

DSH da zorluk cekiyorsan sana tavsiyem Bonn\'da 900 Euro\'ya DSH sinavi var ve biraz iyisen orada rahatlikla sinavi verebilirsin.Bende orada verdim.
Ama tavsiyem simdiden bir seyler yap yoksa stresli oluyor hersey.Bende senin gibi hata yapip cok oyalandim DSH sinavi icin.

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Cmt Nis 30, 2011 12:49 am

6. aydaki sinavada girdikden sonra buyuk ihtimal oyle yapmayi dusunuyorum bu arada dsh sinavina hic girmedim buludugum sehir dolayisiyla testdaf hazirlik kursuna gittim , turkiyeye donmeyi kesinlikle dusunmedigim icin bonndaki sinava testdaf olmassa mecburen giricem artik :)

GK

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen GK » Cmt Nis 30, 2011 1:01 am

hatta soyle bi guzellik yaparsaniz fena olmaz :) en yakin sinav tarihi ne zaman ogrenebilirmiyim acaba bosuna testdaf a 175 euro vericegime geri kalanini tamamliyip bonn da hazirlik kursunada gidip sinava girebilirim

cobain

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen cobain » Cmt Nis 30, 2011 2:20 pm

Hayir sadece bir kere ama bazi sehirlerdeki Auslaenderbehordeler tekrar bloke hesap istiyor.Mesela Duisburg...[/quote]

Essen de istiyor maalesef. Gecen hafta yabancilar dairesindeydim. Bir yil sonra yine uzatmak istersen yine bloke hesabinda yeterli paran olmali dediler :(

mehmetcobanlar

Oturum Uzatma

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 3:11 pm

arkdaslar bise sorcam..benim belgeier temmuza yetismiyor ( unv dip.transk....vs ) eylulde cikiyor .. ben temmuzda dil kursu icin vizeye gidecegim izmire. fakat RP nin sitesinde vize icin Universite kabul belgesi istiyorlar diye yazmis. ben ilk sene dil icin gitmeyi sonra tekrar donup tekrar almanya universite icin vize almayi dusunuyorm..yani RP kursuna Universite kabul belgesi olmadan ilk yil icin gidemeyecekmiym ??
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]