Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesi cikmazsa

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş Nis 21, 2011 7:43 pm

Selamlar

Baslikta belittigim uzeri dil kursu vizesi cikmazsa geri en yakin ne zaman basvuru yapabilirim bir sure siniri falan varmidir?
ben ilk once dil kursuna gicedegim butun kurlar dahil sonrasinda orada iken unilere basvuru yapacagim ama ilk once dil vizesi alip gidecegim vize gorusmesinde sorarlarsa oraya ilk once dil kursuna gidecegim oradayken universitelerin ortamini gorup taniyip ogrenip ona gore oradayken basvuru yapacagim falan desem arti bir puan olurmu yada neden buradan kabulunu al git derlermi

tesekkurler

memo

Mesaj gönderen memo » Prş Nis 21, 2011 8:17 pm

Bence ya en bastan uniye baslayacagini soyle yada sadece dili orda ogrenmek istiyorum demen daha mantikli.

Gidip ortami goreyim vs dersen , karsinda ben bile olsam inan vize filan vermem :)

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş Nis 21, 2011 9:21 pm

ortami derken yani universiteleri gezerek universiteler hakkinda detayli bilgiler toplayip gezip gorup ona gore basvuru yapacagimi soylesem yada daha bu sene mezun olacagim liseden sen dili ogrenip ne yapicaksin ne diye gidiyorsun vs demezlermi dil icin.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş Nis 21, 2011 9:43 pm

Turk nufusunun almanyada artmasindan kaynakli iyice derinlere inerek sorulari sorabilirler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 22, 2011 2:53 pm

Sorsun,sanane dersin.Para benim harcamak istiyorum Almanya\'da dersin.
Nede olsa dil kursu vizesi alacaksin ,suren kisitli vizen bitince mecburen TR\'ye donmen gerekli.
Orada evlensende kalamazsin,TR\'ye geri donmen lazim.
Yani sen Almanya\'da ki Turk nufusunu arttirmiyorsun.
SAyilmiyorsun bile nufus sayimlarinda.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzt Nis 25, 2011 3:31 pm

Peki tekin kardes, dil kursu icin 3 aylik vize veriyorlarya, ben once dil kursu vizesiyle gidip, dsh\'yi verdikten sonra uniten kabul alip, tekrar Turkiye\'den bu sefer dil-universite vizesine basvuracam. Ama benim sormak istedigim su; dsh\'yi vermek icin 3 ay benim icin yeterli degil. Bu dil vizesini Almanya\'da yabancilar polisinden uzatabiliyormuyuz? Veya bunun icin ilk basta dil kursunun tum kurlarina yazilmak mi lazim ?

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Çrş Nis 27, 2011 12:23 pm

bircok kisi almanya vizesiciktiktan sonra nerede kalacagim yurt vs diye sorular soruyorlar peki bunlar vizeye basvuru yaparken nerede kalacagini falan gostermiyorlarmi? yani gostertemek sartmi

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Nis 27, 2011 2:06 pm

bazi kisilerden viza basvuru doneminde nerede kalacagini belgelemelerini istiyorlar:ama herkes icin gecerli degil bu.Almanyaya geldiginde ise 1 hafta icinde kaldigin adresi yabancilar polisine bildirmen gerekli.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 27, 2011 3:23 pm

[quote]denizby61 tarafindan yazilan metin:
Peki tekin kardes, dil kursu icin 3 aylik vize veriyorlarya, ben once dil kursu vizesiyle gidip, dsh\'yi verdikten sonra uniten kabul alip, tekrar Turkiye\'den bu sefer dil-universite vizesine basvuracam. Ama benim sormak istedigim su; dsh\'yi vermek icin 3 ay benim icin yeterli degil. Bu dil vizesini Almanya\'da yabancilar polisinden uzatabiliyormuyuz? Veya bunun icin ilk basta dil kursunun tum kurlarina yazilmak mi lazim ?[/quote]

1- Dil kursu icin sadece 3 aylik vize verilmiyor...Istersen 12 ay 16-18 ay dil kursu vizeside alabilirsin..Sadece 3 ay diye bir sinirlama yok.
2- Dil kursu vizesi Almanya\'da uzatilmiyor.3 ayliksa 3 ay sonunda ,6 ayliksa 6 ay sonunda geri donmek zorundasin.
3-En bastan dil kursu+ogrenci vizesine basvurabilirsin.Ya da sadece 1 yillik dil kursu vizesine basvurur bu sure icerisinde tembellik yapmadan DSH sinavini verir sonra tekrar TR\'ye doner ve ogrenci vizesine basvurursun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 27, 2011 3:25 pm

[quote]mcclane159 tarafindan yazilan metin:
bircok kisi almanya vizesiciktiktan sonra nerede kalacagim yurt vs diye sorular soruyorlar peki bunlar vizeye basvuru yaparken nerede kalacagini falan gostermiyorlarmi? yani gostertemek sartmi[/quote]

Merve\'nin dediklerine ek olarak ;
Bir cok kisi Turkiye\'deyken uni yurdlarinda kendilerine yer ayirttiriyorlar veya ev kiraliyorlar veya tanidiklarinda kaliyorlar.
Bazilari ise kalacagi yer olarak universite veya dil kursu adresini gosteriyorlar ,dil kursu bana yer ayarlayacak diyorlar ya da universite ile yazisiyorum yurt ayarlayacak diyorlar.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Çrş Nis 27, 2011 11:17 pm

cok tesekkur ederim.sanirim benim durumuma en uygunu, once dil kursu vizesiyle 1 veya 1.5 yil icin gelip, dedigin gibi dsh\'yi verdikten sonra turkiye\'de bu sefer ogrenci vizesine basvurmak.tekrar tesekkur ederim tekin kardesim...:)

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Prş Nis 28, 2011 1:04 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]denizby61 tarafindan yazilan metin:
Peki tekin kardes, dil kursu icin 3 aylik vize veriyorlarya, ben once dil kursu vizesiyle gidip, dsh\'yi verdikten sonra uniten kabul alip, tekrar Turkiye\'den bu sefer dil-universite vizesine basvuracam. Ama benim sormak istedigim su; dsh\'yi vermek icin 3 ay benim icin yeterli degil. Bu dil vizesini Almanya\'da yabancilar polisinden uzatabiliyormuyuz? Veya bunun icin ilk basta dil kursunun tum kurlarina yazilmak mi lazim ?[/quote]

1- Dil kursu icin sadece 3 aylik vize verilmiyor...Istersen 12 ay 16-18 ay dil kursu vizeside alabilirsin..Sadece 3 ay diye bir sinirlama yok.
2- Dil kursu vizesi Almanya\'da uzatilmiyor.3 ayliksa 3 ay sonunda ,6 ayliksa 6 ay sonunda geri donmek zorundasin.
3-En bastan dil kursu+ogrenci vizesine basvurabilirsin.Ya da sadece 1 yillik dil kursu vizesine basvurur bu sure icerisinde tembellik yapmadan DSH sinavini verir sonra tekrar TR\'ye doner ve ogrenci vizesine basvurursun.[/quote]

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Prş Nis 28, 2011 1:10 am

turkiyeden vize aldigin zaman zaten 3 aydan fazla vermiyolarki... isder dil kursu olsun isder ogrenci vizesi olsun isdersen evlen oturum al 3 aylik veriyolar yani direk 12 ay 18 ay vize vermiyorlar turkiyeden..3 aylik veriyolar... ondan sonra egitimin suresince vizeni uzatiyon... dil kursu icin vize aldin kurs 12 ay suruyosa 3 ayin dolunca oturdugun yerin bagli oldugu yabancilar polisine gidip uzatabiliyon... ama 18 ay en fazla dil kursu uzatabiliyon ben oyle biliyom yanlis olmasin... yani 3 ayda dhs sinavini verecen diye bi kayde yok... kurs suresince uzatabiliyon yanlisim varsa duzeltin...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 28, 2011 2:22 pm

[quote]Yalavu28 tarafindan yazilan metin:
turkiyeden vize aldigin zaman zaten 3 aydan fazla vermiyolarki... isder dil kursu olsun isder ogrenci vizesi olsun isdersen evlen oturum al 3 aylik veriyolar yani direk 12 ay 18 ay vize vermiyorlar turkiyeden..3 aylik veriyolar... ondan sonra egitimin suresince vizeni uzatiyon... dil kursu icin vize aldin kurs 12 ay suruyosa 3 ayin dolunca oturdugun yerin bagli oldugu yabancilar polisine gidip uzatabiliyon... ama 18 ay en fazla dil kursu uzatabiliyon ben oyle biliyom yanlis olmasin... yani 3 ayda dhs sinavini verecen diye bi kayde yok... kurs suresince uzatabiliyon yanlisim varsa duzeltin... [/quote]

Yalavu28 kendi sorunu kendin cevaplamissin bir nevi. :) Evet dogru aynen oyle oluyor,bir yanlisin yok.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Nis 28, 2011 4:25 pm

RP dil kursunda Eng anlatimli bir dil mi var yoksa almanca mi ? ikincisi biraz karistirdim.Ben suan izmir dokuz eylul unv. Mekatronik 2 yillik teknikerlik bitirecgm fakat transk. ve diplomalarim eylulde hazir olacak.Okulun basvurusu suresi 15 temmuzda .ozaman bu yil sadece dil icin mi vize alacagim ? yada okulumdan gecici mezuniyet belgesi ile kabul olurmu yani soracagm benim bu temmuz 15 de almanyaya hem dil hemde okul icin tek bir ogrenci vizesi almam mumkunmudur ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Nis 28, 2011 4:32 pm

Eger sifir almanca ile sartli kabul icin basvuru yapmayi dusunuysaniz Duisburg her zaman sartli kabul veriyormus..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Nis 28, 2011 5:23 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:
Eger sifir almanca ile sartli kabul icin basvuru yapmayi dusunuysaniz Duisburg her zaman sartli kabul veriyormus..[/quote]
fakat Mekatronik heryerde yok bilmiyorum Duisburg da var mi..Bochum unv Mekatronik egitiminde iddaali oldugu icin istiyorum hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Nis 28, 2011 7:37 pm

Bochum da oldugunu biliyorum ama Bochum sartli kabul vermiyr.Bildigim kadariyla Duisburgta da makine muhendisliginin yan dali olarak okutuluyor. diplomani alinca hemen basvurunu yaparsin uniye.genelde cok uzun surmuyr kabuln gelmesi duisburg tan.zaten buraya geldiginde once dil kursu yapacaksin.o yuzden okul tarihini problem etme.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cum Nis 29, 2011 6:02 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
bazi kisilerden viza basvuru doneminde nerede kalacagini belgelemelerini istiyorlar:ama herkes icin gecerli degil bu.Almanyaya geldiginde ise 1 hafta icinde kaldigin adresi yabancilar polisine bildirmen gerekli.[/quote]

tesekkur ederim yardimlariniz icin

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cum Nis 29, 2011 6:03 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]mcclane159 tarafindan yazilan metin:
bircok kisi almanya vizesiciktiktan sonra nerede kalacagim yurt vs diye sorular soruyorlar peki bunlar vizeye basvuru yaparken nerede kalacagini falan gostermiyorlarmi? yani gostertemek sartmi[/quote]

Merve\'nin dediklerine ek olarak ;
Bir cok kisi Turkiye\'deyken uni yurdlarinda kendilerine yer ayirttiriyorlar veya ev kiraliyorlar veya tanidiklarinda kaliyorlar.
Bazilari ise kalacagi yer olarak universite veya dil kursu adresini gosteriyorlar ,dil kursu bana yer ayarlayacak diyorlar ya da universite ile yazisiyorum yurt ayarlayacak diyorlar.[/quote]

tesekkur ederim yardiminiz icin