Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 08, 2011 8:57 am

tebrikler CheLoves:)

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Cum Nis 08, 2011 9:17 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
tebrikler CheLoves:)[/quote]

Cok sagol.

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Cum Nis 08, 2011 1:47 pm

Tebrik ederim CheLoves

InsAllah bekliyenlerde biran once olumlu haberler alirlar..:ap

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Nis 08, 2011 10:21 pm

Cheloves tebrikler.Pul almak zorundasin.Vizen ogrenci aday vizesi ise Almanya\'da uzatabilirsin.TR ehliyetini Almanya\'da kullanamiyorsun diye biliyorum.Paris\'e de gidebilirsin:)

ebge

Mesaj gönderen ebge » Cmt Nis 09, 2011 12:38 am

Turkiye ehliyeti Almanya\'da 6 ay boyunca kullanilabiliyor. Yabancilar subesine anmeldung yapmaya gidince yani ikametgahini beyan etmeye gidince dilerseniz ehliyet icinde yonlendiriliyorsunuz size bir form veriliyor orada 6 ay kullandiktan sonra sinava girmek icin isterseniz tabi. zaten surucu kurslari var onlarda yonlendiriyor. Sinavlar turkceydi ben oradayken. (2010-2011)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Nis 09, 2011 12:45 am

[quote]CheLoves tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar oncelikle herkese yardimlari ve oneriler icin tesekkurler , pasaportum elime gecti vizemi aldim.
Fakat aklimda bir kac soru var ;

1-Ben bu vizeyle havalimaninda cikarkan pasaport pulu (Yurt disi cikis harc pulu) aliyor muyum ?
2-Vize sonuclanmasi uzun surdugunden dolayi kursu 1 ay (mayis ayina ) erteletmis buluyorum fakat vizem dun itibariyle baslamis (04.04.2011 tarihinde ders basi yapmaliydim normalde) vizemi orada uzatabiliyormuyum ? (Turkiyeye gelmeden)
3-Daha once ki vizelerimin en ust tarafinda (Gultig fur kisminda) Schengen Staaten yazmasina bu dil kursu vizemde Deutschland yaziyor.Ben vizemle hafta sonu paristeki teyzemin yanina gidemezmiyim ?(gezmek amacli)
4-Yaninda kalacagim arkadasimin arabasi var ehliyetimi kullabiliyor muyum ? (Bildigim kadariyla 3 ay )

Sabirla okudugunuz icin simdiden tesekkurler.[/quote]

1- Evet
2-Vizen bugunden itibarense Almanya\'da oturumunu uzatmak icin 3 ayin var. Turkiye\'ye gelmeden derken ? Zaten muhtemelen tek girisli bir vizedir.Yani Almanya\'ya girersen ve 3 ay icinde vizeni uzatmadan TR ye donersen vizen yanar.
3- Gidebilirsin.
4- Almanya icinde sadece 6 ay.Gerci ben Almanya\'ya geldikten 1 yil sonra Isvicre\'de kullandim ve polis kontrolune takildim ama hic bir sorun olmadi.Isvicre AB birliginde degil,belki bundan olsa gerek.

Simdiden bol sans Almanya\'da.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Nis 09, 2011 12:46 am

Gozun aydin CheLoves :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Cmt Nis 09, 2011 8:54 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar oncelikle herkese yardimlari ve oneriler icin tesekkurler , pasaportum elime gecti vizemi aldim.
Fakat aklimda bir kac soru var ;

1-Ben bu vizeyle havalimaninda cikarkan pasaport pulu (Yurt disi cikis harc pulu) aliyor muyum ?
2-Vize sonuclanmasi uzun surdugunden dolayi kursu 1 ay (mayis ayina ) erteletmis buluyorum fakat vizem dun itibariyle baslamis (04.04.2011 tarihinde ders basi yapmaliydim normalde) vizemi orada uzatabiliyormuyum ? (Turkiyeye gelmeden)
3-Daha once ki vizelerimin en ust tarafinda (Gultig fur kisminda) Schengen Staaten yazmasina bu dil kursu vizemde Deutschland yaziyor.Ben vizemle hafta sonu paristeki teyzemin yanina gidemezmiyim ?(gezmek amacli)
4-Yaninda kalacagim arkadasimin arabasi var ehliyetimi kullabiliyor muyum ? (Bildigim kadariyla 3 ay )

Sabirla okudugunuz icin simdiden tesekkurler.[/quote]

1- Evet
2-Vizen bugunden itibarense Almanya\'da oturumunu uzatmak icin 3 ayin var. Turkiye\'ye gelmeden derken ? Zaten muhtemelen tek girisli bir vizedir.Yani Almanya\'ya girersen ve 3 ay icinde vizeni uzatmadan TR ye donersen vizen yanar.
3- Gidebilirsin.
4- Almanya icinde sadece 6 ay.Gerci ben Almanya\'ya geldikten 1 yil sonra Isvicre\'de kullandim ve polis kontrolune takildim ama hic bir sorun olmadi.Isvicre AB birliginde degil,belki bundan olsa gerek.

Simdiden bol sans Almanya\'da.[/quote]

Oncelikle cevaplariniz icin tesekkurler.
3. sorumda bir sikinti var onu hala anlamis degilim , benim vizem dil vizesi ve zaten 06.04.2011 tarihinden baslamis olup 3 aylik vizedir.
Almanyaya gider gitmez vizeyi mi uzatmaliyim.Ayriyetten tek girisli degil (Anzahl der einreisen : MULT)

Bu arada tesekkurler arkaadaslar. :)

guffen

Mesaj gönderen guffen » Cmt Nis 09, 2011 11:43 pm

hayirli geceler.ben kendi cabalarimla essen-duisburg universitsinden lisans icin gidiyorum makina muhendisligine kabul aldim dil kursu olarakda rheinland privatschule kayit oldum ve kabul belgem geli tum evraklarimi tamamladim eksiksiz ve vize talabi icin randevumu aldim gittim hersey gayet guzel gecti fakat vizeye red geldi sebeb olarakda okuyacagimdan tereddut ediyorlarmis ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 09, 2011 11:47 pm

ilk once gecmis olsun .2 gunde red geldigine gore konsolosluk kendi red vermis lise diploma notun kacti?

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Cmt Nis 09, 2011 11:48 pm

Sana yolladiklari mektup standart mektuplaridir.. Eksik hicbir belgen yoksa ve ilk basvurunsa tabiki yilmicaksin birkez daha basvurcaksin.. O red mektubu alipta 2. 3. seferde basvurup alamayanlarin oldugu gibi, vize alan insanlar da var..
Sen simdi morelini yuksek tut normal birseymis gibi karsilicaksin, banada ayni mektup geldi birkezdaha basvuruda bulundum bekliyorum hayirlisi..:ap

guffen

Mesaj gönderen guffen » Cmt Nis 09, 2011 11:51 pm

kardesim ayni sekilde arkadsim 4 kez basvuru yapti tam 1.5 ayda yine red yine red ne yapacagimi sapittim adamlara okuyacagimizi nasil ispatlicaz anlamiyorumki yaaa

guffen

Mesaj gönderen guffen » Cmt Nis 09, 2011 11:52 pm

saol tesekkur ederim lise diploma notum 3.46

german

Mesaj gönderen german » Cmt Nis 09, 2011 11:53 pm

Ispatlayamazsin cunku bende ayni sekilde 3 sefer red aldim

guffen

Mesaj gönderen guffen » Cmt Nis 09, 2011 11:55 pm

ee peki ne yapcaz biz ne olacak bole sozde avrupa okul okumamiza bile izin yok ya..isin ktu yani 5. ayin 2sinde dil kursum basliyo

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 10, 2011 8:38 am

3. sorumda bir sikinti var onu hala anlamis degilim , benim vizem dil vizesi ve zaten 06.04.2011 tarihinden baslamis olup 3 aylik vizedir.
Almanyaya gider gitmez vizeyi mi uzatmaliyim.Ayriyetten tek girisli degil (Anzahl der einreisen : MULT)

Bu arada tesekkurler arkaadaslar. :)[/quote]

Anzahl der Einreisen multi ise sorun yok,birden fazla giris cikis yapabilirsin ilk 3 ay icerisinde.Eger orada 1 yazsaydin o zaman ilk 3 ay icerisinde sadece 1 kez Almanya\'ya giris yapabilirdin ve bu ilk 3 ay icerisinde diger ulkelere vs gitmek icin oturumunu uzattirman gerekirdi evet.
Ama multi yazdigi icin buna gerek yok,emin olman icin Almanya\'ya girerken pass kontrolunde gorevliye sorabilirsin veya konsoloslugun danisma hattini arayip sorabilirsin.

Vizeni uzattirmayi son 3. aya birakma 2.ayin ortalarinda git derim.

ossie

Mesaj gönderen ossie » Pzt Nis 11, 2011 12:34 am

merhaba arkadaslar ben meslek lisesinde okuyorum.Meslek derslerimoldukca iyi 77 den asagi notum yok ama kultur derslerinden 17 bile var :( ikinci sinavlarda duzeltecegim bu notlarimi tabi ki ama vize icin verilen transkriptte cok sorun yaratir mi vize almam icin cok korkuyorum tabi sadece 1 notum boyle digerleride iyi ama cok korkuyorum ama izmirden basvuracagim herkez izmir digerlerine gore daha kolay vize veriyor diyor var mi izmirden vize alan ve vize alan arkadaslar sizinde boyle notlariniz varmiydi aydinlatirsnaiz cok sevinirim simdiden cok tesekkurler ve vize alan tumm arkadaslarimi tebrikk ediyorum

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Pzt Nis 11, 2011 8:40 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Bu arada tesekkurler arkaadaslar. :)[/quote]

Anzahl der Einreisen multi ise sorun yok,birden fazla giris cikis yapabilirsin ilk 3 ay icerisinde.Eger orada 1 yazsaydin o zaman ilk 3 ay icerisinde sadece 1 kez Almanya\'ya giris yapabilirdin ve bu ilk 3 ay icerisinde diger ulkelere vs gitmek icin oturumunu uzattirman gerekirdi evet.
Ama multi yazdigi icin buna gerek yok,emin olman icin Almanya\'ya girerken pass kontrolunde gorevliye sorabilirsin veya konsoloslugun danisma hattini arayip sorabilirsin.

Vizeni uzattirmayi son 3. aya birakma 2.ayin ortalarinda git derim.[/quote]

Tesekkurler zaten ilk kur 3 ay suruyor ondan 1 ay orada kaldiktan sonra obur kura kayidimi yaparim vizemide orada uzatirim.Ilgin icin tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 11, 2011 4:56 pm

[quote]ossie tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar ben meslek lisesinde okuyorum.Meslek derslerimoldukca iyi 77 den asagi notum yok ama kultur derslerinden 17 bile var :( ikinci sinavlarda duzeltecegim bu notlarimi tabi ki ama vize icin verilen transkriptte cok sorun yaratir mi vize almam icin cok korkuyorum tabi sadece 1 notum boyle digerleride iyi ama cok korkuyorum ama izmirden basvuracagim herkez izmir digerlerine gore daha kolay vize veriyor diyor var mi izmirden vize alan ve vize alan arkadaslar sizinde boyle notlariniz varmiydi aydinlatirsnaiz cok sevinirim simdiden cok tesekkurler ve vize alan tumm arkadaslarimi tebrikk ediyorum[/quote]

Selam sorun olmaz,dert etme.Diploma notun dusuk gelmedikten sonra gerisi onemli degil.Kaldi ki her universite icin lise transkripi cok onemli degil.Bakmiyorlar bile.

ossie

Mesaj gönderen ossie » Pzt Nis 11, 2011 6:16 pm

cok tesekkurler funderschatten zaten bugun almanyada universite okuyan bi abi ile gorustum internet uzerindenn oda izmir alman konsoloslugunun daha kolay vize verdigini soyluyor bayaa icim rahatladi yaa :)

Kilitli