Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? - 3 -

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 3:09 am

[quote]yildiz20 tarafindan yazilan metin:
bloke hesap formunda Geburtsname yazan kisma kendi soyadimi yazdim formu onaylatip postaladim sorun cikarmi annekizlik soyadinimi yazmam gerekirdi[/quote]

Evli misiniz ?
Geburtsname "kizlik soyadi " demek.Ve hatasiz doldurman icin evet anne kizlik soyadini yazman lazimdi sayet evliysen.Aksi halde bos birakilmasi kafi.
Sorun olur mu olmaz mi bir sey demek guc,bakarsin gozden kacar.Sonra,Almanya\'ya geldiginde duzelttirirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

fatos86

Mesaj gönderen fatos86 » Prş Nis 07, 2011 11:49 pm

Bloke hesap acmayi dusunuyorum ama sadece vizede bir nebze kolaylik sagladigi icin.Gecimimi o hesap uzerinden karsilamayi dusunmuyorum,ayriyetten ailem gonderecek bana.Merak ettigim su,bloke hesaptan her ay belli miktar cekmek zorundayiz ya hani,biz o parayi ceksek sonra baskasinin hesaba gondersek bir sorun cikar mi?
ikinciside su;hem bloke hesap hem garantor ucuk kacar mi :) daha once boyle birsey yapan var mi aramizda?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 08, 2011 1:24 am

[quote]fatos86 tarafindan yazilan metin:
Bloke hesap acmayi dusunuyorum ama sadece vizede bir nebze kolaylik sagladigi icin.Gecimimi o hesap uzerinden karsilamayi dusunmuyorum,ayriyetten ailem gonderecek bana.Merak ettigim su,bloke hesaptan her ay belli miktar cekmek zorundayiz ya hani,biz o parayi ceksek sonra baskasinin hesaba gondersek bir sorun cikar mi?
ikinciside su;hem bloke hesap hem garantor ucuk kacar mi :) daha once boyle birsey yapan var mi aramizda?[/quote]

Parayi bankadan cektikten sonra istersen tekrar ayni hesaba yatir bir sey olmaz.Sadece bloke hesap oldugu icin aylik 630 Euro civarinda bir para cekebilirsin daha fazla degil.
Hic bir sorun olmaz.

Bloke Hesap ya da Garantor diyor kons. sitesinde ama ikisininde ayni anda olamayacagina dair ekstra bir not dusulmemis.Yapabilirsin ,gosteris olmus olur.

m_caniban

Mesaj gönderen m_caniban » Pzr Nis 10, 2011 4:52 pm

Merhaba,
Kabul almayi bekledigim iki program var birisi 18 ay digeri 24 aylik programlar. Bloke hesaba yatiracagimiz para bu surelerin 659 Euro ile carpimi mi yoksa herkes bir senelik miktar mi oduyor? Bir senelik param hazir ama bu konuda acik bir ifade bulamadim, yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Nis 10, 2011 5:07 pm

1 senelik yani 12 ile carpilmis hali olmali;)

omer_ylmz

Mesaj gönderen omer_ylmz » Prş May 26, 2011 5:16 pm

LUTFEN ACILLLLLL 12 aylik toplam 7.716 Euro bankaya bloke hesap yazmissiniz bu miktari okul mu belirliyor bide benim bankada 6000 euro civari param var onla basvursam vizede problem yasarmiyim red felan alirmiyim

omer_ylmz

Mesaj gönderen omer_ylmz » Prş May 26, 2011 5:18 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bir onceki basliklari ve yorumlari incelemek isteyenler icin link

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2- TIKLAYIN
Bloke Hesap Nasil Acilir ? -1- TIKLAYIN

Bloke hesabi sadece Deutsche Bank\'da degil Almanya daki butun bankalarda acabilirsiniz..Hesabi acabilmek icin asagidaki mail adresine konto acilmasi icin gerekli formlari istediginizi belirten bir mail yaziyorsunuz :

[mail]db.student@db.com[/mail]

Bloke Hesap Basvuru formu icin yazisma ornegi ;

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutsche Bank zumailen wurden

Mit freundlichen Grußen

Ad -Soyad

Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
Yani formu internetten indirmek yeterli degil,imzalatmak icin onceden konsolosluga gitmeniz gerekmektedir daha sonra posta ile Almanya\'da ki adrese gonderiyorsunuz.

* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz ;

Deutsche Bank Privat- und Geschaeftskunden AG
Service Center PBC Hamburg
IFC- Service -Auslaendische Studenten-
Grosser Burstah 18-30
20457 Hamburg.

Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler.. gelen mail i veya mektubu goturup Turkiye deki herhangi bir bankada size verilen IBAN numarasina gerekli olan meblayi transfer ediyorsunuz.. Bir kac gun icinde hesabiniz aktif hale getirilmis olup yine posta veya mail yoluyla size hesabinizin acildigina dair bir belge yollarlar.. Mail yoluyla gelmis ise, ciktisini almaniz yeterli.. Belgeler otomatik olarak hazirlandigi icin imza yoktur, ama aldiginiz cikti konsoloslukta vize basvurusu yaparken orjinal olarak kabul edilir..

Su siralar Bloke Hesap ucreti ;

* 12 aylik toplam 7.716 Euro ,
* Aylik cekim miktari ise yaklasik 643 Euro\'dur..

* Bloke Hesap yaparken bunu goz onunde bulundurmaniz lazim
* Ve yatirdiginiz para uzerinden 50 Euro islem parasi kesildiginide unutmayin,100 euro daha fazla yatirmaniz iyi olur.
[/quote]

LUTFEN ACILLLLLL 12 aylik toplam 7.716 Euro bankaya bloke hesap yazmissiniz bu miktari okul mu belirliyor bide benim bankada 6000 euro civari param var onla basvursam vizede problem yasarmiyim red felan alirmiyim

ebge

Mesaj gönderen ebge » Çrş Haz 08, 2011 1:33 pm

merhaba herkese..Ben her seyi hazirladim vize icin randevu bile aldim. Gecen hafta imzalatip kargo ile gonderdigim ve 1 gun icinde ellerine gecen belgeler 10 gun gecmesine ragmen Deutsche Bank tarafindan hala hesabim acilmadi. MAil attim mailimede cevap gelmedi. bu normal mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 09, 2011 3:07 pm

Sure normal ,bir kac gun daha bekle gene cevap gelmezse telefonla ulasmayi dene ve tekrar mail at.

ebge

Mesaj gönderen ebge » Sal Haz 14, 2011 4:37 pm

Tesekkur ederim bu cevabin icin. Her seyi hallettim. Bir sorum daha olacak. Bu actigimiz bloke hesabin bloke edilmesi hangi durumda kaldirilabilir. MEsela gittigimde garantor bulsam gidip blokeyi kalirmak istedigimi soyleyleyebiliri miyim gerekcemi gostererk?

deeplydisturbed

Mesaj gönderen deeplydisturbed » Sal Haz 14, 2011 6:45 pm

herkese merhaba,
benim sorum biraz konuya ters olacak zira actirmak degil kapattirmakla ilgili:) bloke hesabim var, temmuzda turkiyeye donus yapacagim icin hesabi kapattirmam gerekecek. Nasil kapattiriliyor, bir bilginiz var mi islemlerle ilgili?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 14, 2011 7:14 pm

bagli bulundugun auslaenderamt a gideceksin. geri donus yapacagina dair pasaportuna oturumun kapatildigina dair muhur basiyorlar. arti olarak da bir kagit veriyorlar. onlarin fotokopisini yolluyorsun deutsche bank a ve bir hesap numarasi veriyorsun geri odeme oluyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2011 10:10 pm

[quote]ebge tarafindan yazilan metin:
Tesekkur ederim bu cevabin icin. Her seyi hallettim. Bir sorum daha olacak. Bu actigimiz bloke hesabin bloke edilmesi hangi durumda kaldirilabilir. MEsela gittigimde garantor bulsam gidip blokeyi kalirmak istedigimi soyleyleyebiliri miyim gerekcemi gostererk?[/quote]

Bilemiyorum...Once banka mi yoksa yabancilar dairesi ile mi bu konuyu gorusmelisin , bilgim yok..Sozde degidle kagit uzerinde yani resmi bir belge ile belki blokeyi kaldirabilirsin.

deeplydisturbed

Mesaj gönderen deeplydisturbed » Çrş Haz 15, 2011 6:55 pm

Tesekkurler cevap icin. Aslinda soyle bir problemim var, gecen sene vize basvurusu sirasinda bloke hesabi actirmistim fakat vizem cikmadi, ben de yesil pasaportla gidip geldim. kursa gidiyorum dsh sinavindan sonra zamanim doluyor, o yuzden donuyorum. turkiyede yine ogrenci vizesine basvurucam, o yuzden yine asagi yukari 8000 euroluk bloke hesaba ve bankadan gelen belgeye ihtiyacim olacak. hepsini de harcamadim paranin. turkiyeye geldikten sonra 8000euroya tamamlayacak sekilde bloke hesabima para aktarmak isityorum ve bankanin bu parayi bloke edip bana vize basvurusu icin gerekli belgeyi gondermelerini istiyorum. boyle birsey mumkun mudur? Mumkunse ne yapmam lazim? burdayken kapatip, basvuru sirasinda tekrar mi actirmaliyim? Karar veremedim. (bankaya havale edilecek para ancak temmuzdan sonra elime gecicek) umarim anlatabilmisimdir.

foton

Mesaj gönderen foton » Cmt Tem 02, 2011 7:14 pm

"Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
Yani formu internetten indirmek yeterli degil,imzalatmak icin onceden konsolosluga gitmeniz gerekmektedir daha sonra posta ile Almanya\'da ki adrese gonderiyorsunuz.

* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz"

cuma gunu buyukelcilige gittim,bloke hesap formu imzalamk icin de onceden randevu almak gerektigi soylendi bana. acaba bir yanlis anlasilma mi var diye merak ediyorum. son zamanlarda ankaradan bloke hesap formu imzalatmaya giden var mi?

fj89

Mesaj gönderen fj89 » Sal Tem 05, 2011 8:02 pm

Selam arkadaslar,

Bugun Isbankasi\'nin Istanbul\'daki subelerinden birine gidip Almanya\'daki subelerinden birinde vize islemleri icin bloke hesap acip acamayacagimi sordum. Bankalar birbirlerinin subesi gibi gozukselerde farkli merkezlere bagli olduklari icin Istanbul\'dan Almanya\'daki subede hesap acilamayacagini soylediler.

Ancak gorevli hanimefendi Isbankasi\'nin Munich\'teki subesini bilgi almak icin aradiginda, Munich subesi bloke hesap isleminin Isbankasi\'ndan yapilabilecegini ancak fazla islem kalabaligi nedeniyle hesabin 4-6 hafta icerisinde acilabilecegini belirtti ve sonuc olarak Deutsche Bank\'a yonlendirdi.

Deutsche Bank\'ta hesap acmak icin ise internette baska hic bir yerde gormedigim soyle ilginc bir oneri soylediler: Deutsche Bank\'in internet sitesine girip Almanca/Ingilizce forumlar doldurularak internet uzerinden bloke hesap acilabiliyor ve 2 saat icerisinde hesap numarasi sizin mail adresinize gonderiliyormus. Sizde bu hesap numarasina Turkiye\'de istediginiz yerden havale yapabiliyorsunuz.

Bu secenek hakkinda bir bilgisi olan var midir acaba? Ben Deutsche Bank\'in sitesine girip internet uzerinden bloke hesap acilmasi diye aradim ama Almanca\'m olmadigi icin bulamadim maalesef.

Cok uzun yazi oldu kusura bakmayin, simdiden tesekkurler :)

herbert

Mesaj gönderen herbert » Pzr Ağu 21, 2011 3:07 pm

arkadaslar bloke hesap formundaki adres bilgisine turkiyedeki adresimi yazicaz ? Ben hala kalicak yeri ayarlayamadim eger almanyada adres istiyorlarsa okul adresini yazsam olurmu ?

Bide bana DEUTSCHE BANK in gonderdigi formlarda tutarlar otomtik olarak banka tarafindn yazilmis ama konsoloslugun sitesinden 7908 euro yaziyor fakat formlarin uzerinde 7656 euro yaziyor . sizce sorun olurmu ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ağu 21, 2011 3:28 pm

[quote][quote]herbert tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bloke hesap formundaki adres bilgisine turkiyedeki adresimi yazicaz ? Ben hala kalicak yeri ayarlayamadim eger almanyada adres istiyorlarsa okul adresini yazsam olurmu ?

Bide bana DEUTSCHE BANK in gonderdigi formlarda tutarlar otomtik olarak banka tarafindn yazilmis ama konsoloslugun sitesinden 7908 euro yaziyor fakat formlarin uzerinde 7656 euro yaziyor . sizce sorun olurmu ?[/quote][/quote]

arkadasim basliktaki resimlerde zaten gosterilmis ne yazacagin lutfen bakin biraz evet turkiyedeki adresini yazacaksin.Para kismini ve carpi olan kisimlari bos birak onlari konsolosluga gittiginde yazacaksin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 21, 2011 9:51 pm

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutsche Bank zumailen wurden

Mit freundlichen Grußen

Mehmet Cobanlar

db.student@db.com adresine gmail hesabimizdan mail yolluyoruz bu kadar mi ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Ağu 22, 2011 9:21 pm

arkadaslar formlarim bugun sabah geldi resimli anlatimlari da inceledim bi kac sorum olacak 2 dille yollamislar belgeleri.biz hangi almanca olanimi ingilizce olanimi verecegiz konsolostluga ? birde bu son sayfadaki 3.sahis in bilgileri denmis bos birakilabilirmi zorunluysak o kismi birazdaha aciklayabilirmiyiz
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kilitli