Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize basvurusu 2. gorusmeye davet

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum Mar 25, 2011 11:16 pm

Merhabalar,

Ben yuksek lisans icin vize basvurusunda bulundum.
Okulun gondermis oldugu sartli kabulun suresi gecmisti ve ben okulun sonradan gonderdigi dil kursu basvurusuna kabul ile vizeye basvurdum. fakat onunda suresi gecti.

beni konsolosluktan tekrar gorusme icin cagirmislar nedeni ise vize basvurum ile ilgili bazi noktalari aydinliga kavusturmak istiyorlarmis, her hangi bir eksik evrak belirtmemisler, anlamadim eksik evrak varsa neden belirtmemisler eksik evrakla ilgili degilse ne soracaklar acaba? tecrubesi olan varsa bir fikir versin lutfen.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 25, 2011 11:52 pm

Bir kez boyle bir olay okudum.Bir ogrenci ikinci kez lisans okumak icin kabul almisti ve onu da gorusmeden sonra tekrar cagirmislardi.bu ogrenciye sorduklari "neden ikinci kez lisans okumak istiyorsun ve neden bunu Almanya\'da okumak istiyorsun"du.Bunun gibi sorular gelecektir buyuk ihtimal.eger dil kursunun tarihi gectiyse yeni kurs ya da kabul belgesi isteyebilirler.sen bu gibi sorulara hazirlikli git

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum Mar 25, 2011 11:59 pm

Ilk defa yuksek lisans yapacagim, lisans bitti yuksek lisans yeni.
neden almanya ve neden basvurdugum universite vb sorulari niyet mektubunda detayli aciklamistim.
dil kursu ile ilgili sorular olabilir. okul bana ikinci bir kabule gerek yok demisti, o zaman yazismalari yanimda gotursem iyi olacak.
isim ile ilgili sorular olabilirmi acaba?

yanit icin tesekkurler..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Mar 26, 2011 12:05 am

ali o yazismalari muhakkak gotur yaninda;cunku bir arkadastan tarihi gectigi icin yeni kabul belgesi istemislerdi;ama bunun icin gorusmeye cagirmamislardi.Bunun gibi sorular gelecektir ya.

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzr Mar 27, 2011 12:44 pm

vize basvurusunda bulunurken kalacak yer olarak yurdun adresini yazdim ama yurt basvurusunda bulunmadim.
onunla ilgili olabilir mi, yurtta kalmayi dusunuyorum fakat yurt basvurusunda bulunmadim..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 12:53 pm

Bu belgeyi bir iki kisiden istediklerine sahit oldum simdiye kadar.ama cogu ogrenciden boyle bir belge istenmiyor.sanmiyorum

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Sal Nis 05, 2011 1:13 am

gorusmeye gittim arkadaslar,
mudurleri benim ile gorustu turkce konusmadi gorevli bayan tercume yapti.
vizeye gec basvurmustum neden gec basvurdun dediler. sureyi neden kacirdin dediler.
okulun bana gonderdigi kurs kabul belge orta seviye almanca bilenler icin verilen bir kabul belgesiymis, ben hic almanca bilmiyorum tabi neden buna basvurdun dediler, bende okul hatali gondermis ben o sekilde basvurmadim dedim.
neden simdiye kadar hic almanca ogrenmedin dedi bende calisiyorum fazla zamanim olmuyor ayrica yerinde ogrenmek daha kolay oldugu icin hic ugrasmadim dedim, o konuda biraz ihmalkar davrandim. basvuruyu yapip yapmamak arasinda cok kararsiz kaldim dedim. o da hic almanca bilmiyorsun hic tanidiginda yok nasil yapacaksin orda vs dedi.
mudurleri almanca konustugu icin anlamiyordum ama el ve yuz mimiklerinden bu is olmaz der gibiydi.
bu sefer ders notlarima bakti bu ders notlari iyimi dedi bende cok iyi degil ama iyi sayilir dedim.
beni uzun bir sure sorguya cektikten sonra bitirdigin universiteden not sistemiyle ilgili bir evrak getir ondan sonra evraklarini gonderecegiz almanyadaki yabancilar polisi durumuna karar verecek dediler.

mudurenin el ve yuz mimikleri bosuna bekleme olumsuz der gibiydi, okuldan yanlis dil kursu kaydi gelmis ve ben sureyi kacirip cok gec basvurmusum ayrica bitirdigim universiteyi 8 yilda bitirmisim ))) direk nasil red vermediler bende hayret ettim..

sizce bir umit var mi? olumlu yada olumsuz olmasina Istanbul mu yoksa yabancilar polisimi karar veriyor acaba?

sok oldum kadin resmen evraklari tek tek alip sorguya cekti, senin baska bir amacin var anlat der gibi ama bende anlamamazliktan geldim cunku gercekten baska bir amacim falan yok sadece yuksek lisans.

buyuk bir supriz olmazsa tam bir fiyasko...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 05, 2011 1:21 pm

Olumsuz denemez..En azindan surpriz bir belge istemisler yani direk red vermemisler.Onlarda emin degiller vize konusunda ama red edemiyorlarda.

Vize konusunda kararin %90 i konsolosluklardan cikar.

Endiseleri dogru ,neden gec kaldin ,yanlis basvuru transkrip istemeleri vs..
Kendinden emin ol bir daha ki gorusmede.Olmazsa olmaz napalim de bende Turkiye\'de masteri yapar vakit kaybetmem ve ise baslarim falan diyebilirsin mesela.Almanya\'da gozunun olmadigini gostermen icin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Sal Nis 05, 2011 1:47 pm

direk red vermemelerinin nedeni bence zaten benim burda isim var firma ortagiyim.
kendi isim oldugu icin hemen red vermediler sanirim.

kadinin gunahini almayim , kadin vermek istiyorum ama bu sekilde de olmaz der gibiydi tam anlayamadim.
bahane mi bulmaya calisiyordu yoksa gercekten vermek istedide cok eksigim oldugu icin kararsizmi kaldi tam anlayamadim.

ama olumsuz olacaksa okul evrakiyla neden ugrastirdi onu bilmiyorum..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Nis 05, 2011 6:02 pm

ali insallah senin icin herseyin en hayirlisi olur. ben de benzer durumdayim istanbulda bir sirkette mudur olarak calismaktayim okulu 7 yilda bitirdim notlarimda kotuydu lisans basvurusu yaptim. ama basvurumda en cok ustunde durduklari sey isim oldu onun icin sonradan ek evrak istediler. gorstugum kadinin bana soyledigi yabancilar polisi okumak istedigin bolum ile okudugun bolum birbirine benzer diye red verebilir. benim burdan anladigim kadariyla biz de sorun yok ayabancilar polisine kaldin anlamindaydi. heralde senin de ayni mantikta suan.

akonuk3

Mesaj gönderen akonuk3 » Çrş Nis 06, 2011 12:10 am

Herkese merhaba
Almanya ya dil kursu icin ve uni. icin gitmeyi dusunuyorum. Daha once Amerikada dil kursuna gitmistim . Sizce alman konsoloslugunda vize almam icin bir avantaj olur mu ?

Tesekkurler ...

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Çrş Nis 06, 2011 1:06 am

mutlaka olumlu etkisi olacaktir, ama evraklari tam hazirlamaya calis derim...

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Prş Nis 07, 2011 5:36 pm

arkadaslar universiteden notlarim ile ilgili evrakim geldi , konsolosluga verdim 4\'luk not sistemine gore 2,39 ve CB\'ye denk geliyormus.
bu not ortalamasi nasil ? nasil degerlendirirler acaba.

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum Nis 29, 2011 12:10 pm

arkadaslar ikinci gorusmenin ustunden 1 ay gecti ama hala haber yok.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Nis 29, 2011 3:45 pm

1 ay normal bir sure inan.6 hafta zaten standart bekleme suresi

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Nis 29, 2011 3:46 pm

1 ay normal bir sure inan.6 hafta zaten standart bekleme suresi

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzr May 01, 2011 3:29 pm

vize ciksada gitmem kesin degil ama genede insan heyecan yapiyor.
vize ret gelmesi ret edilmek gibi bir duygu...
umarim beni ret etmezler cok kirilirim..))

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr May 01, 2011 3:37 pm

anliyorum:)bol sans

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Cum May 20, 2011 6:22 pm

Arkadaslar 28 subat ilk gorusme ve evraklari verdim.
04 nisan ikinci gorusme icin cagirdilar..
20 mayis itibari ile hala ses yok sonuctan..

nerdeyse 3 ay olacak.. gorusme olumsuz gecmisti madem vize vermeyecekler neden bu kadar beklettiler ki? kotu haber vermekten mi korkuyorlar..))

ali demir

Mesaj gönderen ali demir » Pzt Haz 13, 2011 4:23 pm

28 subat ilk gorusme hala yanit yok vizeden....
evraklari kaybettiler sanirim :)).. bu gun arayim dedim ama sansa bu gunde kapaliymis..