Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Nis 02, 2011 10:21 pm

Ben yabancilar polisini arayip durup dururken akillarinda soru isareti uyandirmani tavsiye etmem.Ilk olarak unide dil kursuna mi gideceksin?eger oyleyse gecikme olasiligi icin gecici olarak bir dil kursuna basla.Boylece gecikmeli gitsen de kursunda geri kalmamis olursun ve bunu okula kabul ettirebilirsin.Boylece kaybettigin gunler problem yaratmaz.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Nis 02, 2011 10:26 pm

butun vize alan arkadaslarimizi tebrik ediyoruz.Guzel haberleriniz bizleri de mutlu ediyor.

melekdayanikli

Mesaj gönderen melekdayanikli » Cmt Nis 02, 2011 11:11 pm

tesekkur ederim Merve oyle yapiyorum suan calismaya basladim zaten

fatos86

Mesaj gönderen fatos86 » Pzr Nis 03, 2011 6:57 pm

Insallah hepinizin vizeleri gelir arkadaslar..1 saattir eski mesajlari okuyorum,gun sayan arkadaslarla o heyecani yasadim resmen..Onumuzdeki Mart ayina bende basvurumu yapacagim bloke hesap seyahat sigortasi okul kayit kabul belgesi falan ne lazimsa tam olcak diye umit ediyorum ama tek sorunum okulumu birakip sinavsiz gecisle aof ye yerlesmem..daad la konustum ogrenci belgen yeterli ama aof oldugun icin sansin kisitli diyor,artik 2yil bitirme sarti yokmus soylediklerine gore.Ki zaten gecen yil aof yerlesti belgesiyle hic kayit olmadan okumadan giden biri varmis bizim kurstan..Azicikta olsa umidim var,insallah bu mutlulugu bende yasayabilirim ve tum isteyen arkadaslarimda...

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Pzt Nis 04, 2011 3:18 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]dejawuu_ tarafindan yazilan metin:
merhabalar... hala vize bekliyorum:( ben sunu soracaktim simdi ankaradayim ama baska bir yere gitmeliyim ve eger ki vize cikarsa konsolosluktan cagirirlar mi. yani su imza icin falan.. tsk.[/quote]

Kim bilebilir ki bu sorunun cevabini ? Belki cagirirlar belki cagirmazlar.
Ankara kargoyla eve gondermiyor mu pasaportlari ?[/quote]

merhabalar arkadaslar bi kac gun once pasaport geldi ama vize yok:( simdi ben tekrar basvursam eski belgelerle ve bi iki tane eklesem su dil kursu baslangic tarihi 5 nisan onunla basvursam nasil olur. ve siz nasildir tekrar basvuru.. cok saolun.

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Pzt Nis 04, 2011 10:51 am

Kac aylik bir kursa gidiyorsun? Coktan baslamis bu kurs demeleri muhtemel. :(

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Pzt Nis 04, 2011 1:25 pm

@dejawuu_

dil okulundan bana soylenen "kaydinin olmasi onemli yabancilar dairesi icin, genellikle geciklme oluyor" demisti.. ve dil okullari baslamadigin kaydi bir sonraki aya aktarabiliyorlar. Bu konuda dil okulundaki yetkili birisiyle bir gorusmeni tavsiye ederim, uygun gorurse yeni kayit belgesi bile gonderebilir...

"Olur InsAllah, Allah Kolaylik Versin"

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Pzt Nis 04, 2011 2:21 pm

cok tesekkurler... bilmiyorum tekrara basvursam mi tam bilmiyorum cunku moralim baya bozuk..

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Pzt Nis 04, 2011 5:11 pm

Morelini yitirme bir sefer daha basvur derim.. sonucta bu duruma tek dusen sen degilsin ve 2-3 basvuruda alan insanlar var hic morelini bozma bende red almistim ayni senin gibiydim ama bisefer daha basvurdum bekliyorum hayirlisi artik.. Hayirlisiyla InsAllah olur sen canini sikma.. ;)

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Sal Nis 05, 2011 2:31 am

cok tesekkurler tesellin icin... beklicez artik yapacak bisey yok... dil kursunun yeni belgesi gelince basvururum.

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Sal Nis 05, 2011 2:39 am

almanyadaki arkadaslardan bi kac samimi soru sormak istiyorum vizeden red alinca daha cok dusundum ordaki egitimin zorluk dercesini mesela dil kursu birinci seferde kazanamazsan kac sansin var ve ayni sekilde okul icin yani okulda sinavlar nasil, gecmezsen hersey bitiyormu? bir saysalci icin ordaki liseyi bitirenler arasinda nasil fark var? biraz genis oldu ama kisaca bile cevap verirseniz sevinirim ve aydinlanrim.. tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 05, 2011 1:30 pm

[quote]dejawuu_ tarafindan yazilan metin:
almanyadaki arkadaslardan bi kac samimi soru sormak istiyorum vizeden red alinca daha cok dusundum ordaki egitimin zorluk dercesini mesela dil kursu birinci seferde kazanamazsan kac sansin var ve ayni sekilde okul icin yani okulda sinavlar nasil, gecmezsen hersey bitiyormu? bir saysalci icin ordaki liseyi bitirenler arasinda nasil fark var? biraz genis oldu ama kisaca bile cevap verirseniz sevinirim ve aydinlanrim.. tesekkurler[/quote]

Zorluk derecesi 10 uzerinden 9 diyebilirim.
Dil kursu sirasrinda stres yapmana gerek yok ,sinavlara istedigin kadar girebilirsin.Burada yapman gereken stres Vize ve bitis zamani..
DSH\'i kast ediyorsan,bu sinavi bir universitede en fazla 3 kere yazabilirsin. (Kurallar degismediyse 3 sinav hakki hala gecerli)
Uni\'de sinavlarda zor ,henuz baslamadim universiteye ama bir cok arkadasimdan biliyorum ki zor ama cok zor degil...Disiplinli calisana,okudugun bolume gore hersey degisiyor.
Disiplin sadece sinavlari kazanmanda onemli etken.GEcemezsen gene 3 kere o sinavi yazma hakkin var ,3. kez basarisiz olursan ya uni ile ilisigin kesiliyor ya da o kaldigin dersi baska bir eyalette/universitede almak zorunda kaliyorsun diye biliyorum.

Lise mezunlari icin bana sorarsan Turkiye\'de ki mezunlar daha bilgili...Ozellikle matematik alaninda...Tabi lise mezunu ve diploma ortalaman 2-3 ise o ayri..Caliskan bir ogrenciden bahsediyorum.

Sayisalcisin ve de caliskansan neden olmasin...Ama burada ki master egitimini 4 yilda bitirmeyi planliyorsan gelme derim.Turkiye\'de yap.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Çrş Nis 06, 2011 7:51 pm

vizem cikmis bulunuyor arkadaslar.sevincten ucuyorum..... hersey icin ama hersy icin cok tesekkurler......

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Nis 06, 2011 7:59 pm

Gozun aydin :D Darisi tum vize bekleyenlerin basina..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Çrş Nis 06, 2011 10:19 pm

gozun aydin ;) InsAllah:ap

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Nis 06, 2011 10:42 pm

[quote]sezercik tarafindan yazilan metin:
vizem cikmis bulunuyor arkadaslar.sevincten ucuyorum..... hersey icin ama hersy icin cok tesekkurler......[/quote]

rica ederiz sercik her zaman bekleriz :) hayirli olsun. bu arada ne kadar zaman da hangi konsolosluktan aldigini da yazarsan.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 06, 2011 10:56 pm

galiba ikinci universite okumak icin gidiyordun ve sifir almanca ile yanlis hatirlamiyorsam hem senin adina hem de kendi adima sevindim calisma azmimi artiriyor vize kabulleri:)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Nis 07, 2011 2:40 pm

Tebrikler Sezercik:)

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Prş Nis 07, 2011 4:39 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
[quote]sezercik tarafindan yazilan metin:
vizem cikmis bulunuyor arkadaslar.sevincten ucuyorum..... hersey icin ama hersy icin cok tesekkurler......[/quote]

rica ederiz sercik her zaman bekleriz :) hayirli olsun. bu arada ne kadar zaman da hangi konsolosluktan aldigini da yazarsan.[/quote]
mohsen evet beni ikinci defa universite okumak icin basvurmustum. daha nce ogretmenlik bitirdim. bir yil ogretmenlik yaptim.. simdi paderborn universitesi sartli kabul aldim.. sifir almanca ile basvurmustum. vizem tam14 gunde cikti.izmirde basvurmustum..izmirdeki vize memurlari arasinda gercekten cok fark var. iki defa gittim.. ilkinde eksik evrak oldugu i.in belgelri almadilar tamamla gel dediler.. iyiki oyle oldu.. cunku bir bayan ile gorustum ve resmen hakaret etmeye basladi.cok havalisin dedi.. kadin asagilik konpleksine kapildi herhalde.. bisey demedim. ikincide ise bir bay ile gorustum.. adam resmen merak etme vizeni alacaksin der gibi konusyordu.o kadar iyi niyetli... insallah herkesin hayalleri gerceklesir...selamlar..

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Cum Nis 08, 2011 8:20 am

Arkadaslar oncelikle herkese yardimlari ve oneriler icin tesekkurler , pasaportum elime gecti vizemi aldim.
Fakat aklimda bir kac soru var ;

1-Ben bu vizeyle havalimaninda cikarkan pasaport pulu (Yurt disi cikis harc pulu) aliyor muyum ?
2-Vize sonuclanmasi uzun surdugunden dolayi kursu 1 ay (mayis ayina ) erteletmis buluyorum fakat vizem dun itibariyle baslamis (04.04.2011 tarihinde ders basi yapmaliydim normalde) vizemi orada uzatabiliyormuyum ? (Turkiyeye gelmeden)
3-Daha once ki vizelerimin en ust tarafinda (Gultig fur kisminda) Schengen Staaten yazmasina bu dil kursu vizemde Deutschland yaziyor.Ben vizemle hafta sonu paristeki teyzemin yanina gidemezmiyim ?(gezmek amacli)
4-Yaninda kalacagim arkadasimin arabasi var ehliyetimi kullabiliyor muyum ? (Bildigim kadariyla 3 ay )

Sabirla okudugunuz icin simdiden tesekkurler.

Kilitli