Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AB\'DEN SERT UYARI

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
german

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen german » Pzt Mar 28, 2011 3:18 pm

AB\'den sert uyari: “Kitap operasyonu..."
Turkiye’de tartisma yaratan “basilmamis kitap”a yonelik operasyon konusunda Bruksel’den uyari geldi.
Guncelleme:28 Mart 2011 14:36
BRUKSEL (ANKA) - Avrupa Komisyonu’ndan ust duzey bir burokrat, “Basilmamis kitap ile ilgili Turkiye’de yapilan operasyonlar siyasi kriterlerin ihlali anlamina geliyor” derken, gelismelerin boyle devam etmesi durumunda muzakerelerin kesilebilecegini soyledi.

AB Haber’e gore, Avrupa Komisyonu\'ndan ust duzey bir burokrat yaptigi aciklamada, basilmamis kitap ile ilgili Turkiye’de yapilan operasyonlarin siyasi kriterlerin ihlali anlamina geldigine dikkat cekerek, “Gelismelerin boyle devam etmesi durumunda muzakere surecinin kesilmesi onerisinin kimseyi sasirtmamasi gerek” ifadesini kullandi.

Son gazeteci ve yazarlarin tutuklanmasiyla Ergenekon dava surecinin farkli bir boyuta ulastigina dikkat ceken burokrat, “Gazeteci ve yazarlarin Ergenekon sureciyle ilgili karsi karsiya bulunduklari durum kabul edilemez. Kimse Turkiye\'nin stratejik onemine bakmaz. Muzakere surecinin kesilmesi gundeme gelir. Turkiye AB uyesi olmak istiyorsa kurallar bellidir” dedi.

(SAÐOLSUNLAR KITAP BASIMLARIMIZADA KARISTILAR KENDILERININ ISLERINE YARIYACAK YA TURKIYEYIDE DIÐER ORTADOÐU ULKELERI GIBI KARISTIRACAKLAR YA NASIL BIR YONTEM ARIYORLAR BILEMIYORUM AMA EN UFAK BIR AYRINTIYI BILE KACIRMIYORLAR )

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 28, 2011 6:05 pm

AB demokrasi dersi vermeden once kendi demokrasisini gozden gecirsin.

Almanya\'da Nazileri ovucu veya boyle bir ideolojiye hizmet eden bir orgut kurmaya calismak yasak ,ayni sekilde bu konuda kitap yazilmasida yasak..
Hitler\'in "Kavgam " kitabida yasak.
Gecenlerde Kurtlar Vadisi Filistin filmi Almanya\'da gosterime girmeden once yasaklandi,sonra apar topar bir iki hafta sonra yasak sessizce kaldirildi.

Fransa\'da "Ermeni Katlimai yapilmamistir" demek YASAK..Cezasi hapis yada para cezasi.

Daha cok ornek var.

Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Pzt Mar 28, 2011 6:13 pm

Basilmamis kitabin imha edilmesine en cok sevinenlerden biridir AB.
O kitapta muhtemelen oyle bilgiler vardi, butun cemaatcilerin pislikleri ortaya dokulecekti ki, cemaatcileri ABD ve Israil\'den sonra en cok kollayan basta Almanya olmak uzere AB\'nin ta kendisi.

ywzslm

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ywzslm » Sal Mar 29, 2011 1:04 am

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
dunyada 3 defa bi kitap basilmadan imha edilmis birisi nazi almanyasinda birisi mussolini italyasinda ve 3. sude simdi tayyip erdogan turkiyesinde...[/quote]
ilginc bir bilgi

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Sal Mar 29, 2011 2:53 am

ust duzey burokrat var da adi yok mu.bos isler.kitabin toplatilmasi yakilmasi olayina medya cok takiyor.cemaat karsiti diye toplatildigi saniliyor.alakasi yok.cemaat oldu olali cemaate hakaret eden,abd isbirlikcisi diyen misyoner diyen kitaplar bedava cogaltilip camilerde bile dagitildi.bu konunun uzmani bi cumhuriyet gazetesi yazari var.yani gazetecilik adina cemaati yaziyor dense abes kacmaz.nurettin veren olayi var.adam cemaat olmadan fgulenin yanindaki adam ,onu karalayan bir kitap cikardi.yani bu isin cemaatle alakasi yok.gundemi iyi takip edin.tayyibin bu konuda tasarrufu olmasi bile imkansiz.mudahale etmesini istemek sacma.fasizmde olur demek ise komiklik.iddianame metinlerini googledan aratip bulun.acin okuyun.cocuk katili apo diye bagiriyorduk,adam gecen cikti,bu operasyonlari biz yaptik.koyluleri de biz oldurduk diyor.pkk yapmis izlenimi vermeye calisiyorduk diyor.diger cavus cikiyor aldigim emirle papaz oldum,sonra aldigim emirle uydurma istihbarat bilgileri topladim,misyonerlerin oldurulmesi icin plan yaptim diyor.hayatinda namaz kilmamis avukat gidiyor danistayi basiyor,hakim olduruyor.basortusu icin yaptim diyor.simdi pisligi ortaya sacildi.yani bu insanlar neci bilmiyorum ama askeriyeyi kullanmislar,gazeteciligi kullanmislar,hukukcu kimligini kullanmislar,biri onlara dokunsa da askeriye yipratildi ,sansur geldi,hukukcular baski altinda diye aglarlar.apoya kardesim diyen adam simdi en buyuk vatansever ulusalci diye kirmizi tuhaf atkisiyla millete yutturulmaya calisildi.herseyi de cemaate abdye baglamayin.
sorun biz de.taraf wikileaks belgelerini yayinladi.cemaatin abd eksenli bir yapi olmadigi da kabak gibi ortaya cikti.haber bile yapmadilar.

german

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen german » Sal Mar 29, 2011 2:53 am

yav su kita ciksaydida bizde gorseydik neymis bu fetosun sapkasi dusecek keli gorunecek ama erdoganda arada gidecek insallah Ab dedigim gibi ilk once kendi ic islerini halletsinde bizim kine karismasin ya bu yabancilar neden bukadar cok mal oluyor anlamis degilim ha vallaha ulan sen kendi ic isinle ugrassana sonunda bizide libya bahreyn suriye gibi edecekler bizi zaten birilerininde pacasi tutusmus yok sivil bilmem ney de ne kalkmis goz dagi verior biz diyorlar libyadan daha kuvvetli bri sekilde diyor kendi hurriyetimizi ve ozgurlugumuzu savunuruz ulan siz neysiniz ki neyi savunyorsunuz bu ulkenin ekmegini ye suyunu ic sonra klak boyle konus neyse yine bu haberleri duyunca sinirlerim cogaliyo

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Sal Mar 29, 2011 10:09 am

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
ust duzey burokrat var da adi yok mu.bos isler.kitabin toplatilmasi yakilmasi olayina medya cok takiyor.cemaat karsiti diye toplatildigi saniliyor.alakasi yok.cemaat oldu olali cemaate hakaret eden,abd isbirlikcisi diyen misyoner diyen kitaplar bedava cogaltilip camilerde bile dagitildi.bu konunun uzmani bi cumhuriyet gazetesi yazari var.yani gazetecilik adina cemaati yaziyor dense abes kacmaz.nurettin veren olayi var.adam cemaat olmadan fgulenin yanindaki adam ,onu karalayan bir kitap cikardi.yani bu isin cemaatle alakasi yok.gundemi iyi takip edin.tayyibin bu konuda tasarrufu olmasi bile imkansiz.mudahale etmesini istemek sacma.fasizmde olur demek ise komiklik.iddianame metinlerini googledan aratip bulun.acin okuyun.cocuk katili apo diye bagiriyorduk,adam gecen cikti,bu operasyonlari biz yaptik.koyluleri de biz oldurduk diyor.pkk yapmis izlenimi vermeye calisiyorduk diyor.diger cavus cikiyor aldigim emirle papaz oldum,sonra aldigim emirle uydurma istihbarat bilgileri topladim,misyonerlerin oldurulmesi icin plan yaptim diyor.hayatinda namaz kilmamis avukat gidiyor danistayi basiyor,hakim olduruyor.basortusu icin yaptim diyor.simdi pisligi ortaya sacildi.yani bu insanlar neci bilmiyorum ama askeriyeyi kullanmislar,gazeteciligi kullanmislar,hukukcu kimligini kullanmislar,biri onlara dokunsa da askeriye yipratildi ,sansur geldi,hukukcular baski altinda diye aglarlar.apoya kardesim diyen adam simdi en buyuk vatansever ulusalci diye kirmizi tuhaf atkisiyla millete yutturulmaya calisildi.herseyi de cemaate abdye baglamayin.
sorun biz de.taraf wikileaks belgelerini yayinladi.cemaatin abd eksenli bir yapi olmadigi da kabak gibi ortaya cikti.haber bile yapmadilar.[/quote]

Oyledir. Yeni Safak, Zaman, Taraf haberleriyle yasamaya devam. Hatta Apo da sevgi kelebegi.
Bu zihniyete onerim, acin tarih okuyun. En azindan Kurtulus Savasi\'ni. O gunun oyunlari ayni bugun oynaniyor.
Ancak o gun atalari Canakkale\'yi gecemeyenler, bugun ulkeyi yonetiyor. Lakin zamani gelince yine denize dusecekler.

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Sal Mar 29, 2011 10:17 pm

zaman yenisafak taraf okumayla ne alakasi var.wikileaks bilgilerini taraf mi yazdi.o yayinlio sadece.ayrica soledigin gazeteleri okumuyorum.aponun ne oldugunu herkes biliyor.ama soz konusu olan itiraflar var.adam cikip koy bastik adam oldurduk pkk yapmis gibi gosterdik diyorsa bence arastirilmali.dogrudur demiyorum ama danistay saldirisini yapan kisinin cumhuriyete attigi bombalarin kime ait olduguna bakinca bunu da mi yaptilar demeden edemiyor insan.bu bir suphe...bence sen tarihi de yanlis okumussun.canakkaleden gecemeyenlerin ne yaptigini herkes cok iyi biliyor.

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Mar 30, 2011 11:47 am

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17409961.asp?gid=381

Hani ozellikle okuyun diye:

[quote]Beyaz\'in kizi Gokcen Beyaz, "Sabah erken saatlerinde bir arama karariyla birlikte geldi polis arkadaslar. Kararda Ergenekon operasyonu kapsaminda Dogu Perincek ve Hursit Tolon\'un misyonerlikle ilgili kiskirtici soylemlerde bulunduklari ve babamin da bunun icinde olduguna dair arama karari vardi. Evden misyonerlikle ilgili hicbir belge alinmadi. Evden sadece Said-i Nursi ve Nurculukla ilgili cikacak olan bir kitap vardi. Polis arkadaslar sadece onunla ilgili bilgileri incelediler ve belgeleri aldilar" dedi.
[/quote]

Saniyorum arama kararlarini artik kimin hangi okyanus otesinden verdigi artik kabak gibi ortadadir.

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Mar 30, 2011 6:58 pm

yalan yanlis bilgiler vermeyelim beyler.wikileaks bilgileri dogru diyen yok.wikileaks in tayyip erdogan hakkinda soledikleri dedikodu belgesi yok.oyle hesabi olsa,hesaplar sunlardir die de belirtirlerdi.
dustu dedigin davalar nasil dusmus ya.nerden buldun bu bilgiyi.o davadan yargilanan adam var ve suanda icerde.o dava nasil dusmus olsun.nerde buldun bu bilgiyi.

fgulenin dahsi serveti 25 milyar dolar mi.sahsi kelimesinin ne anlama geldigini biliyor musun.biliyorsan bu bilgiyi nerden buldun.hangi banka hesabindan yola cikarak bu rakami soyledin.bilginin kaynagi ne.

abd de yasiyor demek kadar sacma bir elestiri olabilir mi.adami biz de elestiriyoruz ama abd de yasiyor die degil.bizim millette bi hastalik var.mevlanayi sever mesnevi buyuk eser der,mesneviyi okudun mu desen yok okumadim der,
su filancanin dusunceleri aptalca sapikca denir,.kitabini okudun sorsan okumadim der.kardesim ben fgulenin 38 e yakin kitabini okudum.hepsine de elestircek notlar aldim zamaninda.adam nie abd de.adami sevmesek de adam buyuk dusunuyor.politikasini beyenmesek de buyuk oynuyor.dusuncesi su:
su anda abd dunyaya hukmediyor.abdye ise yahudiler.yahudiler abdye nasil hukmediyo.lobi faaliyetleriyle.lobi faaliyetleri nasil olur.bir ulkenin en zengin 50 adaminin yarisi senin dusuncendense,en iyi universitelerin hocalari senin dusuncedeyse,en iyi siyasiler senin kurdugun okullardan mezunsa,en cok okunan yazarlar senin sahip oldugun inanclara sempati duyuyorsa sen o ulkeyi yavastan yonetmeye baslayabilirsin.biz abd de kendi lobimizi yaratacaz diyor.bunu yapmak icin de ugrasiyor.
elestirin ama ufurukten seylerle degil.mesela ben abdyi nie hic kinamadigini anlamis degilim.msla son gazze konvoyunda israili elestirecegine konvoyda sehit dusenleri elestirmesini tuhafima gitti.ama neden abd de yasio gibi sacma soru olmaz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 7:30 pm

yalan yanlis bilgiler vermeyelim beyler.wikileaks bilgileri dogru diyen yok.wikileaks in tayyip erdogan hakkinda soledikleri dedikodu belgesi yok.oyle hesabi olsa,hesaplar sunlardir die de belirtirlerdi.
dustu dedigin davalar nasil dusmus ya.nerden buldun bu bilgiyi.o davadan yargilanan adam var ve suanda icerde.o dava nasil dusmus olsun.nerde buldun bu bilgiyi.

fgulenin dahsi serveti 25 milyar dolar mi.sahsi kelimesinin ne anlama geldigini biliyor musun.biliyorsan bu bilgiyi nerden buldun.hangi banka hesabindan yola cikarak bu rakami soyledin.bilginin kaynagi ne.

abd de yasiyor demek kadar sacma bir elestiri olabilir mi.adami biz de elestiriyoruz ama abd de yasiyor die degil.bizim millette bi hastalik var.mevlanayi sever mesnevi buyuk eser der,mesneviyi okudun mu desen yok okumadim der,
su filancanin dusunceleri aptalca sapikca denir,.kitabini okudun sorsan okumadim der.kardesim ben fgulenin 38 e yakin kitabini okudum.hepsine de elestircek notlar aldim zamaninda.adam nie abd de.adami sevmesek de adam buyuk dusunuyor.politikasini beyenmesek de buyuk oynuyor.dusuncesi su:
su anda abd dunyaya hukmediyor.abdye ise yahudiler.yahudiler abdye nasil hukmediyo.lobi faaliyetleriyle.lobi faaliyetleri nasil olur.bir ulkenin en zengin 50 adaminin yarisi senin dusuncendense,en iyi universitelerin hocalari senin dusuncedeyse,en iyi siyasiler senin kurdugun okullardan mezunsa,en cok okunan yazarlar senin sahip oldugun inanclara sempati duyuyorsa sen o ulkeyi yavastan yonetmeye baslayabilirsin.biz abd de kendi lobimizi yaratacaz diyor.bunu yapmak icin de ugrasiyor.
elestirin ama ufurukten seylerle degil.mesela ben abdyi nie hic kinamadigini anlamis degilim.msla son gazze konvoyunda israili elestirecegine konvoyda sehit dusenleri elestirmesini tuhafima gitti.ama neden abd de yasio gibi sacma soru olmaz.[/quote]

ABD\'de kendi lobisini yaratacakmis ?
PEHH! Baska bir tarafimla gulerim eger ogle bir iddaa da bulunuyorsa F.G bey.
Bir ulkeyi yonetebilmek icin yukarida saydigin tum etkenleri Amerika\'yi yonetmek icin burada yapacagiz diyor ya ? Bunu Amerika ve Yahudiler duymuyor ya ?
Ona suikast yapmiyor ya ?
Amerikan baskanlari bile F.G\'in soylediklerine benzer seyler soyleyipte suikasta kurban gidiyorya ?
Tum bunlar F.G\'in basina nedense gelmiyor ......

Onun bu konusmasi sifreli konusmalardan biri! Onun Amerika dedigi Turkiye!
Onun bir ulkeyi yavastan yonetmeye baslayabilirsin derken siraladiklari Turkiye\'de suan yavas yavas gordugumuz seyler...

Onun gibi dusunen Polisler , Onun gibi dusunen gazeteciler , onun gibi dusunen memurlar , onun gibi dusunen yok baskanlari ,profesorler , onun gibi dusunen askerler ,onun gibi dusunen ogrenciler ,onun gibi dusunen doktorlar ,milletvekilleri , itfayeciler ,imamlar ,cocuklar ,kadinlar ....

Sence bunlar Amerika\'yi yonetmeye calismak icin mi yoksa Turkiye\'yi mi ? Birak Allah askina ! Gorunen koy klavuz istemez!

Amerika\'yi Yahudi Lobisi yonetiyor diyenler Fransa\'yi da Ermeni Lobisi\'nin yonettigini iddaa ederler...Nede olsa Fransa Sozde Ermeni Katliami\'ni tanidi ve bir vatandasin bunu reddetmesi dahi yasak..
Cok fazla bilim kurgu filmi veya romani okumus olmak lazim bunu iddaa etmek icin.
Lobiler bir ulkede guclu olabilir,Almanya\'da da Turk lobileri en guclu lobilerden.
Ama ne oluyor ? Turkler mi yonetiyor ?

Onun lobisi sadece ve sadece Turkiye\'dedir...Afrikalar\'da Asya\'larda actigi okullara sozum yok...Misyonerlik faliyetlerini cok guzel yapiyor yapmalida..
Ama onun tek ruyasi Turkiye.

Bunun icinde Turkiye\'yi ileriki 50-60 yilda yonetecek kisileri gayet guzel yetistiriyor.

Bravo demek lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Mar 30, 2011 8:18 pm

dedigin bir nebze dogru.abd de yapmak istedigini turkiyeye uyguluyor.bunu gizlemiyor ki.actigi okullar verdikleri egitim kalitesi.turkiyenin en degerli bankalarindan birine sahip olma.en buyuk gazete ve tv.basinda yayilma.tusiada karsi kendi anadolu kaplanlarindan olusan tesekkuller.bunu yapiyor.polisiyeye nasil adam soktuklarini da gordum.hakimlik savcilik sinavina nasil adam soktuklarina da sahit oldum.turkiye 3.adam elenip yedek listelerdeki cemaatcinin alindigini gordum.bnu inkar etmiyorlar.biz vardik bu sistem zaten bizim.aslina rucu var diyor.bunu artik gizli de soylemiyor bir cok kitabinda soyluyor.rotaryeni masonu susu busu yapinca birsey demezler de biz bi yere gelince mi isgal ediyoruz diyor.ama ben abd de 20 yil sonra gercekten buyuk bir guc olacagina inaniyorum.suikast demissin.nie suikast olsun.sisteme karsi degil ki.gazze saldirisinda oleni degil oldureni savunuyor.ilk defa bir musluman lider israili kinamiyor.nie oldursunler.
turklerin lobisi die birsey yok.almanyada da yok baska yerde de yok.lobicilik kalabalik olmak degildir.ishak alatona bi roportajinda soruyorlar.yahudiler nasil basardi bu lobiciligi turkler nie yapamiyor die.adam dior ki bizim abdye giden cemaat uyeleri 10 lira kazansa bunun uc lirasi cocuklarin yetismesi egitimi icin harcanir.bu turkler de bir kurusa iner.bazilrinda hic olmaz.fransadaki ermenilerle almanyadaki turkler karsilastirmak cok zor.daglar kadar fark var.cogu bir imparatorlugun elit kesimi tabakasi.ressami sanatcisi mimari yazari muzisyeni,aklina ne geliyorsa ya lubnan ya fransa ya abdye gocmustur.benm almanyaya 30 yil once gelen amcanin dayinin okuma yazmasi yoktu.nasil lobi olsunlar.10 cocuk dogurmakla lobicilik mi olur.

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Mar 30, 2011 9:20 pm

Yapmayin Allah askina. Fettullah mi ABD\'de lobicilik yapacakmis?

Fettullah\'in, disaridan Turkiye\'yi idare etmek icin secildigi kabak gibi bellidir. Sade bir imamin, cikip Papa ile gorusmesi, opusmesi saniyorum bazi seyleri yeteri kadar basindan itibaren acikliyor.

Benim yaklasik yaklasik 17-18 senedir her daim cemaatin icinden tanidiklarim vardir. Onlara neler empoze edildigini, hangi amaclar icin hazirlandiklarini vs. gozlemleyebiliyorum.

Yahudi lobisi veya Ermeni lobisi kritik noktalardir. Isteyen bir tarafini yirtsa Turk lobisini olusturamaz. Yahudilerin guclu olmasinin tek nedeni dunya ticaretini ellerinde tutmalaridir. Bu nedenle ellerinde cok buyuk koz var.
Ermenilerde ise kritik noktalar, iyi mevkilere yerlesmeleri ve soykirim olayidir. Dunyada hicbir ulke birbirinin cikarina calismadigi icin, ozellikle de ilkokuldan beri ogretilen cografi onem nedeniyle kimse Turkiye\'nin cikarina calismaz. Turkiye\'ye surekli vurabilmek icin bir neden gerekiyor, Ermeniler de dunyaya bu nedeni kendilerini kullandirarak sunuyor. Karsiliginda da destek aliyorlar.
Ermeni lobisini Turkiye istese cok rahat yikabilir, eski belgeleri acmak ve dunyaya sunmak zor bir is degil. Lakin basimizdakilerin bunu yapmamasi daima Ermenileri guclu tutuyor.

Dolayisiyla Fettullah\'in ABD\'de lobi kurmaya calismasi, ayni onun "hasta oldugu icin" ABD\'den bir turlu donememesi gibi palavranin onde gidenidir.

Bosuna tarih okuyun demedim daha once. Bugunku gidilen yol, ayni Kurtulus Savasi donemine benzemektedir.
Fettullah\'in, daha dogrusu ABD\'nin amaci Turkiye icerisinde cogunlugu orgutlemek ve onlarin dusuncelerini kontrol etmektir.
Bu konuda bakacaginiz baslik "Kurtulus Savasi donemindeki cemiyetler" dir. O gunlerde ufak ufak orgutlenen cemiyetlerin hepsi bir ulkenin mandasi altina girmeyi, bolunmeyi vs. desteklemislerdir.

Bugun de oynanan ayni oyundur. Dogu\'da Pkk basimiza salinmis, yakin zamanda siyasallasip meclise girmistir.
Diger orgutlenme de Nur Cemaati\'dir.

Zamani geldiginde bu gruplarin soyleyecekleri sey, ABD - Israil gibi ulkelerin mandasi altina girmek, bolunmek vs. olacaktir ki, Pkk grubu zaten bolunme istedigini yillardir gosteriyor.
Pkk\'nin karsisinda hep ona karsi olan kesim yer aldi. O yuzden ABD\'nin BOP amaci bugune kadar gerceklesmedi. Iste o nedenle simdi basimiza Nur grubunu saldilar.
Ne dedi RTE zamaninda? Diyarbakir ABD\'nin BOP Projesi\'ne yildiz kent olacaktir. Kimdir RTE? Bu projenin es baskani oldugunu soyleyen kisi.

Teroristin adi Ergenekon oldu, Pkk\'nin adi unutuldu, hatta Apo serbest birakilmaya kalkildi (bizzat basbakan tarafindan imzali belgesi var). Yapilan eylemlerin hepsi Nur basini tarafindan "Pkk yapmamistir" diye yansitildi. Bir anda ortaya itirafcilar cikti, ne hikmetse hep Nur medyasina konusan.

Sonuc? Pkk ve Apo "iyi insan" olarak gosterilmeye baslandi.
Asil kotu, yillarca bunlarla mucadele eden TSK ilan edildi.

Turkiye\'deki durum su an su kurbaganin hikayesidir.
Gecmiste dusman kurbagayi yani Turkleri sicak suya atti, ancak sicak suya atilan kurbaga hemen disari ziplar.
Ancak kurbagayi soguk suya koyup, suyu yavastan isitirsan, kurbaga bunu farkedemez. Farkettigi anda zaten coktan kaynayip gebermis olacaktir.

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Mar 30, 2011 10:07 pm

once uydurduklarini ispatlamadan baska seyler uydurmussun.arkadasim ustumuzdeki asagilik kompleksini atalim.yok turkler lobi yapmaz.bir siradan imam papayla nasil gorusur.ac oku gorursun.millete okumayi teklif edecegine sen oku.hayalinden seyler uydurma.
basbakanin imzali belgesi var.apo birakilcakti diorsun.ya oyle hukuki bir surec mi var.basbakanin imzasiyla degil teror orgutu elebasisi hirsizi salmazlar.yok ole bi hukuki surec nerden uyduruyorsun.
cemiyetlerden bahsetmissin de,ingiliz muhipler cemiyetini kuran abdullah cevdet sonra kimin danismani oldu ogren bence.
bizim milletin bu huyundan nefret ediyorum.hep birseyde uc kagit arama.yapilani hor gorme.destek olacagina kostek olma.ya kardesim daha iisini yap.cemaat o kadar kotu daha iisini yap millet gelsin seni desteklesin.

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Mar 30, 2011 10:26 pm

once uydurduklarini ispatlamadan baska seyler uydurmussun.arkadasim ustumuzdeki asagilik kompleksini atalim.yok turkler lobi yapmaz.bir siradan imam papayla nasil gorusur.ac oku gorursun.millete okumayi teklif edecegine sen oku.hayalinden seyler uydurma.
basbakanin imzali belgesi var.apo birakilcakti diorsun.ya oyle hukuki bir surec mi var.basbakanin imzasiyla degil teror orgutu elebasisi hirsizi salmazlar.yok ole bi hukuki surec nerden uyduruyorsun.
cemiyetlerden bahsetmissin de,ingiliz muhipler cemiyetini kuran abdullah cevdet sonra kimin danismani oldu ogren bence.
bizim milletin bu huyundan nefret ediyorum.hep birseyde uc kagit arama.yapilani hor gorme.destek olacagina kostek olma.ya kardesim daha iisini yap.cemaat o kadar kotu daha iisini yap millet gelsin seni desteklesin.
[/quote]

Emin ol hepsi uydurma. Klasik Nurcu kafasi, gercekler ortaya cikarsa hemen "provokasyon, uydurma, yalan" diye uzerini ortmeye calis.
Bak arkadas, ben icinizi cok iyi biliyorum. Hic merak etme sen. Oyle sagdan soldan satilmis medyadan falan da ogrenmiyorum. Direkt icinizdekilerden her sey gorunuyor. O yuzden benim soylediklerime uydurma demeden once tekrar dusun, gulunecek duruma dusme.

Evet yok oyle bir surec ben uydurdum (!). 2006 yilinda terorle mucadele yasasi madde 6, RTE imzali belgeyi ara bul. Bak bakalim o maddede ne yaziyor? Gerci sana okumayi teklif ettim yine, sanmiyorum yapabilecegini. Okusan bile idrak edebilecegin supheli.

Daha iyisini yapma konusuna gelince; arkama ABD-Israil sermayesini ver, daha iyisini yapayim.
Ama benim bu yonde "iyisini" yapma gibi bir amacim olmadi olmaz. Lakin hicbir zaman, ne kula kulluk etmisligim vardir, ne de baska ulkelere kopeklik etmisligim.
Sen bu yolda devam et. Herkes hakettigi gibi yasar.

alp22

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Mar 30, 2011 11:32 pm

Madde 6 – Isim ve kimlik belirterek veya belirtmeyerek kime yonelik oldugunun anlasilmasini saglayacak surette kisilere karsi teror orgutleri tarafindan suc islenecegini veya terorle mucadelede gorev almis kamu gorevlilerinin huviyetlerini aciklayanlar veya yayinlayanlar veya bu yolla kisileri hedef gosterenler bir yildan uc yila kadar hapis cezasi ile cezalandirilir.(1)

Teror orgutlerinin bildiri veya aciklamalarini basanlara veya yayinlayanlara bir yildan uc yila kadar hapis cezasi verilir.(1)

Bu Kanunun 14 uncu maddesine aykiri olarak muhbirlerin huviyetlerini aciklayanlar veya yayinlayanlar bir yildan uc yila kadar hapis cezasi ile cezalandirilir.(1)

(Degisik dorduncu fikra: 29/6/2006-5532/5 md.) Yukaridaki fikralarda belirtilen fiillerin basin ve yayin yoluyla islenmesi hâlinde, basin ve yayin organlarinin sucun islenisine istirak etmemis olan (…)(2) yayin sorumlulari hakkinda da bin gunden onbin gune kadar adlî para cezasina hukmolunur. Ancak, yayin sorumlulari hakkinda, bu cezanin ust siniri besbin gundur.

(Ek fikra: 29/6/2006-5532/5 md.) Teror orgutunun faaliyeti cercevesinde suc islemeye alenen tesvik, islenmis olan suclari ve suclularini ovme veya teror orgutunun propagandasini iceren sureli yayinlar hâkim karari ile; gecikmesinde sakinca bulunan hallerde de Cumhuriyet savcisinin emriyle tedbir olarak onbes gunden bir aya kadar durdurulabilir. Cumhuriyet savcisi, bu kararini en gec yirmidort saat icinde hâkime bildirir. Hâkim kirksekiz saat icinde onaylamazsa, durdurma karari hukumsuz sayilir.

bu dedigin madde.neresinde yaziyor.israil sermayesimis.senin ne olacagini tartissak birsey bulamayiz zaten.sen bir hicsin.oyle sanal alemde uyduruk seyler yazar.baskasina cemaatci deyip imali yollarla kopek baskasinin kolesi dersin.
adam olsan zaten tanimadigin insanlara bunlari yazmazdin.

ybrk

AB\'DEN SERT UYARI

Mesaj gönderen ybrk » Prş Mar 31, 2011 2:06 am

Madde 6 – Isim ve kimlik belirterek veya belirtmeyerek kime yonelik oldugunun anlasilmasini saglayacak surette kisilere karsi teror orgutleri tarafindan suc islenecegini veya terorle mucadelede gorev almis kamu gorevlilerinin huviyetlerini aciklayanlar veya yayinlayanlar veya bu yolla kisileri hedef gosterenler bir yildan uc yila kadar hapis cezasi ile cezalandirilir.(1)

Teror orgutlerinin bildiri veya aciklamalarini basanlara veya yayinlayanlara bir yildan uc yila kadar hapis cezasi verilir.(1)

Bu Kanunun 14 uncu maddesine aykiri olarak muhbirlerin huviyetlerini aciklayanlar veya yayinlayanlar bir yildan uc yila kadar hapis cezasi ile cezalandirilir.(1)

(Degisik dorduncu fikra: 29/6/2006-5532/5 md.) Yukaridaki fikralarda belirtilen fiillerin basin ve yayin yoluyla islenmesi hâlinde, basin ve yayin organlarinin sucun islenisine istirak etmemis olan (…)(2) yayin sorumlulari hakkinda da bin gunden onbin gune kadar adlî para cezasina hukmolunur. Ancak, yayin sorumlulari hakkinda, bu cezanin ust siniri besbin gundur.

(Ek fikra: 29/6/2006-5532/5 md.) Teror orgutunun faaliyeti cercevesinde suc islemeye alenen tesvik, islenmis olan suclari ve suclularini ovme veya teror orgutunun propagandasini iceren sureli yayinlar hâkim karari ile; gecikmesinde sakinca bulunan hallerde de Cumhuriyet savcisinin emriyle tedbir olarak onbes gunden bir aya kadar durdurulabilir. Cumhuriyet savcisi, bu kararini en gec yirmidort saat icinde hâkime bildirir. Hâkim kirksekiz saat icinde onaylamazsa, durdurma karari hukumsuz sayilir.

bu dedigin madde.neresinde yaziyor.israil sermayesimis.senin ne olacagini tartissak birsey bulamayiz zaten.sen bir hicsin.oyle sanal alemde uyduruk seyler yazar.baskasina cemaatci deyip imali yollarla kopek baskasinin kolesi dersin.
adam olsan zaten tanimadigin insanlara bunlari yazmazdin.[/quote]

Sana okumayi tavsiye ederken hep supheliydim. Lakin suphelerim bosa da cikmadi. Sen yazilani okuyamiyorsun, bir seyi arastirip okumak kim sen kim?

[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 7057_n.jpg[/img]

Bak bakalim alttaki imza kime ait? Gerci sen simdi bunu da inkar edersin muhtemelen.

Ne oldu bu kadar gerildin? Gercekler aci degil mi? Cok koyar adama gercekleri gormek tabii, sen de haklisin.
Benim ne olacagimi tartismana gerek yok, bosa zaman kaybedersin. Ama oturup kendinin ne olup olamayacagini dusun bence. Bu is icin baya zamana ihtiyacin olacagi kesin.

Ha ayrica ben sana kopek demedim, kula kulluk edene, kendi vatanina ihanet edene kopek dedim. Uzerine alindigina gore, benim burada yapabilecegim bir sey yok. Senin adina uzulebilirim sadece.

Hadi yolun acik olsun.

Kilitli