Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 2:39 am

slm merve. ben bu sene mezun olup Almanya da master yapmayi dusunuyorum. Ancak almancayi falan bilimiyorum. ne yapmam gerekiyor. vize falan oturma izni bu konular hakkinda genel olarak bilgi verebilir misin. cok saol simdiden..

MERVE ASCI

master.

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 2:49 am

Sana kisaca bir taslak yaziyorum suanda.bunu okuduktan sonra siteyi incelersen her islemin nasil yurudugunu rahatlikla ogrenebilirsin.
Cogu ogrenci almanca bilgisi olmadan Almanya\'ya egtim gormek icin geliyor.Bu asamada yapman gereken ilk sey mezun olduktan sonra diploman ve gerekli belgeler ile bir uni\'den sartli kabul almak ve bir dil kursuna kaydini yaptirmak.Bu islemi kendin de halletmeye calisabilrsin ya da sitenin danismanligina basvuruda bulunabilirsin.danismanlik hizmeti bu belgeleri senin adina temin eder.Bu iki belgeyi aldiktan sonra ogrenci vizesi icin gerekli olan belgeleri halledeceksn ve vize basvurusunda bulunacaksin.Ozet kismi bu.gidecegin bu kurs seni "DSH" denilen dil sinavina hazirlayacak.Bu sinav bir alman unisinde egitim gormen icin sart kosuluyr.Bu konularla ilgili ayrintili butun bilgileri sitemizde bulabilrsn

ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 3:00 am

Anladim merva. Simdi ben zaten bu hafta burda Almanca kursuna yazilacagim. En Azindan birseyler ogrenmek icin. Yani islemleri simdi baslatmak istiyoirum. Bunun icin ne yapmam gerek. Yani herhangi bir sekilde unive bir on kayit falan oluor mu? Ikincisi ben ogrenci vize nasil alirim bunun icin bir on sart var mi?

MERVE ASCI

master.

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 3:05 am

Ogrenci vizesi icin ilk sartlardan biri uniden sartli kabul almak;ama bu diploma olmadan mumkun degil.Bu kabulu aldiktan sonra diger islemler hep ayni,ayni belgeler... o yuzden suan beklemek zorundasin okul bitene kadar.

MERVE ASCI

master.

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 3:07 am

zaten atman gereken en mantikli adimi atmissin sen ve dil kursuna yazilmissin.dolayisiyla zamanin bosa gecmemis olacak.ayni zamanda okulunu da bitireceksin.

ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 3:09 am

cok saol cok tesekkur ederim. sartli kabulu okuyacagim universiten aliyorum demi. Bunu nasil yapiyorum.? birde simdi burda gidecegim almaca kursu bana bu islemlerde bir kolaylik saglar mi?

MERVE ASCI

master.

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 3:15 am

Bir kac universite sartli kabul veriyor.Duisburg Essen Uni bunlardan bir tanesi.Basvuru formunu dolduryrsun,Lise diplomasi,oss yerlesti belgesi,uni diplomasi,Transkript(ing de olabilir) ve bunlarin yeminli tercumelerini uniye gonderiyrsn.basvurun gerceklesmis oluyr.Gidecegin dil kursunun bu islemlerde yardimci olacagini sanmiyrm;ama aldigin dil belgesi vizede kolaylik saglar.

ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 3:21 am

Bu yazin aslinda gitmeyi dusunuyorum ve hemen orda dil kursuna basvurmak dili ogrendikten sonra univeristeye basvurmak istiyorum.. boyle birsey soz konusu olabilir mi acaba? yani bu olur mu? yoksa sartli kabul olmasa olmaz mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

master.

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 27, 2011 10:25 am

sartli kabul olmadan dil kursu vizesiyle gidebilirsin ancak universiteye baslayamazsin buraya gelip yeniden ogrenci vizesine basvurman gerekir diye biliyorum:)ancak sorularinin butun cevaplari sitede var 1 2 saat arastirsan emin ol sende fark edersin;)

ywzslm

master.

Mesaj gönderen ywzslm » Pzr Mar 27, 2011 12:22 pm

almanyada illa almanca master yapicaksiniz diye bir sart yok inglizce dilinde de bazi okullarda da egtim alabilirsiniz.

ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 12:41 pm

Cok saolun ardaslar ama ben sitenin neresinden bu sorularin cevabini bulabilirim.?

MERVE ASCI

master.

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 27, 2011 12:58 pm

Cok az kisi sartli kabul olmadan vize almayi basarabildi.Cok zor okul kabulu olmazsa!Ya zor olan bir durum degil bu.Isini riske atma o yuzden.Farkli bir cok konuda acilan tartisma basliklari var.al kagit kalemi eline hepsine goz gezdir derim.Takildigin yerleri yine sor bizlere yardimci oluruz seve seve.

ihsancan

master.

Mesaj gönderen ihsancan » Pzr Mar 27, 2011 1:07 pm

Cok saolun. tamam artik ben bakarim. butun yoneticlere ve ilgilenen arkadaslara tskkr ederim..

nuray

master.

Mesaj gönderen nuray » Pzr Mar 27, 2011 11:20 pm

merhabalar,
ywzslm ye katiliyorum, uluslararasi programlarin bir kismi Ingilizce.. masterda sadece ingilizce egitim veren univ. var..

ARKADASLAR,
Bu universitelerden ikisine kabul oldum. Hohenheim ve Munih Teknik Univ. (TUM) lerine MASTER programlarina kabul oldum.. Karar verebilmek, secim yapabilmek icin bu universitelerde okuyanlar, ya da bilenler var mi acaba ?
Karar verebilmek icin her turlu bilgi onemli benim icin.. Sehir, universite, bolum...
SIMDIDEN TESEKKURLER..:ap

(TUM da Sustainable Resource Management Master prg. , Hohenheim da Msc. of Science-Soil, Water and Biodiversity, double degree sadece ilk yili Hohenheim olan bi program..) :)

yildiz20

master.

Mesaj gönderen yildiz20 » Pzt Mar 28, 2011 8:03 pm

Arkadaslar sartli master kabulu alirken ortalamanin etkisi olurmu (ortalma yuzunden red alirmiyiz) ona gore basvuru yapmayi dusunecegim tskler