Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Florenzi

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Mar 22, 2016 1:53 pm

Arkadaslar bir sorum olucak.
Suan 3. semester icindeyim. Ancak okulumu degistirmek istiyorum.
Ayrica vizem nisan 2017\'ye kadar.
Temmuz ayi gibi ordnungsamta yeni okulumun ws kaydi ile basvursam bana problem cikarirlar mi?
Endise etmemin sebebi ordnungsamta gitmeden mevcut okulumdan cikis yapmaliyim. Bu durumda yeni vize vermeseler ortada kalicam.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 22, 2016 7:04 pm

normalde 3. semester dan sonra degisimin olmadigi , ya da olmasi icin yabancilar polisinden yazi gerektigi yaziyor bizim universitenin sayfasinda. Bence once gidip yabancilar polisi ile konus. Neden degistirmek istedigini vs bir anlat, riske girme.

Merve92

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merve92 » Çrş Mar 23, 2016 9:36 pm

Merhaba Arkadaslar ben yakin zamanda Berlin den oturuma basvuru yapicam :)Berlinden daha once oturuma basvuru yapan bi arkadas var ise tecrubelerini paylasabilir mi acaba ? ayrica 2 yillik oturum mu verirler yoksa 1 yillik mi ve ortalama kac ayda gelir bir fikriniz var mi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Mar 23, 2016 10:32 pm

universiteye kayitli ogrenci oldugunu ve en az iki sene ogrenci olacagini varsayarsak 1 ya da 2 yillik vermeleri senin finansal durumuna bagli. eger bloke hesapta 1 yillik miktar varsa 1 yillik alirsin. garantor belgesiyle genelde 2 yillik verirler.

oturum karti 6 ila 8 hafta surede gelir.

Merve92

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merve92 » Çrş Mar 23, 2016 10:42 pm

benim vizem 5 haziranda bitecek 4 nsanda basvuru yapsam mesela 10 haziranda gelse sorun olur mu ?

ysFF
İletişim:

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Mar 23, 2016 10:56 pm

[quote]Merve92 tarafindan yazilan metin:

benim vizem 5 haziranda bitecek 4 nsanda basvuru yapsam mesela 10 haziranda gelse sorun olur mu ?[/quote]

Olmaz gecici belge veriyo vizen olmdigi zamanlarda gecerli olan. Onu oturum randevusunda beliet gorevliye.

Merve92

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merve92 » Çrş Mar 23, 2016 11:43 pm

Anladim cok tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 24, 2016 8:11 am

aynen yusufaydin in dedigi gibi fiktionsbescheinigung denen belgeyi aliyosun. zaten basvuru yaptigin anda eger belgelerde eksiklik falan yoksa, o andan itibaren oturum sahibisin. sorun olacak bir durum yok. dilersen 5 haziranda basvur o zamana kadar vaktin var.

mmtali

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mmtali » Cum Nis 08, 2016 11:57 am

Bremenden basvru yapan var mi?
forumdan okudugum kadariyla oturum icin gerekli belgeler
1- saglik sigortasi
2-uni ve dil kursu kabul belgeleri
3-pasaport
4-fotograf

bunlarin disinda birsey var midir? ben yeni geldm sanirim ilk hafta yapmam gereken oturum olayi
tesekkrler

Not: vizem temmuzda(02-07.2016 )bitiyor hemen gidip oturum olayina basvurmali mym?

orkun0725

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen orkun0725 » Cum Nis 08, 2016 8:10 pm

Arkadaslar bir sorum olucakti Almanyadayim ve c1 kuraunu bitirdim c1 ile universteye veya Fachhochschuleye basliyabirmiyim ? Varsa eger universite isimlerini yazarsaniz sevinirim
Tesekkurler

Deadly Impact

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt Nis 09, 2016 6:00 pm

[quote]orkun0725 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bir sorum olucakti Almanyadayim ve c1 kuraunu bitirdim c1 ile universteye veya Fachhochschuleye basliyabirmiyim ? Varsa eger universite isimlerini yazarsaniz sevinirim
Tesekkurler[/quote]
Hangi seltifika olduguna bagli. Bazi unilerde Goethe ve Telc C1 kabul ediliyor diye biliyorum

Xxxx

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Xxxx » Cmt Nis 09, 2016 10:06 pm

Arkadaslar benim Bulgaristan vatandasligim var.Temmuzda dil okulu baslayacak. Almanyadan benim de oturum almama gerek varmi? Varsa nasil alabilirim? Bilgisi olan paylasabilirmi lutfen.
Internette baktim ve birkac danisman sirkete sordum ama bir bilgi edinemedim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Nis 10, 2016 1:48 am

hayir gerekmiyo. bulgaristan ab uyesi ve bu ulkenin vatandasi olarak serbest dolasim hakkina sahipsin.

BERTAN_TAN

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Prş Nis 14, 2016 4:07 pm

arkadaslar oturum uzatma konusunda 2 yil dil ogrenme zamani sanirim bugun bitti gibi

cunku erlangen sehrinde kaliyorum ilk 1 yillik surem bitti ve dil kursunda hala devam eden testdaf hazirlik kurusuna gidiyorumm

bugun oturum icin uzatmaya gittimde gerekli evraklar verdim herseyi bana 6 ay oturumu uzattilar 6 ay icinde sinavi verip gelmemmi solediler bende normalde 2 yil 24 ay sure icinde vermem gerekli bole bir hakkim oldugunu soyledigimde bana sadece 18 ay icinde yapabilcegimi sadece tip bolumu veya dengi olan bolumler 2 yil verioz erlangende herkese 18 ay verdiklerini solediler zaten benim gibi 4 kisiyede ayni sekil 6 ay daha sure uzatimi verdiler ben daha sonra tekrar ufak bi tartisma yasadim en sonunda bana 24 ay erlangen nurnberge kalan bu sekil hazirlanan varsa belge kanit istedi benden benim vizemi 12 ay daha uzaticani soledi bu sitede okuyorum alan yada yasal oldugunu soyleyenler var benn nasil kanit yapicam bilmiyorum

tecrubeli arkadaslarin yorumunu bekliyorum

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Prş Nis 14, 2016 4:52 pm

[quote]BERTAN_TAN tarafindan yazilan metin:

arkadaslar oturum uzatma konusunda 2 yil dil ogrenme zamani sanirim bugun bitti gibi

cunku erlangen sehrinde kaliyorum ilk 1 yillik surem bitti ve dil kursunda hala devam eden testdaf hazirlik kurusuna gidiyorumm

bugun oturum icin uzatmaya gittimde gerekli evraklar verdim herseyi bana 6 ay oturumu uzattilar 6 ay icinde sinavi verip gelmemmi solediler bende normalde 2 yil 24 ay sure icinde vermem gerekli bole bir hakkim oldugunu soyledigimde bana sadece 18 ay icinde yapabilcegimi sadece tip bolumu veya dengi olan bolumler 2 yil verioz erlangende herkese 18 ay verdiklerini solediler zaten benim gibi 4 kisiyede ayni sekil 6 ay daha sure uzatimi verdiler ben daha sonra tekrar ufak bi tartisma yasadim en sonunda bana 24 ay erlangen nurnberge kalan bu sekil hazirlanan varsa belge kanit istedi benden benim vizemi 12 ay daha uzaticani soledi bu sitede okuyorum alan yada yasal oldugunu soyleyenler var benn nasil kanit yapicam bilmiyorum

tecrubeli arkadaslarin yorumunu bekliyorum[/quote]

24ay hakkin var diye birsey yok o max uzatilabilecek sure sen verilen ek sure icinde sinavi gecersen ama uni baslamasina 4 5 ay varsa o sure verilir. Direk olarak 1yil daha zaten verilmez biraz gereksiz bir tartismaya girmissin enerjini sinava yogunlastirmani tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 15, 2016 3:02 am

[quote]BERTAN_TAN tarafindan yazilan metin:

tecrubeli arkadaslarin yorumunu bekliyorum[/quote]

Sure 18 ay, +3 ay uzatma (mecbur degil)
Gereksiz yere tartismaya girmeye gerek yok, dili ogrenmek icin caba gosterdigini gormezlerse, ki bunu onlarla konustugunda anlarlar, 24. aya kadar ek sure vermemeleri normal.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

melk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen melk » Pzt Nis 18, 2016 1:54 pm

Merhabalar,

Benim 2 ay uzatmam gerekiyor. Bugun yabancilar ofisine gittim ve bana 2 hafta sonrasi icin randevu verdiler. Ogrenci belgesi, saglik sigortasi, pasaport , fotograf ve 110 euro istediler. Ben Erasmus ogrencisiyim. Bu parayi vermek zorunda miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 19, 2016 11:09 am

Hayir, fixionsbescheinigung icin basvuru yap, 30 euro odersin o zaman 2 ay icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 19, 2016 4:29 pm

[flash width=200 height=50][/flash][quote]melk tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Benim 2 ay uzatmam gerekiyor. Bugun yabancilar ofisine gittim ve bana 2 hafta sonrasi icin randevu verdiler. Ogrenci belgesi, saglik sigortasi, pasaport , fotograf ve 110 euro istediler. Ben Erasmus ogrencisiyim. Bu parayi vermek zorunda miyim?[/quote]

Dun ogrendigim uzere, bir tanidik Essen yabancilar dairesine oturum uzatmaya gittiginde, gorevli memur ona kart mi almak istersin yoksa pasaportuna mi yapistiralim diye sormus.
Kart 110 Avro, pasaporta yapistirmak ise 40 Avro demis.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

melk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen melk » Çrş Nis 20, 2016 9:22 pm

Bana hicbir sey sormadilar. Turkiye de vizemki alirken gidef gitmez yabancilar dairesine git dendi ve gittigimde durumu acikldim. Gerisini kadin halletti.