Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Mar 08, 2011 2:37 pm

kurs ile irtibata gecersen erteleyebilirler..

german

Mesaj gönderen german » Sal Mar 08, 2011 5:17 pm

[quote]Serdar35 tarafindan yazilan metin:
selam german kardesim peki neden vize vermediler sebebini yazarmisin tesekkurler ??[/quote]

serdar kardesim dedigim gibi eski nedenlerden ve kaliplaslmis nedenlerden birisi bizim kafamizda soru isareti olustu sizin universite basarabileceginize dair lutfen turkiyede bir almanca kursunu besuchen edin yani ziyaret edin demisler bukadar ama ben simdi macaristanda bi unicersite buldun 1500 euroya yillik ingiliz dili ve edebiyati bakalim kismetse orasi olr belkii

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 09, 2011 3:17 am

german belli bir seviyeye kadar diye belirtmisler mi red kararinda?yani b1 seviyesine kadar falan diye

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 09, 2011 3:37 am

[quote]german tarafindan yazilan metin:
selam german kardesim peki neden vize vermediler sebebini yazarmisin tesekkurler ??[/quote]

serdar kardesim dedigim gibi eski nedenlerden ve kaliplaslmis nedenlerden birisi bizim kafamizda soru isareti olustu sizin universite basarabileceginize dair lutfen turkiyede bir almanca kursunu besuchen edin yani ziyaret edin demisler bukadar ama ben simdi macaristanda bi unicersite buldun 1500 euroya yillik ingiliz dili ve edebiyati bakalim kismetse orasi olr belkii[/quote]

Macaristan\'da okuma derim...Orada ki halkin Ingilizce bilgisi Istanbul\'dakilerden cok cok daha azdir.Pratik vs yapamazsin kanimca..
Avusturya Viyana\'da 1500 Euro yillik.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Çrş Mar 09, 2011 9:52 am

6 gun ve halla bekliyorum ouf ouf

german

Mesaj gönderen german » Çrş Mar 09, 2011 11:37 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]german tarafindan yazilan metin:

serdar kardesim dedigim gibi eski nedenlerden ve kaliplaslmis nedenlerden birisi bizim kafamizda soru isareti olustu sizin universite basarabileceginize dair lutfen turkiyede bir almanca kursunu besuchen edin yani ziyaret edin demisler bukadar ama ben simdi macaristanda bi unicersite buldun 1500 euroya yillik ingiliz dili ve edebiyati bakalim kismetse orasi olr belkii[/quote]

Macaristan\'da okuma derim...Orada ki halkin Ingilizce bilgisi Istanbul\'dakilerden cok cok daha azdir.Pratik vs yapamazsin kanimca..
Avusturya Viyana\'da 1500 Euro yillik.[/quote]

Peki tekin bu senin avusturayadaki ozel universitemi yoksa devletmi acikogretimden kabul ediyormu yoksa etmiyormu merakla bekliyorum hemen cevap ver nolur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 09, 2011 3:44 pm

Devlet uni. \'tesi..Nasil kabul ediyor vs bilgim yok.Almanyada ki sistemin hemen hemen aynisi olmasi lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

german

Mesaj gönderen german » Çrş Mar 09, 2011 3:57 pm

Ozaman benim sansim hic yok tekn

umtacar

Mesaj gönderen umtacar » Çrş Mar 09, 2011 9:57 pm

Avusturya ile ilgili biraz bilgi verebilirim German.

Oncelikle Avusturya ile Almanya universiteleri arasinda pek fark yoktur.
Oss kazanma sarti vardir.
2 yillik yuksek okul programlarinin Avusturya´da karsiligi yoktur.
Turkiye´de 4 yillik bir programa yerlesmis olman gerek. OSYM tarafindan yerlestirilmis olman yeterlidir; ayrica universiteye kayit olmana gerek yoktur.
Harclar 760 euro gibi bir para.
Dil kursu esnasinda harc odemezsin yalnizca dil okulu ucretini odersin.
Universite bunyesindeki dil kursu donemlik 400 euro civarinda.

Vize konusuna gelince;

Oncelikle ciddi bekleme suresinin oldugunu belirtmek isterim..
Son donemde 3 aydan erken haber geldigini duymadim cevremden.
Bana 6 aylik bir sureden sonra cevap gelmisti.

Garantor durumu soz konusu degil.

Avusturya sinirlarindaki bir bankadan hesap acman gerek ve adina 5.200 euro(8 ay onceki mebla.simdi degisiklik gosterebilir) gibi bir para yatirman gerek.

Vize icin bir baska onemli husus ise ikamet edecegin yeri buradayken gostermen gerekiyor.
Yurtta veya kiralik evde kalacaksan adina duzenlenmis sozlesme ile kanitlamani istiyorlar

Vize basvurusunda herhangi bir mulakat soru sorma vesaire yok,teslim ettigin evraklarin direk Viyana Belediyesine degerlendirme icin gonderiliyor ve beklemeye basliyorsun...

Genel anlamiyla okul ve vize boyle..
Sormak istedigin soru varsa ve eger bilgim dahilindeyse yardimci olmaya calisirim kardesim.

german

Mesaj gönderen german » Çrş Mar 09, 2011 10:48 pm

Oncelikle tesekkur ederim bu sekilde bilgi verdigin icin cok sagol ama bende kimse sorsam acikogretimliyim diye avusturya bana kabul vermiyor o yuzden pek umidim yok avusturya hakkinda bende cok dusundum ama olmuyor vermiyorlar bana kabul bende bu sene sinava tekrar girip tr de iyi bir bolume yerlesmeye calisacagim bakalim artik kismetimizde ne varsa odur cok minnettarim sana verdigin bilgiler icin

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Prş Mar 10, 2011 3:18 pm

tam tamina 7.5 hafta oldu arkadaslar mainz uni. den aldigim kabul belgesiyle vizeye basvurmama :S 24 martta okulda sinava girmem gerekio hala gelmedi vizemm ne diyosunuz bu duruma biraz gecikmemismi?

german

Mesaj gönderen german » Prş Mar 10, 2011 6:09 pm

3 5 gun daha bekle 8 haftayi asarsa bir anormallik var demektir takma kafana normal sureler bunalr

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 15, 2011 3:52 pm

merhaba arkadaslar bugun itibariyle bende vize bekleyenler kervanina katilmis bulunmaktayim.saat 9.30 da istanbul konsoloslugunun onundeydim randevum 10.30 daydi. beklemeden girdim iceri banka oturdum ismimin okunmasini bekliyordum besmelemi getirdim ki birden yanimdaki saheseri farkettim yarabbim sen ne yucesinki yeryuzune tum guzellikleri ayni anda ustunde tasiyan bu mahlukati gonderdin diye icimden sukrettim.o endam o bakislar o saclar o ne bicim bir dogal guzelliktir. dusununki bir yaratikta ayni anda ingiliz asaleti, turkun sicakligi, rusun endami, ukraynalinin guzelligi, kurdun cevikligi, kangalin gucu ve zekasi :)olsun.vize mi? kim takar vizeyi almanya mi? o nerde durumundayim.hani bana bir olumlu harekette bulunsa hemen egitim vizesini cevirecem aile birlesimine. hemen yavsama geregi duydum sizinde mi egitimdi dedim evet dedi hangi sehir dedim hamburg dedi o anladim ki ben aslen hamburgun yerlisiymisim.ama erasmus dedi hmm dedim o zmana alirsin vizeyi dedim sevindi garibim hafif bir gulumseme belirdi(siritti) inci dislerini gorundu bir daha sukrettim yarabbim ne buyuksun bloke hesap mi actin dedim yok dedi taahutname benimki olsun alirsin vizeyi dedim . sonra kendime geldim ki benim adim okunuyor.evraklari verdim genc biriydi basvuru formlarinda acik adres yazmamistim adres yaz dedi ben dil kurdsunun adresini yazdim.orjinaller var mi dedi var dedim verdim. evraklari siiraya koyduktan sonra 2 veya 3. odaya girersin dedi gectim oturdum 3. oda bostu girmedim bekledim el isaretiyle gel dedi kadin girdim merhaba dedim oturdum 40 yaslarin da anac sakin gayet pozitif bir kadindi. fotokopileri verdim incelerken orjinalleri var mi dedi var dedim cantadan cikarip verdim bakti basvuru formuna 2009 da almanyada bulunmussun evet dedim turist olarak italya avusturya almanya da bulundum asil amacim egitim arastirmasiydi almanyada karar kildim. hangi universiteye gideceksin dedi duisburg ve krefeld vardi dil kursuna bremen de gidecem dil kursundan sonra bremen universitesine basvuracam dedim neden simdi basvurmadin dedi sartli kabul vermiyordu dedim olmazsa duisburga gidecem bakti bana bunlar cepte dedim :) bremen guzel yer dedi neden bremen cunku almanyaya gittigimde orda kalmistim bildigim bir yer dedim universite kaliteside iyi dedim evet dedi. nerde kalacaksin dedi kalacak yer sorunum olmaz ama buyuk ihtimal dil kursunun yurdunda kalirim evet iyi olur dedi senin icin.ama universiteler konusunda kafasi karisti mudurume sormam lazim dedi hemen gelicem dedi tabi tabi sorun degil benim icin beklerim dedim. bende hemen disari bakmaya basladim kizil sacli kizi ariyordum ama gormedim herhalde gitmistir dedim dondum. bakti muduru goremedi baska bir kadini cagirdi o geldi universiteleri gosterdi benim dediklerimi soyledi kadin liseyi nerde okudun dedi bingolde dedim ama ben universite mezunuyum dedim universite ne okudun dedi ekonomi dedim kutahyada mi evet dedim. neden master degilde lisans dedi niyet mektubundada belirttigim gibi universite okurken saglik sorunlari yasadim o yuzden oncelikle lisans sonrasinda master dusunmekteyim dedim sonra isyerinden aldigim belgeye baktilar ama bu isyeri batmanda dediler sen nasil istanbuldasin dedi evet dedim merkez batman okursaniz benim bakirkoyde calistigim yaziyordur dedim evet dedi ikiside ssk yatiyormu dedi evet dedim . ssk dokumu istediler. olur dedim ogleden sonra getirin deid tamam dedim.neyse diger kadin gitti. bir kac soru daha soracam sonra bitecek dedi olur dedim.ne okudun dedi iktisat ne okuycan dedi isletme dedim bloke hesaba bakti ama onceki hesap dedi eksik bu bana bu geldi bunu yatirdim ama hic sorun degil yatirabilirim dedim evet dedi haklisniz bizim de yeni haberimiz oldu bundan herkesi geri ceviryoruz. nasil halletcez dedi bir kac gunu bulur dedim evet dedi onlar icin en onemli bolum olan parayi istedi verdim.gidebilirsiniz dedi ama bana bloke hesap numarasinin yeni halini verecektiniz dedim cok pardon dedi nasil unuttum. icimden ama sizde cok heyecanlandiniz dedim. neyse yeni tutari verdi faks atarsiniz dedi sorun degil getirirm dedim yok gerek yok dedi faks atin veya mail atin dedi. bolumlerin birbirine yakin olmasi sorun olabilir orda dedi aslinda dedim iktisat ve isletme birbirnde cok farkli icinde olunca anlasilir ancak disardan bakinca bu gibi bolumler hepsi birbirine benzetilir evet dogru soyluyorsunuz dedi. tesekkur ederim cok sagolun dedim ciktim. tabi bu arada yan odaya giren kiza yapilan iskencelerden bahsetmeden de gecemycm yazik kiza, kadin ne kadar bagirdi ustune. neyse odadan ciktim hemen solumda 1 numarada kizil guzel bekliyordu hemen yanina gittim heyecanllanma dedim kabul alacaksin. siteyi sordum bilmiyormus cahil kiz o an gozumden dustu:) neyse ciktim disari bloke hesap icin ceplere baktim 300 euro eksigim var bankasyadaki son parami cekmek icin simitceye bankasya nerde dedim bankasya birinci ligde demesin mi bana o an asiri dozda susam yemenin ne kadar zararli oldugunu anladim o an yanindaki baska bir adam igrenc espiriden hepimize verdigi sersemlikten kendini kurtararak ilerde sagda dedi ordaki parami ve kendimi silkeledim arka ceplerdeki bozuklar ve almanya gunlerinden kalma sentlerle birlikte parayi denklestirdim gonderdim bakalim iki gun sonra hayirlisyla faksliycam sonrasinda bakalim neler olacak. iste bir basvuru daha.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Mar 15, 2011 4:16 pm

Hayirlisi olsun ins alirsin vizeni...
@@EmRe@@

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Mar 15, 2011 5:37 pm

Hayirli olsun mohsen, umarim olumlu sonuclanir..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 15, 2011 8:04 pm

tesekkur ederim arkadaslar insallah herkes icin en hayirlisi olur.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 15, 2011 8:18 pm

Insallah hayirlisiyla alirsin. Valla guzel yazmisin. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 15, 2011 8:22 pm

umarim tez zamanda olumlu cevabi alirsin mohsen;) bu arada su kizil sacli kizi cok merak ettim;) siteyi soylemissin siteye girip bu yazdiklarini okur umarim:D

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 15, 2011 9:20 pm

sagolun arkadaslar sormadim kizin adini iyikide sormamisim yoksa biliyorum kendimi ben onun pesini birakmazdim:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 15, 2011 9:21 pm

baskan seni taniyan sana asla hayir demez. simdiye kadar calistigim en eglenceli esprili arkadasimdi. bakalim kismet almanya da gorusmek olur artik. ( bu arada telefon numarasini alsaydin bari en azindan)

Kilitli