Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite Kayit Belgeleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
C_Vieri

Mesaj gönderen C_Vieri » Cum Şub 25, 2011 11:34 pm

iyi gunler arkadaslar,
Turkiyede 5 yillik verteriner fakultesini bitirdim ve almanyada tekrar universite okumak istiyorum. 10 martta 9 ayligina almanyaya gidecegim ve giderkende elimdeki belgeleri goturup bolumume yakin olan bolumlere basvurmak istiyorum. almanyada almanca ogrenip 2 sene once c1e kadar gelmistim. Elimde olan belgeler;
Anadolu Lisesi Diplomasi (4.53/5) ve Transkript
Universitesinin veteriner fakultesini kazandigima dair belge(fakat oss sonuc belgesi yok malesef)
Universite diplomasi ve transkript (2.8/4)
Almanyada yapmis oldugum 4 adet staj belgesi almanca ve ingilizce
Universite hocalarimdan almis oldugum referans mektuplari
2 sene once almis oldugum c1 seviyesinde dil belgesi
almanca ingilizce cv

simdi bu belgelerden eksik olan varmi? ve turkce olan belgeleri yeminli tercumana cevirmemmi gerekiyor.onaylatmam gereken biryer varmi? ayrica almanyaya gittigimde izlemem gereken yol nedir? yardimci olursaniz cok sevinirim.
saygilar...

german

Mesaj gönderen german » Cmt Şub 26, 2011 9:36 pm

hersey tamam guzel ama yerlesme bengende olmasi lazim diye dusunuyorm ve tabiki ordan yuz yuze basvurunun katkisi olur diye ama hakkinda hayirlisi olsun

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Şub 26, 2011 10:31 pm

[quote]C_Vieri tarafindan yazilan metin:
iyi gunler arkadaslar,
Turkiyede 5 yillik verteriner fakultesini bitirdim ve almanyada tekrar universite okumak istiyorum. 10 martta 9 ayligina almanyaya gidecegim ve giderkende elimdeki belgeleri goturup bolumume yakin olan bolumlere basvurmak istiyorum. almanyada almanca ogrenip 2 sene once c1e kadar gelmistim. Elimde olan belgeler;
Anadolu Lisesi Diplomasi (4.53/5) ve Transkript
Universitesinin veteriner fakultesini kazandigima dair belge(fakat oss sonuc belgesi yok malesef)
Universite diplomasi ve transkript (2.8/4)
Almanyada yapmis oldugum 4 adet staj belgesi almanca ve ingilizce
Universite hocalarimdan almis oldugum referans mektuplari
2 sene once almis oldugum c1 seviyesinde dil belgesi
almanca ingilizce cv

simdi bu belgelerden eksik olan varmi? ve turkce olan belgeleri yeminli tercumana cevirmemmi gerekiyor.onaylatmam gereken biryer varmi? ayrica almanyaya gittigimde izlemem gereken yol nedir? yardimci olursaniz cok sevinirim.
saygilar...[/quote]

Bu OSS sonuc belgesini OSYM\'den alabilirsin, onun haricinde pek buyuk eksiklikler yok. Tahminimce hemen kabul alirsin.

C_Vieri

Mesaj gönderen C_Vieri » Pzr Şub 27, 2011 9:45 am

oncelikle tskler arkadaslar dusuncelerinizi paylastiginiz icin..simdi yapmam gerekenler; bu belgelerin almanca olmayanlarini yeminli tercumana cevirip alman konsolosluguna onaylatip daha sonrasinda universitelere gondermekmidir?

german

Mesaj gönderen german » Pzr Şub 27, 2011 4:13 pm

Almancalarini hazirlatip yeminli tercuman tarafindanda onaylatmak sadece konsolosluga felan onaya gerrek yok banka islemlerin icin onaylatiyorsun sadece

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzr Şub 27, 2011 5:38 pm

[quote]german tarafindan yazilan metin:
Almancalarini hazirlatip yeminli tercuman tarafindanda onaylatmak sadece konsolosluga felan onaya gerrek yok banka islemlerin icin onaylatiyorsun sadece [/quote]

Gokhan istersen ,belgelerini universiteye gonderirken nasil onaylattigini ve ve hangilerini notere muhurlettigini soyle cunku bazi arkadaslar alm. tercumeden sonra uni . yerlesti belgesinin direk valilige veya kaymakamliga onaylatildigini bilmiyor gidip bunada noter muhuru vurdurup bosuna notere para veriyor, mesela ben bilmiyodum sen soyleyene kadar:)
@@EmRe@@

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 27, 2011 5:42 pm

vizeye basvuracaksan senden uni kabulu de isteyecekler;ama vizen zaten varsa bu belgelerin sadece yeminli tercumandan onayli cevirileri yeter.

C_Vieri

Mesaj gönderen C_Vieri » Pzr Şub 27, 2011 11:42 pm

arkadaslar ozmana bunlari ankarada sitenin anlasmis oldugu yeminli tercumana cevirip almanyaya oyle gideyim. yanlis anlamadimsa bu yeterli olacaktir. sonrasinda bu 9 aylik donemde tip fakultelerine basvuracaim.. hakkimizda hayirlisi ve cok tskler yardimlariniz icin...

german

Mesaj gönderen german » Pzt Şub 28, 2011 1:48 pm

C.Vieri bak dur Osym yerlesme ve Sonuc belgeni bulundugun valilik ya da ankaradan alacaksan ankara valiliginden apositil yaptirman gerek bide uni diplomani noterden onaylatip foto kopisini okula verecegin evraklar icersinde ver bukadar digr evraklarida yeminli tercumana cevirtirip onaylatip verecekesin hepsini bukadar baska brise yok

aa_00

Mesaj gönderen aa_00 » Pzr Mar 06, 2011 1:26 pm

benim de bu konuda bi sorum var, acaba bu aldigimiz oss yerlestirme belgesi ne kadar sure boyunca gecerliligini korur bilgisi olan var miydi..

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Mar 06, 2011 2:17 pm

[quote]aa_00 tarafindan yazilan metin:
benim de bu konuda bi sorum var, acaba bu aldigimiz oss yerlestirme belgesi ne kadar sure boyunca gecerliligini korur bilgisi olan var miydi..[/quote]

10 Yil...