Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize, Bloke Hesap, Universite vs.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Cum Şub 25, 2011 12:16 pm

Arkadaslar merhaba!

Ben okul kabulumu alali bi 3 hafta oldu heralde. Vize asamasinda daha bir adim ileri gitmis degilim ve tirsmaya basladim acikcasi. Bana Wurzburg ve Tubingen\'den kabul geldi. Tubingen 30 marta kadar, Wurzburg ise 15 Nisan\'a kadar kayit yaptirmalisin diyor. Ben ise daha karar bile veremedim. Bu arada Tibba kabul edildim, yani bir an once karar vermemi bekliyorlar.

3 haftadir Garantor Belgesi icin bekliyodum ama sanirim beni oyalamaktan baska bir ise yaramiyorlar. Simdi Bloke hesap actirmak istmiyorum. Sikintim su: Bloke hesap actirirken Almanya\'da kalacagim yeri belirtmem gerektigine gore benim karar vermis olmam gerekiyor. Tubingen\'i seceyim diyorum, ya vizem yetismezse diye korkuyorum. Bu belirttigim ikametgah ne kadar onemli? Ben vizemi aldiktan sonra, banka hesabimi baska bir subeye gecirebilir miyim? Bu konuda hic bilgisi olan var mi ?

Ayrica Bloke hesap actirirken nasil ikametgah bildiriyorum? Yani nerenin adresini veriyorum? Universitenin adresini mi gostersem?

Simdiden cevaplar icin cok tesekkur ederim. :o bu arada yanlis baslik altina yazmis olabilirim bunu ama hic bilemedim, bircok konuyu kapsiyor gibi sorularim.

german

Mesaj gönderen german » Cum Şub 25, 2011 1:31 pm

Almanyadan bi ikamet adresi bildirmen gerekmiyor turkiyedeki ikamet adresini bildirmelinsin neden cunku sen daha almanyaa degilsin ve vize asmasindasin o yuzden adres yasadigin turkiyedeki yeri vermelisin ben oyle yaptim hic bir sorunla karsialmadim suanda param banka hesabimda misil misil yatiyo

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Cum Şub 25, 2011 2:02 pm

cok tesekkur ederim cevabin icin. kendi kendime triplere girmisim o halde ben. az once ilk emaili aldim bloke hesap basvurusu icin. her isi oldugu gibi bunu da son dakikaya biraktim. 11:45\'te kapaniyo konsoloslugun hukuk bolumu, pazartesiye kaldi of. neyse.

yakin zamanda benim de paraciklarim misil misil yatar umarim. :ap

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Cum Şub 25, 2011 2:27 pm

Ikamet adresi degil ama saniyorum formda hangi sehirde okumak istedigin gibi bir secenek vardi, eger kaldirmadilarsa.

Ben mesela Erfurt yazmistim, hesabim Deutsche Bank\'in Erfurt subesinde acildi

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Cum Şub 25, 2011 2:37 pm

evet, ben de simdi formda o kisma geldim ve canim sikildi yine.

hesabi diyelim ki tubingene actirdim, sonra onu wurzburg\'a alamaz miyim? of.

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Cum Şub 25, 2011 2:55 pm

Hesabi actirdigin sehre gitmesen bile cok bir sey farkedecegini sanmiyorum. Almanya\'ya gelince zaten hesap actigin subeye gidip hesabini gerekli evraklarla aktif etmen gerekiyor.

Hesap baska sehirde, sen baska sehirde olursan bulundugun yerdeki subeye gidip durumu anlatip belgeleri versen islemini yaparlar diye tahmin ediyorum.

Zaten sonra sana banka kartini falan yolluyorlar, onunla her sehirde para cekebilirsin. Ayni sekilde bankamatikten para da yatirabilirsin. Yani islem surecinde pek fark olmaz diye tahmin ediyorum.
Belki oldu da hesabinla ilgili buyuk bir problem yasarsan basvuracagin sube kendi suben olmayacagi icin yardimci olma sureleri uzayabilir

Ek olarak eger ayni sehirde olmazsa soyle yaparsin, bloke hesabin internet bankaciliginii falan aktif etmelerini istersin
sonra bulundugun sehirdeki subeden de bir tane normal hesap acarsin, internet uzerinden hesaplar arasi para transferi yaparsin.
Yaninda goturdugun paran varsa bu ek hesapta saklarsin falan.

Ben hesap bulundugum sehirde olmasina ragmen bu sekilde kullaniyorum

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Cum Şub 25, 2011 3:54 pm

tesekkur ederim. haklisin sanirim. cok da buyuk sorun olmaz heralde.