Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri / Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Nis 25, 2009 11:44 pm

Giden gidene =)
Turkiye\'de kalan forum uyeleri azaliyor mu ne =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 06, 2009 6:29 pm

"stylusdotnet" rumuzlu arkadasimizin vize gorusmesi bu basliga tasinmistir..

[quote]stylusdotnet tarafindan yazilan metin:
Dun itibariyle vize basvurumu yaptim ve tahminim oldukca sakin bir gorusme oldugu yonunde. Herhangi bir eksik evraktan bahsedilmedi. Asagidaki evraklarin 2 adet fotokopileri ile basvurdum.

* Nufus kayit ornegi ve yeminli tercumesi
* Anne, baba ve benim ikametgahlarimiz ve yeminli tercumesi
* 2 yillik universite onlisans diplomam ve yeminli tercumesi
* OSYM giris belgem ve yeminli tercumesi
* Seyehat saglik sigortasi
* Ingilizce yazdigim niyet mektubu
* 3 adet biyometrik fotograf
* Almanyadan gelen Garantor/Taahutname belgesi
* Almanyadan gelen universite onkabul belgesi
* Almanyadan gelen dil kursu kayit belgesi
# Microsoft yazilim uzmanligi sertifikalarim
# Toefl sinav sonuc belgem

Bu belgelerin fotokopilerini, 2 adet doldurdugum Vize Basvuru Formlarinin arkasina birer kopya olarak koydum ve iceri girdim.
Gorusmeyi aynen aktariyim. Gorusme odasinda zaten bir sandalye ve onunde kontuar var. Ses icin hoperlor ve belgeleri uzatmak icin kilitli bir cekmece var.

Ben: Merhaba
Memur: Merhaba, belgelerinizi aliyim.
Ben: Buyrun.
-Butun belgeleri tek tek okudu bakti-
Memur: Universite icin gidiyorsunuz degil mi?
Ben: Evet.
Memur: Burslu mu? Burssuz mu?
Ben: Burssuz.
-Tekrar bakmaya devam etti, bir kac not aldi formlarin yanina-
Memur: Karlsfeld\'de mi kalicaksiniz?
Ben: Evet.
-Bilgisayara birseyler girdi, sonra resimlerden birini geri verdi, zaten formlarin arkasindaki yere zimbalamistim-
Memur: 2 adet resim yeterli, 60 Euro aliyim lutfen.
Ben: Buyrun.
Memur: Bu dekontunuz, lutfen saklayin.
-Kagitlari toplarlayip resim ve pasaportu atacladiktan sonra-
Memur: Peki bitti, cikabilirsiniz.

Gorusmem aynen boyle gecti oldukca memnunum, gorevli memur cok iyi davrandi. Surekli burada konusuldugu gibi herhangi birsey sormadi. Gayet sakin gecti ve bitti, asagi yukari 10 dk. surdu.

Umarim alirim vizeyi :)[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 06, 2009 6:47 pm

Tebrikler olumlu bir gorusme olmus,eger sonradan garantorle ilgili sorun cikarmazlarsa alirsin gibi duruyor..
Sormak istedigim ;
- Nereden basvurdun ?
- Karlsfeld Uni\'si Almanca sarti nedir ve okumak istedigim bolum ? =)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş May 06, 2009 10:49 pm

[quote]hiPoKoNdRiyAk tarafindan yazilan metin:
Giden gidene =)
[/quote]

bir sen kaldin geride... bakalim sen ne zaman geliyorsun.. :)

bu arada avatardaki sen misin? sensen benimle evlenirmisin :ap:D (saka diye not duseyimde miss mania kizmasin :blu)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş May 06, 2009 11:42 pm

insallah alirsin kardes...

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş May 07, 2009 7:06 am

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
[quote]hiPoKoNdRiyAk tarafindan yazilan metin:
Giden gidene =)
[/quote]

bir sen kaldin geride... bakalim sen ne zaman geliyorsun.. :)

bu arada avatardaki sen misin? sensen benimle evlenirmisin :ap:D (saka diye not duseyimde miss mania kizmasin :blu)[/quote]

Deniz :D :D :2p

Gercekten bi ben mi kaldim ya :/ Aa Serhan\'da var =)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş May 07, 2009 11:22 am

bende varim yawww:|

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş May 07, 2009 4:17 pm

[quote]der Nordostwind tarafindan yazilan metin:
bende varim yawww:|[/quote]

seni saymiyoruz sen buradasin sayilir artik...

tubis sana vize vermezler, ancak ihtal gelin olursan :D sana bulalim buradan bir tane kalem :D;)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş May 07, 2009 5:32 pm

tubis sana vize vermezler, ancak ihtal gelin olursan :D sana bulalim buradan bir tane kalem :D;)[/quote]

insallah deniz... valla Allah mi soyletiyor ne?;)
insallah

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş May 07, 2009 6:41 pm

tubis sana vize vermezler, ancak ihtal gelin olursan :D sana bulalim buradan bir tane kalem :D;)[/quote]

Deniz uyuzluk yapmasana yaa ::P

stylusdotnet

Mesaj gönderen stylusdotnet » Cum May 08, 2009 10:50 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Tebrikler olumlu bir gorusme olmus,eger sonradan garantorle ilgili sorun cikarmazlarsa alirsin gibi duruyor..
Sormak istedigim ;
- Nereden basvurdun ?
- Karlsfeld Uni\'si Almanca sarti nedir ve okumak istedigim bolum ? =)[/quote]

Ben Istanbul\'dan basvuru yaptim. Sakarya Universitesi - Bilgisayar Programciligi bolumunden mezun oldum ve LMU\'ya basvuru yaptim. Bildigimiz gibi Almanca bilmeden herhangi bir universite kabul vermiyor. Ancak basvuru kagitlarimin degerlendirildigi ve on kayit yapildigina dair bir kabul belgesi aldim. Basvuru yaptigim bolum Informatik yani Computer Science olarak gecen Bilgisayar Bilimleri. Garantor konusunda herhangi bir problem olacagini zannetmiyorum cunku garantorluk yapacak kisi halam, kendisi BMW\'de calismakta ve maas konusunda yeterli durumda.

Kismet olursa alicam gibi gozukuyor, tesekkurler.

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr May 10, 2009 3:16 pm

bende almadim daha vizeyi .bu ay icinde basvuracagim cikarsa bende temmuzda duisburg\'dayim... umarim cikar :)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr May 10, 2009 3:34 pm

insallah kardes,
insallah alirsinnn

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Pzt May 11, 2009 1:30 am

selam arkadaslar ankaradan yaptim vize basvurumu tum belgelerim hazirdi.(ogrenci adayi basvurusu yaptim uni kabul belgem yok dil olmadigi icin)ek olarak tapulari arac ruhsatlarini falan goturdum onlara bakip geri verdiler...fazla soru sormadilar sorulan sorular sunlardi
-Almanyada nerde kalacaksin(Alman bir ailenin yaninda kalmak istiyorum dilim daha cabuk gelissin diye dedim ve kayit oldugum kurs beni yonlendirecek dedim gorevli bayan cok guzel bir tercih okey dedi
-Akraban varmi dedi(evet 3 amcam 1 dayim var dedim nerelerde olduklarini sordu soledim bende
-hic bir unile gorustunmu dedi(bende evet transkribimi yolladim ve dil yeterliligimi kanitlarsam diploma notumun ve universitemin kabul gorecek kosullarda oldugunu soylediler dedim ve bayanda evet universiten iyi dedi cukurova mezunuyum bu arada
-eskii pasapotumda ki vize sureme bakti uzatilmamis dedi bende evet hatta vize surem dolmadan dondum turkiyeye dedim daha once turist vizesiyle 2 ay kalmistim 99 da gitmistim
-kursun 3 hafta sonra basliyo eger gecikirsen diger ay basyabilme imkanin varmi dedi bende evet dedim kurs onu ayarlicakmis dedim iyi ozaman dedi
-son olarakda ben bir soru sordum isleminiz bitti dediginde ben hangi vize cesidine basvuruyorum sadece dil kursu vizesi istemiorum dedim bayanda bana yok ben direk ogrenci adayi basvurusu yaptim dedi bidaha git gel ugrasma diye dedi ve ekledi 3 haftaya yetisir umarim vizen ve kursuna baslayabilirsin dedi
gayet guler yuzluydu yani bana ii gecti gibi geldi ama emin degilim tabi tecrubeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum sizce cokmu az soru sormuslar, iyimi gecti sizce anlattiklarima gore.. artik beklemedeyim bakalim sonuc ne olcak

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 11, 2009 2:41 pm

Tebrikler hoze1905 gayet iyi bir gorusme olmus benim gorusum alacaksin en fazla 4 hafta icinde..

hoze1905

Mesaj gönderen hoze1905 » Pzt May 11, 2009 6:16 pm

tesekkurler insallah dedigin gibi olur..

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Pzr May 17, 2009 2:03 am

Mrb arkadslar benm Almanya maceram okudugum universite tarafindan almanyaya staj icin gonderilmemle basladi. Cok iyi vakit gecirdim ve Almanyada egitim almak istedim... Geldikten sonra kapsamli bir sekilde arastrma yaptim farkli sitelerden bilgiler aldim sorular sordum enson tanistigim bi arkadasim bu siteye yonlendrdi beni ve tesekkur ediyorum burdan cok faydalandim adim adim ne yapmam gerektigini burdan ogrendim... ayrica sabirla sorularima yant veridiginiz icin tesekkr ediyorum... Cuma gunu vize gorsmesine gttim cok parlak bir gorusme degildi. Aslinda hic bir sey anlamadimda size sorulan srulardan hic bri bana sorulmadi gorevli basvru formlarini siraya koyduktan sonra 1 nolu kabine grdim cok guler yuzlu bi bayan vardi espriler yapti ne icin gidiceksiniz dedi universite egitimi dedim him dedi almancaniz varmi hyr dedim temel almanca kursuna gtmistim dedim peki almancaniz yoksa nasil okucalsiniz dedi uni kabulunuz varmi dedi ewet dedim aa dedi almancaniz olmadan nasil universite kabul vermis dedi ve guldu :) bunu butun Turklere soyliyelim dedi. Kabul belgesini okudu bu okulun size yolladigi kabul belgesi deil dedi burda ne yazdiginin frkindamisiniz dedi evet dedim ilk sene dil egitimi aldiktan sonra universteye baslicam dedim bu sekilde size sadece dil vizesi verebiliriz dedi bende dedimki dil vizesini almanyada ogrenm vizesine cevrtemyrum bu benm isime yaramaz dedim dil kursu ve egtim vizesi almaliyim dedim size bu belgeyle veremeyiz dedi bu arada iki defa felan iceri mudurlerine biseyler sormak icin gtti en son gttiginde mudurleriyle geldi alman bi bayandi benm belgelerime bakti kac yillik uni okudugumu srdu 4 dedim siz 4 yillik mezunusunuz master yada dil egitimi icin gdebilirsiniz dedi neden bachelor bavrusu yaptiniz dedi tekrardan uni okuyamassiniz dedi sorun cikar dedi vize veremeyiz dedi bende 4 yillik mezunu oldugum halde muhendis olmadigimi ve bunun icin gtmek istedigimi soyledim belgelerimi inceledi gelir belglerini anlamadi banka dekontlarini ew kontratlarini beyenmedi bunu neden hep ayni kisi imzaladi dedi neden hep ayni kalem kullanilmis dedi ve suanda hatirlamadigim bi suru garip soru ve gitti guler yuzlu bayan iceri pesinden gitti ve geri geldi senin islemlerini yaparken bana bi dilekce yaz dedi neden almanyada tekrar universte okumak istedigine dair dedi kagt verdi :) yazdim sonra okudu uygundur dedi bunu gt hemen cevirttir kapiya haber verdim seni geri alicaklar dedi ve hemen gttim cevrttim aldi vize ucretinide aldi isleme koyuyrum dedi mudurum belgelerini incelicek dedi ve onayi ona kalmis dedi telefonumu istedi ek belge istiyebiliriz dedi yetsrmi dedim gtmeyi dusundugum tariha bakti ewet dedi olumsuz olursa daha erkenmi yant veriyosunuz dedim guldu peki tskler dedim ve ciktim :) yani bicok alanda oldugu gibi isim yine yolunda gitmedi ortalik karisti :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 17, 2009 3:04 am

Gesmis olsun olumsuzdan ziyade belirsiz bir gorusme olmus.Sorun master degil tekrardan bachelor\'a baslamak istemen..Konsolosluga pek inandirici gelmemis ve seni okumak icin degilde Almanya\'da kalmaya calisan biri olarak gormusler..
Cunku senin TR\'de universite bitirmen ve tekrar uni okumak istemen bir sorun degil bu sadece bahane..
Kimse senin bu egitim hakkina karisamaz ister master yaparsin ister tekrardan lisans egitimi...
Ama malesef konsolosluklar boyle iste en ufak ayrintiyi bahane edebiliyorlar..
Keske master arastirmasi yapacagim deseydin o zamanda ayni vizeyi alabiliyorsun nede olsa..

Simdi yapman gereken bekelemek ve tekrar eksik evrak istediklerinde onlara egitim hakkinin oldugunu hatirlatmak..

Bu arada iyi niyet mektubunun faydalarindan soz etmistik..Gorusmeye olan katkisini,kolayligini bir kez daha goruyoruz.
Bu bir sayfalik mektup sizi bir cok sorudan kurtariyor..

Sormak istedigim Bloke hesap mi yoksa garantorle mi basvuruda bulundun ?

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Pzr May 17, 2009 10:04 am

:) beklemekten baska bir alternatif yok suanda bakalim sonuc ne olucak... him Annem ve babami garantor olarak gosterdim noterde tahaddutname verdiler... Garantor isimde sorun oldu almanyadan birini bulduk 4 5 ay once tamam ben yapicam dedi 1 ay kalana kadar oyaladi arastriyorum soruyorum ediyorum arkadasim halledicek dedi sonra :) caydi ....

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr May 17, 2009 1:50 pm

hayirlisi kardes,simdiden olumsuzluga kapilipta gunleri kendine zehir etmenin anlami yok.once bir cevap gelsin :)

Kilitli