Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzr Şub 20, 2011 10:19 pm

bakalim ben de yarin munchen de giricem sinava sinav sonrasi yine tecrubelerimi anlatirim ins bu sefer yaparim iki kismi da DSH-2 zeugnis ini aldigimin haberini veririm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 21, 2011 12:29 am

basarilar report sinavda.. umarim bu seferde yazilidan dsh 1 alip, mundlichen den dsh 2 almazsin. simdiye kadar 2.defa goruyorum mundlichenden kalani. sanirim sorulari anlamamisin o yuzden birakmislardir.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt Şub 21, 2011 10:38 pm

sagol physiker. ins dedigin gibi olmaz. sanirim oyle oldu mundlichte bi soruyu tam olarak anlamadim evet daha dogrusu issizligin genclere ve devlete ne gibi etkisi olur onu tam olarak cevaplayamadim. :( ve de aslinda ilk defa mundliche girdigim icin nasil grafik i anlatacagimi bilemedim. direk einleitung filan soylemeden grafigi anlatmaya basladim ve tabii ki sacmaladigim da oldu.

bugune gelirsek. Hochschule Munchen in Muster Prufung u yok ve hic bi yerde de bulamadim. sinav horverstehen le basladi ve ilk texti okudu kadin sonra bize sorulari dagittilar ikinci kez okundu ve bizden sorulari stichworter halinde cevaplamamiz istendi kolaydi aslinda konu cocuklarin ogrenme psikolojisi uzerineydi allahtan bu konuyu daha once bizim kursta 2 kere filan yapmistik ve ben de psikoloji okumak istedigimden konuya az cok hakimdim. ama sinavda en cok dikkatimi ceken herkesin kopya cekmesi oldu. zaten cogu kendi ogrencileriydi ve gormemezlikten geldiler hatta hoca bi cocugun kagidini yanindaki kizin onune koydugunu gordugu halde bisey yapmadi. sonra ben de yanimdakinden biseyler ogrenmeye calistiysam da nafile disardan gelene bisey yok durumuyla karsilastim.

sonra Leseverstehen geldi konu genclerin otomobile ilgisi uzerineydi. bu da kolay sayilabilecek bi bolumdu cunku sorular bi kac tanesi disinda net cevaplarla textte yer aliyordu. burda da yine stichworter olarak cevapladik sorulari.

Grammatik bolumu sanirim bu zamana kadar yaptigim en igrenc ve en alisilmadik grammatikti. herkes afalladi sorulari gorunce cunku anlami degistirmeden Formulierung yapin diyolar ama ustte yazanla bizim tamamlamamizi istedikleri cumle arasinda daglar kadar fark var. bi sekilde yaptim ama en fazla 74 alirim diye dusunuyorum.

son olarak textpro vardi ve konu kadin basina dusen cocuk sayisi. burda genelde ekonomide gormeye alisik oldugumuz ve suanda adi aklima gelmeyen diagram vardi. simdiki almanya onceki bundeslaender ve yeni bundeslaender yani onceki DDR bundeslaender daki dogum oranini tanimlamamizi istediler ve burdaki bi karisikliktan dolayi 40 dakikada bizden texti yazmamizi istediler son 10 dakika kala artik jet hiziyla sorulan sorulari cevapladim ve bitirdim.

umarim DSH-2 alirim yine yoksa kendi unim olan Jena\'da deniycem sinavi ki Jena\'da da sinav zor ve hocalar da torpil yapmiyolar :( ins munchen\'dekini veririm de rahatlarim

myanswer

Mesaj gönderen myanswer » Pzt Şub 21, 2011 11:28 pm

gecmis olsun arkadasim,umarim DSH-2\'yi alirsin,bende hochschule Munchen\'de sinava girmeyi dusunuyorum,yanliz benim seviyem su an b1,bana hochschuledeki gorevli su an vorbereitungskursuna katilip sinava girebilecegimi soyledi,sence b2 kurunu yapmayip,direk vorbereitungskursu yapilarak gecilebilir mi?

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Sal Şub 22, 2011 12:24 am

vorbereitungskurs icin de bi test var orda b2 olmadigin anlasilir eger o sinavi verebilirsen zaten direk sinava yonelik seviyeden baslarsin yani b2-c1 olan bu da sana bagli yine sinavi verip verememek benim horverstehen berbat oldugundan puan baya bi dusuyo da bu aralar biraz toparladim geldim mundlich sinavinda zor olani becerim dsh1 aldim :(

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Şub 25, 2011 7:57 pm

arkadaslar bu sefer munchen de DSH-2 aldim simdi pazartesi mundliche Prufung var. bu sinav icin bana ne onerirsiniz nasil anlatmaliyim grafigi ve neleri yapmamam lazim. malum hatirliycaginiz gibi darmstadt ta schriftlich sinavini gecmeme ragmen mundlichten kalmistim yine ayni seyi yasamak istemiyorum yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 26, 2011 1:34 pm

sorulari anlamaya calis.. anlamadiysan da tekrar sor tam anlamadim diye, ordan puan kirilmaz merak etme.. bi de hizli konusmaya calisma, tek tek tane tane konusmaya calis. sorulara uzun uzun cevap vermeye calis.. yani kisa cevaplar vermekten kacin..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 27, 2011 5:55 pm

ilk olarak konuya kisa bir giris yap.hemen grafigi tanimlama.kisa bir giristen sonra garifigi tanimla.mumkun oldugunca uzun tanimla grafigi.cunku elinde yazili o.daha sonra nedenleri soyle ve son olarak da durumu kendi ulkenle karsilastir ve kenid fikrini dile getir.konusmayi ne kadar uzun tutabilirsen onlar da o kadar az soru sorarlar sana.Hizli konusmaya calisma,ne soyledigini anlamalari cok onemli cunku.umarim cok guzel gecer

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzr Şub 27, 2011 10:16 pm

tesekkurler arkadaslar umarim yarin erkenden gidicem sinavdan cikanlarla da konuscam daha onceden konuyu bilmis olurum diye dusunuyorum benim sinav 14:40ta. yardimlariniz icin de tekrar tesekkurler umarim iyi gecer ve sinavi kazanip biran once vize okul islemlerini hallederim

myanswer

Mesaj gönderen myanswer » Pzr Şub 27, 2011 10:23 pm

basarilar reportr05,umarim kazanip,hayirlisiyla okuluna baslarsin,kolay gelsin.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Sal Mar 01, 2011 6:11 pm

dun itibariyle hochschule Munchen de sinavi vermis bulunuyorum. yine heyecan yaptim ama onceki sinav gibi degil bi de bu komisyon gercekten cok iyi niyetliydi ve orda almancasi iyi olmadigi halde birinin gectigine de tanik oldum. ben 67 ile gectim mundlichten daha cok puan alirdim aslinda ama vermediler sanirim biraz basit cumleler kurdugum icin olsun sonucta kazandim ve rahatladim :D gerci asil olay simdi basliyo psikoloji okuycagim icin almanca calismalarina devam etmek zorundayim :D

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Sal Mar 01, 2011 6:19 pm

tebrikler,darisi basimiza;)

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Mar 01, 2011 7:28 pm

@ reportr05

hayirlisi olsun kac ayda verdin acaba sinavi kursa basladiktan sonra ? bende testdaf vorbereitung kursundayim nisanda sinava girdikten sonra 5. aydan itibaren dsh denicem mundlichte ne gibi sorular soruluyor ve herhangi bi sinirlama varmi konusmada zaman dilimi olarak ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 02, 2011 9:32 pm

Tebriklerr,gozun aydin:)

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Mar 02, 2011 11:46 pm

tesekkurler arkadaslar :D

ben 1 senedir almanyadayim ve dogal olarak da DSH-Vorbereitungskurs\'ta bizim unide iki bolumlu oldugundan kurs ben bi senede hazirlandim ama uni jenanin kurs kalitesi hocaya gore degisiyor. tam olarak 4 ayda adam gibi hazirlandim demek isterdim ama ben pek calisamayan biriyim yani en fazla 3 saat calisirim gunde daha cok kelime ezberlemeye calistim.

konusma icin bisey diyemiycem ilk 5 dk kendimi tanittim sonrada 10-15 dk grafik tanimlama surdu.

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Mar 02, 2011 11:58 pm

kendini tanimaya 5 dk grafigi tanimlama 15 dkmi ayiriyorlar masallah :D testdaf da daha degisik ama sonuclamasi 6 haftayi buldugun icin o arada 1 dsh daha yazablrm o yuzden 5. aydan itibaren dsh denicem bende tekrar hayirlisi olsun uni hayatinda basarilar

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Mar 10, 2011 1:00 am

Evet arkadaslar bugun Dsh sonucumu ogrendim. 19 Subatta Hannover\'de sinava girmisim ve Dsh 2 yi almis bulunmaktayim artik:)mutlu son:) Sinav hakkinda tecrubelerimi daha once yazmistim.Sonucu hakkinda yorum yapmak istiyorum.Yazma bolumunde gayet guzel yazdigimi dusunmeme ragmen 68 almisim.sanirim biraz haddinden fazla uzun yazdim ve cok titizlikle okunmus belli ki.Burada girecekseniz sinava textpro. cok ozen gosterin.digerleri fena degil.hepsi ayni formattaydi ve bekledigim sonuclari aldim. Herkese basarilar

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Mar 10, 2011 6:06 pm

Tebrik ederim Merve Abla, hayirli olsun :)
@@EmRe@@

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 11, 2011 2:10 am

Tesekkur ederim Emre,darisi senin basina:)

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Cum Mar 11, 2011 12:17 pm

hayirli ugurlu olsun darisi diger arkadaslarin basina

Kilitli