Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 10, 2011 12:25 am

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 10, 2011 3:29 pm

daha nasil acik olabilirki bu konudan baska konularda acildi forumda incelersen gorursun.

cezaxx

Mesaj gönderen cezaxx » Cum Şub 11, 2011 3:20 am

dsh sinavi hangi bolgede daka kolay? yardimci olursaniz cok sevinirimm ;S

cezaxx

Mesaj gönderen cezaxx » Cum Şub 11, 2011 1:45 pm

arkdaslar torpille almanyada dsh sinavi gecme imkani varmi ???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 11, 2011 2:56 pm

[quote]cezaxx tarafindan yazilan metin:
arkdaslar torpille almanyada dsh sinavi gecme imkani varmi ???[/quote]

bu da soruldu sonunda

:);):(:|:o:PB):D:@hmmm:lan:blu:zoh:bye:help:lol:ap:Z:yummy

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum Şub 11, 2011 3:24 pm

Benimde bir sorum var!

Ya DSH, TESTDAF ve C1-C2 sinavlari arasinda ne fark vardir. Yani benim C1 yada C2 Zertifikam olsa bu DSH ya da TESTDAF yerine geciyormu, yani onunla da Uni\'ye basvurabiliyor muyum?
Bide bu uc sinavdan hangisi daha zor, hangisi daha kolay?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 11, 2011 5:00 pm

C1 ve C2 icin yapilan sinavlar sadece dil okullarindaki seviye sinavlari.Oberstufe dedigimiz en ust seviyeyi bitirip bu seviyenin sertifikasini almak icin kurslarin yaprigi bir sinav.Bu belge bazi uniler tarafindan Dsh sinavina kayit yaptirmak icin sart kosuluyor.Gelelim DsH ve Testdaf sinavlarina.Bu iki sinav da uniye baslaman icin basarman gereken sinavlar.Bunlardan birini gecmen yeterli.Sadece bazi unilerin bazi bolumleri ozellikle Testdaf sinavini sart kosabiliyr.Bunu okuyacagin bolume gore belirlemelisin;ama cogu uniye ve bolume Dsh 2 ile baslayabiliyrsn.Testdaf sinavi senede belli zamanlarda genel yapilan bir sinav.Dsh sinavi ise uniler tarafindan yapiliyr ve her ay girme sansi bulabilirsin.Ikisinin arasinda kapsam olarak pek bir fark oldugu soylenemez.Sinavdaki bazi bolumler soru tarzlari degisik o kadar

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum Şub 11, 2011 7:35 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
C1 ve C2 icin yapilan sinavlar sadece dil okullarindaki seviye sinavlari.Oberstufe dedigimiz en ust seviyeyi bitirip bu seviyenin sertifikasini almak icin kurslarin yaprigi bir sinav.Bu belge bazi uniler tarafindan Dsh sinavina kayit yaptirmak icin sart kosuluyor.Gelelim DsH ve Testdaf sinavlarina.Bu iki sinav da uniye baslaman icin basarman gereken sinavlar.Bunlardan birini gecmen yeterli.Sadece bazi unilerin bazi bolumleri ozellikle Testdaf sinavini sart kosabiliyr.Bunu okuyacagin bolume gore belirlemelisin;ama cogu uniye ve bolume Dsh 2 ile baslayabiliyrsn.Testdaf sinavi senede belli zamanlarda genel yapilan bir sinav.Dsh sinavi ise uniler tarafindan yapiliyr ve her ay girme sansi bulabilirsin.Ikisinin arasinda kapsam olarak pek bir fark oldugu soylenemez.Sinavdaki bazi bolumler soru tarzlari degisik o kadar[/quote]

Tesekkur ederim.
Ben simdi STK yapiyorum, 2. Semestre gecis icin almanca sinavini vermem lazim. Sinavi gecsem 2.semsterde de yine almanca dersini gorecegim, ama simdi bir DSH ya da TESTDAF sertfikam olsa almancadan muaf oluyorum. Hatta FSP uzerinde almanca notu yok, sadece aldigimiz DSH yada TESTDAF belgenin ismi yaziliyor. Buda notlarimiz icin iyidir, tabi eger bu sinavlardan birini gecsem. :)
Simdi benim seviyem B1-B2 arasindadir, acaba bu sinavlara cok iyi calissam 4 ay sonra gecer miyim? Tabi haftada 10 saat Almanca dersini STK da goruyoruz.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Şub 12, 2011 4:44 am

Kesinlikle ustesinden gelirsin.Dsh ve Testdaf sinav orneklerine bak netten.Hangisi sana daha kolay gelirse ona yonelik calismaya basla.4 ay yeterli bir sure senin icin

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzr Şub 13, 2011 1:27 am

bence de 4 ay yeter de artar bile tabi duzenli calisirsan. eksik oldugun konulari cikar ve onlarin ustunde dur ve ozellikle mumkun oldugunca sinav ornegi coz bu sana faydali olur sinav mantigini kavramis olursun ve konular hakkinda da bilgin olmus olur DSH sinavinda da benzer bi konu ciktiginda kolaylikla yapabilirsin

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Sal Şub 15, 2011 2:00 pm

Hochschule Darmstadt`in mundliche Prufung undan kaldim ve malesef DSH1 aldim :( artik diger sinavlara calismam lazim :(

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Şub 15, 2011 4:50 pm

ben de ilk defa duydum

cano_118

Mesaj gönderen cano_118 » Çrş Şub 16, 2011 11:42 am

Arkadaslar merhaba.Ben Turkiyede biyoloji okudum.Son sinifta erasmus programiyla 1 yilligina Bochum da okudum.Orda da Mittelstufe 1 e kadar ki kurslara katildim.(Tgrkiyede de Zertifikat Deutsch um var)Simdi master icin tekrar gitmek istiyorum.Ama Testdaf a hazirlanmam icin bulundugum sehirde yeterli gordugum hic bir kurs yok.Bunun icinde Once Bielefeld Uni ye basvurup ordan sartli kabul alip orda DSH ya girmek istiyorum.Boyle bir kabul soz konusumudur.Lutfen yardimlarinizi bekliyorum.Simdiden tesekkurler

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Şub 16, 2011 3:30 pm

Tabii ki mumkun.Univerisite sartli kabulun ile dil kursu kayit belgen olduktan sonra ogrenci vizesine basvurabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 16, 2011 4:02 pm

baslik DSH ve TestDaF tecrubeleri.. Konu disinda soru sormayalim lutfen.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Şub 16, 2011 4:13 pm

evet acayip bisey oldu malesef ben de hic duymamistim mundlichten kalan ama iste ben bu tecrubeyi yasamis oldum benimle beraber 3 kisi daha kalmis 56 kisi arasindan. bi kisi sinavin genelinde 77 yapmis mundlichten kalmis ona da cok pis koymustur artik munchen de giricem sinava pazartesi bakalim orda napicam ayrica tu Darmstadt ta da giricem buyuk ihtimal bakalim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 19, 2011 2:35 pm

su anda icerde dsh sinavi devam ediyor hannoverde:P hv ve textproduktion dan konu alkolmus. gerci merve diger giren arkadaslar ayrintilari yazarlar ama iyi hazirlananlarin cok rahatlikla verebilecegi bi sinav hannoverde.. tek sorun bu sehir cok soguk sevmedim:(

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Şub 19, 2011 6:36 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
su anda icerde dsh sinavi devam ediyor hannoverde:P hv ve textproduktion dan konu alkolmus. gerci merve diger giren arkadaslar ayrintilari yazarlar ama iyi hazirlananlarin cok rahatlikla verebilecegi bi sinav hannoverde.. tek sorun bu sehir cok soguk sevmedim:([/quote]

hocam senin ne isin var hannoverde =) destege mi gittin? :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Şub 20, 2011 5:36 pm

http://deutschlernen-blog.de

bu blogu bugun buldum icinde dsh hazirligi ile ilgili bir cok yararli bilgi var. siddetle tavsiye edebilirim :)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 20, 2011 5:39 pm

Evet,Rheinland Privatschule ogrencilerine destek vermek icin oradaydi Zeynep.Physiker,hemen yaziyorum tecrubelerimi:)
Arkadaslar cumartesi gunu Hannover\'de DsH sinavina girdim. Ilk bolum Textproduktion\'du ve konu "Alkoholkonsum"\'du.Cok zor olmayan bir grafik vardi.yaslara gore gencler arasindaki alkol tuketimini gosteriyrdu.Yazilmasi gereken diger cevaplar ise: Sizce nedenler nelerdir,ulkeniz ile bu durumu karsilastirin,onlemek icin hangi onlemler alinmali?"
Bu bolumden sonra 15 dk lik bir ara verildi ve ikinci bolum Hor-verstehen\'di.Konu yine Alkolkonsum\'du.Uzun bir parcaydi;ama okuyan bayan yavas ve tane tane okuyordu.Sorular da cok ayrintili degildi.Yapilabilecek bir bolumdu.
Bundan sonra da yarim saatlik bir ara verildi ve son bolum "Grammatik ve Lese-verstehen"\'di.Konu Bildungssystem ve Master"di.2 sayfalik bir parcaydi vecok zor degildi.Sorular da guzeldi.
Dsh icin Hannover cok mantikli bir secimdi.Soru sistemi her zaman ayni ve cok zor degil.Duzenli bir sekilde hazirlanildiginda yapilabilecek bir sinav.

Kilitli