Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fixionsbescheinigung ve 21 ay ??????

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
semih21

Mesaj gönderen semih21 » Çrş Şub 16, 2011 9:26 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben su an son 1 aydir Baden-Wurttemberg eyaletindeyim ve 18 aydir Almanyadayim.

Bana simdi Fixionsbescheinigung verdiler. Yani 3 ay sonra ben ulkeyi terk etmek zorundamiyim ??????

Yabancilar Polisine sordum ama bana hic aciklama yapmadi. Ben bu olayi anlamadim.

Normalde burda forumlarda takip ettigime gore Almanyada dil icin 24 ay izin veriliyor diye yaziyor.

O zaman bana neden 3 aylik Fixionsbescheinigungu niye simdi verdiler ??? 3 ay sonra benim henuz 21 ayim dolmus olucak.

Fixionsbescheinigung sadece 1 kez mi??? verilir ??? 3 ay sonra birdaha kesinlikle ayni kisiye ikinci kez verilmez mi????

Yani herkesin Almanyada 24 ay bulunma hakki yok mu ??? Yoksa BW Eyaletinin kurali farkli mi???

Burda hayat soz konusu birde polis resmen yabancilarla dalga geciyor veya kotu insiyatif kullaniyor....

Bu durumda ne yapmaliyim ????

Beni konuda cok acilen bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygilarimla,,,

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 17, 2011 2:47 pm

3 aya kadar bisey goturmezsen biraz zorlanabilirsin belki bi son defa 3 ay daha uzatabilirsin. 3 aya kadar dsh yi kazanman gerekiyor, sayet girip dsh ya dsh 1 alir ve bir sonraki 3 ay icin dsh kayit belgesi goturursen bir ihtimal 3 ay daha uzatilir. ama normal sure 18 ay

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Şub 18, 2011 12:38 am

Fixionsbescheinigung ile gecici/kisa sureli oturum iznine sahip olursunuz. Sebebi genelde eksik belgedir ve tamamlanmasi halinde uzun biz oturum izni alinabilir.

Bu belge ayrica sehirlerarasi tasinmadan dolayi da verilebilir. Mesela ben daha once Hof\'tan Munih\'e ilk geldigimde bana 3 aylik fixionsbescheinigung vermislerdi. Bu sure zarfinda benim Hof belediyesindeki belgelerim Munih\'e ulasti ve uzun vizemi aldim.

Ayrica gecen finansman ile ilgili bir belgem eksik (onlara gore) oldugu icin yine fixionsbescheinugung verdiler. Belgeyi tamamladim ve gidip yine uzun vize alacagim.

Senin de durumuna gore eksik belgen ne ise (buyuk ihtimalle basari ile gecilmis bir almanca sinavi) ona gore o belgeyi de tamamladiginda uzatirlar vizeni. Yoksa isin biraz zor gibi lakin adamlar benim gibi son sinifta okuyan adami bile belge eksik diye sinir disi etmeyi dusunebilecek kadar mallar ;)