Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Şub 17, 2011 3:45 pm

mesut kac gun oldu?ya islemde diyecekler,ya da sonuclandi tr ye gonderildi...bunu soylemeleri gerek.ogrenen nasil ogreniyor o zaman?

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Şub 17, 2011 4:01 pm

Mervecim 1 ay oldu evraklarim gideli herhangi birsey dememisler direk vekaletname sormuslar yoksa bilgi veremeyiz demisler :S bende birsey anlamadim

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Şub 17, 2011 4:02 pm

Merve birde sen sorabilirmisin sana numarasini versem bilgilerimi versem?

german

Mesaj gönderen german » Prş Şub 17, 2011 4:33 pm

mesut bosuna ugrasma bilgi vermiyorlar bende Essendeki yabancilar subesini enisteme arattim enistem diyor ordan oraya ordan oraya aktardilar bilgi vermiyorlar mail attim bende dalga gecerek evraklariniz burda degil diyorlar ilk mail attigimda evet evraklarinizi aldik dediler 20 gun sonra yeniden mail attim hayir evraklariniz burda yok bize boyle birsey gelmedi dediler dalga geciyorlar bizlerle

jesus55

Mesaj gönderen jesus55 » Cmt Şub 19, 2011 8:24 pm

merhaba arkadslar
dil kursumun baslamasina 2 ay gibi bir sure var yani mayista baslayacak ve bn vize basvurusu yapacam vizem umarim o tarihe kadar cikar eger cikmazsa nasil oluyor yani bir sonraki kursa mi devam ediyorum. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.simdiden tskler..

german

Mesaj gönderen german » Cmt Şub 19, 2011 9:45 pm

Evet kurs sirketi ile konusup durumu acikliyorsun onlarda snei bir digerki ayin kuruna gonderiyorlar sorun olmaz ama cikar diye dusunuyorum ozamana kadar vzien cunku bir eksigin ve sorunun olmazsa en az 6 haftada cikma ihtimali yuksek

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 20, 2011 5:21 pm

Jesus hangi dil kursuna gidecegine bagli.Uni bunyesindeki bazi kurslar uzun gecikmeler olursa bir donem sonraya atiyor.yani geldigin gun baslayamiyorsun;ama gidecegin kurs ozel bir dil kursu ise geldigin tarihte baslayabilirsin kurs ile gorusup.Hic bir problem cikarmiyorlar.

jesus55

Mesaj gönderen jesus55 » Pzr Şub 20, 2011 11:06 pm

Bochum da ASTA dil kursuna kayit oldum umarim yardimci olurlar sorun cikt?iginda.ve de sunu sormak istiyorum su aralar IKS randevu zamanini kac gun sonraya veriyor bileniniz var mi?

german

Mesaj gönderen german » Pzr Şub 20, 2011 11:38 pm

en fazla 1 yada 2 gun sonrya veriyro

jorge

Mesaj gönderen jorge » Cum Şub 25, 2011 11:14 am

[quote]jorge tarafindan yazilan metin:
uzun uzun yazayim. 1deki gorusmeye 2:15 civari gittim, gec kalmamdan dolayi homurdandilar ama iceri aldilar. internette \'\'belgelerin hem asli hem fotokopisi\'\' yazmasindan dolayi her belgenin 1er tane kopyasini goturmustum, ancak 2.leri de cektirmem gerekti. bu sebepten numaram cok geldi, 5e 10 falan vardi sanirim gorusmeye girdigimde. gorusmemi yaptigim genc bayan basta kizdi,icerden alman bir kac kisiyle konustu ancak durumu anlatip internetteki yazilarin ciktisini verince yumusadi. 10 dakikada islemi bitirmemiz gerekiyor dedi, butun belgelerimi ustun koru kontrol etti, ama master amacim vs ile ilgili hic bir soru sormadi. tek sordugu ne okumak istiyorsun, almanca kursun vorbereitungssemesterda mi olcak tarzi sorulardi. vorbereitungssemesteri kazananin masterinin kesin olmadiginin bile farkina varmamis olabilir. butun belgelerim tamdi hatta cogu belge fazlaydi. daha once almanyada erasmus yaptigimi soyledim, eski pasaportumdan da kontrol etti. 28 gun icinde yabancilar dairesinden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmezse biz insiyatifimizi kullanip onayliyoruz dedi. bana verdigi belgenin ustune 23 subat yazdi, bir internet adresi verdi, izmir konsoloslugunda vizenin internetten kontrol edildigi sayfa. sigortam sadece 1 haftalikti, umarim ilerde sorun cikmaz. pasaportumu da geri verdi, tesekkur ederek ayrildim. cok kotu baslasa da gayet guzel bitti, iyi niyet mektubu ya da ozgecmis istemedi.

kafami tek mesgul eden seyse, internette barkod numaram yazmasa bile 23unde gorusmeye gitmeli miyim bilmiyorum.[/quote]

arkadaslar vizemi sorunsuz sekilde aldim. \'\'studienaufnahme gestattet beschaftigung gemeinschaft. aufenthg und studentische nebentaetigkeit gestattet\'\' yaziyor. ne anlama geliyor bilen var mi?

german

Mesaj gönderen german » Cum Şub 25, 2011 11:17 am

Jorge kac gunde geldi vizen hangi konsolosluktan basvuru yaptin ve almanyada hangi sehire giedeceksin????

jorge

Mesaj gönderen jorge » Cum Şub 25, 2011 12:06 pm

Izmir\'den basvurdum, 24 gunde geldi, Fulda\'ya gidiyorum. sanirim sen hala bekliyorsun german, Allah yardimcin olsun.

german

Mesaj gönderen german » Cum Şub 25, 2011 1:23 pm

Tskr ederim Jorge fulda bayern bolgesinde oluyor nedense herkes bayern bolgsinden cok korkuyor vize konusunda zorluk cikartiyorlar diye ama en cabuk vize verende bayern bolgesi bi arkadasta wurzburg\'tan aldi vizesini 29 gunde ama benim 31 oldu halen bekliyorum Essen benimki kuzey vesfalen eyaleti hayirli sonuc oaliriz umarim

jorge

Mesaj gönderen jorge » Cum Şub 25, 2011 2:29 pm

Fulda Hessen\'da, Frankfurt\'a 1 saat falan.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Şub 26, 2011 6:45 am

[quote]german tarafindan yazilan metin:
Tskr ederim Jorge fulda bayern bolgesinde oluyor nedense herkes bayern bolgsinden cok korkuyor vize konusunda zorluk cikartiyorlar diye ama en cabuk vize verende bayern bolgesi bi arkadasta wurzburg\'tan aldi vizesini 29 gunde ama benim 31 oldu halen bekliyorum Essen benimki kuzey vesfalen eyaleti hayirli sonuc oaliriz umarim [/quote]

german sen ne sabirsizsin senin yazilari okuyan 3 aydir bekliyon zannedecek daha normal bekleme suresi bile tamamlanmamis. biraz daha sabir.

german

Mesaj gönderen german » Cmt Şub 26, 2011 8:36 am

german sen ne sabirsizsin senin yazilari okuyan 3 aydir bekliyon zannedecek daha normal bekleme suresi bile tamamlanmamis. biraz daha sabir.[/quote]
Mohsen canim kardesim mesele beklemek degil 2 sefer red alan biri olarak afedersin ama bi yerler 3,5 atiyor sebep bu yoksa neden beklemeyeyim ki bekliorrum belki 6 ci haftanin icinde gonderecekler ama isde onceki o iki red beni cok korkutuyor

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Pzr Şub 27, 2011 3:53 pm

Merhaba oncelikle ben biyoloji okudum ve almanyada kimya muhendisligi icin basvurdum konsolosluga ama daha 2. gunu reddi yedim.benim turkiyede almanca kursuna gidebilecegimi ve eger master amacli gitseydim kabul alabilecegimi soyledi kadin ama bana gorusme sirasinda yok amirim kabul etmez falan dedi sonra bekle dedi bekledim yok ben amirime kabul ettirdim sizin belgeleri almanyaya gonderiyoruz dedi.belki boyle soylemese bu kadar zoruma gitmezdi.bana guldu gondericez dedi ve pesimden hemen reddi verdi.benim almanya ile ilgili hicbir sorunum yok orada daha once de yasadim ve ailemin hepsi orada maddi bir sorun da yok ama ben evlenerek gitmek istemiyorum okumak icin gitmek ve kalmak istiyorum.onlarda kalacagimi bildigi icin boyle yapiyor .ama onlar boyle yaptikca ben daha da hirslaniyorum.
herkesin hakettigi yerde olmasi dilegiyle :Z

german

Mesaj gönderen german » Pzr Şub 27, 2011 4:02 pm

ne diyim sevgi gercekten zor bi durum red almak ama hani evt gonderiyoruz evraklarinizi amirimizle konustuk demesi insana umid vermesi sonra iki gun icinde red gondermeleri gercekten cok acayip bi durum hakkinda hayirlisi olsun uzulmete degmez ama isde elimizden gelen baska birsey yok hayirlisi olsun takma ve pesini brakma derim ben insallah alirsin vizeni

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzr Şub 27, 2011 5:01 pm

Sunu merak ettim. Cahilligimi bagislayin, Almanya\'da ogrenci olarak yasarken elimizde bulunan oturumla diger schengen ulkelerine vizesiz giris yapabiliyor muyuz?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 27, 2011 5:36 pm

EVET

Kilitli