Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Prş Şub 03, 2011 10:02 pm

tsk ederim serdargl. akil sir erdiremiyorum inan bunlarin yaptiklarina. yaw ben buradaki masterimi bikacam diorum. ortalamam iyi ve suan burs aliyorum diorum. buradaki egitimin bana yeterli olmadigini orada kendimi daha iyi gelistirecegimi soyluyorum ama nafile yine soruyolar... ne yapmaya calisiyorlarsaaa... gorecez bakalim. zaten bole gondermezlerse erasmusla gidecem... benden kurtulamaiyacaklar :)

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cum Şub 04, 2011 8:04 am

arkadaslar merhaba sartli kabulu karlsruheden aldim ama belgeler konusunda biraz tereddutlerim var.babam oradaki yabancilar polisi ile konusuyor onlar davetiye veya taahhutname vermiyor.konsoloslukta bunu istiyor ne yapmaliyim babam almanyada noterden kagit aldi masraflari ustlendigine dair yeterli olurmu acaba?
birde karlsruhe beni dsh icin cagirmis ama ben bu seviyedeki almancayla hemen 1 hakkimi kaybetmek istemiyorum ama konsolosluga girecegimi soylicem sorun olurmu acaba ?tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 04, 2011 3:38 pm

Yabancilar Dairesi\'nden bir belge olmadikca kabul edilecegini zannetmiyorum...
O belgeyi istedikleri zaman vermeleri lazim yani mecburi.. ( Tabi baban gerekli sartlari maddi vs.. karsiliyorsa sorunsuz alabilir bu belgeyi.)
Garantor Belgesi \'ni vermemelerinin sebebi nedir ?

DSH icin seviyen yetmiyorsa girme elbette ama konsolosluga da girecegini soyleme...
O zaman senin yeterli Almanca bilgisine sahipg oldugunu dusunup Almanca sorular sorabilir ve cevaplayamazsan kotu bir izlenim birakabilirsin..
Soylersin DSH ya davet etti ve hazirlik kursuna katilacagim..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cum Şub 04, 2011 5:27 pm

tesekkur ederim ama babam gitti konustu oyle bir belge felan yok demisler ve eline biz boyle bir belge veremeyiz diye kagit vermisler.babam ayrica noterden bir kagit aldi iste ben kizimin butun masraflarini ustleniyorum diye yinede yeterli olmazmi ?
eger yeterli degilse bu belgenin adi nedir ben verpflichtungserklarung diye biliyorum ama iste bunu vermiyorlar.bu arada babam sartlari sagliyor.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 04, 2011 6:33 pm

Sevgi vermemelerinin bir sebebi olmali.Belgenin adi dogru.benim garantorum yarim saat icinde almisti.hangi sehirde baban?gerekli belgeler konusunda siteden bilgi saglayabilirsin.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 04, 2011 6:35 pm

MCCLANE tr deki saglik sigortan burada gecerli degil.Vize basvurusunda seyehat saglik sigortani,buraya gelince de baska bir sigorta yaptirman gerekiyr.ikisi de ayri seyler.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cum Şub 04, 2011 7:57 pm

babam ludwigshafen de yani eyalet rheinlandpfalz .annemde babamda calisiyor hatta almancasi iyi degil diye enistemle gitti babam durumu anlattilar ogrenci olarak geleck diye felan ama adamlar biz vermiyoruz oyle bise diyorlar ne yapcam yaa? bide bu kagit turist vizesindede gonderilen kagit gibimi bilen varmi sari kalinca bi kagit ama yalnizca turist vizesi amacli yerine studienbewerber visum mu yazmali?

cellgan

Mesaj gönderen cellgan » Cmt Şub 05, 2011 12:46 am

ya arkadasim staj plani we kontrati istediler.bunu nasil hazirlayacagiz yardimci olabilir misin?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 05, 2011 1:09 am

[quote]sevgi2011 tarafindan yazilan metin:
babam ludwigshafen de yani eyalet rheinlandpfalz .annemde babamda calisiyor hatta almancasi iyi degil diye enistemle gitti babam durumu anlattilar ogrenci olarak geleck diye felan ama adamlar biz vermiyoruz oyle bise diyorlar ne yapcam yaa? bide bu kagit turist vizesindede gonderilen kagit gibimi bilen varmi sari kalinca bi kagit ama yalnizca turist vizesi amacli yerine studienbewerber visum mu yazmali?[/quote]

Babanin gittigi yerin adi nedir ? Dogru yere mi gitti acaba ? Vermiyorlarsa bir sebebi olmali ? Yani sen once sebebini ogren neden verilmiyor ondan sonra tekrar yaz buraya yardimci olmaya calisalim..

Baban sorsun ama neden verilmiyor ,gerekcesi nedir ?
Veya o eyalette boyle belgeler artik verilmiyorsa o zaman bunu konsolosluga bildirmen lazim.Konsolosluk sana baska bir alternatif gosterir daha sonra.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 05, 2011 1:10 am

[quote]cellgan tarafindan yazilan metin:
ya arkadasim staj plani we kontrati istediler.bunu nasil hazirlayacagiz yardimci olabilir misin?[/quote]

Bilgim yok.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Pzr Şub 13, 2011 1:47 am

merhaba
tam anlayamadigim yazi su yardimci olursaniz sevinirim:help

Vor Beginn des Fachstudiums ist die DSH 2 beim studienkolleg karlsruhe abzulegen.Zur vorbereitung auf diese Prufung wird nach Massgabe der verfugbaren Platze der Besuch eines deutschkurs angeboten.Fur die Aufnahme in den Deutschkurs werden Deutsche Sprachkenntnisse auf dem niveau dem Zertifikat deutsch des goethe instituts vorausgezetzt.Diese sind in Aufnahme test nachzuweisen zu dem wir sie hiermit einladen.Bitte beachten sie das bei nicht bestehen dieser aufnahmetest nur einmal wiederholt werden kann.

Benden bu kursa gidebilmek icin zertifikat deutsch mu istiyor yanlismi anliyorum?yani tam olarak sartli kabulmudur bu?metni tam cevirirseniz cok makbule gecer.tesekkur ederim.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Pzr Şub 13, 2011 7:47 pm

arkadaslar bi yardim lutfen ustteki yazima!

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Şub 13, 2011 7:57 pm

@Sevgi2011
Tam emin olamamakla beraber,
baslamadan once DSH 2 lazim,bunun icin de bir Alamanca kursuna gitmen gerekiyor.
Ve Goethe sertifikasi ile kanitlaman gerekiyor ve sonra sana davetiye gonderecekler.
Yani bunlar STK giris sinavi icindir, ayrica kazanilmamasi durumunda sadece bir defa sinav tekrari oluyormus.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Pzt Şub 14, 2011 8:18 am

cevap icin tesekkurler memo
simdi arkadaslar stk ya giris sinavi icinmi benim almanca bilgimi goetheden kanitlamam gerekiyor.(Benim goetheden alinmis bir sertifikam yokki)onu hala anlayabilmis degilim.Ben bu kagitla konsolosluga basvuru yapayimmi Tabii gonderilen kagidin en basinda sizi kabul ediyoruz diyor ama sonra bu sartlari yazmislar.bununla konsolosluga basvurdugumda sorun cikacaksa hic basvurmayayim daha iyi.(yazim ustte)

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzt Şub 14, 2011 6:29 pm

Studienkolleg almanca bilgisi olmadan kabul vermiyor. En azindan kabul alabilmek icin B1 dil sertifikasi lazim. Aksi taktirde konsoloslukta belgerin isleme alinmaz.
Ben oyle biliyorum.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Pzt Şub 14, 2011 8:03 pm

Benim 800 saatlik bir dil belgem var almanyadan alinmis fakat 2003 e ait yani asagi yukari seviyem B1 -B2 arasi .Bu belgeyide basvuru yaparken gonderdim ve bununla kabul aldim. Bana gelen bu yazi sartli kabul yerine gecermi ve bu yaziyla basvurayimmi konsolosluga?Bide ben TR de yuksek lisansa basladim bunu konsolosluga soylesemmi?

bysheriff

Mesaj gönderen bysheriff » Sal Şub 15, 2011 9:20 pm

Simdi ben duisburg-essen\'den kabul aldim, dil okuluna kaydoldum, pasaportu cikarttim, evraklarin buyuk bir kismini tamamladim, vizeye basvurcam ancak vize ne kadar surede cikar acaba? 1 mart\'ta baslayan kur a yetisebilirmiyim?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 15, 2011 9:28 pm

cok zor bi ihtimal 1 marttaki kursa yetismen

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Şub 16, 2011 1:38 am

O kadar kisa surede cikmasi imkansiz degil ;ama cok zor gurhanin dedigi gibi.

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Şub 17, 2011 3:21 pm

Bugun hannover yabancilar dairesini arattim fakat bilgi veremeyiz demisler vekaletname falan sormuslar ne yapacam bende bilmiyorum e-mail yolladim onada cevap vermiyorlar

Kilitli