Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesini Nasil Ogrenci Vizesine Cevirtebiliriz.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 4:32 pm

Dil Kursu Vizesini aldiktan sonra A1 ve A2 kursunu almanya\'da tamamlayip daha sonra okulun dil kursuna devam etmeyi dusunuyorum(darmstadt teknik uni) ve Dil kursu vizesini ogrenci vizesine nasil cevirebilecegimi ogrenmek istiyorum, yardimci olursaniz cok sevinirim.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 15, 2011 4:46 pm

[quote]Dil Kursu Vizesi Almanya\'da Studienbewerbervisum / Yuksek Ogrenim Basvuru Amacli Vizeye veya Studentenvisum / Universite Ogrencisi Vizesi\'ne donusturulmemektedir!!![/quote]

Forum\'da vize aciklamasinda boyle yaziyor..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Şub 15, 2011 4:46 pm

Dil kursu vizesi diye bir sey yok.kisa sureli(en fazla 3 aylik) bir dil kursu ziyaretinde bulunacaksan ogrenci vizesi alamazsin ya da vizeyi cevirtmek gibi bir sey soz konusu degil.ogrenci vizesi almank istiyorsan en basta bu sekilde bir basvuru yapmalisin.dil kursu+ sartli kabul ile ogrenci vizesine basvuru yapabilirsin.Ogrenci vizesi sadece uni icin verilmiyr yani.hatta uni kabulu olmadan dil kursu kaydi ile ogrenci vizesi alan da var;ama dusuk ihtimal.

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 5:00 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Dil kursu vizesi diye bir sey yok.kisa sureli(en fazla 3 aylik) bir dil kursu ziyaretinde bulunacaksan ogrenci vizesi alamazsin ya da vizeyi cevirtmek gibi bir sey soz konusu degil.ogrenci vizesi almank istiyorsan en basta bu sekilde bir basvuru yapmalisin.dil kursu+ sartli kabul ile ogrenci vizesine basvuru yapabilirsin.Ogrenci vizesi sadece uni icin verilmiyr yani.hatta uni kabulu olmadan dil kursu kaydi ile ogrenci vizesi alan da var;ama dusuk ihtimal.[/quote]

Ya bende direk ogrenci vizesine basvurucam ama universite\'den kabulum yok, konsoloslugun sitesindeki ogrenci vizesi bilgi notunda, uni basvuru teyidi VEYA kabul belgesi VEYA TR\'deki uniden diploma VEYA Kayit belgesi dedigi icin bende dil kursuna gidip okula basvurmayi dusunuyordum.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 15, 2011 5:48 pm

Benim de yapmayi dusundugum sey su: (olup olmadigini bilmiyorum)

Once sartli kabul veren bir universiteye basvurup sartli kabul almak,sonra DSH\'yi gecip baska bir universiteye basvurmak. Bu mumkun mu?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 15, 2011 6:09 pm

tabikide mumkundur ben dil kursu belgesiyle basvurup red almistim daha sonra bi fh den kabul alip basvurdum ve vizem cikmisti yani formalite olarak kaldi o okul kabulu dsh dan sonra istedigin uniye basvurabilirsin.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 15, 2011 6:21 pm

Bir sorun olmaz degil mi? Almanya\'da okuyan bir arkadasim \'gitmeyecegin universiteye basvurma\' demisti hmmm

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 6:22 pm

Darmstadt Teknik Uni. A1 ve A2 sertifikasi istiyor diye biliyorum, dil kursuna gitmeden nasil sartli kabul alabilirimki onu almadim?

Sartli kabul denen sey; okulun kursuna gidip DSH gecersen okula devam edeceksin demekmidir yoksa A1 ve A2 sertifikan varsa okula kabul edilirsin demekmidir sitesinde B1-B2-C1 icin Darmstadt uni\'nin kendi kurslari var diyor, kafam cok karisti tam olarak ne yapmaliyim anlamadim.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 15, 2011 6:26 pm

Hayir sunu demek istedim, mesela duisburg\'a basvuru yapip sartli kabul alip vizenizi alirsiniz,sonra Almanya\'da sinavi gecip istediginiz universiteye basvurursunuz ;)

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 6:39 pm

Anladim demek istedigini ancak benimde sordugum Darmstadt A1 ve A2 seviyelerini gectikten sonra kabul veriyor diye biliyorum sitesidne kurs seviyeleri olarka sadece B1-B2-C1 var falan benim almancam olmadigindan almanyada A1 ve A2 seviyelerini alip ardindan hemen okula basvurmak istiyorum. Kabul fln nasil alabilirim o konuda takiladim cok.
Birde B1 kurs tarihi 24.10.2011 diyo kur baslama tarihi olarak Darmstadt uni\'de ben ne zaman basvurmam gerekli uni\'ye? bu konularda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Ilginiz icin tesekkurler.

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 15, 2011 6:42 pm

@ afd92

bi sorun olmuyor boyle yapip gelen cok insan var

@ pookline

o tarih kis semester ina giriyor anliycagin 15.7.2011 e kadar basvurman lazim uninin sitesine girip online bewerbung yazinca tarihleride cikiyor zaten

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 6:43 pm

Sifir almanca ile hangi universite\'den kabul alabilirim ve daha once basvuran varsa islemler ortalama ne kdar zaman alabilir, bu konuda da bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler.

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 15, 2011 6:54 pm

fh niederrhein , duisburg-essen , paderborn bikactane daha olmasi lazim bilen arkadaslar ekler

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 7:17 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
fh niederrhein , duisburg-essen , paderborn bikactane daha olmasi lazim bilen arkadaslar ekler[/quote]

Verdigin bilgiler icin cok tesekkurler Gurhan.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzt Şub 21, 2011 2:06 am

tabikide mumkundur ben dil kursu belgesiyle basvurup red almistim daha sonra bi fh den kabul alip basvurdum ve vizem cikmisti yani formalite olarak kaldi o okul kabulu dsh dan sonra istedigin uniye basvurabilirsin.[/quote]

pardon aslinda boluyorum ama. bu fh isini anlatabilirmisiniz. okul kabul nasil formaliteye donusuyor fh ile ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 21, 2011 2:25 am

[quote]denizby61 tarafindan yazilan metin:
tabikide mumkundur ben dil kursu belgesiyle basvurup red almistim daha sonra bi fh den kabul alip basvurdum ve vizem cikmisti yani formalite olarak kaldi o okul kabulu dsh dan sonra istedigin uniye basvurabilirsin.[/quote]

pardon aslinda boluyorum ama. bu fh isini anlatabilirmisiniz. okul kabul nasil formaliteye donusuyor fh ile ?[/quote]

Fachhochschule\'ler icin detayli anlatim yapildi..Makaleler kismina bakabilirsin veya Arama Butonu \'nu kullanabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 21, 2011 2:33 am

formaliteye vizede dusuyor sadece vizeyi alabilmek icin basvurmustum.