Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Cumhuriyet Tarihinin En buyuk Ogrenci Affi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 11, 2011 12:22 pm

TBMM Genel Kurulu\'nda, Torba Tasari\'nin 7. bolumu kabul edildi. Boylece, yuksekogretim kurumlariyla ilisigi kesilenlere tekrar universiteye donmek icin donus yolu acildi.

Genel Kurul\'da kabul edilen maddeye gore; yuksekogretim kurumlarinda hazirlik dahil butun siniflarda, intibak, on lisans, lisans tamamlama ve lisansustu ogrenimi goren ogrencilerden, her ne sebeple olursa olsun ilisigi kesilenler, kanunun yururluge girmesinden itibaren 5 ay icinde ilisiklerinin kesildigi yuksekogretim kurumuna basvurabilecek. Boylece duzenlemeden yararlanacak olanlar 2011-2012 egitim-ogretim yilinda ogrenimlerine devam edebilecek.

Tarih siralamasi yok, teror suclarina af yok

Yuksekogretim kurumlarina donus yolunda tarih sinirlamasi getirilmedi. Ancak teror suclarindan hukum giyenler aftan yararlanamayacak.

Kabul edilen maddeye gore, Turk Silahli Kuvvetlerine bagli egitim kurumlari ile Polis Akademisi ve bagli yuksek ogretim kurumlarinda egitim gorurken ilisigi kesilenler de YOK\'un uygun gordugu yuksekogretim kurumlarina intibak ettirilecek. Muracaat suresi icinde askerlik zamani gelmis olanlarin askerlikleri de tecil edilmis sayilacak. Yasanin yururluge girecegi tarihte askerlik gorevini yapmakta olanlar ise terhislerini takip eden 2 ay icinde ilgili yuksekogretim kurumuna basvurmalari durumunda soz konusu haklardan faydalanabilecek. Yurt disindaki universitelerden yatay gecis yaptiktan sonra yatay gecisleri iptal edilenler de aftan yararlanacak.

@ Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Cum Şub 11, 2011 9:03 pm

bu yasanin guzel taraflari da var ama negatif taraflari da mesela bolum baskaninin arabasina aslinda kasit hocayaymis kezzap atipta uni den atilan bir ogrenci aftan yararlaniyor hatta yanlis hatirlamiyorsam o teror orgutu bolumu de Mhp nin onerisi uzerine eklenmisti yoksa kim olursan ol oku ama yasa yaparken milletvekilleri biraz daha dusunmeli! artsini eksisini
:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 12, 2011 5:59 am

tipik turkiye gercegi iste. sanki bir suru alanda universite mezununlarina is olanagi var da talep karsilanmiyor bu yuzden hani af vs cikarirsin, ama yine cumhuriyet tarihinin en yuksek issizlik oraninda ve nerdeyse 1,5 milyon universite mezunun issiz oldugu bir ulkede bu tip aflar heleki secimden 4-5 ay once cikariliyorsa sebebi acik ve bellidir : ben oyumu aliyim, o insanlar gitsin okusun sonra ne yaparsa yapsin beni ilgilendirmez=)

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Şub 12, 2011 1:32 pm

erken emeklilikte bekliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 13, 2011 9:07 pm

bu arada okulu yarim birakip buraya gelenler icin de son bir firsat. yoksa bi 5 sene daha bekleyebilirsiniz=)

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzr Şub 13, 2011 10:50 pm

[quote]dahada kotusu muhendis patlamasida yasanicak 5 6 seneye...[/quote]

hemde oyle boyle bi patlama degil.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 14, 2011 10:32 am

yav zaten mesele degil hukumet icin universiteden her mezun olan is bulacak diye bir sart yok onlar icin

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Şub 15, 2011 7:28 pm

Yok ama bazi arkadaslarimiza gore bunun secim yatirimi olmasi imkansiz :D
Gecenlerde benim yazdigim yaziya karsilik demislerdi "Secim yatirimi ucuz olur boyle pahali secim yatirimimi olur" Komik...

Para senin benim param. Halka hizmet bu iste :D Halka daha iyi hizmet verebilmek icin; Halktan oy toplamaya yonelik yatirimlar sinsilesi :D

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 15, 2011 8:32 pm

yurt disinda okumaya gidenler burada birilerini birakiyorlardir buyuk ihitimalle;)