Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Dosyasi Actirmak ve Askerlik Erteleme Formu (YENI)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 2:14 am

Rica,dedigim gibi acele ve endise etme.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Eki 06, 2010 4:41 am

acik ogretim fakultesinde kaydiniz varsa ogrenci dosyasi actirmak istiyorsaniz aof den kaydinizi silmenizi istiyorlar bilginize ... bir cok arkadasa sormamislar bu belgeyi ama bana denk geldi ... asiri sacma bir uygulama ama yapcak bisey yok ... eger sizinde aofde kaydiniz varsa ve sorarlarsa aof mi ? oda ne ? gibi bi cevap verebilirsiniz ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 5:07 am

Sadece AOF degil ,herhangi bir 2. universite\'ye kayitli olursaniz gene actiramiyorsunuz..

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Şub 09, 2011 2:00 pm

Arkadaslar,

Askerligim Agustos 2011\'e kadar tecilli. Dil kursu kabulum ve dil kursu vizem var. Askerligi oraya gittigimde tecil ettirebilir miyim? Kafam karisti bu konuda, tecil ettirebilen de var ettiremeyen de forumlardan anladigim kadariyla. Neye gore degisiyor bu?

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 09, 2011 8:04 pm

ben bu senenin basinda ertelettim dil kursum nisanda bitmesine ragmen 31 araliga kadar ertelettiler 31 araliktada dil kursuna devam edersem veya uniye basladigimi gosteren belge yollarsam yine erteleniyor dil kursu surecinde 18 ay erteletme hakkin var

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Prş Şub 10, 2011 9:24 am

Dun Frankfurt subesiyle gorustum. Kadin illa Uni kabulu olcak diyor internetten baya bi arastirdim ve hatta Ankara\'daki meble gorustum. Master yapcagini yapman yeterli diyorlar. Anlamadim. Sen nerden ertelemistin kabul belgen yoktu dimi dil nedeniyle ertelerken?

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 10, 2011 3:26 pm

hannoverden ertelettim ben dil kursundayken toplamda 18 ay erteletebilme hakkin var.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Prş Şub 10, 2011 4:40 pm

uni kabulunde yok tu dimi? Veya universite kursu degildi?

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 10, 2011 8:00 pm

dil kursu belgesiyle yaptim uni kabulu falan yoktu , uninin dil kursuda degil.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Cum Şub 11, 2011 9:34 am

cok tesekkurler, ben de olmadi baktim yapamiyorum Frankfurt\'ta, Hannover\'e gelirim artik :)

programmer2

Mesaj gönderen programmer2 » Cmt Haz 04, 2011 4:43 pm

Merhaba arkadasim gercekten cok guzel bir yazi olmus, Tesekkurler.
Bende bu yil nasipse 2. universite okuyacagim. 2. universite okuyanlarinda egitim ateseliginde ogrenci dosyasi actirma haklari var mi? Vizenin 1 yillik uzatimi ,askerlik teciline goremi uzatiliyor? Yani tecilimiz dolarsa vizeyi uzatmazlar mi?
ProgRammeR

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cmt Haz 04, 2011 4:54 pm

programmer geneli nedir bilmiyorum ama 2. universiteyi okuyan bana ogrenci dosyasi acilmadi. Askerlik tecilimde dolyisiyla yapilmadi. Ama vizenin veya oturumun bu durumla bi alakasi yok. oturumunu burdan yabancilar polisi ogrenimin boyunca olacak sekilde uzatir.

byilmaz

Mesaj gönderen byilmaz » Pzr Tem 03, 2011 2:57 pm

Bilgi icin tesekkurler.

Ben yarin Munih BK basvuru yapacagim. Askerlikle ilgili sorunum yok; ama pasaport harci icin bu belgeye ihtiyacim var. Umarim sorun yasamam. Ilk firsatta edineceklerimi sizlerle paylasirim.

byilmaz

Mesaj gönderen byilmaz » Sal Tem 05, 2011 2:33 pm

Merhaba,

Bugun Munih Baskonsoloslugu, Egitim Ateseligine ogrenci dosyasi actirmak icin gittim.Amacim askerlikten ziyade, ogrenci mesruhatli pasaport basvurusu icin yazi almakti; ama benim durumum da olan bir kisi icin ( yani askerligini yapmis ) ogrenci dosyasi actirmanin pek avantajli olmadigini soyledigiler. Zaten yola verecegin parayla hemen hemen ayni diyorlar. Neyse yaklasimlari mumkun oldugunca ogrenci dosyasi acmamak. Ogrenci dosyasi olunca butun yapilacak isleri onlar araciligiyla yaptirmam gerekiyormus; ama olurda her donem ogrenci belgesi veremezsem zorluk cikabilir dediler.Tam olarak nasil bir yaptirim olacagini da soylemediler. Yani sen bana gelme de, ver parani bir sefer kurtul der gibiler. Oysa ben burada yasayan Turklerin nerede ne yaptiklarina dair bilgi olsun diye bile bunu tesvik ederdim.

Neyse sonuc olarak karar vermesi gereken kisi benim ve bu durumda istenilen belgeler:

1-Nufus cuzdani asli ve fotokopisi,
2-Pasaporrt ( sadece kontrol icin )
3-Diploma ya da mezuniyet belgesi asli ve fotokopisi
4-4 adet fotograf
5-10 adet 0,75 lik posta pulu
6- Okuldan alinacak yazi ( ben suan dil okulunda oldugum icin okuldan Bestaetitung aldim. Hangi sinifta ne kadar saat ders aldigimi iceren bir yazi ) ve hu yeterli oldu; ancak henuz master basvurularim sonuclanmadi.Dolayisiyla kesin ogrenci olup olmayacagimi bilmiyorum. Ve her donem ogrenci belgesi istemeleri isimi bozuyor gibi; ama hayirlsi..Temmuz\'a kadar vaktim var simdilik.

Umarim yazdiklarim, bu bolgede basvuru yapmayi dusunenler icin yardimci olur.

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Pzt Ağu 08, 2011 4:00 pm

[quote]byilmaz tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Bugun Munih Baskonsoloslugu, Egitim Ateseligine ogrenci dosyasi actirmak icin gittim.Amacim askerlikten ziyade, ogrenci mesruhatli pasaport basvurusu icin yazi almakti; ama benim durumum da olan bir kisi icin ( yani askerligini yapmis ) ogrenci dosyasi actirmanin pek avantajli olmadigini soyledigiler. Zaten yola verecegin parayla hemen hemen ayni diyorlar. Neyse yaklasimlari mumkun oldugunca ogrenci dosyasi acmamak. Ogrenci dosyasi olunca butun yapilacak isleri onlar araciligiyla yaptirmam gerekiyormus; ama olurda her donem ogrenci belgesi veremezsem zorluk cikabilir dediler.Tam olarak nasil bir yaptirim olacagini da soylemediler. Yani sen bana gelme de, ver parani bir sefer kurtul der gibiler. Oysa ben burada yasayan Turklerin nerede ne yaptiklarina dair bilgi olsun diye bile bunu tesvik ederdim.

Neyse sonuc olarak karar vermesi gereken kisi benim ve bu durumda istenilen belgeler:

1-Nufus cuzdani asli ve fotokopisi,
2-Pasaporrt ( sadece kontrol icin )
3-Diploma ya da mezuniyet belgesi asli ve fotokopisi
4-4 adet fotograf
5-10 adet 0,75 lik posta pulu
6- Okuldan alinacak yazi ( ben suan dil okulunda oldugum icin okuldan Bestaetitung aldim. Hangi sinifta ne kadar saat ders aldigimi iceren bir yazi ) ve hu yeterli oldu; ancak henuz master basvurularim sonuclanmadi.Dolayisiyla kesin ogrenci olup olmayacagimi bilmiyorum. Ve her donem ogrenci belgesi istemeleri isimi bozuyor gibi; ama hayirlsi..Temmuz\'a kadar vaktim var simdilik.

Umarim yazdiklarim, bu bolgede basvuru yapmayi dusunenler icin yardimci olur.[/quote]

Pasaporttan baska ne is icin gelmeni istiyorlar ki konsolosluga?
Ben de Mart ayinda actirmistim, askerligim 2 sene tecilli olmasina ragmen, bana da acarken aslinda pek gerek yok falan mirin kirin ettiler ama actilar.

Onun disinda her donem ogrenci belgesini, ileride okul bitince dosyanin kapatilmasini falan her seyi posta yoluyla yapabilecegimi soylediler. Sadece pasaport uzatmak istersen gelirsin dediler o kadar.

erich07

Mesaj gönderen erich07 » Pzr Eyl 04, 2011 10:59 pm

turkiyede 2 sene hesapsiz sorgusuz erteletme hakkimiz olduguna gore ... ogrenci dosyasini 2 sene actirmama gibi bi luksmumuz olabilir mi??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 05, 2011 3:43 pm

Eger TR de uzatip geldiyseniz o zaman sorun yok....Son gunlerine dogru surenin gelir actirirsiniz ogrenci dosyasini.

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 06, 2011 1:58 pm

ben suan siegene tasinmis bulunmaktayim ama daha anmelden yaptirmaya gitmedimde asil sorun ben simdi nrw ye tasindigim icin hangi konsolosluga ogrenci dosyami tasicam hic bir fikrim yok

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 06, 2011 11:24 pm

Size en yakin egitim ataseligine actiracaksiniz. Konsolosluk derken egitim ateseliginden bahsediyorsunuz sanirim cunku ogrenci dosyasi ataselikten actiriliyor.

Mesala: Koln egitim ataseligi

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 07, 2011 2:05 am

biliyorum orasini merak etmeyin :) hannover konsoloslugunun egitim ateseliginden zaten ogrenci dosyami actirdim 31.10.2011 e kadar askerligim ertelenmis durumda acilen bir belge gondermem lazim ama siegen e tasindigim icin hangi konsoloslugun egitim ateseligine gidecegim veya gitmeden halledebilirmiyim orasini bilmiyorum bu konu hakkinda bi fikrim yok asil sorum buydu :)