Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen RWTH\'da okumak...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lushy0049

Mesaj gönderen lushy0049 » Pzr Eyl 26, 2010 10:31 am

Ben bu yil lise son ogrencisiyim...Almanya dogumluyum ama vatandasi degilim gecmeyi dusunuyorum..Sormak istedigim sey annemde rwth mezunu bende orada okumak istiyorum...Bunun icin neler gerekli? ygs ve lys olmak uzere iki sinava girecegiz...bu sinavlardan iyi bir puan mi almaliyim yoksa diploma notu mu onemli?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Eyl 26, 2010 11:15 am

ygs ve lys olmak uzere iki sinava girecegiz...bu sinavlardan iyi bir puan mi almaliyim yoksa diploma notu mu onemli?

bu sinavlardan iyi bir puan alip osym tarafindan 4 yillik bir bolume yerlesmen gerekiyor eger master icin gideceksen universitelerden daha cabuk kabul alman icin diploma notu onemli olur eger lisans egitimi icin ise osym tarafindan yerlesmen yeterli olacaktir...
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

burakkaymak91

Mesaj gönderen burakkaymak91 » Cmt Oca 29, 2011 6:11 pm

Merhaba,
Ben RWTH Aachen\'a 1 hafta once basvurdum. Liseden aldigim DSD(Deutsche Sprach Diplom) B2\'im var. Bu diploma sayesinde Almanya da hazirlik okumadan lisansa baslayabilicegimi okumustum. Fakat ne olursa olsun universitenin sinavina girmem gerektigini duydum birisinden. Sorum su;
RWTH icin DSD B2 yeterlimi yoksa universitenin yaptigi bir dil sinavi varmi ?

Tesekkurler.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Oca 30, 2011 12:03 am

[quote]burakkaymak91 tarafindan yazilan metin:
Merhaba,
Ben RWTH Aachen\'a 1 hafta once basvurdum. Liseden aldigim DSD(Deutsche Sprach Diplom) B2\'im var. Bu diploma sayesinde Almanya da hazirlik okumadan lisansa baslayabilicegimi okumustum. Fakat ne olursa olsun universitenin sinavina girmem gerektigini duydum birisinden. Sorum su;
RWTH icin DSD B2 yeterlimi yoksa universitenin yaptigi bir dil sinavi varmi ?

Tesekkurler.[/quote]

RWTH nin sitesinde dil yeteliliginde hangi belgeleri kabul ettigi var. ayrica sitede bu bilgi daha onceden verilmisti. ilgili basligi arama bolumunden bulursan daha detayli bilgi bulabilirsin.

bir de RWTH da kis semesteri icin son basvuru tarihi 1 mart yaz semesteri icin 1 eylul. sen hangisine basvurdun?

burakkaymak91

Mesaj gönderen burakkaymak91 » Pzt Şub 07, 2011 8:25 pm

ben mimarlik fakultesine basvurdum.sitede 15 subata kadar basvurabilicegim yaziyordu ve yaz somesteri icin tabiki.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Şub 07, 2011 11:13 pm

[quote]burakkaymak91 tarafindan yazilan metin:
ben mimarlik fakultesine basvurdum.sitede 15 subata kadar basvurabilicegim yaziyordu ve yaz somesteri icin tabiki.[/quote]

international statusundeki ogrenciler icin ve almanca kursu alacak ogrenciler icin eylul. ama master icin benim dedigim tarihler. bachelorda farkli olabilir. rwth international sitesinde hepsi yazar zaten :)