Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GARANTORLUK VE REZILLIK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
murat181818

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 05, 2011 1:30 pm

sayin yoneticim ve degerli arkadaslar..almanya egitimi bizim icin hayati bir durum icinde devam ediyor..
biz buyuk bir risk alarak gurbete okumaya gidiyoruz..giderkende..garantorluk isinde ablasina teyzesine amcasina halasina enistesine abisine...akrabalarina guvenerek ( ben gelicem bir 20 dakikaligina yabancilar dairesinden garantoru olurmsun dedigimizde tabi yegenim BIZ HER ZAMAN YANINDAYIZ) gibi cumlesini cok duyariz...:(:(:(
benim fikrim bu acaba bunu onelemek icin veya bu duruma dusmemek ve yalakalik yapmamak icin
baska yol yokmu? ( 6.500 euro hesap acma olayi disinda) mesela orada 10 aile bulsak 0 10 ailede bize garantor olsa...
sonucta bisey olmuyorsa...iyilik icin olabilir...
benim fikrim bu sizce neler olabilir?

bjk_oguz

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Şub 05, 2011 1:51 pm

bu devirde akraba,tanidik ile is yapmicaksin:) garantorun akraba olmasi sart degilmis ama tanimadigin bir aile neden sana garantor olsun ki iyilik icin yapcaklarini da pek sanmiyorum..

murat181818

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 05, 2011 2:01 pm

ole ama olmasi lazim...yoksa sayilari az ama hayatlari degelri olan ogrenciler garantorluk yuzuden okuyamiyolar...
10 aile bulsak guzel olur...veya 1 aile birden fazla ogrenciye garantor olabilir mi? gelirine bagli tabiki bu

Serhan_

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Şub 05, 2011 3:32 pm

Malesf ben TABI YEÐENIM BIZ HER ZAMAN SANA DESTEK OLURUZ cumlesini bile duymadim.
Hatta daha kotu cumleler duydum diyebilirim. Nese o akrabalarinda bir gun bizlere isi dusecek elbette. iste ozaman tokat gibi konuscam bende.
gelecekte bir gun gecelek.

alp22

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Şub 05, 2011 4:06 pm

cocukca bir teklif olmus biraz.ustunde konusmaya bile degmez.akraban varsa rica edeceksin.yalakaliksa da yalakalik.madem bir ise gonul koydunuz bazan maddi bazen de manevi fedakarlikta bulunmak lazim.oyle birini bulalim bize yardim etsin turunden seyler cok utopik kaciyor.kendinizi bu yastan oyle rahata alistirmayin.ayni seyleri ben de sizin gibi yasadim.bana yardim ederiz turunde seylerin otesinde cumleler soylendi.almanyaya geliim die israr ettiler ole diim.istanbuldan ucacagim gun ariyorum telefonlarini acmiyorlardi:)ama garantor belgesini almistim.o yuzden yalakalik olur kotu hissediyorum diye dusunmeyin.kotu hissedecek birsey yapmiyorsunuz.kotu hissetmesi gereken birileri varsa siz degil sizi iplemeyen akrabalariniz.rahat olun.israrci olun.o kadar gurur yaparsaniz hayattan birsey alamazsiniz.

ywzslm

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen ywzslm » Cmt Şub 05, 2011 4:49 pm

arkadasa katiliyorum hedefiniz ugruna herseyi goze alin bu tur olaylar sadece baslangic hazirlikli olun herseye

murat181818

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 05, 2011 5:11 pm

iyi peki ben zatn hedefinizden sasmayin demiyorum ama garantor luk yoksa ve bankda paran yoksa alah askina nasil almanyaya gdeceksiniz biraz realist olsun..akrabalara tabi yalakalik yapacagiz ama sonuc negatif olursa ne yapacagiz? hersey yolunda gidiyor o kadar masraf yapiypruz rn son prus cikiyor akraba verdigi sozde durmuyor? simdi ne olicak???

Serhan_

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Şub 05, 2011 5:56 pm

benim icin garantorlugu kabul etsin kaybolsun. bidaha zaten arayip sormam kolay kolay. ama onu bile yapmadi.:D

MERVE ASCI

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 06, 2011 3:06 am

Garantorluk icin akrabalik v.s. sart degil. Yapacagi tek sey de bir imza.Garantor olmasini rica ettiginiz kisiye bu durumu acikca anlatin.kendi de arastirabilir;ama lutfen sirf bu nedenden dolayi hedeflerinzden vazgecmeyin.

GK

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 06, 2011 6:51 am

son zamanlarda cok sacma seyler cikmaya basladi benim garantorum 15 dk icinde almisti kagidimi yani durumunuzu anlatin arkadaslar diger acilan sayfalardada anlatilan gibi sadece sizin adresinizi adinizi soyadinizi vermesi yeterli yabancilar polisine garantor olcak kisi , garantorlukten korkanlar varsada kuzenim sadece o kagidi cikardi dahada bisi yapmadi tas alip kollari yorulmcak denildigi gibi bole ufak problemlerden dolayi hedefinizden sapmayin mucadeleye devammm :)

murat181818

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Şub 06, 2011 2:53 pm

evet dedikleriniz gayet dogru..ama almanya icin tek baglantimiz akrabalardir..garantoruluk icin..garantorluk icin tabi ki akrabalik sart degil ama burada sorun olan GARANTOR OLACAK KISIYI BULMAK....

Serhan_

GARANTORLUK VE REZILLIK

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Şub 07, 2011 2:43 am

[quote]Garantorluk icin akrabalik v.s. sart degil. Yapacagi tek sey de bir imza.Garantor olmasini rica ettiginiz kisiye bu durumu acikca anlatin.kendi de arastirabilir;ama lutfen sirf bu nedenden dolayi hedeflerinzden vazgecmeyin.[/quote]
Ben dayima yalvardim resmen dayi ne olur dedim. at su imzayi. bidaha karsilasmayiz bile almanyada dedim. ama sagolsun kendisi soyle dedi.
YEÐENIM BEN ONU IMZALAYINCA GELIP EVIMI CETVELLE OLCUYORLAR HABERIN VAR MI SENIN. AYRICA BANKALAR BANA BIRAK 1000 euro DAHI KREDI VERMIYO dedi.
bende bi kac denemeden sonra biraktim. daha sonra garantor bulamadim baska.