Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Kas 18, 2010 11:51 pm

merhaba arkadasalr burada herkes kursa giden arkdasalr..kafama takilan soru bu ...
sacma olaiblir ama ciddiyim..almacnayi kursta nasil ogrenceyiz.yaniogretmen turkmu?ins.turktur..yani kursta iniglizi olicak arapi olcaik fransizi ollicak..ogremten biey analtien alamnca anlatcak bizde almancayi hic bilemden nasil ogrecneyiz???ortak dil olmaliki almacnayi oprnelim?
lutfen gorusleriniiz ve en oenmlsii tavsiyelriniz yazamrnsi..
herkese cok tesekur ederim..sagyialimlar

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Kas 19, 2010 2:43 am

goettingende girmeyin derim. sinava bi arkadasim girmisti ve cok zor oldugunu,hatta kelimeleri dahi cok zor anladigini ve ileri seviye kelimeler oldugunu soylemisti.zaten universite medizin ve naturwissenschaft bolumlerinde cok ileri sanirim ve okumak isteyen cogu ogrenci adayi bu bolumleri istedikleri icin sinav kasiyor biraz.arkadasimda orda tip okumak istiyordu.nitekim okuyor ama dsh yi baska bi sehirde verdi adini unuttum ama kuzeyde olmasi lazim

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Ara 12, 2010 6:08 pm

bu ay dhs ya girmis/girecek olan arkadaslardan sicagi sicagina tavsiyelerini ve tecrubelerini yazmalarini rica edyiorum boylece basligi daha canli ve yararli hale getirebiliriz.
daha oncede de paylastigim gibi dortmund asta da kursa gidiyordum vizede problem yasadigim icin normal kurs donemimden bir donem geride kaldim ve dun itibariyle kurstan sinif arkadaslarim tu dormund da yapilan dsh sinavina girdiler. kurstan arkadasimin soyledigine gore horverstehen in zor oldugunu anlamada gucluk cektigini soyledi. okuma parcasi goc ile ilgili bir konuymus ve derslerde gordugumuz kelimelere yakindi dedi. grammar kisminda ise alti cizili yapilari nasil degistirecegimi cok anlayamadim biraz farkli geldi bana dedi. textproduktion ise kaliplari bilindigi icin zorlamamis.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Sal Oca 11, 2011 2:13 pm

benim dsh martta.vize gorusmesine girdigim gunu yazdim,vizenin ciktigi gunu paylastim,burdaki ilk gunlerimi de paylasmak nasip oldu.umarim dsh yi gectik uniye basliyoruz die paylasim yapmak da kismet olur.
efkarlandim simdi.zaman ne cabuk geciyor oyle:))

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Oca 11, 2011 3:12 pm

basarilar , nerde giriyosun dsh ya ?

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Oca 12, 2011 2:19 pm

ins heidelbergde gircem.baya zor oluyor heidelbergde ama yine de sansimi denicem.

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Oca 13, 2011 12:55 am

heidelber dsh turizminin yasandigi yer =) en kolay orda almanyada ;)
freiburg en zor yer

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Prş Oca 13, 2011 4:56 pm

:S dsh turizmi ve heidelberg??
haci baska heidelbergden mi bahsediyorsun ama yanlis biliyorsun.heidelbergde dsh nin cok kolay oldugunu soyleyen tek kisisin.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Oca 14, 2011 3:37 am

ben de haftaya cuma Hochschule Darmstadt da giricem sinava. oranin DSH sinavi hakkinda bilgisi olan var mi? nasil sinav

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Şub 02, 2011 6:19 pm

bugun Hochschule Darmstadt\'ta girdigim DSH schriftliche Prufung sonuclari aciklandi ve kazanmisim haftaya carsamba mundliche Prufung\'a gidicem. insallah onu da kazanirim :D

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Çrş Şub 02, 2011 6:47 pm

tebrikler arkadasim darisi basimiza :):)

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 02, 2011 11:01 pm

hayirlisi olsun okudugum kadariyla schriftliche prufung u gecen cogu kisi mundliche prufung u da geciyormus umarim sendede bole olur dsh vorbereitung kursuna gittimi bide darmstadt daki sinav nasildi ?

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Şub 02, 2011 11:56 pm

tesekkurler oncelikle. ben Vorbereitunskurs\'a Jena\'da gidiyorum. gecen donemde ayni kurstaydim. Kurs ne iyi ne kotu ama Jena\'da DSH zor oldugundan olsa gerek derslerdeki denemelerde cogunlukla zor oluyor.

Darmstadt\'taki sinavsa gercekten kolaydi. Leseverstehen bildigin abscreiben. grammatik iyi benim ama kolaydi. Muster Prufung un aynisiydi sorular degisen sadece cumleler :D ve text tabi. bu uninin sinavini TU Darmstadt\'in Studienkolleg yapiyo ondan ayni sinav martin ortalarinda TU Darmstadt\'ta da var.

mundliche Prufung nasil bilmiyorum ama insallah dedigin gibi olur da ben de mundliche Prufung u kazanirim ve biran once okul islemlerimi yapip rahatlarim :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 03, 2011 1:40 am

tebrikler oncelikle ve simdiden universite egitiminde basarilar.

ayrica sinavin ayrintilarini paylasirsan da sevinirim. ornegin hv den konu neydi, lv vs. ve kolay olarak gormeni saglayan etkenler neler ilk olarak bunlari biraz diger arkadaslarla paylasirsan sevinirim

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Prş Şub 03, 2011 2:07 am

DSH basarinizdan dolayi sizi kutlarim. Uni egitiminizdede size basarilar dilerim. Darisi basimiza ...

Ayrica DSH ya yeni girecek olan arkadaslara (ben dahil) Almanya da hangi universitelerin DSH larini tavsiye edersiniz ???

DSH sinavinin en kolay yapildigi okullar sizce hangileri ???

Cevaplarinizi bekliyorum.

Saygilarimla,

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Prş Şub 03, 2011 11:25 pm

oncelikle sunu diyebilirim ki Hochschule Darmstadt\'in muster Prufung un aynisi soru sekilleri.

Leseverstehen:

Konu balik avciligla ilgiliydi. Text kolaydi yani o kadar karisik yerlerde degildi cevaplar ki Abschreiben da yapabiliyorsunuz. ben acikcasi bi iki kelime degistirdim sadece ve direk texti gecirdim cevap olarak. sorular da cok net anlasilir sekildeydi. yani resmen textin icinden kesip metni soru olarak yapistirmislardi diyebilirim.

WS:

bu benim icin kolaydi bi yerde hata yaptim o da sinav stresinden olsa gerek "sollten" i baska sekilde yazmam gerekiyodu ve ben yanlis kelimeyi kullandim :( diger sorular icin Muster Prufunga bakmak yeterli sorularin sorulus sirasi bile ayniydi ve ordaki kursa giden bi kizla konustum ona da hocalari muster Prufungun aynisi cikacak demislerdi ondan daha rahattim :D

Horverstehen:

konu saglikti. insanlarin neden kanser olduguyla ilgiliydi ve bunun diger konulariysa diger belli hastaliklardi ve bunlarin nerelerde oldugunu filan bunlara karsi ne gibi onlemler alinmali gibi sorular vardi ki yine soyluyorum benim Horverstehen berbat otesi kendi kursumda 55 i gecmis degilim. orda da oyle bisey umuyorum bunu sertifikayi alinca gorcem :D ama metni okuyan kisi resmen cevaplari veriyordu yani. benim yazi kabiliyetim yavas oldugundan pek beceremedim. hatta bi kac kere bazi karisik sorularin cevap kismini kadin okurken tekrar okudu ve ozellikle vurguladi sasirticiydi yani benim icin cunku ben Jena\'da kursa gidiyorum ve bizim hocalar cok hizli okuyor.

Textproduktion:

bu konuda herkes yazabilirdi kolaylikla cunku konu genclerin interneti neden ve ne kadar kullandigiydi. bu bolum alisilmisin disinda 4 sorudan olusuyor ilk soruda

Worum geht es im Schaubild? Woher stammen die Daten? bi soru daha vardi hatirlamiyorum ama yine diyorum ayni sorular Muster Prufungta var :D diger sorular
2) bu soruda grafikteki en onemli bilgileri anlatmamiz istendi
3) bu soruda bu durumun nedenlerini soylememizi ve buna karsi hangi onlemler alinabilir bunlari yazmamiz istendi
4) bu arastirma kendi ulkemizde yapilsa ne gibi sonuc cikardi ve nedenini yazmamiz istendi.

textproduktion da da batirdigimi dusunuyorum acikcasi cunku cok fazla kelime tekrari yaptim ve sinav beklentinin disinda 5 saat surdu inanilmaz bi sekilde ondan olsa biraz da.

sonuc olarak bu sinav 21indeydi ve 26 sinda da Uni Jena\'da Vergleichstest diye deneme sinavi olduk ordan 63,3 aldim yine sinavin kolay olmasina ragmen cunku aklim DSH da yaptigim yanlislarda kalmisti ve Jenadaki hocalar dil konusunda cok titizler goz gore gore 1,5 puanim gitti sinavda itiraz ettim ama bisey degismedi :( ama olsun bu sinavin mundlich kismini da gectim mi olay biticek benim icin ve Psikoloji okuycam allah nasip ederse Jenada

bu arada benim sorum da mundliche Prufung da neler cikabilir neler yapmam gerek bunlari ogrenebilir miyim bu sinavi yapmis arkadaslardan

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Şub 04, 2011 12:18 am

baya guzel aciklamissin saol muster prufung lari indiriyim bari acaba bilgin varmi mayis ayi gibi sinavlari varmi tekrardan ?

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Şub 04, 2011 4:47 pm

martin ortasinda TU Darmstadt\'ta var sitelerinden bakabilirsin bi sonraki sinav ne zaman diye

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Şub 04, 2011 5:10 pm

saolasin 22 haziranda hochschulede var temmuzun basindada tu darmstadt da.

sen_nemm

Mesaj gönderen sen_nemm » Çrş Şub 09, 2011 9:59 pm

[quote]zagreus81 tarafindan yazilan metin:
En iyisini Gurkan degil ben biliyorum :D Sankt Augustin Theologie Faekultaet de yapilan DSH sinavi var. Bunu organize edende bir dil kursu... Bonn kentinde bulunan bu kurs tabiri caizse kopruden once son cikis... Son sansini denemek isteyenlerden tutunda DSH dan illahlah diyenlere Vize problemi yasayanlardan dil konusayamayan Asyalilara kadar her kesimden insanin bulusma noktasi burasi... Ama fiyatlar bayagi tuzlu... Ama insanlarin gozu gormuyor acikcasi... Cunku donem sonunda basarmayani dovuyorlar bakislariyla... Bizim siniftan 280 kisiden sadece 3 kisi basaramadi. Camntada DSH 2 keklik diyebilirim. [/quote]

merhaba gercekten bonnda boyle bir sinav var mi ya cidden cok zor durumdayim vizem bitiyor parasi ne kadarsa vericem ama kesin mi sinra elimizde patlamasin ? arkadaslar lutfen yardim edin cok zor durumdayim :S:S:S

Kilitli