Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Oca 27, 2011 4:11 pm

Sevgi sartli kabul noktasinda bir problem cikmaz.Cogu ogrenci buraya sartli kabulle geliyor;ama uni oncesinde dil kursuna gitmelisin dsh sinavini atlayabilmen icin.Eger dil kursu kaydin yoksa problem cikarirlar.Cunku uni kabulunun yaninda dil kursu kaydini da belgelemeni istiyrlar.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cum Oca 28, 2011 10:22 am

tesekkur ederim mervecim uni sartli kabulunun yaninda kurs kaydinin olmasi gerektigini biliyorum .Peki bu asamadan sonra sartlarin tutmasi halinde yinede ret verirlermi yani konsolosluga kalmis biseymi ve ben sartlarim tutuyorsa mahkemeyemi basvurmaliyim?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Oca 28, 2011 2:02 pm

sartlar tutsa bile konsolosluk suphe duyarsa vize vermiyor bircok arkadas da magdur olmus durumda onemli olan inandiricilik geri donecegine inanmalari gerekiyor..mahkeme konusunda da yeni kararla geri donecegini kanitlayamayip red alanlara mahkeme yolu kapandi diye okumustum gecen bir haberde..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Oca 28, 2011 10:43 pm

Sevgi vize konusunda hicbir seyin garantisi yok inan.Senin butun belgelerin tamsa,saglam bir motivasyon mektubu ve ozgecmis yazmissan,bunlarin yaninda belli bir dil seviyesinde oldugunu gosteren bir belgen varsa sansin fazla demektir.Gorusmeye ne zaman girmeyi dusunuyrsn?Gorusmeye gitmeden once butun belgeleri bidaha yazarsn buraya kontrol ederiz birlikte.

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cmt Oca 29, 2011 12:42 am

Daha unilerden sonuc bekliyorum ona gore randevu alcam.Bi cevap gelsinde burdan paylasirim seninle..

jorge

Mesaj gönderen jorge » Pzr Oca 30, 2011 6:03 am

Ogrenim gorulecek universitenin hangi sehirde bulunduguna, okunacak bolum, ogrenim
programi ve fakulte hakkinda bilgiler

diye bir madde var. buna gore hangi belgeyi goturmeliyim ya da herhangi bir sey hazirlamali miyim?

jorge

Mesaj gönderen jorge » Pzt Oca 31, 2011 1:36 am

yarin yani pazartesi gorusmem var, eger cevaplayabilirseniz sevinirim. ayriyeten ozgecmis veya iyi niyet mektubu hazirlamadim, ancak butun belgeler tamam, eksigim yok fazlam var, nasil gectigini anlatirim.

jorge

Mesaj gönderen jorge » Pzt Oca 31, 2011 1:36 am

[quote]jorge tarafindan yazilan metin:
Ogrenim gorulecek universitenin hangi sehirde bulunduguna, okunacak bolum, ogrenim
programi ve fakulte hakkinda bilgiler

diye bir madde var. buna gore hangi belgeyi goturmeliyim ya da herhangi bir sey hazirlamali miyim?[/quote]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Oca 31, 2011 4:20 pm

Ozgecmis ve iyiniyet mektubu yazman senin icin avantaj olurdu.Cunku bir cok kisiden isteniliyr;ama yazmayana da vize yok diye bir durum soz konusu degil.Umarim istemezler ve gorusmen guzel gecmistir.

jorge

Mesaj gönderen jorge » Pzt Oca 31, 2011 7:34 pm

uzun uzun yazayim. 1deki gorusmeye 2:15 civari gittim, gec kalmamdan dolayi homurdandilar ama iceri aldilar. internette \'\'belgelerin hem asli hem fotokopisi\'\' yazmasindan dolayi her belgenin 1er tane kopyasini goturmustum, ancak 2.leri de cektirmem gerekti. bu sebepten numaram cok geldi, 5e 10 falan vardi sanirim gorusmeye girdigimde. gorusmemi yaptigim genc bayan basta kizdi,icerden alman bir kac kisiyle konustu ancak durumu anlatip internetteki yazilarin ciktisini verince yumusadi. 10 dakikada islemi bitirmemiz gerekiyor dedi, butun belgelerimi ustun koru kontrol etti, ama master amacim vs ile ilgili hic bir soru sormadi. tek sordugu ne okumak istiyorsun, almanca kursun vorbereitungssemesterda mi olcak tarzi sorulardi. vorbereitungssemesteri kazananin masterinin kesin olmadiginin bile farkina varmamis olabilir. butun belgelerim tamdi hatta cogu belge fazlaydi. daha once almanyada erasmus yaptigimi soyledim, eski pasaportumdan da kontrol etti. 28 gun icinde yabancilar dairesinden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmezse biz insiyatifimizi kullanip onayliyoruz dedi. bana verdigi belgenin ustune 23 subat yazdi, bir internet adresi verdi, izmir konsoloslugunda vizenin internetten kontrol edildigi sayfa. sigortam sadece 1 haftalikti, umarim ilerde sorun cikmaz. pasaportumu da geri verdi, tesekkur ederek ayrildim. cok kotu baslasa da gayet guzel bitti, iyi niyet mektubu ya da ozgecmis istemedi.

kafami tek mesgul eden seyse, internette barkod numaram yazmasa bile 23unde gorusmeye gitmeli miyim bilmiyorum.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Oca 31, 2011 8:16 pm

bir tarih veriyorlarsa genelde vizeni aliyorsun bana 4 ocak ta gel al demislerdi bundan 1 yil once gittim almanyada 2 hafta tatil oldugu icin tam belgeler incelenmediginden dolayi biraz daha bekleyin olumlu olucaktir dediler ve 2 hafta surmedi tekrardan ariyip cagirdilar vizemi almistim buyk ihtimalle dedikleri tarihte alirsin vizeni hayirlisi olsun simdiden umarim ters bi durum cikmaz.

edit: tam hatirlamiyorum ama bi kagida yazmalari lazim su tarihte gelicek diye sana verilen bi kagitta olabilir bu yazi dedikleri tarihte gidersin konsolosluga kapidakilere gosterirsin iceri aliyorlar mesela ben aldigim gun aksam gittigimde o numara internette yaziyordu bile.

jorge

Mesaj gönderen jorge » Pzt Oca 31, 2011 9:14 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
bir tarih veriyorlarsa genelde vizeni aliyorsun bana 4 ocak ta gel al demislerdi bundan 1 yil once gittim almanyada 2 hafta tatil oldugu icin tam belgeler incelenmediginden dolayi biraz daha bekleyin olumlu olucaktir dediler ve 2 hafta surmedi tekrardan ariyip cagirdilar vizemi almistim buyk ihtimalle dedikleri tarihte alirsin vizeni hayirlisi olsun simdiden umarim ters bi durum cikmaz.

edit: tam hatirlamiyorum ama bi kagida yazmalari lazim su tarihte gelicek diye sana verilen bi kagitta olabilir bu yazi dedikleri tarihte gidersin konsolosluga kapidakilere gosterirsin iceri aliyorlar mesela ben aldigim gun aksam gittigimde o numara internette yaziyordu bile.[/quote]

sagolasin, dedigin gibi hem onda duracak bir kagida hem de bana verdikleri kagida 23 subat yazdilar, insallah dedigin gibi olur. belki de onceden erasmusla gitmem ve butun finansal sartlari yerine getirip hic bir eksigimin olmamasi tersine fazla bile evrak goturmem etkili olmustur, bilemiyorum. ben ne olursa olsun gidip denerim sansimi o tarihte.

filhakika

Mesaj gönderen filhakika » Sal Şub 01, 2011 2:22 am

Selamlar,
Motivasyon mektubuna ogrencilik yillarimdaki not durumumu gosteren iki belge eklemeyi dusunuyorum (ilkokuldan lise son sinifa kadar yil sonu notlarim hep 5.00). Sizce bunun vizeye bir katkisi olurmu, yoksa gereksiz belge var diye fircami atarlar :)

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 01, 2011 2:23 am

en azindan derslerinin iyi oldugunu gorunce okumak icin gittiginin farkina varabilirler.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Şub 01, 2011 3:13 pm

Filhakika ek olarak kocacagin basari belgeleri her zaman bir artidir;ama suna dikkat et:Eger ekledigin belgelerin ise yaramasini istiyrsan tercumandan cevirisi de olmali.
Jorge bir cok kisiden daha sonradan Motivasyon mektubu istediklerine sahit oldum;ama dedigim gibi sans meselesi bu.Yalniz sigortanin kacisi yok.Vizenin cikma durumu olursa onaylamadan once senden sigortayi isteyecekler.Onsuz vize onaylayamazlar.Benim sigortamin suresi vize cikana kadar dolmustu.Vizeye onay vermeden 2 gun once yenilememi istediler.Biri daha sadece 1 haftalik sigorta yaptirmisti.Onun da vizesini gondermeden once hemen sigortasini gondermesini istediler;ama vizenin cikmasina engel degil.Sadece onay vermeden once istiyrlar.bol sans

jorge

Mesaj gönderen jorge » Sal Şub 01, 2011 7:23 pm

sagolasin Merve, vize ciksin da ne sigorta ne de motivasyon mektubu problem olur.

german

Mesaj gönderen german » Sal Şub 01, 2011 7:37 pm

Jorge bizde onu istiyoruz insallah rabbim hayirli sonuc aldirmayi nasip eder

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Şub 01, 2011 11:40 pm

iyi aksamlar arkadaslar,

bana gecen hafta icinde konslosluktan 1 mektup geldi. bunu sizinle paylastim. mektupta garanorum hakkinda, askerlik durumumu, burada neden master yapmak istedigim hakkinda sorular sordular. kac gundur bana sorulan sorularla ugrasiyordum. ilk gonderdigim maile hemen donduler ve bu mail olmamais yeterli cevap degildir diye. yaa cildiracaktim. sonra bi daha yazdim tabi her defasinda bilen kisilere danistim. ensonunda bi yazi yazdim. gonderdim bugun ve olumlu yada olumsuz bir cevap gelmedi. busefer kabul ettiler herhalde. buarada ben 61 gundur vize bekliyorum... bunu szlerle paylasmak istedim. bana sorulan sorular cok sacmaydi. bakalim sonuc ne olcak...

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Şub 03, 2011 1:56 am

Umarim olumlu bir cevap alirsin.Sadece mail olarak mi gonderdin?

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş Şub 03, 2011 8:54 am

saglik sigortasi olarak Turkiye deki emekli sandigi veya anadolu sigorta gecerlimi Almanya da.. veya orada yaptirsak aylik 62€ olandan. ama 30.000 € saglik sigorasini gostermek zorunlumu veya diger bahsettigim sekilde olabilirmi.(almanya da aylik yatirmak veya Turkiye deki saglik sigortalari.)

Kilitli