Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Benim Durumum.Biraz uzun ama lutfen sikilmadan okuyun ve yardim edin.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 1:05 pm

Peki yeni kayit donemi kasimda basliyor 15 ocakta sona eriyor ben butun belgelerimi hazirlasam oss belgesi dahil kasimda universiteye ve dil kursuna basvuruyu danismanlik araciligi ile yapsam biraz daha cabuk oluyormus danismanlikla daha sonra kabul edildikten sonra vizeye hemen basvursam yani ortalama ocak taki dil kursuna yetisebilirmiyim.egerki vizede daha cikarsa:S.. Sizin bu konudaki fikirleriniz nedir nasil yapmami onerirsiniz.En kisa zamanda nasil uniye baslarim dil kursuda dahil.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 1:26 pm

Birde soyle bir durum var universitenin dil kursuna kayit yaptirmak icin tarihler
Ocak baslangic kursu icin 15.08
Nisan baslangic kursu icin 15.11
Temmuz baslangic kursu icin 15.02
Ekim baslangic kursu icin 15.05

bununla birlikte uniye de kabul edilememmi ekimde kursta olmayi dusunuyorum sizce nasil yapmaliyim yardim ederseniz cok sevinirim bir an once dil kursuna baslamayi dusunuyorum ekimde baslarsam dil kursuna en azindan 1 yil kursa giderim dilimde iyi bir seviyeye gelir.veya sadece universitenin dil kursuna basvuruyu yollasam daha sonra oss yerlestirme bbelgemi alip uniyede kayit yaptirsam orada vizemde sorun olurmu sorun yaratirlarmi.birde soru olucakti yesil pasaport ile ogrencilik nasil oluyor

Yardimlariniz icin Allah Razi Olsun.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Şub 01, 2011 2:09 pm

[quote]Benim Durumum.Biraz uzun ama lutfen sikilmadan okuyun ve yardim edin.
Ben suan lise 4(12. sinif ) ogrencisiyim.Almanya da universite okuyacagim ama bazi konularda kafam cok karisik. simdi ornegin oss yerlestirme sonucu eylul basi gibi aciklaniyor o zamana kadar kayitlar bitmis oluyor.acaba soyle yapabilirmiyiz.27 martta YGS sinavina girecegim. ve temmuz un ilk haftasi lise diplomami alacagim.ben aof den 4 yillik bir bolume yerlesip gitmek istiyorum ama dedigim gibi yerlestirme sonuclari gec geliyor.Onun yerine ben oss sinav haric butun belgeleri eksiksiz tamamlasam birde not dussem ygs sen su kadar puan aldim ve aof den 4 yillik bir bolume yerlesecegim ama yerlestirme sonuclari gec geldigi icin universitenin kayit donemi kapaniyor ve bir sonraki doneme kaliyor az bir sure degil 6 ay onun yerine ben kabul edildikten sonra uniye gelirken getirsem yerlestirme sonucunu diye olurmu?. ayrica universitenin dil kursunada yazilacagim.planlarim soyle en azindan paderborn dil kursuna baslasam normalde ekimde basliyor ama a2 seviyedebilgim var 1 ay gec baslasam kursa problem olurmu?iste kasimda falan orada olmayi dusunuyorum 2011 yazina kadar yaklasik bi 10 ay dil kursuna gitmeyi dusunuyorum sizce boyle mumkunmu yoksa illede yerlestirme belgesi sartmi. ayrica uniden cvp gelene kadar yerlestirme sonucum aciklanir o belgeyide yollarim ve vizeyede oyle basvururum.amacim erken gitmek egerki yerlestirme sonucu olmadan oluyorsa basvurular kasimda aciliyor ve cvp gelene kadar vizecikana kadar en azindan ocak ayini bulurum ve dil suresi zamanim azalir yardim ederseniz cok sevinirim..[/quote]

malesef elinde yerlesti belgesi olmadan universiteye basvuramazsin. bir sonraki kayit donemini bekliyceksin. ki bir cok kisi bu sekilde uyapiyor basvuru islemlerini. tercih sonuclari neredeyse agustos sonuna sarkiyor. ama temmuzun ortasinda bitiyo kayit donemleri almanyada. o yuzden tercih sonucunu aldiktan sonra basvurman gerekiyor. haliyle basvuru bir sonraki yari doneme sarkiyor.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 2:26 pm

peki ben paderborn dil kursuna kayit olasamda ekimde gitsem daha sonra universiteyede kayit olsam vizem ogrenci vizesi olarak donusturulurmu veya kayit olduktan sonra 10 ay dil egitimi gorur tr ye 1-2- ay tatile gelirim o arada uni kayit belgesi ile ogrenci vizesi alabilirmiyim sizce mantiklimi? en azindan zaman kaybetmem.

german

Mesaj gönderen german » Sal Şub 01, 2011 2:48 pm

Arkadasim sitede biraz dolas sordugun sorunun cevabini alacaksin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 01, 2011 2:49 pm

[quote]mcclane159 tarafindan yazilan metin:
peki ben paderborn dil kursuna kayit olasamda ekimde gitsem daha sonra universiteyede kayit olsam vizem ogrenci vizesi olarak donusturulurmu veya kayit olduktan sonra 10 ay dil egitimi gorur tr ye 1-2- ay tatile gelirim o arada uni kayit belgesi ile ogrenci vizesi alabilirmiyim sizce mantiklimi? en azindan zaman kaybetmem.[/quote]

mantikli tabi ama dil kursu vizesini alabilirsen.insanlar sartli kabulu olmasina ragmen oraya okumaya gittiklerine inandiramiyorlar konsolosluklari.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Şub 01, 2011 3:04 pm

Vizeyi donusturme gibi bir durum soz konusu degil.en basta ne icin basvurduysan vizen onun icin iste yarar.daha sonra yeniden basvuru yapman gerekli.Yerlesti kabulun olmadan Uni\'den kabul alman mumkun degil;ama bazi unilerin dil kursu kaydini yaptirdiginda tekrar bir kabul istemiyrlar bazen vizede.Bunu uniye danismalisin,durumunu aynen bu sekilde yaz.Eger onlardan dilkursu kaydi alabilrsin ogrenci vizesine basvurabilirsin;ama yerlesti kabulun olmadan bunlar vize dahil risk tasiyr.Onun yerine su daha mantikli.eger bu belgeyi bekleme suresinde zamanini bosa gecirmek istemiyrsan su yolu izleyebilirsin.Okul biter bitmez 3 aylik bir vizeye basvurursun dil kursu icin.bu surede belgen de gesmis olur,basvurunu falan yaparsin,kabul belgeni aldiktan sonra da ogrenci vizesine basvurablirsin.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 3:24 pm

oradayken dil kursu vizesini kabul aldiktan sonra ogrenci vizesine donusturebilirmiyim yani oradayken?? veya vize almadan gelsem yesil pasaport alabiliyorum.yesil pasaporta vize cikiyormu falan bilmiyorum birde yasimdan dolayi 1.5 yila yesil pasaport surem biterse ortada kalmayayim.zaten basvurularimi Degu araciligi ile yapicam .

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Şub 01, 2011 4:11 pm

Ilk msjimin ilk cumlesinde yazdim ki "vize donusturme gibi bir durum soz konusu degil".Yesil pasaportun varsa daha da guzel.onunla gelir 3 ay dil kursuna gidersn almanyada.bu surede vize islermlerini halledersn.zaman kaybetmemis olursun.Yesil pasaportlun sinirsiz bir suresi yok ama.once onu arastirmalisin.Sanirim en fazla 3 ay kalabiliyrsn onunla.o sure de yeterli zaten senin icin

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 4:21 pm

yesil pasaportla sadece 3 ay geliniyor. ben oradayken kayit belgemi falan aldiktan sonra oradaykenmi vize basvurusu icinmi evraklari yollayacagim onlar benim gelmemi istemiceklermi Turkiye deki konsolosluga sonra hemi yesil pasaport ile gelirsem 2. bir pasaport olarak lacivert cikarip onunla vizeye basvurabilirmiyim. yani 2 pasaportuim olurmu?benim durum hayli bir karisik

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 4:37 pm

peki kasim da basviriyu yapsam da ocak a yetisirsem o zaman dil kursuna gelsemde yazin uniye baslasam oylede olur dimi. Ayrica babam memur oldugu icin yesil pasaport aliyorum ve baska ulkede 3 ay kalma izinin var

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 6:47 pm

o zaman ben kasimda basvuru yapayim zaten a2 seviyede biliyorum.ocaktaki kursa yetisebilirmiyim. daha sonra 2012 ekimdede uniye baslarim DSH yi verirsem.ama daha sonra ben dil sinavini verdikten sonra koblenz e gidecegim uniye kayitimi oraya aldiracagim.orada dil kursu yoktur.uniye kayit olmadan universitenin dil kursuna kayit olunmuyormu?.ayrica degu ile basvuru yaparsam uniden kac haftada cevap gelir cunku daha vize problemimde olucak.Kafayi yicem ya en kisa zamanda nasil olucak diye. cunku zaman kaybetmek istemiyorum hemi gitigimdede Turkiye ye gel git yapmak istemiyorum 2 yilda bir gelmeyi dusunuyorum.onun icin duzgun birsey yapmayi dusunuyorum.En kisa zamanda nasil orada olabilirim bana ne onerirsiniz.?.ne kadar erken baslarsam uniye o kadar iyi olur.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Şub 01, 2011 9:27 pm

Madem beklemek istemiyosun sanada uygun olursa, Sen Duisburg Essene Universitesine basvuru yap bu universitede 0 almancayla sartli kabul veriyo. Nasil olsa sartli kabul icin basvuru yapacaksin, yerlesti belgen elinde olunca Eylulde basvurursun universiteye 1 ay en fazla.15 ay icinde cevabin gelir hem universitenin dil kursuna gitmene gerek kalmaz, kabul belgen gelince O bolgede bir kac tane dil kursu var onlardan birine kayit yaparsin zaten biriside sitenin sponsoru(Rp) ve boylece islemlerini erken bitirirsin vizeye erken girersin vizen elinde oluncada erken Almanyada olursun.:D ,Dhs verdikten sonrada istedigin universiteye gecersin...;)
Ayrica Rp(Dil kursu) nin bizim icin yani liseden mezun olup gidenler veya zamanini o aylarda ayarlamis olanlar icin kurs tarihleri de cok uygun mesela;A1 seviyelerinin kayit tarihlerinin bazilari kasim-ocak-mart senin icin cok uygun.

Imkanin varsa Duisburg Essene basvur derim ,Pedernborn falan karisik isler :D
@@EmRe@@

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Şub 01, 2011 9:55 pm

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
Madem beklemek istemiyosun sanada uygun olursa, Sen Duisburg Essene Universitesine basvuru yap bu universitede 0 almancayla sartli kabul veriyo. Nasil olsa sartli kabul icin basvuru yapacaksin, yerlesti belgen elinde olunca Eylulde basvurursun universiteye 1 ay en fazla.15 ay icinde cevabin gelir hem universitenin dil kursuna gitmene gerek kalmaz, kabul belgen gelince O bolgede bir kac tane dil kursu var onlardan birine kayit yaparsin zaten biriside sitenin sponsoru(Rp) ve boylece islemlerini erken bitirirsin vizeye erken girersin vizen elinde oluncada erken Almanyada olursun.:D ,Dhs verdikten sonrada istedigin universiteye gecersin...;)
Ayrica Rp(Dil kursu) nin bizim icin yani liseden mezun olup gidenler veya zamanini o aylarda ayarlamis olanlar icin kurs tarihleri de cok uygun mesela;A1 seviyelerinin kayit tarihlerinin bazilari kasim-ocak-mart senin icin cok uygun.

Imkanin varsa Duisburg Essene basvur derim ,Pedernborn falan karisik isler :D[/quote]

Olur fark etmez en kisa surede orada olayimda simdi a2 belgem var ve universiteye kayit temmuz 15 te sona ermiyormu eylulde kayit yaparlarmiki??ayrica universitenin dil kursunu neden gitmeyeyim ve RP ler ne kadar yani a2 bildigim icin dsh ye kadar ne kadar ucret alirlar.