Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulm Uni Master Finance ve Almanya Mater Izlencek Yol Yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mek38

Mesaj gönderen mek38 » Cmt Oca 29, 2011 7:53 pm

Merhaba

Suan Ankarada\'da ozel bir universitede matematik bolumu okumaktayim 4 siniftayim Haziran 2011 mezun olacagim. Not ortalamam 4 uzerinden 3 ile bitecek ve bolum dilim inglizcedir.

Almanya\'da Master yapmak istiyorum. Arastirmalarima gore bir kac international master programme buldum.

1-)University Ulm- Master of Science in Finance(Language is English)(Almanca sart degil)

2-)TU Kaiserslautern-Master of Science in Economathematics

Ulm universitesiyle yazismalirima gore yuzde seksen kabul alacagim.(Tek sorun TOEFL olmazsa olmaz sarlarimi anliyamadim lisans dilimin Ingilizce olmasi yeterli gibi bir anlam cikarttim yazismalarimdan.)
SORULARIM
*Ulm Universitesi fen bilimleri dalinda ozellikle matematik ve finans dalinda nasildir?
*Ulm sehri ve universitesi hakkinda bilgisi olan yazabilirmi?
*Yurt islemlerini uni ilemi gorusuyorum yoksa studentwerk le mi?
*Almanya\'daki yurtlarda tek kisilik oda varmi(WC ve banyosu oda icinde olan)?(Bunun Almanca karsiligi nedir?)
Herhalde Almanya\'da MAster icin su islemleri sirasiyla yapmam gerekiyor.
1-)Universite Kabul
Yurt Bulma
2-)Deutsche Bank Blocked Hesap Acma
3-)Block hesap ve kabul kagidiyla vizeye basvurma
4-)Vize kabul ve Gidis
Bunlari bu sirayla yaparsam bir aksilik olmazsa herhalde giderim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 30, 2011 2:20 am

oncelikle cok guzel arastirmalar yapmisin tebrik ederim. Ulm Universitesi veya sehri hakkinda pek bir fikrim yok isin acigi. Diger sorulara gelince, yurt islemlerini kabul aldiktan sonra studentenwerk ile yapiyorsun. Almanyada Universite yurtlarinin hepsi tek odalidir. Studentenwohnheim olarak olarak gecer. yaptigin siralama dogru

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Pzr Oca 30, 2011 2:12 pm

Dusu, tuvaleti icinde olan odalar var. Ancak hepsi boyle degil.
Ornegin ben de su an yurtta kaliyorum, ancak 3 kisilik bir ev bizimkisi. Herkesin kendi odasi var, mutfak + 1 tanesi duslu 2 tuvalet var. Benim kaldigim binada tek kisilik odadan basliyor, 4 kisilik eve kadar her cesit kombinasyon var :)

Senin aradigin oda tam olarak nasil gecer bilmiyorum ama

1er Zimmer veya 1er Wohnung

veya

Einzelzimmer mit eigener Dusche und WC olarak ifade edebilirsin.

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Pzr Oca 30, 2011 9:36 pm

Universite Kabulunu aldiktan sonra studentwerk internet araciligiyla irtibata gecip yurdu ayarlama imkanim varmi?

Sifir Almancayla Ingilizce Master programdan kabul almak dogru mu azda olsa almanca ogrenip ilk gunlerimi(yani resmi islemlerimi) kolay mi halletmeliyim?

ULM universitesi ve sehrii yardimm??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 31, 2011 12:10 am

Universiteden kabul aldiktan sonra evet yurdlara basvurabilirsin...

\'\' %100 Ingilizce Master \'\' programina sifir Almanca,sifir Fransizca, sifir Italyanca sifir Ispanyolca ile basvurabilirsin..

Resmi islerini Ingilizce halledbilirsin.

Ulm Universitesi hakkinda pek fikrim yok ama sehir hakkinda az cok seyler paylasabilirim..6 yil Neu-Ulm sehrinde kaldim tabi bu 0-6 yas arasi oldu..Eger Turkiye\'den buyuk bir sehirden geliyorsan fazla seyler bekleme..
Kucuk ama hos bir sehir Ulm.En yakin buyuk sehir Stuttgart.
Bol yesili olan bir sehir ve Donau yani Tuna Nehri ise dogal guzelliklerinden biri.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Pzt Oca 31, 2011 3:38 pm

Almanca dil kursuna gitmeyi planliyorum almanyada bu kursu universite saglar mi yoksa ben disaridan kendimmi halletmem lazim?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Oca 31, 2011 3:59 pm

Universitelerin kendi bunyelerinde dil kurslari var;ama ona gitmek zorunda degilsin.Disardan ozel bir dil kursunu da tercih edebilrsin.Ucretler hemen hemen ayni.Uninin dil kursuna kayit icin gitmek istedigin universite ile baglantiya gecmelisin.Bolum kabulu gibi bir dil kursu kabulu yapmalisin.