Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite kaydi sonrasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Oca 28, 2011 7:04 pm

1 yilda verebilisek ne mutlu bize o zaman..sorun cikaritoyltami?peki vieyi uzatmalrada felan?

bjk_oguz

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Oca 28, 2011 7:15 pm

15 dk lik ismis burdaki konsoloslukta ugrastigin gibi ugrasmiyormussun:)

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 28, 2011 8:14 pm

soyle bir ornek daha veriyim ve kafalarda sorun kalmasin :)

benim kursumda bir turk var ben a1 ken b1 di ben suan c1 e gectim aylar sonra tekrardan gordum okulda suan a2 nasil oluyo bu olay 1 yil oturum vermisler ona oturum tarihin bitmene yakin bremende zaten evine mektup geliyo su su saatte gelin sunlari getirin diye cocukta son 6 ay okula gitmemis oturum bitmesine yakin gelmis a2 den basladigina dair kagit almis bunu gostererek 1 yil daha uzatmis lar 2 yil hakkin var zaten sinavi vermek icin adamlarin umrunda degil 2yil sonra veremedinmi geri donuyosun mecbur bende dil kursuna devam ettigine dair kagidi goturucem uzaticam oturumumu.

murat sorularini dusunup sorarsan mantikli olmadigini anlarsin zaten vizen yancak olsa sana niye vize versinler burda bir suru insan var 0 almancayla gelen.

murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Oca 28, 2011 8:39 pm

mantigin bitigi yerde heyecan baslar:d heyecanliyiz...ona ver...
cevablarin icin tesekkurler....

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Oca 28, 2011 9:15 pm

Anladim Gurhan kardesim coOOOOk sagol demesen ben baska turlu biliyordum benim anladigin bu sartli kabul isi cok karisik geliyodu simdi cozdum walla .Bende 0 Almancayla basliycam.

Simdi mesela Eylulde Universiteye basvurduk ve Ekim-Kasim gibi sartli kabulumuz geldi.Yani bu durumda bu sartli kabulumuzun vize almak icin hemen hemen 1 sene suresi oluyor.
Ocakta Almanyaya gittigimizde 1 senelik oturum aldigimizda sartli kabulumuzun 5-6 ay sonra suresi bitse ,sure bittikten sonra verilen 1 yillik oturum suresi icinde tekrar universiteye basvurup sartli kabul alabiliriz.Ve sommester sonu Dhs veremessek veya 1 yillik oturum suresi bittiginde, 6 ay falan tekrar Dhs icin vizemizin suresini uzattirabiliriz...Insallah bu sefer cozmusumdur olayi:D
Peki dil kursu sirasinda sartli kabulun suresi bittiginde, tekrar sartli kabul alana kadar(1-2 ay) kalan bu bosluk icin yabancilar polisi herhangi bir sorun cikartmiyor degil mi

Anlamisim mi Gurhan Kardes??? :D

Ayrica bu sartli kabul belgesiyle Almanyaya gittigimizde universiteye gidip Universite ogrenci karti alabiliyoruz degil mi?Ve sartli kabulun suresi bitene kadar da yani sommester sonuna kadar,universite ogrenci avantajlarindan faydalanabiliyoruz degil mi?

Sen dil kursu belgemle tekrar uzatcam demissin ve C1 deymissin suan.Bu durumda sen C1 belgenle mi uzatcan 1 yil daha.Yoksa belge mi ayarlacan A2 gibi?
@@EmRe@@

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Oca 28, 2011 10:34 pm

arkadasim c1 belgesiyle uzatti 1 yil Emre.bu durumu bir gun once en ince ayrintisina kadar yazmistim. Sartli kabul kismi tr icin onemli.burada uzatma islemi icin onemli olan ilk asamada dil kursu belgenizzz

programmer2

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen programmer2 » Cum Oca 28, 2011 10:53 pm

Gurhan yada Merve arkadasim , ortalama olarak 1 kuru kac ayda tamamladiniz ?
C1 seviyesine kac ayda ulastiniz ?

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Oca 28, 2011 10:56 pm

Bir kur ortalama 2 ay surer.Ben c1 den basladim.O kisiye bagli.

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Oca 28, 2011 10:57 pm

Tmm Merve abla anladim. :D Benim icin sartli kabulun onemi,ordaki universite ogrenci avantajlaindan faydalanmak(ogrenci karti vs)

Su dusundurduydu beni yani simdi 1 yillik oturum bittiginde, C1 kur belgesiyle 1 yil daha oturum uzatmaya gittigimizde (zaten C1 de 2 ay surcek) ve adam demez mi bu cocuk 8 ay byunca ne yapcak:help

Ayrica Rp deki kurs Dhs icin toplam 10 ayda bitiyo ve bizde o yuzden C1 kurunu ve kursu 2 ay once bitmirmis sekilde gitcez tekrar oturum uzatmaya, bu sekilde ne yapabiliriz 2 ay onceden kurs bitse bile oturum uzatirlar mi yoksa tekrar mi C1 \' i tekrarlamayi mi onerirsiniz 10 ayin sonunda?
@@EmRe@@

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Oca 29, 2011 2:21 am

Oturumunu bir sene uzattin ve bu sure bitti ve kursun da bitti;ama buna ragmen dsh sinavini veremedn.Bu asamada durum su:bu sure icinde(yani bir senelik oturumun esnasinda)ya dsh 1 i almis olmasin ya da yeni bir kursa kayit yaptirmaliisn uzatmak icin;ama sana yeniden 1 sene vermezler bu donemde.6 ay falan verirler en fazla

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Oca 29, 2011 2:27 am

Oturum uzatmaya gelindiginde(Tabi Dhs veremeyip) kurs erken bittiginden dolayi mi 1 yilin ustune +1 yil daha vermiyorlar yoksa Dhs icin normal sartlarda da vermezler mi +1 yil daha.

Ayrica oturum uzatmaya 2 ay varken kurs bittiginden dolayi, otururum uzatma tarihine yakin C1 i tekrarlasak olur degil mi?
Illa baska kurs mu olmali eski kursta tekrar yapsak C1 i...

Veya Dhs 1 aldigimizda kurs bitse bile oturum almaya gittigimizde kur tekrari yapilmasi gereken belge olmasa bile sadece Dhs 1 belgesiyle de 6 aylik oturum uzatirlar mi?
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 29, 2011 6:12 am

sen yeniden sinavi gircem diyip sinav basvuru belgeni alirsin gider uzatirsin 2 yil hakkin var kimisi 18 ay aliyor mesela benim pasaportum agustosta bitiyor trdeyken unuttum laylaylom hesabi uzattirmadim simdide bi 20 gun suruyo randevu yeni pass falan derken o yuzden zamanim yok sanirim bana agustosa kadar vercekler o yuzden ole yazdim ama baktim veremedim sinavi agustosta gider testdaf sinav kaydi yaptiririm yine uzatirlar sonucta 2 yil hakkim var bunu ogretmenlerimde soluyor.

evet dedigin gibide oluyor yeniden kayit gosterirsin tabi 2yil hakkin oldugunuda unutma ornektede soledigim gibi cocuk 1 yil sonra gidiyo a2 kagidiyla dusun uzatiyor adamlar takmiyoki yapamazsan gidiceksin nasilsa umurlarinda degil o yuzden fazla sorun etme bu olayi :)

bu arada sorulmus goremedim ben c1 e 11 ayda falan geldim yazin 1 ay kisinda hemen hemen 1 ay tatil vardi aralardada tatiller oldu biraz gevsek bi okul :D

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Oca 29, 2011 1:04 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
sen yeniden sinavi gircem diyip sinav basvuru belgeni alirsin gider uzatirsin 2 yil hakkin var kimisi 18 ay aliyor mesela benim pasaportum agustosta bitiyor trdeyken unuttum laylaylom hesabi uzattirmadim simdide bi 20 gun suruyo randevu yeni pass falan derken o yuzden zamanim yok sanirim bana agustosa kadar vercekler o yuzden ole yazdim ama baktim veremedim sinavi agustosta gider testdaf sinav kaydi yaptiririm yine uzatirlar sonucta 2 yil hakkim var bunu ogretmenlerimde soluyor.

evet dedigin gibide oluyor yeniden kayit gosterirsin tabi 2yil hakkin oldugunuda unutma ornektede soledigim gibi cocuk 1 yil sonra gidiyo a2 kagidiyla dusun uzatiyor adamlar takmiyoki yapamazsan gidiceksin nasilsa umurlarinda degil o yuzden fazla sorun etme bu olayi :)

bu arada sorulmus goremedim ben c1 e 11 ayda falan geldim yazin 1 ay kisinda hemen hemen 1 ay tatil vardi aralardada tatiller oldu biraz gevsek bi okul :D[/quote]
Cokkkk tesekkur ederim....
Yinede iyi gelmissin walla 11 ayda C1 e kadar:D Sen agustosa kadarda vermessen zaten bi daha oturum alirsan sinav icin izin senin 2 yilida geciyo:D

Bu son sorum olacak ve oturum islemleriyle iligi anladim bu isi.
Peki 1 yildan sonra 6 ay oturum aldik ve bu 6 ay da mayis haziranda bitiyo ve bu 6 ayin icinde bolumumuz icin yeterli olan Dhs 2 sinavini verdik ve uni basvurularida 15 temmuzda basliyo.Dhs 2 verdikten sonra bize tekrar universite basvuru sureci icin son oturum tarihinin uzerine (mayis-haziran) 3-4 ay daha oturum izni verirler degil mi?

Yukaridaki soruma ewt hayir seklinde cvp verirseniz anlarim cunku sizide yoruyorum ugrastiriyorum:blu
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Cmt Oca 29, 2011 1:47 pm

yok ya ugrastirma gibi bisi olamazda evet zaman veriyorlar sonucta onlara gostermek zorunda oldugun bi belgeyi goturuyorsun uzatirlar merak etme :) benim 2 yili gecmiyor agustosa kadar uzatirlarsa 18 ay oluyor toplamda. sanirim 2 yili gecirdikleri cok nadir oluyordur.

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Oca 29, 2011 9:27 pm

Gurhan kardes, peki sen nasil uzattirmaya gitcen yani C1 kuru bitmesse kursa devam ettigini mi gostercen, kurs biterse tekrar mi kursa kayit olup C1 i tekrar yapcagini gosteren belge alcan,yoksa Dhs sinavina basvuru yapip bu belgeyle mi uzatcan.(Dhs sinavina kayit olursan hangi aydaki sinava kayit olacaksin Februar-marz-April gibi... )
Daha dogrusu soyle soyleyeyim yani genelde Dhs icin son basvuru tarihleri yazilmis, ama mesela mayistaki sinava ocakta ayinda kayit yapabiliri miyiz yani basvurularin basladigi tarih oluyor mu ben bulamadim da? Ayrica istedegimiz kadar Dhs yazabiliriz degil mi zaman yonunden uyuyorsa bir ayda 2 Dhs sinavina kayit olup girebiliriz?

Birde sen ilk geldiginde 1 yillik oturumunu kacinci ayda aldin?
Ve vizen verildiginde almanyaya geldiginde 3 ay icine oturum almalisin ya,sen bu 3 ay icindeki oturumunu ilk ay 2. 3. ay icinde mi uzattin yani bu keyfi birsey degil mi?Burda vize verirlerken bazilarina demisler iste almanyaya gittiginde 1 hafta icinde oturum almalisin diye imza falan attirmislar...
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 30, 2011 7:12 am

c1 yapiorm suan zaten bide sinav hazirlik kursum var onunla gidicem oturum uzatmaya bence sende bu konuyu kafana takip cok uzatiyosun basit seyler bunlar

ben geldigimin 3. haftasi yaptirmistim kimisi 2. ayinda yaptirio yani sana kalmis bisi belki oturum alcagin yer sorar neden gelmedin diye orasi bilinmez ne desem yalan olur yani.

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzr Oca 30, 2011 3:02 pm

Dogru soyluyosun heralde ben fazla buyutuyorum kafamda bu konuyu :(
Hersey icin Tesekkur ederim Gurhan.

Genelde Dhs icin son basvuru tarihleri yazilmis, ama mesela mayistaki sinava ocakta ayinda kayit yapabilirmiyiz Dhs sinavi icin universitelerin daha oncesinden basvurularin baslattigi tarih oluyor mu ?
Ayrica istedegimiz kadar Dhs yazabiliriz degil mi zaman yonunden uyuyorsa bir ayda 2 Dhs sinavina kayit olup girebiliriz?
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 30, 2011 4:47 pm

tabiki sartlarin uyuyorsa cogu yerde girebilirsin sinava 2 tanesinede 5 tanesinede mayistaki sinava ocakta kayit yaptiramassin diye biliorm cunki 5 ay onceden tarihi belli olmaz kimisinin tarihleri degisiyor

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzr Oca 30, 2011 5:30 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:
c1 yapiorm suan zaten bide sinav hazirlik kursum var onunla gidicem oturum uzatmaya bence sende bu konuyu kafana takip cok uzatiyosun basit seyler bunlar

ben geldigimin 3. haftasi yaptirmistim kimisi 2. ayinda yaptirio yani sana kalmis bisi belki oturum alcagin yer sorar neden gelmedin diye orasi bilinmez ne desem yalan olur yani.[/quote]

Bu hazirlik kurslari Kurs bittikten sonra(Yani tamamen C1 falan) kursunuz tarafindan mi yapiliyor ? yoksa Dhs ye girecegin okulda falan mi yapiyorsun ve kac hafta olur genelde hazirlik kurslari? Yani okuldan okula degisebilir bu ucretler ama mesela sen ne kadar ucret odeyeceksin?

Ayrica senin takip ettigin vardir heralde eger varsa bilgine gore, Dhs sinavlarinin basvurulari genelde kac ay oncesinden baslayabilir(1-2-3 ay oncesinden gibi)?
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 30, 2011 8:38 pm

dhs deil dsh bu arada :D

cogu okulun hazirlik kursu vardir 5 6 hafta civari suruyor normal fiyatin biraz altinda veriyosun okuldan okula degisiyor sinav tarihlerinden kac gun once kayit yapabilceginide http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=2265 burdan bakabilirsin ornek olarak.