Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 04, 2011 9:38 pm

[quote]german tarafindan yazilan metin:
ARKADASLAR VIZEME RED GELDI SONUNDA KURTULDUM [/quote]

German gecmis olsun.Tekrar deneyecek misin basvurmayi ? Her iste bir hayir vardir demek lazim.Cok istiyorsan Almanya\'da okumak o zaman yilma derim.
Daha iyi hazirlan gene basvur ama kendini yipratma derim degmez..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

german

Mesaj gönderen german » Cmt Mar 05, 2011 12:55 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]german tarafindan yazilan metin:
ARKADASLAR VIZEME RED GELDI SONUNDA KURTULDUM [/quote]

German gecmis olsun.Tekrar deneyecek misin basvurmayi ? Her iste bir hayir vardir demek lazim.Cok istiyorsan Almanya\'da okumak o zaman yilma derim.
Daha iyi hazirlan gene basvur ama kendini yipratma derim degmez..[/quote]

yok tekin kardesim bu saatten sonra almanya meselesi benim icin kapanmistir. ve parami geri cekecegim tek yapmak istedigim budur sadece kendimi parami cekmeye ve almanlara karsi besledigim o derin nefretim ve kinimi bosalta bilecek bir alman bulmaya calisiyorum oyle kinli oyle nefret doluyum ki kimse bunu anlayamaz ama bu intikamimida alacagim yemin ictim kendime belki sizlere sacma gelir ama alacagim

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Mar 05, 2011 2:21 pm

arkadaslar ben basvurdumda dun ya sonuclanip sonuclanmadigini nerden ogrene bilirim bilginiz varmi acaba :(

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Mar 05, 2011 3:04 pm

dun basvurdun sonuclanip sonuclanmadigini ogrenmek istiyorsun.cok sey istiyorsun gibime geldi
sana ozel calissalar bile simdi ogrenemezsin.

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Mar 05, 2011 3:40 pm

:) cok acikliyici oldu ama benim ogrenmek istedigim yani beli bir sure sonra aradigimda hangi numarayi ariyim :)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Mar 05, 2011 5:00 pm

Konsolosluk numaralari kons. saylasinda yaziyr.ama 15 gunden once arama.15 gun sonra ara sor bakalim belgelerin gonderilmis mi?

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Mar 05, 2011 6:03 pm

tamam 15 sonra ararim :) sogal merve

umtacar

Mesaj gönderen umtacar » Cmt Mar 05, 2011 10:49 pm

German oncelikle senin adina cok uzuldugumu belirtmek istiyorum.
Istegini arzunu ve kendin icin cizdigin yoldan sonuca ulasamadigin icin yasadigin hayal kirikliklarini yazilarindan hissedebiliyorum...
Bahsettigin kinin icinde olmadigini cok iyi biliyorum o sadece bir tepki.
Cunku eger kin beslersen onlardan farkin kalmaz.
Biz boyle gormedik cunku biz sevgi,merhamet,insanlik gorduk onlarin bizi bezdirmek yolundaki cabalarina bu sekilde tepki gosteremeyiz istesekte...
FuNdeRSchatteN dedigi gibi eger gercekten istiyorsan pesini birakma gecen zamana uzulme bekledigin her dakika kendin icin beklemis olacaksin gelecegin icin beklemis olacaksin...
Hayat adina her zaman alternatifler vardir bunlari degerlendirirsen ve bunu yine yazilardan hissetigim azminle yaparsan basari kacinilmazdir.
Soylemek istedigimin ozeti sudur kardesim; Gonlunu ferah tut Rabbim gonlune gore verecektir...
Allah cumlemizin yar ve yardimcisi olsun..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Mar 05, 2011 10:59 pm

Umtacar cok guzel soylemis, Kendini uzme bos yere. Allah yardimcimiz olsun..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Cmt Mar 05, 2011 11:07 pm

Herseyde bir hayir vardir.

german

Mesaj gönderen german » Cmt Mar 05, 2011 11:18 pm

[quote]umtacar tarafindan yazilan metin:
German oncelikle senin adina cok uzuldugumu belirtmek istiyorum.
Istegini arzunu ve kendin icin cizdigin yoldan sonuca ulasamadigin icin yasadigin hayal kirikliklarini yazilarindan hissedebiliyorum...
Bahsettigin kinin icinde olmadigini cok iyi biliyorum o sadece bir tepki.
Cunku eger kin beslersen onlardan farkin kalmaz.
Biz boyle gormedik cunku biz sevgi,merhamet,insanlik gorduk onlarin bizi bezdirmek yolundaki cabalarina bu sekilde tepki gosteremeyiz istesekte...
FuNdeRSchatteN dedigi gibi eger gercekten istiyorsan pesini birakma gecen zamana uzulme bekledigin her dakika kendin icin beklemis olacaksin gelecegin icin beklemis olacaksin...
Hayat adina her zaman alternatifler vardir bunlari degerlendirirsen ve bunu yine yazilardan hissetigim azminle yaparsan basari kacinilmazdir.
Soylemek istedigimin ozeti sudur kardesim; Gonlunu ferah tut Rabbim gonlune gore verecektir...
Allah cumlemizin yar ve yardimcisi olsun..[/quote]

Oncelikle Tesellin icin sana cok tskr ederim Allah razi olsun ama bundan sonra pesine dusmeyecegim ve benim icin almanya meselesi btmistir sadece parami cekip burda kendi yolumu cizmektir. Baska hicbir istegim yok benim almanya sevdasi bitti onlar gibi olmak degil amacim ama sana yemin edebilirim ki evde kanallarda alman kelimesi bile duydugumda dinirlerim bozuluyor moralim bozuluyor. Inanirmisin Ablam msnde acik yegenlerim hepsi benle konusmak istiyorlar ama ben acmiyorum msn adresimi teleofna bile cikmak istemiyorum almanyada olanlardan almayadan ne bilim almanya isi olan insanlarla bile artik iletisimi kurmakta zorluk cekecegime inandigim icin bir sure ara verdim ve kimseyel konusmak istemiyorum simdi sitede msn adresimde belli basli kisiler ekli onlardan ozur diliyorum ve beni anlamalarini temenni ediyorum lutfen anlayis gosterin bana en azindan bir sure konusmamak uzere bu siteyede zorla giriyorum sirf yorumlara cevap vrmek icin. neyse herkese tskr ederim cok sagolun kimsenin hayal kirikligina ugramamasi dilegi ile ben hedefime ulasamadim umarim sizler ulasirsiniz benden bukadar.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Mar 06, 2011 1:24 am

german arkadas yasin genc cok fazla takmissin.haklisin stres yapar ama dunya almanyadan ibaret degil kardesim.ne okumak istedigini bilmiyorum ama benm cine giden arkadaslarim oldu.simdi adamlar aranan kisiler.ben bile ulasamiyorum.ne bileyim rusya bi ara populerdi.su anda tavsiye edilmiyo ama bakabilirsin.israile bak.kanadaya bak.cok almanca istiyorsan almanyanin komsularindan bi kacina bak.avusturyaya isvicreye bak.
ben uni mezunu olmasaydim cine ya da israile okumaya giderdim.turkiyede cok populer olmaya baslayan enerji sektorunde(yenilenebilir enerji)bu iki ulke cok onemli.turkiyeyle ikisi de bu konuda cok saglam anlasmalar imzaladi.yani moralini bozma.bi hedefe odaklanma.yasin genc.ulke cok.alternatif bol.hesabinda paran da varmis.cok sanslisin yolun basinda boyle bir siteyle tanistin.ben bu siteyi kuran arkadaslarla gec bi donemde tanistim.burdaki bilgileri para versen alamazdin onceden simdi ne ararsan bulabiliyorsun.o yuzden o kadar ksisellestirme olayi.cok fazla olanak var.rahat ol

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzr Mar 06, 2011 1:29 am

Alp Bey yazinizi okuyunca cok guzel motive oluyor insan, sonuna kadar haklisiniz, cok tesekkurler..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Mar 06, 2011 1:30 am

:)rica ederim

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Mar 07, 2011 1:41 am

kesinlikle saglar

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Pzt Mar 07, 2011 9:11 am

ARKADASLAR VIZEM SANIRIM BUGUN GONDERILIR.AMA AKLIMA TAKILAN BIR KONU VAR.NISANLIMIDA BERABER GOTURMEK ISTIYORUM AYNI MESLEKTENIZ.VIZE ALDIKTAN SONRA ONLA BURADA NIKAH YAPSAM ORADA BIR SIKINTI YASARMIYIM ACABA?YOKSA 3 AYLIK VIZE SURESI GECINCE ORADA OTURUM ALDIKTAN SONRAMI NIKAH KIYALIM?

milena

Mesaj gönderen milena » Pzt Mar 07, 2011 9:59 pm

Merhaba arkadaslar . 17 subatta basvurdum vizeye. 2 gun sonra bir mesaj geldi upsdn. Eski okulumdaki ogrenci belgemi guncel tarihli istediler.bende motivasyon tarzinda bir yazi yazip gonderdim belgemi neden alamadigima dair. (belgemi ve transkriptimi alamama sebebim kibrista okuyordum ozel oldugu icin okul yeniden harci odeyip belgeleri temin etme hakkim var. ve bunu yapsam bile okulun kayit dnemi bitti ) bu sekilde aciklayarak gonderdim. yeniden bir kagit geldi 21 martta vizenizde bazi hususlarin aciklanmasi icin gorusmeye cagirdilar. Sizce olumsuz bir durum soz konusumudur? :S tesekkurler

Serdar35

Mesaj gönderen Serdar35 » Sal Mar 08, 2011 2:21 am

selam german kardesim peki neden vize vermediler sebebini yazarmisin tesekkurler ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 08, 2011 2:26 pm

[quote]milena tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar . 17 subatta basvurdum vizeye. 2 gun sonra bir mesaj geldi upsdn. Eski okulumdaki ogrenci belgemi guncel tarihli istediler.bende motivasyon tarzinda bir yazi yazip gonderdim belgemi neden alamadigima dair. (belgemi ve transkriptimi alamama sebebim kibrista okuyordum ozel oldugu icin okul yeniden harci odeyip belgeleri temin etme hakkim var. ve bunu yapsam bile okulun kayit dnemi bitti ) bu sekilde aciklayarak gonderdim. yeniden bir kagit geldi 21 martta vizenizde bazi hususlarin aciklanmasi icin gorusmeye cagirdilar. Sizce olumsuz bir durum soz konusumudur? :S tesekkurler [/quote]

Olur ama sanirmi birde senden sozlu dinlemek istiyorlar ,olumsuz bir durum degil yani.Gidip tekrar detayli olarak anlatirsin neden alamadigini.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

milena

Mesaj gönderen milena » Sal Mar 08, 2011 2:33 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]milena tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar . 17 subatta basvurdum vizeye. 2 gun sonra bir mesaj geldi upsdn. Eski okulumdaki ogrenci belgemi guncel tarihli istediler.bende motivasyon tarzinda bir yazi yazip gonderdim belgemi neden alamadigima dair. (belgemi ve transkriptimi alamama sebebim kibrista okuyordum ozel oldugu icin okul yeniden harci odeyip belgeleri temin etme hakkim var. ve bunu yapsam bile okulun kayit dnemi bitti ) bu sekilde aciklayarak gonderdim. yeniden bir kagit geldi 21 martta vizenizde bazi hususlarin aciklanmasi icin gorusmeye cagirdilar. Sizce olumsuz bir durum soz konusumudur? :S tesekkurler [/quote]

Olur ama sanirmi birde senden sozlu dinlemek istiyorlar ,olumsuz bir durum degil yani.Gidip tekrar detayli olarak anlatirsin neden
alamadigini.[/quote]

Anladim Tesekkur ederim. Suanki tek sorun kursum basladi ve olabildigince ileriye tarihe attilar 2.gorusmeyi :(

Kilitli