Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başka bir şehirdeki üniversiteye kayıt olmak ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hildegard

Başka bir şehirdeki üniversiteye kayıt olmak ?

Mesaj gönderen Hildegard » Pzt May 27, 2024 5:33 pm

Çok kısa bir sorum var. Kayıt olduğumuz okul ikamet ettiğimiz şehirde mi bulunmak zorunda ? Bayern'de yaşayan biri Berlin'deki bir üniversiteye kayıt olabilir ve böylece oturumunu uzatabilir mi ? Teşekkür ederim.

Iremgulbahar

Re: Başka bir şehirdeki üniversiteye kayıt olmak ?

Mesaj gönderen Iremgulbahar » Pzt Haz 03, 2024 11:42 pm

Benim de buna benzer bir sorum var. Şartlı kabul alacağım okulla dil okulunu farklı şehirlerde almak istiyorum. Sorun olur mu merak ediyorum

cunlikoli

Mesaj gönderen cunlikoli » Pzt Haz 03, 2024 11:59 pm

Iremgulbahar yazdı: Pzt Haz 03, 2024 11:42 pm Benim de buna benzer bir sorum var. Şartlı kabul alacağım okulla dil okulunu farklı şehirlerde almak istiyorum. Sorun olur mu merak ediyorum
sorun olmaz diye biliyorum. mesela hamburgda sartli kabul almissindir ama berlinde munihde falan kursa yazilabiliyorsun

Iremgulbahar

Mesaj gönderen Iremgulbahar » Sal Haz 04, 2024 12:05 am

cunlikoli yazdı: Pzt Haz 03, 2024 11:59 pm sorun olmaz diye biliyorum. mesela hamburgda sartli kabul almissindir ama berlinde munihde falan kursa yazilabiliyorsun
Dil okulu kaydımı vize görüşmesinde sunacağım. Görevli sıkıntı yapmaz mı? Almanya ikamet konusunda çok katı

cunlikoli

Mesaj gönderen cunlikoli » Sal Haz 04, 2024 1:38 pm

Iremgulbahar yazdı: Sal Haz 04, 2024 12:05 am Dil okulu kaydımı vize görüşmesinde sunacağım. Görevli sıkıntı yapmaz mı? Almanya ikamet konusunda çok katı
hayir yapmaz tabi ikamet edecegin yerle dil kursun ayni sehirde olmak suretiyle.

zozoo

Mesaj gönderen zozoo » Sal Haz 04, 2024 2:37 pm

Iremgulbahar yazdı: Pzt Haz 03, 2024 11:42 pm Benim de buna benzer bir sorum var. Şartlı kabul alacağım okulla dil okulunu farklı şehirlerde almak istiyorum. Sorun olur mu merak ediyorum
Bunun aynısını ben yaptım, şartlı kabul aldığım okul Marburg'taydı ancak dil okuluna Berlin'de gittim. Okulum bunu problem etmedi ama geçen hafta oturum uzatma randevumda (Berlin'de) çok problem çıkardılar. Vizemi bana veren yer Marburg göçmenlik bürosu olduğu içinmiş.

bahoy

Mesaj gönderen bahoy » Sal Haz 04, 2024 7:25 pm

zozoo yazdı: Sal Haz 04, 2024 2:37 pm Bunun aynısını ben yaptım, şartlı kabul aldığım okul Marburg'taydı ancak dil okuluna Berlin'de gittim. Okulum bunu problem etmedi ama geçen hafta oturum uzatma randevumda (Berlin'de) çok problem çıkardılar. Vizemi bana veren yer Marburg göçmenlik bürosu olduğu içinmiş.
Nasıl sorularla muhattap kaldınız,ne gibi belgeler gerekli ve nasıl uzatmaya ikna ettiniz? Şimdiden teşekkürler

Iremgulbahar

Mesaj gönderen Iremgulbahar » Sal Haz 04, 2024 8:32 pm

zozoo yazdı: Sal Haz 04, 2024 2:37 pm Bunun aynısını ben yaptım, şartlı kabul aldığım okul Marburg'taydı ancak dil okuluna Berlin'de gittim. Okulum bunu problem etmedi ama geçen hafta oturum uzatma randevumda (Berlin'de) çok problem çıkardılar. Vizemi bana veren yer Marburg göçmenlik bürosu olduğu içinmiş.
Marburg'a gidip oradan mı uzatman gerekti? Benden önce yazan arkadasın sorularına ek olarak

zozoo

Mesaj gönderen zozoo » Prş Haz 06, 2024 6:51 pm

Iremgulbahar yazdı: Sal Haz 04, 2024 8:32 pm Marburg'a gidip oradan mı uzatman gerekti? Benden önce yazan arkadasın sorularına ek olarak
bahoy yazdı: Sal Haz 04, 2024 7:25 pm Nasıl sorularla muhattap kaldınız,ne gibi belgeler gerekli ve nasıl uzatmaya ikna ettiniz? Şimdiden teşekkürler
Ben vizemi alırken ve aldıktan sonraki üç ay Marburg'ta üniversite bünyesindeki dil okulundaydım, oturumumu Marburg'tan aldım. Sonrasında Berlin'e geçtim ve oturum uzatma işlemimi Berlin'de yaptım. Genel olarak siz vizenizi Marburg'tan almışsınız, burda olmamanız gerekiyordu, sizin yaptığınız doğru değil vs dediler. Ben de Türkiye'den vizeye başvururken direkt konsolosluktan başvurduğumu, vizenin tek bir eyalet için verildiğini bilmediğimi, şartlı kabul öğrencisi olarak bunu yapan çok kişi olduğunu açıkladım.