Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Açık liseden mezunlar kabul alabiliyor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
igokochi

Re: Açık liseden mezunlar kabul alabiliyor mu?

Mesaj gönderen igokochi » Prş May 16, 2024 6:20 pm

AliOsman yazdı: Prş May 16, 2024 6:12 pm Rica ederim ne demek. E-okula girmeyi hiç denemedim de mezun olduktan sonra aldım belgeyi
Son bir sorum daha var, transkript üzerinde yazan okul numarası 11. sınıfta okuduğun okuldaki numaran mıydı yoksa alakasız bir numara mı?
36f Ankara
- 16.04.2024 Randevu Talebi

AliOsman

Mesaj gönderen AliOsman » Prş May 16, 2024 7:00 pm

igokochi yazdı: Prş May 16, 2024 6:20 pm Son bir sorum daha var, transkript üzerinde yazan okul numarası 11. sınıfta okuduğun okuldaki numaran mıydı yoksa alakasız bir numara mı?
Lise numaram da yanılmıyorsam sadece kimliğimi sormuşlardı
36F Vize-İzmir
05.01.2024: Randevu Talebi

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Cum May 17, 2024 11:59 pm

AliOsman yazdı: Prş May 16, 2024 7:00 pm Lise numaram da yanılmıyorsam sadece kimliğimi sormuşlardı
Gerçekten çok teşekkürler bugün aldım belgeyi.
36f Ankara

AliOsman

Mesaj gönderen AliOsman » Cmt May 18, 2024 12:08 am

igokochi yazdı: Cum May 17, 2024 11:59 pm Gerçekten çok teşekkürler bugün aldım belgeyi.
Rica ederim, hayırlı olsun👍🏻
36F Vize-İzmir
05.01.2024: Randevu Talebi

Kintoki0

Mesaj gönderen Kintoki0 » Cmt May 25, 2024 12:43 am

Bir sorum olacaktı. 11. Sınıfın ikinci döneminde fen lisesinden açık liseye geçmiştim, Türkiye'de 4 yıllık yazılım mühendisliği bölümü kazandım ve okulu dondurup Goethe-B1 sertifikasını aldım.Uni-assist üzerinden Duisburg-Essen üniversitesine başvurdum, Halk eğitimden aldığım transkripti, sınav sonuç belgemi ve ders not dökümlerini almancaya çevirtip yükledim. Fakat Uni-assist benim kesinlikle studienkolleg yapmam gerektiğini söyledi ve evraklarımı Duisburg-Essen üniversitesine yollamadı bile. Hem açık liseden mezun olup hemde Uni-assistden onay alan varsa geri dönüş yapabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Kajannnnn

Mesaj gönderen Kajannnnn » Pzr May 26, 2024 4:27 am

Arkadaşlar, Ben meslek lisesi mezunuyum. Lisans derecesinde Makine Mühendisliği bölümünü kazandım, ancak 3 yıl okuduktan sonra ortalama notum 1.55 çıktı çünkü çoğu dersime devam etmedim. Bu yüzden FF (başarısız) notlarım çok fazla. Anabin'de, Almanya'da üniversite okuyabilmem için Türkiye'de en az bir başarılı yıl geçirmem gerektiği ve bu yıl için ortalamanın 2'nin üzerinde olması gerektiği yazıyor. İlk yılda birkaç dersten başarısız oldum, ancak sonraki dönemlerde bu dersleri geçtim ve şu anki ilk dönem ortalama notum 2'nin üzerinde.

ZAB bana Studienkolleg'e gitmem gerektiğini söyledi, ancak anlamadığım nokta, "başarılı 1 yılı tamamlarsanız üniversiteye kaydolabilirsiniz" dedikten sonra neden hala şu anki güncel ortalamama bakıyorlar? İlk yılın not ortalamasına göre değerlendirme yapmaları gerekmiyor mu? Zira ben kalkülüs ve fizik gibi dersleri zaten geçtim, Studienkolleg'de aynı konuları tekrar görmem gerekecek.

Bu konuda bilgisi veya fikri olan varsa çok memnun olurum çünkü zamanım çok az.

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Pzr May 26, 2024 12:59 pm

Kajannnnn yazdı: Pzr May 26, 2024 4:27 am Arkadaşlar, Ben meslek lisesi mezunuyum. Lisans derecesinde Makine Mühendisliği bölümünü kazandım, ancak 3 yıl okuduktan sonra ortalama notum 1.55 çıktı çünkü çoğu dersime devam etmedim. Bu yüzden FF (başarısız) notlarım çok fazla. Anabin'de, Almanya'da üniversite okuyabilmem için Türkiye'de en az bir başarılı yıl geçirmem gerektiği ve bu yıl için ortalamanın 2'nin üzerinde olması gerektiği yazıyor. İlk yılda birkaç dersten başarısız oldum, ancak sonraki dönemlerde bu dersleri geçtim ve şu anki ilk dönem ortalama notum 2'nin üzerinde.

ZAB bana Studienkolleg'e gitmem gerektiğini söyledi, ancak anlamadığım nokta, "başarılı 1 yılı tamamlarsanız üniversiteye kaydolabilirsiniz" dedikten sonra neden hala şu anki güncel ortalamama bakıyorlar? İlk yılın not ortalamasına göre değerlendirme yapmaları gerekmiyor mu? Zira ben kalkülüs ve fizik gibi dersleri zaten geçtim, Studienkolleg'de aynı konuları tekrar görmem gerekecek.

Bu konuda bilgisi veya fikri olan varsa çok memnun olurum çünkü zamanım çok az.
Olmaz diyorlarsa olmaz yapabileceğin bir şey yok. Almanya'da Studienkolleg dışı Externe FSP diye bir şey var, madem konuları biliyorsun onunla şansını deneyebilirsin.
36f Ankara

Kajannnnn

Mesaj gönderen Kajannnnn » Pzr May 26, 2024 4:55 pm

igokochi yazdı: Pzr May 26, 2024 12:59 pm Olmaz diyorlarsa olmaz yapabileceğin bir şey yok. Almanya'da Studienkolleg dışı Externe FSP diye bir şey var, madem konuları biliyorsun onunla şansını deneyebilirsin.

Doğru diyorsun olmaz diyorlarsa olmaz ama neden yönetmelikte belirtildiği gibi işlemiyor bu süreç. Şikayette bulundum sürecin yeniden değerlendirilmesi için veya gerekli yerlerde ki açıklamaların netleşmesi için. Externe FSP yi duymamıştım araştıracağım teşekkürler.