Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Yuksek Lisans Kabul Belgesi Suresi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bullstranova

Almanya Yuksek Lisans Kabul Belgesi Suresi

Mesaj gönderen bullstranova » Cum May 24, 2024 6:15 pm

Arkadaslar merhaba, ben 8 mayis tarihinde Johannes Gutenberg of Mainz universitesine admission-free olan bir master bolumune basvuru yaptim fakat universiteden kabul belgesi icin ne zaman geri donus alirim bilmiyorum vize randevumu da kabul belgesiyle beraber mi yoksa o gelmeden mi alsam bilmiyorum. Kabul belgesi icin geri donusler uniden uniye degistigi icin universitenin ismini verdim. Konu hakkinda yardimci olabilir misiniz? Eger okul veya kabul belgeleri hakkinda bir fikriniz yoksa, vize randevumu nasil bir zamanlama ile almaliyim tecrubesi olanlar yardimci olabilir mi?

Simdiden cok tesekkurler

fevzi

Re: Almanya Yuksek Lisans Kabul Belgesi Suresi

Mesaj gönderen fevzi » Cum May 24, 2024 8:55 pm

40f ise şimdiden randevu almanı öneririm ama 41f ise beklemelisin, zira onun randevusu erken çıkıyor.

bullstranova

Mesaj gönderen bullstranova » Cum May 24, 2024 8:59 pm

fevzi yazdı: Cum May 24, 2024 8:55 pm 40f ise şimdiden randevu almanı öneririm ama 41f ise beklemelisin, zira onun randevusu erken çıkıyor.
evet 41f vizesi yukarida bahsetmeyi unutmusum forumda gordugum kadariyla randevu talebi ile randevu tarihi arasinda 2 ay var garantor belgesi ve bunun icin yabancilar dairesinden alinmasi gereken randevu biraz gozumu korkutuyor acikcasi o yuzden emin olamadim

fevzi

Mesaj gönderen fevzi » Cum May 24, 2024 9:30 pm

Garantörünün bulunduğu şehirde online sistem var ise ya da yüksek nüfuslu bir yer değil ise belge hızlıca alınabiliyor. Ben de burada yazılanları okuyunca çok endişelenmiştim fakat istenen bilgileri ilettikten bir hafta sonraya verilen randevuya gidip aldı belgeyi. Orada ausländerbehörde emaillere de anında cevap veriyor, konsolosluk gibi değil, almanca bir email ile geç olmadan bir fikir edinebilirsin gibi. Şehirden şehire değişiyor tabii, senin durumuna göre değişebilir, okulun kabul belgesini göndermesi benim için bir günde bir email alışverişi sonucunda gerçekleşti. Sen de muhakkak iletişime geçip burada randevu atanmasının bile belli bir süre aldığını iletmişsindir herhalde.

bullstranova

Mesaj gönderen bullstranova » Cum May 24, 2024 9:41 pm

mainz sehrinin yabancilar dairesinin googledan yorumlarina bakrim herkes cok yavas cok kotu telefon acmiyolar mail cevaplamiyolar diye soylenmisler o ayri dert okula randevu atamasi hakkinda mail attim fakat ortalama 2-3 hafta suruyor donmeleri (keyfi okdugundan degil mailime verilen ticket numarasindan yogunluk oldugu belli) o yuzden epey bi kendi basima kaldim durum hakkinda bolum admission free oldugu icin kabul belgesi biraz erken gelir diye dusunuyorum ki islerim rahatlar

fevzi

Mesaj gönderen fevzi » Cum May 24, 2024 10:05 pm

Ah Mainz değil de biraz yukarıda Wiesbaden olsa hiç endişenlenme diyebilirdim, ama bu tabii ki Mainz için tersi anlama gelmiyor. Yorumlara çok takılmamanı öneririm, herkes sabırsız ve şikayet kolay ama neyin ne olacağı ve ne zaman olacağı aslında gerçekten herkes için farklı. Ben bu şikayet edilen Alman bürokrasisinde çatkapı gidip anında alan insanlar tanıyorum. Okul için de dediğin gibiyse her gün bir iletişim kanalı ile darlamaktan ya da sabırlı olmaktan başka bir şey diyemiyorum. Şimdiden kolay gelsin.

fevzi

Mesaj gönderen fevzi » Cum May 24, 2024 10:15 pm

Merak edip baktım da Mainz garantör belgesi için şu an en yakın 9 temmuz'a randevu veriyor. Sizin garantörünüz randevu aldı mı? Randevunun olduğu gün belgeyi de alacaktır, yanında gerekli evrakları götürdüğü takdirde.

bullstranova

Mesaj gönderen bullstranova » Cum May 24, 2024 11:26 pm

fevzi yazdı: Cum May 24, 2024 10:05 pm Ah Mainz değil de biraz yukarıda Wiesbaden olsa hiç endişenlenme diyebilirdim, ama bu tabii ki Mainz için tersi anlama gelmiyor. Yorumlara çok takılmamanı öneririm, herkes sabırsız ve şikayet kolay ama neyin ne olacağı ve ne zaman olacağı aslında gerçekten herkes için farklı. Ben bu şikayet edilen Alman bürokrasisinde çatkapı gidip anında alan insanlar tanıyorum. Okul için de dediğin gibiyse her gün bir iletişim kanalı ile darlamaktan ya da sabırlı olmaktan başka bir şey diyemiyorum. Şimdiden kolay gelsin.
cok tesekkur ederim surecle alakali tecrubesi ve bilgisi olan biriyle konusmak gercekten yardimci oldu dediklerinizde cok haklisiniz cok tesekkur ederim tekrardan

bullstranova

Mesaj gönderen bullstranova » Cum May 24, 2024 11:29 pm

fevzi yazdı: Cum May 24, 2024 10:15 pm Merak edip baktım da Mainz garantör belgesi için şu an en yakın 9 temmuz'a randevu veriyor. Sizin garantörünüz randevu aldı mı? Randevunun olduğu gün belgeyi de alacaktır, yanında gerekli evrakları götürdüğü takdirde.
yabancilar dairesine kabul belgesi de goturmesi gerektigi icin hayir henuz almadi randevu kabul belgesinin asagi yukari ne zaman gelecegi ile alakali bir fikrim olsa ona gore bi randevu almasini istiyicem ama simdiden 9 temmuza veriyorlarsa cok gecikmemem gerekiyor diye dusunuyorum hatta simdiden aldirsam daha iyi olur gibi