Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Öğrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
CevherX

Almanya Öğrenci Vizesi

Mesaj gönderen CevherX » Cum May 24, 2024 1:45 am

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce Telc C1 Hochschule sınavını geçtim ve bu 29 nisanda 24 yaşıma girdim almanyada makine mühendisliği lisansına başlamayı düşünüyorum liseden 2018 yılında mezun oldum ve 2019 2020 2022 yıllarında üniversite sınavına girdim 2020 de aldığım puanla kayıt yaptırıp 1 sene hazırlık okudum ardından 2022 senesinde tekrar sınava girip yeni bir üniversite kazandım ardından almanca öğrenmeye başladım ve şuan 4. semesterimd aktif öğrenciyim . NC Puanım 1,9 ve okul kabulünde bir sıkıntı olacak gibi gözükmüyor ancak içimi " yaşımdan dolayı vizede bir problemle karşılaşırmıyım ? " sorusu kemiriyor konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirmi ?

Teşekkürler

Fatihmrza

Re: Almanya Öğrenci Vizesi

Mesaj gönderen Fatihmrza » Cum May 24, 2024 8:49 am

CevherX yazdı: Cum May 24, 2024 1:45 am Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce Telc C1 Hochschule sınavını geçtim ve bu 29 nisanda 24 yaşıma girdim almanyada makine mühendisliği lisansına başlamayı düşünüyorum liseden 2018 yılında mezun oldum ve 2019 2020 2022 yıllarında üniversite sınavına girdim 2020 de aldığım puanla kayıt yaptırıp 1 sene hazırlık okudum ardından 2022 senesinde tekrar sınava girip yeni bir üniversite kazandım ardından almanca öğrenmeye başladım ve şuan 4. semesterimd aktif öğrenciyim . NC Puanım 1,9 ve okul kabulünde bir sıkıntı olacak gibi gözükmüyor ancak içimi " yaşımdan dolayı vizede bir problemle karşılaşırmıyım ? " sorusu kemiriyor konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirmi ?

Teşekkürler
Eğer a1 ile gitseydin belki bi ihtimal derdim fakat c1 ile gidiyorsun bence hiçbir sıkıntı olmaz. Yaşın genç yani bir de

CevherX

Re: Almanya Öğrenci Vizesi

Mesaj gönderen CevherX » Pzr May 26, 2024 2:52 pm

Teşekkür ederim