Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TH Köln Almanca Kursu

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
simget06

TH Köln Almanca Kursu

Mesaj gönderen simget06 » Cmt May 11, 2024 3:35 am

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkese kendi yolunda kolaylıklar diliyorum.
Benim şöyle bir sorum vardı. TH Köln'ün Almanca kursuna başvuru yaptım ve o okulda şartlı kabul olarak bi sistem yok yani dil kursundan sonra ne yapacağın senin elinde. Vize Türü olarak da 36F gösteriyor. 36F'de bi maddede Yüksekokulla olan kayıt belgesi gibi bir ibare var. Benim ise sadece okulun kendi yollayacağı dil kursu kayıt belgesi olacak yani okula sadece dil eğitimi için kayıt olmuş olacağım bölüme başlamakla alakalı bir durum yok. Bu sizce vizede yeterli olur mu ?
Şimdiden teşekkürler

rojdacil

Re: TH Köln Almanca Kursu

Mesaj gönderen rojdacil » Pzr May 12, 2024 2:20 pm

Merhaba dil kursuna nasıl kabul aldınız? Türkiye’de sertifika sınavına mı girdiniz yoksa bir kurstan katılım belgeniz vardı da onu mu sundunuz ?

millie

Mesaj gönderen millie » Pzt May 13, 2024 2:11 am

simget06 yazdı: Cmt May 11, 2024 3:35 am Arkadaşlar merhaba öncelikle herkese kendi yolunda kolaylıklar diliyorum.
Benim şöyle bir sorum vardı. TH Köln'ün Almanca kursuna başvuru yaptım ve o okulda şartlı kabul olarak bi sistem yok yani dil kursundan sonra ne yapacağın senin elinde. Vize Türü olarak da 36F gösteriyor. 36F'de bi maddede Yüksekokulla olan kayıt belgesi gibi bir ibare var. Benim ise sadece okulun kendi yollayacağı dil kursu kayıt belgesi olacak yani okula sadece dil eğitimi için kayıt olmuş olacağım bölüme başlamakla alakalı bir durum yok. Bu sizce vizede yeterli olur mu ?
Şimdiden teşekkürler
merhaba jlu giessen'de de durum bu şekilde. bu noktada motivasyon mektubunuzu ve görüşmede ana amacınızın bir master/lisans okumak olduğunu ve bu yüzden dil kursu-dil öğrenmek istediğinizi belirtin mutlaka. bölümünüze hakim olun, şu şu dersler ve şu şu konular ağırlıklı dersler var bu yüzden bu okulda bu bölümü seçtim gibi gibi argümanlar üretin mutlaka detaylandırın. ben ek olarak bölümle o bölümü okumak istediğime yönelik bir mailleşmemizin çıktısını götürmüştüm ve uniassistten bölüme başvurup red almıştım bilinçli olarak, redde almanca yetersizliği yazıyordu zaten. onu öne arkaya da dil kursu kabulümü koydum. dedim ben başvurup red aldım sonra dil kursuna başvurdum, kadın görüşmede şartlı kabulde öyle oluyor zaten aynen dedi, vizem de 16b-sprachkurs&studium geldi.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Sal May 14, 2024 11:10 pm

Merhaba çok çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için. Biraz daha kafamda neredeyse oturdu. Peki vize türlerimiz biraz farklı sanırım 16b yi sitede de goremedim. Ne gibi bir farkı var 36f Sprachkurs'dan ?

@rojdacil th köln b1'den itibaren dil eğitim veriyor sizin min. A2 sertifikaniz olmasi lazım eğer yoksa bile okulun seviye tespit sınavı var ona katılıp seviyeniz belirleniyor

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Sal May 14, 2024 11:13 pm

millie yazdı: Pzt May 13, 2024 2:11 am merhaba jlu giessen'de de durum bu şekilde. bu noktada motivasyon mektubunuzu ve görüşmede ana amacınızın bir master/lisans okumak olduğunu ve bu yüzden dil kursu-dil öğrenmek istediğinizi belirtin mutlaka. bölümünüze hakim olun, şu şu dersler ve şu şu konular ağırlıklı dersler var bu yüzden bu okulda bu bölümü seçtim gibi gibi argümanlar üretin mutlaka detaylandırın. ben ek olarak bölümle o bölümü okumak istediğime yönelik bir mailleşmemizin çıktısını götürmüştüm ve uniassistten bölüme başvurup red almıştım bilinçli olarak, redde almanca yetersizliği yazıyordu zaten. onu öne arkaya da dil kursu kabulümü koydum. dedim ben başvurup red aldım sonra dil kursuna başvurdum, kadın görüşmede şartlı kabulde öyle oluyor zaten aynen dedi, vizem de 16b-sprachkurs&studium geldi.
Merhaba çok çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için. Biraz daha kafamda neredeyse oturdu. Şunu da danışmak isterim şimdi benim hedefim dil eğitimi sonrası Master yapmak lisans diplomam İçmimarlık. (TH kölnde içmimarlık yüksek lisans yok bu arada) Bazı okullarla iletişim halindeydim ama resmi olarak başvuru yapmadım. Bu dil eğitim fırsatıyla karşılaşınca direkt oradan ilerlemek istedim. Resmi başvurum olmadığı halde mail konuşmalarını koyayım mı? Peki vize türlerimiz biraz farklı sanırım 16b yi sitede de goremedim. Ne gibi bir farkı var 36f Sprachkurs'dan ?
En son simget06 tarafından Sal May 14, 2024 11:21 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 11:14 pm

simget06 yazdı: Sal May 14, 2024 11:10 pm Merhaba çok çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için. Biraz daha kafamda neredeyse oturdu. Peki vize türlerimiz biraz farklı sanırım 16b yi sitede de goremedim. Ne gibi bir farkı var 36f Sprachkurs'dan ?

@rojdacil th köln b1'den itibaren dil eğitim veriyor sizin min. A2 sertifikaniz olmasi lazım eğer yoksa bile okulun seviye tespit sınavı var ona katılıp seviyeniz belirleniyor
bir farkı yok 16b Aufenthaltsgesetz yani öğrenciler için çalışma izni ile ilgili olan yasanın numarası. 36f başvurursanız da vizenizde 16b maddesine bağlı olduğunuzu gösteren bir yazı yazacak sadece.
Stuttgart/Baden-Württemberg

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Sal May 14, 2024 11:15 pm

rojdacil yazdı: Pzr May 12, 2024 2:20 pm Merhaba dil kursuna nasıl kabul aldınız? Türkiye’de sertifika sınavına mı girdiniz yoksa bir kurstan katılım belgeniz vardı da onu mu sundunuz ?
@rojdacil Merhaba ben şu an okulun seçim aşamasındayım. 1 hafta sonra dil sınavım var inşallah onu sunmayı planlıyorum :) Bu arada Th köln b1'den itibaren dil eğitim veriyor sizin min. A2 sertifikaniz olmasi lazım eğer yoksa bile okulun seviye tespit sınavı var ona katılıp seviyeniz belirlenebiliyormuş

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Sal May 14, 2024 11:17 pm

emirogan9 yazdı: Sal May 14, 2024 11:14 pm bir farkı yok 16b Aufenthaltsgesetz yani öğrenciler için çalışma izni ile ilgili olan yasanın numarası. 36f başvurursanız da vizenizde 16b maddesine bağlı olduğunuzu gösteren bir yazı yazacak sadece.
aaa anladım çok teşekkür ederim

rojdacil

Mesaj gönderen rojdacil » Sal May 14, 2024 11:39 pm

Simge cevabın için teşekkürler ama sertifikam yoksa nasıl beni kabul ederler ki? Türkiye’de katıldığım kurs katılım belgelerini sunarak dil kursundan kabul alabilir miyim

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Çrş May 15, 2024 12:29 am

rojdacil yazdı: Sal May 14, 2024 11:39 pm Simge cevabın için teşekkürler ama sertifikam yoksa nasıl beni kabul ederler ki? Türkiye’de katıldığım kurs katılım belgelerini sunarak dil kursundan kabul alabilir miyim
Ne demek rica ederim. Belge olarak zorunlu tutmamışlar kendi bünyelerinde yaptıkları Placement Test'ten dolayı. Ama her halükarda vize süreci için de Telc/goethe sertifikası almakta fayda var

rojdacil

Mesaj gönderen rojdacil » Çrş May 15, 2024 4:03 pm

Anlıyorum teşekkür ederim ama sertifikası olmadan vizeden geçip dil kurslarına giden tanıdıklarım oldu çünkü üniversite onları kabul ettikleri için vize de problem çıkarmadılar sadece katılım belgesi sundular :))